CSI - Kriminálka Las Vegas CSI: Miami - Kriminálka Miami CSI: New York - Kriminálka New York Smallville Ženatý se závazky
Smallville

1. série » 2. série » 3. série » 4. série » 5. série » 6. série

Život kansaského městečka obrátil naruby pád meteoritu.
Spolu s ním dopadla na zem také kosmická loď, v níž manželé Kentovi nalezli to,
po čem vždy toužili - dítě které se stalo jejich synem. Dostal jméno Clark Kent.

skupinové promo fotky:
foto 1 | foto 2 | foto 3 | foto 4 | foto 5 | foto 6 | foto 7 | foto 8

kristin kreuk: foto 1 | foto 2 | foto 3 | foto 4 | foto 5 | foto 6 | foto 7
allison mack: foto 1 | foto 2 | foto 3 | foto 4 | foto 5 | foto 6 | foto 7
erica durance: foto 1 | foto 2 | foto 3 | foto 4
laura vandervoort: foto 1 | foto 2 | foto 3

znělka:
úvodní znělka: Remy Zero - Save Me | Hudba v seriálu: Mark Snow
Video úvodní (0:50; XviD 16:9 352x180; 3.5MB) | Audio úvodní + závěrečná (1:20; mp3 vbr; 1.6MB)
Mark Snow - Smallville DVD Pilot End Titles Theme (2:04; mp3 vbr; 2.6MB)
4. série

4x01 - Válka (Crusade) - tv n@va čtvrtek 20.4.2006 - 14:40 / tv n@va středa 27.2.2008 - 15:10
Tři měsíce po tragických událostech z posledního dílu třetí série přijíždí do Smallvillu Lois Laneová, sestřenice Chloe Laneové, která zahynula při explozi. Za podivných okolností se setkává s Clarkem, který absolvoval své znovuzrození a je nyní Kál-El. Nic si nepamatuje a nepoznává ani Marthu. Při pohledu na Jonathanovu podobiznu si vzpomene jen na skutečnost, že jde o člověka, který mu bránil ve znovuzrození. Martha je otřesena. Zoufalou ji navštěvuje Bridgette, která tvrdí, že se zná s dr. Swannem. Dává Martě černý kryptonit a tvrdí, že Martha je jediná, kdo může Clarka zachránit před jeho osudem. Clark - Kál-El mezitím zaregistruje, že se kdosi dostal k jednomu ze tří pozůstatků starověkých civilizací, a předvede svou novou dovednost. Letí přes půl zeměkoule, aby sebral Lexi Luthorovi přímo z tryskáče jeho úlovek. Ten potom uloží do obrazce v posvátné jeskyni Kavačů...

Hudba:
Tahiti 80 - Better Days Will Come
san.drine - Plus Pres De Moi

4x02 - Návrat (Gone) - tv n@va pátek 21.4.2006 - 14:45 / tv n@va čtvrtek 28.2.2008 - 15:10
Clark se svou novou kamarádkou Lois zjistili, že Chloina rakev je prázdná. Při průzkumu její skrýše na ně zaútočí armádní vrtulník, Clarkovi se jej však podaří zlikvidovat. Brzy má zjistit, že armádní jednotce, která střeží okolí zničené skrýše, velí Loisin otec Sam. Oběma mladým lidem se podaří zjistit, že existuje jakýsi vztah mezi Samem a Lexem. Nakonec se jim i podaří objevit novou Chloinu skrýš. Mezitím je ale kdosi předešel a na místě zůstávají jen mrtví bodyguardi. Chloe mezitím unesl Trent, mladík vybavený nadpřirozenými schopnostmi, kterého si najal Lionel. Clarkovi se ale podaří na poslední chvíli Chloe zachránit, přestože to nakonec vypadá, že ji zachránila její sestřenka Lois. Lionela se ve vazbě někdo pokouší zabít, ale pokus o vraždu přežije. Následně díky Chloině svědectví přechází z vazby do vězení, což Lex kvituje s maximální spokojeností.

