CSI - Kriminálka Las Vegas CSI: Miami - Kriminálka Miami CSI: New York - Kriminálka New York Smallville Ženatý se závazky
Smallville

1. série » 2. série » 3. série » 4. série » 5. série » 6. série

Život kansaského městečka obrátil naruby pád meteoritu.
Spolu s ním dopadla na zem také kosmická loď, v níž manželé Kentovi nalezli to,
po čem vždy toužili - dítě které se stalo jejich synem. Dostal jméno Clark Kent.

skupinové promo fotky:
foto 1 | foto 2 | foto 3 | foto 4 | foto 5 | foto 6 | foto 7 | foto 8

kristin kreuk: foto 1 | foto 2 | foto 3 | foto 4 | foto 5 | foto 6 | foto 7
allison mack: foto 1 | foto 2 | foto 3 | foto 4 | foto 5 | foto 6 | foto 7
erica durance: foto 1 | foto 2 | foto 3 | foto 4
laura vandervoort: foto 1 | foto 2 | foto 3

znělka:
úvodní znělka: Remy Zero - Save Me | Hudba v seriálu: Mark Snow
Video úvodní (0:50; XviD 16:9 352x180; 3.5MB) | Audio úvodní + závěrečná (1:20; mp3 vbr; 1.6MB)
Mark Snow - Smallville DVD Pilot End Titles Theme (2:04; mp3 vbr; 2.6MB)
2. série

2x01 - Tornádo (Vortex) - tv n@va čtvrtek 5.8.2004 - 14:25
Na Smallville udeřilo tornádo, a to právě v okamžiku, kdy hrozilo odhalení Clarkovy pravé totožnosti ze strany Rogera Nixona, ambiciózního novináře, kterého si původně najal Lex na odhalení záhadných událostí, jež se ve Smallville odehrály. Nixon má kompromitující záběry a ví toho příliš, aby zničil rodinnou idylku Kentových. Jonathan jej proto pronásleduje a nakonec oba skončí v podzemní kryptě, odkud se nemohou bez cizí pomoci dostat ven. Poté, co je Clark zachrání, využije Roger úlomků meteoritu k oslabení Clarka, kterého chce odvléct jako důkaz své reportáže. Při souboji s Jonathanem se jej pokusí zabít, ale v poslední chvíli zasáhne Lex a Rogera zastřelí. Jonathan s Lexem si poprvé v životě podají ruce. Chloe je po plese nešťastná a zkouší Clarkovy city tím, že mu nabídne přátelství místo lásky. Clark přijímá a Chloe je zoufalá. Lana si pamatuje, jak ji Clark zachránil z auta uvězněného ve větrném víru. Clark to sice popírá, ale Lana už cosi tuší o jeho schopnostech. Lex Luthor váhá, jestli má zachránit svého otce zpod padajícího sloupu. Nakonec to učiní. Čeká ho ale ještě další rozhodnutí, lékaři se totiž nedokážou shodnout na tom, je-li pro něj vhodná okamžitá operace. Lex se rozhodne pro operaci. Po operaci se dozvídá, že jeho otec sice nebude ochrnutý, ale už se mu nikdy nevrátí zrak.

Hudba:
Stretch Princess - Time and Time Again
Coldplay - In My Place

2x02 - Svůdkyně (Heat) - tv n@va pátek 6.8.2004 - 14:25
Na střední škole se objevuje nová učitelka biologie, svůdná Desiree. Během promítání výukového filmu o sexu na ní Clark může oči nechat. Nečekaně ale způsobí požár - z očí mu vyšlehne plamen a zapálí promítací plátno. Poté, co uhasí požár, se objevuje Lex, a překvapený Clark zjišťuje, že Desiree je jeho snoubenka. Večer má být svatba a Clark je pozván jako svědek. Brzy z Clarkových očí znovu vyšlehne plamen, tentokrát je to v Lanině kavárně a odnese to kávovar a část vnitřního zařízení. Rodiče chápou, že problémy způsobuje dospívání a hormony. Jonathan pomůže svému synovi, aby se svou novou schopnost naučil ovládat. Čerstvá paní Luthorová se pokusí Clarka svést, ale neúspěšně. Je to první muž, který jejímu kouzlu odolá. Mezitím Chloe zjistila, že Lexova manželka má pohnutou minulost. Při meteoritickém dešti byla přistižena "in flagranti" se svým milencem v autě a díky tomu má zvýšenou schopnost produkovat samičí feromony. Dokáže svést každého muže a přesvědčit ho k čemukoliv. Clark mezitím skončí ve vězení - Desiree ho obviní z toho, že jí zapálil vůz. Lex, ovlivněný svou ženou, vyhodí Lanu z kavárny a vypoví smlouvu o spolupráci. Jonathan jde za Desiree a ta na něj zapůsobí svým kouzlem. Přesvědčí ho, aby zabil Lexe. Na poslední chvíli zasáhne Clark, kterému se mezitím podařilo utéct z vězení, a zachrání svého nejlepšího přítele i otce před katastrofou.

