Zodpovědná matka Jesse

»TV Televizní týden« 10.6. - 18.6.2000 [10.06.2000]

Jesse, hlavní hrdinka stejnojmenného seriálu, s nímž se setkáváme na obrazovkách Novy od pondělí do čtvrtka v pozdních večerních hodinách, nemá rozhodně lehký život. Je sama na výchovu syna. Studuje zdravotní školu a zároveň pracuje jako číšnice v baru svého věčně nespokojeného otce. Řeší potíže dvou dospělých bratrů a odráží útoky bývalého exmanžela. Přesto sní romantický sen o muži, s nímž by mohla prožít další život...

Komediální sitcom JESSE se stal v Americe v roce 1999 jedním s nejúspěšnějších televizních pořadů a představitelka ústřední role Christina Applegateová (narozená v roce 1971) vystoupila zase o kousek výše na pomyslném žebříčku popularity.

Mladá herečka, kterou známe jako Kelly Bundy z kultovního seriálu Ženatý se závazky, se začala ve světě showbyznysu pohybovat již v pěti měsících. Právě tehdy se objevila v reklamě na papírové pleny. Za úlohu Jesse byla nominována na Zlatý Glóbus.

Má za sebou řadu divadelních i filmových rolí, jako například Útok na Mars, Ulice, Divoký Bill, Napříč Měsícem, Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela aj. Před sebou má prý skvělou hereckou budoucnost.

Bylo těžké zbavit se image Kelly Bundy ze sitcomu Ženatý se závazky?
Osobně jsem se z touto postavou definitivně rozešla. V současné době nemám ani pocit, že bych s ní byla spojována. Publikum velice rychle akceptovalo, že se v případě Jesse jedná o úplně jinou show.

Co vás vedlo k tomu, že jste se opět rozhodla hrát v sitcomu?
Přesvědčil mě vynikající příběh. Mimo to jsem chtěla spolupracovat s tak fantastickým týmem (tvůrci sitcomu Přátelé). Poté, co jsme spolu několik dní natáčeli, věděla jsem, že to je ono!

Cítíte se být vzorem pro ženy, které jsou v podobném postavení jako Jesse?
V první řadě chceme lidi bavit. Přesto ale nechceme s tak vážným tématem, jako je toto, zacházet příliš lehkovážně. Mnohé mé přítelkyně vychovávají své děti samy. Znám jejich život a vím, jak je to těžké. Musí převzít, ohromnou zodpovědnost, a proto se jich ráda zastávám.

Co vás na roli nejvíce bavilo?
Moc se mi ta role líbila. Takhle mám aspoň představu, jaké to je být matkou. Kromě toho mě moje matka také vychovávala sama. Je skvělé hrát zodpovědnou samostatnou ženu, která si žije vlastní život a ještě je schopná obětovat vše pro svého syna.

Hrajete pouze komediální role. Nepřemýšlíte do budoucna i o vážnějších postavách?
Ve skutečnosti jsou pro mne zábavné role velice obtížné, ale přesto podobné nabídky stále dostávám. Samozřejmě bych si ráda zahrála i jiné role. To je hezké na Jesse: některé z epizod jsou dosti dramatické a nejen čistě k smíchu. Měla jsem tedy možnost vložit do postavy co možná největší rozmanitost.

Ze které země dostáváte nejvíce dopisů od fanoušků?
Jednoznačně z Německa.

Naskenované preview článku...

No a pokud vám html verze nestačila, zde vám nabízím ke stažení celý naskenovaný článek ve formátu JPEG sbalený do ZIP archívu.

DOWNLOAD
[1500x1400 - velikost 237kB]


Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/