Hudba:
Dara Shindler - A Long Way
Maroon 5 - She Will Be Loved (Acoustic)

4x03 - Pozlátko (Facade) - tv n@va pondělí 24.4.2006 - 14:50 / tv n@va pátek 29.2.2008 - 15:10
Ošklivá Abby je terčem posměchu všech spolužáků. Rozhodne se tedy, že podstoupí zákrok na matčině klinice plastické chirurgie. Matka na ní vyzkouší novou proceduru. Dívka je krásná a spokojená, ale záhy zjistí, že dokáže v lidech polibkem zvýšit hladinu serotoninu. Její oběti trpí halucinacemi, že mají znetvořený obličej. Prvním nechtěným terčem se stane Brett, hoch, který se jí kdysi posmíval, a který se do ní teď zamiloval. Další obětí je Lana - matka Abby navede, aby ji zneškodnila, protože jediná Lana věděla, že měla s Brettem rande. Poslední obětí se má stát Lois, která se rozhodne napsat o klinice plastické chirurgie článek a je Abbyinou matkou odhalena. Clark ale zasahuje včas. Lois díky tomu debutuje v Pochodni. Clark se mezitím stává členem školního fotbalového týmu.

Hudba:
Stereoblis - Eight Half Letters
Avril Lavigne - My Happy Ending
Beu Sisters - What Do You Do In The Summer (When It's Raining)
High Speed Scene - F**k N' Spend
John Gold, The Eastside Shake - Ghetto
Toby Lightman - Devils And Angels

4x04 - Nápoj lásky (Devoted) - tv n@va úterý 25.4.2006 - 14:50 / tv n@va pondělí 3.3.2008 - 15:10
Asistent trenéra Jason je napaden po tréninku jedním z hráčů. Důvodem je údajně hráčova žárlivost. Před smrtí zachrání Jasona rychlý Clarkův zásah. Brzy stejným způsobem napadne Jason Clarka. Důvod je stejný. Clark spolu s Lois zjistí, že na vině je podivný nápoj, který roztleskávačky namíchaly hráčům do tanku s pitím. V té chvíli je už pod vlivem elixíru lásky i Chloe, která začala pronásledovat Clarka. I Clark se napil, ale na něj nápoj nepůsobí jako elixír, jen mu přivodil dočasnou nevolnost. Clarkovi s Lois se podaří zjistit, že účinky nápoje neutralizuje popálení. Nakonec se jim podaří všechny otroky lásky zachránit. V závěru se Clark stává hvězdou fotbalového mužstva a získává si respekt spoluhráčů.

Hudba:
Ash - Meltdown
Authority Zero - Revolution
Bebo Norman - Our Mystery
Bosshouse - Better Off By Myself
Hawk Nelson - California
Sam Roberts - On The Run
Sub Space Radio - Medicated
The Penfifteen Club - Disco MF

4x05 - Rychlejší než blesk (Run) - tv n@va středa 26.4.2006 - 14:55 / tv n@va úterý 4.3.2008 - 15:10
Jonathana na poslední chvíli strhne před autem neznámý mladík. Udělá to tak rychle, že jediný, kdo to postřehne, je opodál stojící Clark. Současně hoch Jonathanovi ukradne peněženku. S pomocí Chloe vystopuje Clark platby Jonathanovou kreditní kartou a podle nich hocha Barta objeví. Snaží se ho přesvědčit, aby přestal krást. Bart se na chvíli nastěhuje ke Kentovým. Mezitím se Lex pochlubí Clarkovi, že získal nesmírně cenný rukopis, který obsahuje znaky podobné těm z kavačské jeskyně. Bart se o tom dozví a rukopis ukradne. Když se ho pokouší prodat překupníkovi, ocitne se v nebezpečí života, a to i s Lexem, který na rukopis vypsal odměnu. Clark je oba zachrání a zapůsobí na Barta natolik, že dobrovolně Lexovi rukopis vrátí a zdá se, že už bude definitivně sekat dobrotu.