Hudba:
Avril Lavigne - Tomorrow
N.E.R.D. - Truth or Dare
Elvis - A Little Less Conversation
Nelly - Hot in Here
New Found Glory - My Friends Over You

2x03 - Tajemství (Duplicity) - tv n@va pondělí 9.8.2004 - 14:25
Dr. Hamilton, šílený vědec, kterého si kdysi Lex najal na výzkum, je postižen nevyléčitelnou chorobou. Příčinou jsou meteority a projevem je třas ruky a nadměrná agresivita. Lex se rozhodne ukončit s ním smlouvu o spolupráci. Hamilton cestou od něj zaviní dopravní nehodu. Pete jede náhodou kolem a řidiče, který se při vyhýbacím manévru dostal do kukuřičného pole, zachrání. Přitom si všimne kosmické lodi. Jde o Clarkovu loď, která se během tornáda dostala do kukuřice. Pete se Clarkovi s nálezem svěří a dokonce Clarka požádá, aby mu pomohl s převozem lodi do jeho kůlny. Clark s Jonathanem se snaží vymyslet, jak loď získat zpět, ale mezitím už loď začal hledat Hamilton. Od zachráněného řidiče, Raye, se dozví, že by mohla být u Peta, a ukradne ji z jeho kůlny. Pete ovšem v noci vidí Jonathana s Clarkem, a dojde k názoru, že loď ukradli oni. Nakonec Clark Petovi prozradí všechno o sobě, aby získal zpět jeho důvěru. Pete se urazí, bere to tak, že mu Clark celý život lhal. Hamilton mezitím získá spojence v Lexově otci Lionelovi, který utekl z fyzioterapií a nastěhoval se k Lexovi. Svěří se mu se svým objevem a získá od něj příslib finanční spolupráce. Musí ale najít osmistěn, kterým se aktivuje kosmická loď. Unese tedy Peta a vyslýchá ho. V okamžiku, kdy jej chce zabít, se objeví Clark a Peta zachrání. Chlapci k sobě znovu najdou cestu a Pete je kromě Clarkových rodičů dalším člověkem, který teď zná Clarkovo tajemství.

Hudba:
Travis Tritt - Southbound Train
Greg Jones - Ordinary
Alice Peacock - Leading With My Heart
Stephanie Simon - Goodbye

2x04 - Falešný rubín (Red) - tv n@va úterý 10.8.2004 - 14:25
Clark si koupí přes odpor svého otce předražený školní prsten. Netuší, že místo rubínu je v něm vsazen bezcenný, ale pro Clarka nebezpečný červený kámen z meteoritu. Ten okamžitě začne působit na Clarkovu psychiku - chlapec je agresivní, nestydatě upřímný, zajímá se jen o zábavu a materiální věci. Chloe záhy zjišťuje, že v prstenu jsou nepravé rubíny, a Peteovi dochází, proč se jeho přítel tak změnil. Mezitím se Clark ocitá opět mezi dvěma ženami - svou dávnou přítelkyní Lanou a novou spolužačkou, rebelkou Jessii. Po Jessiině otci, Edwardovi, jde ale svérázný US Marshal Palmer, jenž chce dostat důkazy, které má Edward proti svému původnímu zaměstnavateli. Jeho cesta se protne s Clarkovou a Clark, oslněn vidinou peněz za dopadení Edwarda, se za ním vydává sám. Ještě dřív, než ale stále bezcitnější Clark stačí někomu ublížit, zasahuje Pete spolu s Jonathanem. S pomocí zeleného meteoritu Clarka oslabí a zničí červený prsten. Clarkova osobnost se změní zpět. Lionel Luthor, který byl slepým svědkem demonstrace Clarkových schopností vůči Palmerovi, však začíná tušit, že Clark není obyčejný člověk.

Hudba:
Andrew W.K. - It's Time To Party
Fisher - Breakable
Frou Frou - Breathe In
Jackpot - Tattoos
Sprung Monkey - Unexpected
Sprung Monkey - American Made
Oasis - Stop Crying Your Heart Out

2x05 - Básník (Nocturne) - tv n@va středa 11.8.2004 - 14:25
Lana má tajného ctitele - na hřbitově, kam chodí oplakávat rodiče, jí nechává básně. Jednou si na něj v noci počká a ze ctitele se vyklube sympatický mládenec. Brzy však Lana i Clark zjistí, že Byron není obyčejný hoch. Rodiče jej drží násilím doma ve sklepě. Než stačí zasáhnout policie, Clark jej dostane ven, protože si myslí, že je rodiči týrán. Na světle se Byron promění v bytost podobnou polovičnímu vlkodlakovi a uprchne. Chloe mezitím zjistí, že Byron byl objektem experimentu. Když odborníci potlačovali chemoterapií jeho nezvládnutelné chování, způsobili mu vedlejší příznaky - na denním světle se z něj stává divoká bytost. Společnost Metron, dnes již zaniklá, patřila samozřejmě do sítě LuthorCorpu. Zatímco Byrona marně hledá policie i jeho otec, setká se s Lanou opět na hřbitově. Tentokrát je však jiný a Lanu poraní. Ještě než omdlí, prozradí mu Lana, co zjistila Chloe. Divoký Byron napadne Lionela Luthora, je u toho i Clarkova matka, která Lionelovi začala dělat asistentku, naštěstí se na vše zpovzdálí dívá Clark. Zasáhne a Byrona srazí větracím průduchem pod zem, kde se tento promění zpět. Zachráněný Lionel dá na Marthinu radu a založí nadaci na Byronovu záchranu.