Hudba:
The Roots - Don't Say Nuttin'
Kyle Newvachek - Welcome To My World
Rascal Flatts - Feels Like Today
Silver - Cruel Sun

4x06 - Převtělení (Transference) - tv n@va čtvrtek 27.4.2006 - 15:00 / tv n@va středa 5.3.2008 - 15:10
Lionel Luthor, který si ve vězení odpykává trest za vraždu svých rodičů, se dostane k tajemnému kameni. Pozve do vězení na návštěvu Lexe a chce si s ním s pomocí kamene "prohodit" tělo. Kámen ale zvláštní silou přitáhne i Clarka a ten, protože se domnívá, že Lionel chce Lexovi ublížit, se postaví mezi ně. Díky tomu si prohodí tělo s Lionelem, jeho duše je v Lionelově těle za mřížemi, zatímco Lionel v Clarkově těle odchází pryč. Během pár hodin si Lionel v Clarkově těle proti sobě poštve Chloe, Lanu i Jasona a pokusí se zabít jak Lexe, tak Jonathana. S pomocí nespravedlivě uvězněného matematika se Clarkovi podaří vlákat Lionela zpět do vězení a vrátit se do svého původního těla. Zdá se ale, že na jeho vztahu vůči Laně i Chloe se Lionel podepsal natrvalo. Na druhou stranu se upevnilo Clarkovo přátelství s Lexem.

Hudba:
Jimmy Eat World - Pain

4x07 - Finále (Jinx) - tv n@va pátek 28.4.2006 - 15:05 / tv n@va čtvrtek 6.3.2008 - 15:10
Během fotbalového zápasu ztratí Clark rovnováhu a srazí protihráče. Vrtá mu hlavou, proč nedokázal ovládat svoje tělo jako vždy. Rodiče trvají na tom, aby s fotbalem přestal. Clark však chce záhadě přijít na kloub. Chloe náhodou zjistí, že za incidentem stojí černý bookmaker Michail, stipendista LuthorCorpu odněkud z Balkánu, který má zvláštní schopnosti, jež mu umožňují ovládat vůli lidí kolem sebe, a tím i výsledky zápasů. V sázce je finálový zápas o pohár, protože Michail chce, aby Clark zápas zkazil. Chloe sežene na poslední chvíli speciální rušičku, která dokáže Michailovu schopnost nejen neutralizovat, ale zlikvidovat jednou provždy. Michail to ještě během zápasu zjistí. Pár vteřin před koncem řekne Clarkovi, že Chloe zabije, pokud jeho tým zaznamená další touchdown. Clark díky svým schopnostem stihne jak nahrát k vítěznému touchdownu, tak i zachránit Chloe a zlikvidovat Michaila. Stává se hvězdou zápasu i sezóny. Michail má jít do vězení, ale ujímá se ho Lex. Odváží ho do tajného patra své administrativní budovy, kde ho údajně čeká společnost dalších výjimečných lidí. Slibuje Michailovi, že se pokusí jeho ztracenou schopnost znovu obnovit.

Hudba:
Bosshouse - I'm All Gone
Green Day - Boulevard Of Broken Dreams
Shiloh - I Believe
Social Distortion - Reach For The Sky
The Donnas - Fall Behind Me
The Hives - Walk Idiot Walk
4x08 - Kouzlo (Spell) - tv n@va úterý 2.5.2006 - 14:55 / tv n@va pátek 7.3.2008 - 15:10
Prostřednictvím staré knihy, kterou Lana koupí přes internet, vstoupí do jejího těla duch čarodějnice upálené v 17. století. Ten pak oživí svoje dvě družky, které obsadí tělesné schránky Chloe a Lois. Dívky se začnou chovat podivně a likvidují každého, kdo jim stojí v cestě. Jejich cílem je získání kamenů moci. S pomocí kouzel se jim podaří od Clarka zjistit, že jeden z kamenů se ukrývá v kavačské jeskyni. Clark ale na poslední chvíli zasáhne, kouzelnou knihu spálí a osvobodí Lanu, Chloe i Lois. Lana se dozvídá, že za vyhozením Jasona ze školy nestojí Clark, ale Lex, a vztah Lany a Clarka se opět zlepší.

Hudba:
Black Toast Music - Blame
Gwen Stefani - What You Waiting For?
Keane - We Might As Well Be Strangers
Schubert - Impromptu No. 2 In E Flat

4x09 - Vražedný flirt (Bound) - tv n@va středa 3.5.2006 - 14:50 / tv n@va pondělí 10.3.2008 - 15:10
Lex se v divadle seznámí s půvabnou dívkou a vezme ji s sebou na hotel. Ráno vedle něj leží dívka zavražděná. Clark se mu snaží pomoci záhadu objasnit a brzy zjišťuje, že podobná erotická dobrodružství prožívá Lex častěji, přestože on sám to popírá. Lexova neupřímnost se dostává do kontrastu se vstřícností Lionela, který se chová naprosto jinak než dřív. Snaží se nasměrovat Clarka tak, aby pomohl dokázat Lexovu nevinu. Lex, který se zpočátku domnívá, že jde o spiknutí, za nímž stojí jeho otec, dochází k názoru, že by to mohla být jedna z jeho zhrzených milenek. První podezřelou je šéfová jeho právní kanceláře, ale tu záhy nalézá zavražděnou. Když se konečně setká tváří v tvář s vražedkyní, vypadá to, že její třetí obětí bude on. Nestane se tak jen díky včasnému Clarkovu zásahu...

Hudba:
Amanda O'Connor - Daddy's Little Girl
Faithless - I Want More: Part 2
John Rusnak - Chopin Etude, Opus 10, No. 3 in E Major: Lento, ma non troppo

4x10 - Noční můra (Scare) - tv n@va čtvrtek 4.5.2006 - 14:50 / tv n@va úterý 11.3.2008 - 15:10
Po explozi v jedné z laboratoří LuthorCorpu se do Smallvillu rozšíří nebezpečná otravná látka. Vyvolává bezvědomí doprovázené nočními můrami a postiženým obětem hrozí smrt následkem selhání srdce. Postupně do kómatu upadnou Jason, Chloe, Lana, Martha, Jonathan a samozřejmě spousta dalších bezejmenných lidí. Bezvědomí spojené s noční můrou postihne i Clarka, ale ten se z něj záhy probere bez jakékoliv úhony. Lex mezitím se šéfem výzkumného týmu dr. Fordem pracují na protilátce. První pokus o aplikaci protilátky je neúspěšný a postižený umírá. Podruhé Lex nechce riskovat cizí život a vpíchne protilátku sám sobě. Tentokrát to dobře dopadne a podaří se zachránit všechny ostatní. Paralelní děje - Lionel je propuštěn z vězení; ten, kdo ho dostal ven, pro něj přijíždí limuzínou k věznici, ale zatím zůstává divákovi utajen. Jason opouští Lanu - sám udává, že jeho život je plný kompromisů a že nechce, aby si ho přestala vážit, ale Lana tuší, že za tím je něco jiného. Jasonovo chování se změnilo po setkání s jeho matkou.

Hudba:
Mindy Smith - Falling

4x11 - Svatba (Unsafe) - tv n@va pátek 5.5.2006 - 14:50 / tv n@va středa 12.3.2008 - 15:05
Ze sanatoria pro duševně choré je propuštěna Alicia, dívka, která ovládala umění teleportace a jejíž posedlost Clarkem ohrožovala na životě jak jeho, tak i jeho blízké, včetně Lany. Tvrdí, že už je vyléčená, navíc jí v teleportaci brání olověný náramek. Clarkovi je v její přítomnosti dobře a protože o něm už Alicia ví vše, nemusí skrývat svá tajemství. Alicii však pronásleduje doktor McBride, který pro ni má slabost. Vyhrožuje jí, že pokud se nepřestane stýkat s Clarkem, zařídí jí návrat do sanatoria. Alicia chce utéct, ale Clark odmítá jít s ní. S pomocí červeného kryptonitu jej ovšem dostane nejen ze Smallvillu, ale nakonec i před oltář. Při svatební noci mu vlastnoručně vyrobený náhrdelník z kryptonitu sejme, aby věděla, jestli ji chce doopravdy. Clark ucukne a Alicia mizí. Krátce na to se u Clarka ve stodole objevuje McBride, který tvrdí, že se kvůli němu Alicia vrátila do sanatoria. Obviňuje Clarka z toho, že Alicii ublížil, a chce ho odvést na policii. Náhlé objevení Alicii, která se Clarka zastane, celou situaci ještě vyostří. McBride na Clarka vystřelí, ale Alicia se teleportuje před vystřelený projektil. Končí v nemocnici a z McBridea se stává chovanec ústavu, kde dosud pracoval. Když se po hospitalizace Alicia ke Clarkovi vrátí, aby se s ním rozloučila, padnou si oba mladí lidé do náruče.