Hudba:
No Doubt - Underneath It All
Shiela Nicholls - Love Song
OK Go - Don't Ask Me
Cactus Groove - Crazy Richie

2x06 - Věčná studentka (Redux) - tv n@va čtvrtek 12.8.2004 - 14:25
Na Smallvillské střední škole se objevuje nový ředitel Reynolds. Zná z minulosti Lexe a nemá jej rád. Všimne si Clarkova přátelství s Lexem a vypadá to, že si kvůli tomu na Clarka zasedl. Nová žákyně Krissy nemá ve svém spisu žádné podklady o své předchozí škole. Ředitel, který zjišťuje veškeré údaje o svých studentech, ji proto požádá o duplikáty a schůzku s rodiči. Mezitím záhadně umírají dva studenti na progerii, shodou okolností jim byla před smrtí nablízku Krissy. Clarkovi je to podezřelé a upozorní na to i své přátele. Chloe záhy objeví, že stejně vypadající dívka, jen pod jiným jménem, se objevila už několikrát. Vždy ji obklopovala záhadná úmrtí na progerii, ona sama však vypadala mladě i na fotkách z počátku minulého století. Její poslední obětí se má stát ředitel Reynolds, ale Clark ho na poslední chvíli zachrání. Paralelní epizodou jsou finanční problémy rodiny Kentových. Zachránit je má dědeček, Marthin otec. Opět se ale pohádá s Jonathanem a Clark tak odhaluje pohnutou historii rodinné sporu. Zatím to na usmíření nevypadá, ale Clark doufá, že se mu to v budoucnu podaří.

Hudba:
Outhere Brothers - Boom, Boom, Boom
Riddlin Kids - I Feel Fine
Imperial Teen - Ivanka
Sophie Agapios - U Girl
Our Lady Peace - Somewhere Out There
2x07 - Rodina (Lineage) - tv n@va pátek 13.8.2004 - 14:25
Ve Smallville se zčistajasna objeví záhadná paní Dunlevyová, která tvrdí, že je Clarkovou biologickou matkou. Jako bývalá Lexova chůva prý měla poměr s Lionelem Luthorem. Když vyšlo najevo, že je s ním těhotná, donutil jí Lionel, aby dala dítě k adopci a uklidil ji do sanatoria. Lex i Clark by tak měli být oba syny Lionela Luthora. Ani jeden tomu nevěří, i když myšlenka, že by byli bratry, jim není proti mysli. Clark se navíc dozvídá, že Lionel Luthor zařídil pro jeho rodiče zfalšování adopčních listin a jako protislužbu mu Jonathan, proti své vůli, zařídil snadný průnik do Smallvillské podnikatelské komunity. Paní Dunlevyová získá soudní příkaz k provedení genetického testu, ale Clark v laboratoři sliny zamění za Peteovy. Když Dunlevyová vidí, že tudy cesta nepovede, unese Lexe. Vydírá Lionela, chce se dozvědět, kdo je její syn. Když Lionel neustoupí, chce Lexe zabít. Na poslední chvíli ho Clark zachrání. Když Lex vyzvídá na svém otci, jak skončil syn paní Dunlevyové, Lionel tvrdí, že byl umístěn do vhodné rodiny a zemřel před prvními narozeninami.

Hudba:
Hef - Yesterday
Morcheeba - Otherwise
Pulse Ultra - Put It Off
Wonderful Johnson - 17 Years Down
Renata Tebaldi - Un Bel Di Vedremo (Madame Butterfly)

2x08 - Ryan (Ryan) - tv n@va pondělí 16.8.2004 - 14:25
Ryan, hoch se schopností číst myšlenky druhých, který se už objevil v první sérii, volá Kentovým domů. Má zoufalý hlas, tvrdí, že ho drží v pokusném zařízení proti jeho vůli. Clarkovi se podaří vypátrat, kde je, ale na místě mu personál tvrdí, že tam nikdo takový není. Clarkovi se ho přesto podaří objevit a unést. Ryana ukryje u Lexe. Doktor Garner, který dělal na Ryanovi pokusy, se brzy objeví u Kentových se šerifem Ethanem. Dává jim ultimátum, buď vydají Ryana, nebo obviní Clarka z únosu. Na poslední chvíli zasáhne Lex, kterému se podaří získat pro Kentovy dočasné opatrovnictví. Ryan je ale vážně nemocný, jeho život ohrožuje rostoucí mozkový nádor. Clarkovi se s Lexovou pomocí podaří získat špičkového lékaře, ale jeho zásah pouze oddálí Ryanovu smrt. Paralelní epizodou je příběh Lany, kterou teta nutí odstěhovat se s ní a s jejím přítelem do Metropolis. Nakonec se Laně podaří tetu přesvědčit, aby ji nechala bydlet u přítelkyně Chloe.

Hudba:
Dishwalla - Angels and Devils
Von Ray - Inside Out

2x09 - Rozdvojení (Dichotic) - tv n@va úterý 17.8.2004 - 14:25
Premiant Ian má problémy s pracovním vyučováním. Nepohodne se s učitelem Frankelem a ten záhy zmizí. Brzy na to začne navazovat kontakt s Chloe a s Lanou. Clarkovi je podezřelý a zjišťuje, že to dělá kvůli svému stipendiu: Chloe o něm napíše článek a Lana se přimluví u Lexe, jemuž patří stipendijní nadace. Clark s Petem mezitím objeví mrtvolu učitele Frankela a současně se je při tom někdo pokusí zabít. Clarkův ostrozrak odhaluje Iana. Ten má ale alibi, v tu dobu byl u Chloe. Clarkovi se to stále nezdá a nakonec zjišťuje, že podle údajů z Lexovy stipendijní nadace by se Ian musel současně vyskytovat na dvou místech, ve dvou školách. Pomocí pageru ho vylákají na dvě místa současně a zjišťují, že Ianové jsou skutečně dva. "Dvojčata" tuší nebezpečí a rozhodnou se zlikvidovat Chloe, Lanu i Clarka. Clark zasáhne na poslední chvíli, když se pokoušejí shodit Lanu a Chloe z přehradní hráze. V paralelní epizodě se Lex spřátelí s doktorkou Helen, která jej kdysi, jako medička, léčila z kocoviny v Metropolis.

Hudba:
A-HA - I Wish I Cared
Dem Hills - Settle Hills
Premonition - Uneven Odds
The Mooney Suzuki - In A Young Man's Mind

2x10 - Vlčí lidé (Skinwalker) - tv n@va středa 18.8.2004 - 14:25
Clark se nešťastnou náhodou propadne do jeskynního komplexu, kde objeví nejen půvabnou indiánku Kylu, ale i záhadné kresby staré několik století. Popisují příběh, který odpovídá Clarkovu životnímu osudu - hovoří o Namanovi, který spadne s ohnivým deštěm a bude jednou chránit celou Zemi. Clark se touží dozvědět víc, seznamuje se s dívčiným dědečkem a spolu s Lanou a jejím možným otcem Henrym se připojují k aktivistům, kteří bojují za záchranu jeskyní před neblahým následkem stavebních prací společnosti LuthorCorp. Kyla brzy pochopí, že Clark by mohl být onen bájný Naman. Mezi oběma lidmi vzniká milostné pouto. Clarkova matka se setkává s vlkem a otisky vlčích zubů na sobě měly i kosti stavbyvedoucího, který zahynul po hádce s Kyliným dědečkem. Chloe zjišťuje, že kmenu, ze kterého oba pocházejí, se říká vlčí lidé. Původně Clark podezřívá dědečka, ale brzy zjistí, že vlkodlak je Kyla. Ta umírá na následky zranění, které utrpěla při neúspěšném útoku na Lionela Luthora. Lex zajistí odkoupení Lionelova pozemku státem a společnost LexCorp je pověřena jeho správou. Henry sděluje Laně, že mají společnou DNA. Whitný, který slouží u námořnictva, se údajně nevrátil z akce.

Hudba:
The Vines - Outtatheway
Norah Jones - Don't Know Why
Santana & Michelle Branch - The Game of Love
Jackpot - Psycho Ballerina
Steadman - Wave Goodbye

2x11 - Návrat hrdiny (Visage) - tv n@va čtvrtek 19.8.2004 - 14:25
Whitney se vrací do Smallvillu poté, co se ztratil během vojenské akce a byl dlouho nezvěstný. Trpí údajnou ztrátou paměti, takže ani neví, že se už s Lanou rozešel. Jeho chování je divné a Clark záhy odhalí, že je to Tina Greerová, která se už vyskytla v první sérii seriálu a dokáže se proměnit do podoby libovolného člověka. Má slabost pro Lanu a protože ji Lana jako Whitneye nechce, rozhodne se, že se bude vydávat za Clarka. Mezitím s pomocí meteoritu Clarka přemůže a hodí ho do sklepa - tam, kde Kentovi ukrývají raketu, ve které přiletěl Clark na zem jako batole. Clark má meteoritický kámen na krku a raketa, která nečinně odpočívá pod přehozem, najednou ožije a záhadným způsobem neutralizuje účinek zeleného kamene. Clark se utká v závěrečném souboji se svým dvojníkem, Tinou, převlečenou do jeho podoby, a vítězí. Sotva se Lana vzpamatuje z jednoho šoku, přichází další - Whitney zahynul v boji. Lana si uvědomuje, že Clark je ten jediný, kdo po smrti rodičů a Whitneye a po odchodu tety Nell zůstal při ní. V paralelní epizodě obviní Lex svou novou přítelkyni Helen z toho, že se spojila s jeho otcem. Jde však o nešťastnou souhru náhod. Dívka se urazí a Lexe opouští. Ten si uvědomuje svou chybu a prosí ji o odpuštění. Nakonec se dají znovu dohromady.