Hudba:
Jesse McCartney - Beautiful Soul
Scissor Sisters - Laura
Dido - Life for Rent
Simple Plan - Welcome To My Life
Elvis Presley - It's Now Or Never
Rock N Roll Soldiers - Funny Little Feeling
Johnathan Rice - Break So Easy

4x12 - Bolestná ztráta (Pariah) - tv n@va úterý 9.5.2006 - 15:10 / tv n@va čtvrtek 13.3.2008 - 15:05
Do vztahu Alicie a Clarka zasahují rušivé události. Nejprve se někdo pokusí zabít Lanu, krátce na to pak Jasona. Vzhledem k tomu, jakým způsobem byly pokusy o vraždu provedeny, podezřívají všichni Alicii. Pouze Clark stojí za ní, ale také začne pochybovat, když se na místě druhého trestného činu objeví Aliciin šátek. Tentokrát se ale podezřelé zastane šerifka. Než se jí ovšem Clark stačí omluvit, Alicia umírá. Lois přivádí Clarka na stopu vraha, staromila Tima, který se domnívá, že meteoritický déšť přinesl do Smallvillu zlo a že je jeho posláním vyhladit všechny "zrůdy". Než odejde Alicia na onen svět, přivede Chloe na stopu Clarkových schopností - Chloe vidí supermana poprvé v akci a je otřesena. Uvědomuje si, jak těžký je Clarkův život, a zdá se, že se s jeho schopnostmi smiřuje. Clark ale o ničem neví. V dalším paralelním ději se snaží Jasonova matka Genevieve přesvědčit Lexe k tomu, aby jí pomohl rozeštvat Jasona a Lanu. Jako kompenzaci nabízí informace o tom, jak se Lionel dostal z vězení. Lex vše Jasonovi řekne a nabídne mu práci s tím, že chce s jeho pomocí bojovat proti Genevieve.

Hudba:
Joan Jett - I Love Rock 'N' Roll
Dan Zweben - To Die For
Minnie Driver - Deeper Water

4x13 - Konec fotbalisty (Recruit) - tv n@va středa 10.5.2006 - 15:00 / tv n@va pátek 14.3.2008 - 15:05
Metropoliská univerzita nabízí Clarkovi stipendium související s místem v jejím fotbalovém mužstvu. Do Smallvillu přijíždí zdejší rodák a slavný hráč Geoff, který má Clarka doprovázet, aby se představil v místě svého budoucího působiště. Mezitím dojde k záhadnému ochrnutí a posléze smrti Coopa, Geoffova spoluhráče z mužstva. Podezřelou je Lois, která s ním měla konflikt, ale Clark postupně zjišťuje, že za tím stojí Geoff, který je obdařen zvláštní schopností. Další Geoffovou obětí má být Lois, ale Clark ji na poslední chvíli zachrání. Díky setkání s Geoffem si ovšem uvědomí, že nemůže sportovní stipendium na Metropoliskou univerzitu přijmout, protože by jednou mohl skončit jako Geoff: velký tlak špičkového mužstva by jej mohl přinutit zneužívat superschopností jak na hřišti, tak i v reálném životě. .