Hudba:
Dirty Vegas - Days Go By (Acoustic)
Good Charlotte - The Anthem
Michael Andrews featuring Gary Jules - Mad World
Rosey - Love

2x12 - Rukojmí (Insurgence) - tv n@va pátek 20.8.2004 - 14:25
Lex zjistí, že jej otec nechal odposlouchávat. Chce se mu pomstít a najme si tým, který má v neděli instalovat odposlech do sídla LuthorCorpu v Metropolis. Netuší ale, že tam chce Lionel tentýž den pracovat se svou asistentkou, Clarkovou matkou Marthou. Navíc má jeden člen týmu zálusk na Lionelův trezor, převezme vedení a Lexovi se akce vymkne z ruky. Ten samý den měli Clarkovi rodiče slavit výročí svatby. Nejprve se pohádali, protože Jonathan se nesmířil s tím, že Martha má jít do práce. Následně Jonathan ostře odmítl Lexovu nabídku odvozu do Metropolis helikoptérou, aby mohl jít s manželkou na večeři. Záhy se objevuje ve zprávách, že Martha a Lionel jsou rukojmími lidí, kteří byli původně najati Lexem na instalaci odposlechu. Clark vyráží do Metropolis po svých, Jonathan s Lexem firemním vrtulníkem. Clark na místě překoná strach z výšek a pronikne do budovy LuthorCorpu skokem ze sousedního domu. Mezitím zločinci otevřou trezor a překvapená Martha zjišťuje, že je tam osmistěn, součást Clarkovy rakety, cihly ulité z meteoritických kamenů a tajný dokument o Clarkovi. Clark nakonec zločince zlikviduje a spolu s matkou zničí tajný dokument. Matka zachrání osmistěn a ukryje ho doma do dózy s moukou. Lionel, který zřejmě vytušil Lexovy aktivity, se rozhodne od něj odstěhovat.

Hudba:
Ed Harcourt - Bittersweetheart
SR-71 - Tomorrow
Theory of a Deadman - Invisible Man

2x13 - Podezřelý (Suspect) - tv n@va pondělí 23.8.2004 - 14:20
Clarkův otec Jonathan je důvodně podezřelý z pokusu o vraždu Lionela Luthora - má motiv a byla u něj nalezena vražedná zbraň. On sám si na nic nepamatuje, zašel jen na jedno pivo k Divokému kojotovi a pak se probral ve svém voze s vražednou zbraní obklíčen policií. Zatímco sedí ve vazbě, Clark pátrá po skutečném pachateli. Podezřelých je hned několik. Lionelův syn Lex - protože otec skoupil hlasovací akcie jeho firmy. Lionelův asistent Dominic - protože nesouhlasí s tím, aby Lionel přibral svého syna zpět do LuthorCorpu, na jehož fungování má vlastní zájem. Nakonec se však ukáže, že vrahem je šerif Ethan, ve spolupráci s barmanem Mikem. Ethan byl nejprve Lionelem vydírán - podnikatel ho nutil, aby shromáždil kompromitující materiály na členy představenstva LexCorpu. Když Ethan zjistil, že se nevyhne další spolupráci s Lionelem, rozhodl se, že ho zlikviduje. Využil sváru mezi Jonathanem a Lionelem (týkal se hodinek s věnováním, které dostala od Lionela Martha) a vraždu šikovně navléknul na svého bývalého spolužáka ze střední školy

Hudba:


2x14 - Adrenalin (Rush) - tv n@va úterý 24.8.2004 - 14:20
Při párty, kterou smallvillská mládež organizuje v jeskyni, kde jsou záhadné piktogramy, se jeden ze spolužáků, Travis, chová divně. Jako by ztratil pud sebezáchovy. Končí svůj život skokem ze železné rampy. V té samé chvíli něco Peta bodá zezadu do krku a on se začíná chovat podobně jako Travis. Clark si Peteova zvláštního hazardérského chování rychle všimne a snaží se mu s Chloe pomoct. Ta mezitím zjistila, že už před Travisem zde byla dvě podobná úmrtí - u všech obětí zůstalo malé bodnutí zezadu na krku. Vydávají se hledat stopu do jeskyně, kde to všechno začalo. Zde se setkávají s doktorem Waldenem, specialistou na luštění záhadných písem, kterého si mezitím Lex najal na vyluštění piktogramů. V okamžiku setkání ucítí Chloe palčivou bolest na krku a začíná se chovat stejně jako Pete a předtím Travis. Clark sbírá odvahu a zve Lanu na rande, ale rychlý spád událostí způsobí, že je nakonec musí odříct. Lana mu moc nevěří - uvádí jako důvod Peteovy problémy, ale ten vypadá zdánlivě v pořádku. Walden mezitím najde v jeskyni sídlo podivuhodných živočichů. Jsou to parazité, kteří pronikají do lidského organismu, živí se adrenalinem a tím stimulují jeho zvýšené vylučování. Navíc v Lexových laboratořích zjistí, že jejich DNA se odlišuje od DNA pozemských živočichů. Clark se snaží Peteovi i Chloe pomoct, ale ti se brání - Pete hrozí, že prozradí jeho tajemství, oslabuje ho zeleným meteoritem a nakonec mu vstrčí do kapsy meteorit červený, takže se Clark začne chovat velice podobně jako oba postižení. Prozradí Chloe své tajemství, chová se nepřátelsky k Lexovi a provádí s Chloe pohoršující věci na veřejnosti.

Hudba:
Sixpence None The Richer - Don't Dream It's Over
AM Radio - I Just Wanna Be Loved
BT - Never Gonna Come Back Down
Sheila Nicholls - Bread and Water

2x15 - Ztracený syn (Prodigal) - tv n@va středa 25.8.2004 - 14:20
Lex objevuje svého bratra Lucase. Myslí si, že tím překvapí otce a hlavně že se s pomocí desetiprocentního Lucasova podílu znovu chopí vlády nad LexCorpem. Netuší ovšem, že Lionel Lucase sleduje už od dětství a že se s ním domluvil proti Lexovi. Lex skončí na ulici, Lionel ho už v rodinném sídle nechce. Přesídlí tedy na Kentovic farmu, kde musí Jonathanovi dokázat, že se umí ohánět i vidlemi. Lucas se mezitím u Lionela zabydlí a domnívá se, že zůstane na Lexově místě nastálo. Tuší, že Clark drží s Lexem, a snaží se ho vyhodit z Talonu, kde Clark mezitím začal pracovat. Když se ho Lana zastane, chce ji vyhodit rovněž. Lex se mezitím snaží s Lucasem promluvit na téma Lionelovy nedůvěryhodnosti. Naznačí mu též, že by si ho mohli najít jeho bývalí "přátelé" z Edge City, kde se věnoval karetním podvodům. Ve chvíli, kdy k tomu skutečně dojde, ho zachrání Clark. Lucas nakonec zinscenuje scénu, ve které nutí Lionela, aby Lexe zastřelil. Během dramatického dialogu Lex zjistí, že jeho otec slepotu jen hraje (všímavý Lucas si toho všimnul hned při prvním setkání). Clark sice zasáhne, ale zbytečně - ve zbraních jsou slepé náboje.

Hudba:
Ash - Burn Baby Burn
The Flaming Lips - Fight Test
Mystica - China
Lizzie - Home Sweet Alabama
Morphic Field - Like a Dream
The Contes - Don't Tempt Me

2x16 - Horečka (Fever) - tv n@va čtvrtek 26.8.2004 - 14:20
Martha Kentová se snaží ukrýt ve sklepě plechovku s moukou, ve které je klíč aktivující kosmickou loď. Když odkryje část zeminy, narazí na radioaktivní plísňové spory. Její organismus je intoxikován a chvíli na to se zhroutí. V nemocnici si s ní nevědí rady a celou událost ohlásí Centru pro výzkum chorob. Jeho specialisté se chystají prohledat farmu, a tak musí Clark urychleně uklidit ze sklepa kosmickou loď. Přitom vdechne rovněž radioaktivní spory a brzy se to na něm začne projevovat. Helen dokáže sice propíchnout oslabenému Clarkovi kůži jehlou a odebrat mu krev, Jonathan ji však raději předem upozorní, ať neposílá krev do laboratoře a provede rozbor sama. Helen stačí jediný pohled do mikroskopu, aby pochopila, že to není obyčejná krev. Díky Martině hospitalizaci se Jonathan a Clark dovídají, že je těhotná. Martha, která byla neplodná, se domnívá, že otěhotněla díky záření, které vycházelo z lodi poté, co ji na krátkou dobu aktivoval novinář Nixon během hurikánu. Protože se její stav stále zhoršuje, rozhodne se Jonathan využít poslední šanci a aktivovat loď. Klíč, který objevili specialisté z Centra pro výzkum chorob ve sklepě Kentových, je však mezitím už v armádním skladu, takže ho nejprve musí s Clarkovou a Peteovou pomocí poněkud dobrodružným způsobem získat nazpět. Před nemocnicí potom aktivují loď a záblesk světla z ní přivede k životu Marthu (ta mezitím již zemřela) a uzdraví Clarka. Helen nevěří vlastním očím. Paralelní příběhy: Helen dostává nabídku na univerzitní stáž, Lex si ji chce udržet ve Smallvillu. Chloe vyloží Clarkovi své city, zatímco spí oslaben nemocí, ten však ze spánku vyslovuje Lanino jméno, čímž zlomí Chloe srdce.

Hudba:
Jamestowne - Not That Simple
Steadman - Wave Goodbye

2x17 - Strom života (Rosetta) - tv n@va pátek 27.8.2004 - 14:20
Clark trpí náměsíčností - v noci se mu zdají sny, jak přikládá osmistěnný klíč do prohlubně ve stěně jeskyně a ráno se probouzí mimo domov. Puzení je tak silné, že se tam jednoho dne skutečně vydá. Po přiložení klíče vyjde ze stěny záblesk světla a Clark je zahlcen informacemi, které souvisejí s jeho původem. Dokáže tak číst i tajemné nápisy. Doktor Walden krátce poté zkusí totéž, ale je doslova předávkován informacemi a upadá do hlubokého komatu. Krátce na to se Clarkovi jeho schopnosti opět vymknou z ruky a doma vypálí očima do dřevěné stěny stodoly jeden z tajemných symbolů. Jde o symbol naděje. Bohužel ho objeví i investigativní žurnalistka Chloe a napíše o tom do novin. Záhy je jejím prostřednictvím Clark kontaktován od tajemného pana Swanna. Clark zjistí, že jde o člověka zasvěceného do luštění tajemných symbolů. Přes varování rodičů se za ním vydá a zjistí, že pochází z planety Krypton a že jeho přistání na Zemi provázel vzkaz z jeho domoviny. Po návratu od Swanna se odváží otevřít svou kosmickou loď, kde objeví vzkaz od svých rodičů. Podle něj by měl vládnout Zemi, což ho poněkud překvapí. Spíš než zachránce by tak měl působit v roli dobyvatele.