Hudba:
Anthony Michaelanglo - It's All Behind
Big $ Rich - Wild West Show
Fatboy Slim - Wonderful Night
Louis XIV - Finding Out True Love Is Blind
Simple Plan - Untitled

4x14 - Psí kamarád (Krypto) - tv n@va čtvrtek 11.5.2006 - 14:55 / tv n@va pondělí 17.3.2008 - 15:05
Lois srazí cestou na farmu Kentových psa. Na první pohled jde o psa vybaveného mimořádnou silou, který má navíc pod kůží na krku čip, podle něhož patří LuthorCorpu. Clark zjistí, že jde zřejmě o psa, který byl součástí tajného výzkumu. Lex mu dovolí, aby si ho nechal. Postupně Clark zjišťuje, že existuje ještě jeden pes a dva mladíci v pozadí, kteří zneužívají nadopované psy k loupežím. Clark se jim postaví a spolu se svým novým psím kamarádem, Shelbym, dotáhne vše do vítězného konce. Jason přijímá Lexovu pracovní nabídku a sleduje pro něj vazbu mezi svou matkou, Lanou a Isobel Thoreauxovou. Jeho matka se mu vše snaží rozmluvit, stejně jako Lana. Lionel Jasona varuje, aby se měl na pozoru jak před vlastní matkou, tak před Lexem.

Hudba:
Speechwriters LLC - Anodyne
The Goo Goo Dolls - Give A Little Bit

4x15 - Druhý kámen (Sacred) - tv n@va pátek 12.5.2006 - 15:10 / tv n@va úterý 18.3.2008 - 15:05
Jason dostane od Lionela mapu, která zobrazuje chrám v blízkosti Šanghaje, kde se údajně nachází jeden ze tří magických kamenů. Lex ho ovšem sleduje a v Šanghaji se k němu přidá. Brzy je dopadnou místní vojáci a začnou oba muže vyslýchat a mučit. Mezitím Lana zjišťuje, že Jason není v Metropolisu, jak jí tvrdil, a s Lionelovou pomocí se za ním vydává do Šanghaje. Na poslední chvíli se k ní stačí přidat i Clark. Dostávají se oba do chrámu, kde se rozdělí: Lana padne do rukou vojákům, Clark objeví jakousi tajnou skrýš, ve které na něj ale čeká kryptonitová past. Zatímco Clark leží ochromen kryptonitem, pouštějí vojáci do Lany elektrošoky. Ty během okamžiku v Laně probouzejí Isobel. Isobel likviduje vojáky a vydává se sama hledat kámen. Poté, co ho objeví, o něj musí svést souboj s Clarkem. Při souboji oba upadnou do bezvědomí - Lana se probouzí opět jako Lana. Kámen však mezitím zmizel. Po návratu se Jason Laně přizná, že kámen v nestřežené chvíli sebral on a nechal si ho poslat do Smallvillu poštou. Učinil tak prý jen kvůli ní. Lionel popírá, že by v čínských událostech měl prsty. Zesnulý dr. Swann zanechá Clarkovi vzkaz, aby hledal jeden z kamenů u jakési Bridgette Crossbyové. Ta je však nezvěstná.

Hudba:
Newcomers Home - Hold On
Speechwriters LLC - Spaghetti Streetwalkers

4x16 - Lucy (Lucy) - tv n@va pondělí 15.5.2006 - 15:10 / tv n@va středa 19.3.2008 - 15:05
Ve Smallvillu se nečekaně objeví Loisina sestra Lucy, která studuje na internátní škole ve Švýcarsku. Clark ji přistihne při krádeži peněz v Talonu a díky této skutečnosti zjistí, že Lucy dluží peníze švýcarskému lichváři. Ten si ji našel i ve Smallvillu. Na Clarkovu přímluvu se Lex Luthor rozhodne peníze za Lucy uhradit. Zná lidi, pro které lichvář pracuje, a má s nimi nevyřízené účty. Předání peněz však nevychází tak, jak si představoval - místo toho, aby si lichvář vzal kufřík s penězi a s navigačním zařízením, vezme si jenom peníze a unese Lois i Lucy. Clark zjišťuje, že Lucyino vydírání bylo fingované, to záhy zjišťuje i její sestra Lois. Mělo jít jen o první krok k dalšímu vydírání Lexe Luthora. Clark naštěstí včas zasáhne a lichváře Beckera zlikviduje. Lucy však uniká.