Hudba:
Coldplay - The Scientist
Kid Lightening - Satellite
Ryan Adams - Nuclear
Pancho's Lament - Leaving Town Alive
John Williams - Superman: The Movie Theme

2x18 - Návštěvník (Visitor) - tv n@va pondělí 30.8.2004 - 14:20
Nový Clarkův spolužák Cyrus se chová podivně a zřejmě dokáže nadpřirozené věci. Clark se domnívá, že by to mohl být mimozemšťan jako on.Cyrus ví, jak vypadá Clarkova vesmírná loď, zná souřadnice Kryptonu, dokáže uzdravovat přikládáním rukou. Díky svému zvláštnímu chování se stane terčem šikany spolužáků a Clark, který ho zachraňuje, před ním jednou odhalí své superschopnosti. Cyrus se upíná k tomu, že si ho biologičtí rodiče odvezou domů na jeho rodnou planetu. V určenou dobu vyšle signál z vlastnoručně zkonstruované věže, ale objeví se jeho šikanující spolužáci a jeden z nich se při pokusu věž strhnout smrtelně zraní. Cyrus mu zachrání život, ale přijde tak údajně o možnost vrátit se domů. Duševně se zhroutí a přestane komunikovat. V paralelním příběhu se nastěhuje Helen k Lexovi a zjistí, že Lex v jedné místnosti shromažďuje důkazy o všech nadpřirozených událostech ve Smallvillu, včetně materiálů o rodině Kentových.

Hudba:
David Gray - The Other Side
Hathaway - Kiss The Moon
Neil Halstead - Phantasmagoria In Two
Stephanie Simon - Wartime
Transplants - Diamonds and Guns
2x19 - Stín minulosti (Precipice) - tv n@va úterý 31.8.2004 - 14:20
Lanu obtěžují v Talonu opilí výrostci a Clark zasáhne. Tentokrát ovšem narazí, nová šerifka Adamsová uvěří útočníkům, že je Clark napadl, a odsoudí ho ke čtyřiceti hodinám veřejně prospěšných prací. Lanu útok psychicky rozhodí a pomocnou ruku jí podává Lex. Naučí ji základy sebeobrany a objeví v její duši zlobu a vztek. Mezitím jeden z "napadených", Andy, zažaluje rodinu Kentových o milion, simuluje totiž trvalé zdravotní následky. Kentovi jsou nešťastní. Nakonec se Lana rozhodne domluvit si s Andym schůzku a zde, když ji opět začne obtěžovat, na něm vyzkouší, co se naučila v Lexově tělocvičně. Andy je natolik zahanben výpraskem od křehké Lany, že stahuje žalobu. V paralelním příběhu se objevuje Paul, bývalý přítel Helen, Lexovy snoubenky. Lex si brzy uvědomuje, že mu ji Paul chce přebrat. Helen jej sice nechce, ale to Paulovi nebrání, aby si na ni nepočkal v odlehlém koutu nemocnice, kde ji fyzicky atakuje. Lex ji zde polomrtvou objeví, Paul ale prchne. Zatímco Helen bojuje o život, vydává se ji Lex pomstít. Na poslední chvíli si však Paulovo zabití rozmyslí. Poté, co se Helen uzdraví, ji Lex požádá o ruku.

Hudba:
Adam Tenenbaum - Becoming
Gus - Don't Fear The Reaper
Matt Nathanson - Princess
Red Hot Chili Peppers - Don't Forget Me
Sammi Morelli - Let Me Be The One
TheSTART - Shakedown!

2x20 - Svědek (Witness) - tv n@va středa 1.9.2004 - 14:45
Clark se stane svědkem přepadení dodávky firmy LuthorCorp. Nedokáže však zločinu zabránit, tři zloději mají stejnou sílu jako on. Postupně zjišťuje, že ukradený náklad byly kryptonitové cihly a že tři mladíci, kteří s ním chodí do školy, mají sílu právě proto, že inhalují páry z roztaveného kryptonitu. Protože se Clark vyhýbá nové šerifce Adamsové, zavolá na policii tip na hlavního zločince, Erica, anonymně. Eric sice skončí ve vazbě, ale Lex je zvědavý, co převážel firemní vůz jeho otce, a tak složí za Erica kauci, aby se to dozvěděl. Eric mu ovšem mizí a protože už pochopil, že Clarka jen tak nezlikviduje, vyhrožuje, že ublíží jeho rodičům. Ti tedy raději opouštějí Smallville. Clark navrhne Lexovi, aby na zloděje nastražil past - fingovaný převoz kryptonitu. Sám se pak do celé akce vloží a zloděje zlikviduje. V paralelní dějové linii dochází k prohlubování citového vztahu mezi Lanou a jejím biologickým otcem. To se však nelíbí jeho současné manželce. Vytváří na Lanu nátlak a Lana, aby Henrymu nekomplikovala život, jej od sebe odhání.