Hudba:
Kasabian - Club Foot
Speechwriters LLC - Spaghetti Streetwalker
Newcomers Home - Hold On
Mark Joseph - Fly

4x17 - Druhé já (Onyx) - tv n@va úterý 16.5.2006 - 15:05 / tv n@va čtvrtek 20.3.2008 - 15:10
Laboratorní experiment se zeleným kryptonitem skončí neočekávanou explozí a Lex, který je experimentu přítomen, se rozštěpí na dvě osobnosti, dobré já, Lexe, a zlé já, Alexandra. Alexander ihned zlikviduje jediného svědka pokusu, dr. Sinclaira, a uvězní Lexe v železné masce v podzemí rodinného sídla. Clark začne tušit, že s Lexem není něco v pořádku, a společně s Chloe získají záběr Lexe i Alexandra, kteří jsou vizuálně totožní, ze dvou různých míst ve stejném čase. Clark se svěří Alexandrovi se svým podezřením, protože se domnívá, že jde o Lexe. Alexander se pokouší zlikvidovat jeho i Chloe. Neuspěje, ale při svém pokusu zjistí, že Clark je vybaven mimořádnými schopnostmi. Snaží se ho přesvědčit ke spolupráci při ovládnutí světa. Clarkovi se jej podaří v poslední chvíli zastavit a prostřednictvím totožné reakce, která způsobila původní rozdělení Lexovy osobnosti, vše vrátí do původního stavu...

Hudba:
Esthero - I Drive Alone

4x18 - Duch (Spirit) - tv n@va středa 17.5.2006 - 15:0 / tv n@va pátek 21.3.2008 - 15:05
Sebestředná Dawn touží po korunce nejsympatičtější maturantky. Její konkurentkou se překvapivě stává Chloe, snad právě proto, že proti udělování tohoto titulu brojila v Pochodni. S Dawn se den před plesem, kde má být titul udělen, rozchází přítel. Proto se Dawn snaží sehnat si někoho do páru, ale uprostřed organizačního shonu nešťastnou náhodou havaruje a padá s vozem do rokle, kde se nachází větší množství kryptonitu. Její duše opouští tělo a stěhuje se nejprve do těla Marthy, poté Lany, Lois a nakonec i Chloe, přičemž celé stěhování je podřízeno jedinému cíli - dosáhnout na vytouženou korunku. Když se pak Dawn ocitá v Chloině těle na pódiu, neboť právě Chloe byl tento titul udělen, uvědomuje si, že vítězkou není ona, ale její rivalka. Při pokusu zapálit školu ji zastaví Clark, který jí umožní přestěhovat se do jeho těla a krátce nato ji Jonathan s pomocí kryptonitu vypudí jednou provždy. Chloe předstírá mdlobu, ale je svědkem celé této scény. Na plese si pak Clark zatančí s Lanou, což nelibě nesou jak Chloe, tak i Jason.

Hudba:
Lifehouse - Blind
Lifehouse - Come Back Down
Lifehouse - Undone
Lifehouse - You and Me

4x19 - Ztráta paměti (Blank) - tv n@va čtvrtek 18.5.2006 - 15:00 / tv n@va úterý 25.3.2008 - 15:10
Kevin je přistižen Lois při krádeži peněz z pokladny v Talonu. Využije svou zvláštní schopnost a vymaže Lois krátkodobou paměť. Když si Lois po chvíli uvědomí, že má prázdnou pokladnu, podaří se Clarkovi Kevina ještě dostihnout. Kevin se pokusí Clarkovi taktéž vymazat krátkodobou paměť, ale vymaže mu ji úplně celou. Chloe se Clarka ujme a snaží se ho chránit před světem. Ona o jeho schopnostech už ví, i když ne o všech, ty další spolu postupně objevují. Snaží se rovněž vyřešit záhadu kolem Kevina. Brzy zjistí, že Kevinův otec, p. Grady, je lékař a vymazal svému synovi paměť. Cílem bylo, aby syn vzal na sebe vinu za bratrovu smrt, kterou ve skutečnosti způsobil otec. Chloe, která toto tajemství odhalila, je však p. Gradym přistižena a čeká ji radikální vymazání paměti. Clark zasahuje na poslední chvíli. Vidí ho přitom šerifka Adamsová i Lois. Kevin, který je rovněž přítomen, vymaže paměť všem svědkům. Existuje však přece jeden člověk, který z výpadku Clarkovy paměti něco vytěžil. Lex Luthor - dozvěděl se o Clarkově plánku kavačské jeskyně a Clarkovi ho odcizil.

Hudba:
Jem - 24
3 Doors Down - Let Me Go
Paco - Satie
Switchfoot - This Is Your Life
4x20 - Evan (Ageless) - tv n@va pátek 19.5.2006 - 15:00 / tv n@va středa 26.3.2008 - 15:10
Exploze uprostřed pole po sobě zanechává hluboký kráter a na jeho dně malé dítě, kterého se ujímají náhodou kolem jedoucí Clark s Lanou. Chlapec, kterého pojmenují Evan, je po své matce obdařen zvláštní schopností - vyzařuje silnou energii a rychle stárne prostřednictvím náhlých skoků. Clark ho vezme k Lexovi, který se mu pokouší se svým týmem vědců pomoci, ale bezúspěšně. Jedinou nadějí by byla kostní dřeň od správného dárce - tedy biologického otce. Clarkovi se ho sice podaří nalézt, ale ten se ke svému synovi Evanovi hlásit nechce, dokonce se ho štítí. O to více se Evan upíná ke Clarkovi a Laně. Ti mu však nejsou schopni pomoct a nakonec jsou i svědky jeho smrti.

Hudba:
n/a

4x21 - Zajatci okamžiku (Forever) - tv n@va pondělí 22.5.2006 - 15:10 / tv n@va čtvrtek 27.3.2008 - 15:10
Fotograf Brandon má zvláštní schopnost - dokáže pouhým dotekem vytvořit z člověka figurínu. Protože se zcela upnul ke střední škole a nedokáže se smířit s tím, že se blíží poslední den výuky, vytvoří s pomocí svého otce v opuštěném skladišti repliku smallvillské střední. Sem pak stěhuje vybrané jedince - významné osoby z řad studentů. Skončí tu Chloe, Lana a má se tu objevit i Clark. Ten sem nakonec dorazí, ale nikoliv jako nehybná figurína v Brandonových rukou, ale jako zachránce všech ostatních. Souběžně s hlavní zápletkou proběhne únos Lexe a Lionela Luthorových Genevieve a Jasonem Teagovými. Genevieve a Jason mučí Lexe, aby z Lionela dostali, kde ukryl kámen moci. Lionel nakonec řekne, že ho dal Laně, protože je vyvolená. Při útěku ze srubu, kde je Teagovi drží, Lionel Jasona postřelí a ten padá z vysokého srázu do jezera. Lex si uvědomuje, jaké nebezpečí hrozí Laně.

Hudba:
Split Habit - Anywhere With You
Tim Cullen - Down
Wonderlife - Around The Way

4x22 - Tajemství kamenů (Commencement) - tv n@va úterý 23.5.2006 - 14:50 / tv n@va pátek 28.3.2008 - 15:05
Genevieve přichází k Laně pro jeden z kamenů poznání, ale Lana, kterou opět posedne středověká čarodějnice Isobelle Thoreauxová, ji tímto kamenem zabije. Naplní tak svou kletbu a Lanino tělo opouští. Krev na kameni poznání odstartuje nebezpečný řetězec událostí. Z vesmíru se na Smallville řítí meteority a Jor-El prorokuje, že je to začátek konce lidstva. Zabránit mu může jenom Clark, pokud sežene všechny tři kameny a spojí je v jeden. To se mu nakonec podaří - jeden je již v jeskyni, jeden mu dá z vlastní iniciativy Lana a poslední vystopuje u Lexe v trezoru. Mezitím už začnou na Smallville padat meteority, ale po spojení kamenů vše ustává. Clark se najednou ocitá uprostřed sněhové pláně a Lana, se kterou spadl evakuační vrtulník LuthorCorpu, objevuje vesmírné plavidlo.

Hudba:
n/a(c) the cw & tv n@va & bundaboy 2003-2008
[ poslední aktualizace: 13-03-2008 ]