Hudba:
Gavin Degraw - Chariot
Marty Irwin/Peter Northcote - Anybody Listening
Paloalto - The World Outside
Stretch Nickel - Gone Away
The All-American Rejects - Swing, Swing
The Ben Taylor Band - Safe Enough To Wake Up
The Thorns - No Blue Sky

2x21 - Duch (Accelerate) - tv n@va čtvrtek 2.9.2004 - 14:40
Laně se zjeví její kamarádka z dětství, Emily, která tragicky zahynula, když se snažila zachránit Lanu před utopením. Clark ale záhy zjistí, že nejde o Emily, nýbrž o klon, který její otec, pan Dinsmore, vytvořil s pomocí kryptonitu pro Lionela Luthora. Nepravá Emily je nevyzpytatelná, nejdřív zraní svého otce a potom vyláká Lanu k řece, kde ji srazí do vody. Clark zasahuje na poslední chvíli a Lanu zachrání. Lionel získá Emily zpátky a izoluje jí od jejího tvůrce. Lex zjistí a vytkne svému otci, že provádí znovu tajné experimenty. Lionel to popírá. Lex chystá svatbu s Helen. Lionel, který není na svatbu pozvaný, daruje Lexovi svatební dar - pobyt na soukromém ostrově v Karibiku.

Hudba:
Avril Lavigne - I'm With You

2x22 - Procitnutí (Calling) - tv n@va pátek 3.9.2004 - 14:50
Doktor Walden, který upadnul do komatu poté, co přiložil osmistěnný disk do prohlubně v jeskyni Kavačů, se probral. Jeho mozkové funkce se obnovily a zmizel zákal očí. Z jeho ruky vyzařuje zvláštní energie a neustále hovoří o tom, že přichází den, kdy poslední syn začne vládnout světu. Poté, co uprchne z nemocnice, prozradí Lexovi i Lonelovi, že tím posledním synem je Clark Kent. Podaří se jej znovu izolovat, ale záhy opět uprchne a chce zabít Clarka. Nakonec při tomto pokusu uhoří, jediná stopa je obtisk osmistěnu na jeho ruce, o čemž se Lionel Luthor samozřejmě dozví. Clark se nadále sbližuje s Lanou, z kamarádky se stala jeho dívka. Proběhne předsvatební hostina Lexe a Helen, jsou tam pozváni Clarkovi rodiče a Clark jako svědek pronáší přípitek. Někdo obrátí vzhůru nohama Heleninu ordinaci, zmizí odtud vzorek Clarkovy krve. Helen podezírá nejprve Jonathana, potom i Lexe. Oba tvrdí, že s tím nemají nic společného, ale Lex má vzorek krve doma. V závěru kapitoly se ozývá tajemný hlas ze sklepa, kde je loď. Zároveň odtud vychází světlo.

Hudba:
John Williams/Mark Snow - Superman: The Movie score
Chantal Kreviazuk - In This Life
Moby - Signs of Love
Boomkat - Wastin' My Time
Jessy Moss - Telling You Now
Elza - Everything To Me

2x23 - Neposlušný syn (Exodus) - tv n@va pondělí 6.9.2004 - 15:05
Tajemný hlas, který oslovil Clarka na konci předchozího dílu, patří údajně jeho biologickému otci, Jor-Elovi. Ten Clarkovi tvrdí, že jej musí poslechnout a naplnit svůj osud. Clark nechce opustit své nejdražší, tím spíš, že jeho vztah s Lanou je ve velmi slibném stádiu. Tajemná síla z lodi však Clarka dokáže ovládat. Náhodou se během jedné z návštěv v jeskyni Kavačů Clark dozvídá, že Lionel Luthor si nechal vyrobit přesnou kopii osmistěnného klíče z kryptonitu. Clarka napadne, že by s pomocí klíče mohl loď zničit a tím se zbavit Jor-Ela. S Petem klíč Lionelovi ukradnou a Clark jej vloží do lodi. Loď je zničena, ale tlaková vlna způsobí havárii vozu, ve kterém se Clarkovi rodiče vracejí z Lexovy svatby. Martha v nemocnici potratí. Kent se na Clarka zlobí. Clark se cítí opuštěný, sebere Chloe prsten z červeného kryptonitu a odjíždí pryč ze Smallvillu. V paralelní epizodě proběhne svatba Lexe s Helen. Cestou soukromým letadlem do Karibiku Lex po přípitku s Helen usíná a probouzí se sám uprostřed bouře v prázdném letadle s požkozenou palubní deskou. Chloe, která na Lanu žárlí, se definitivně rozchází s Clarkem ve zlém a přislíbí Lionelovi, že mu dodá o Clarkovi informace. Ten jí na oplátku zajistí slibnou novinářskou kariéru.

Hudba:
Aqualung - Strange & Beautiful (I'll Put a Spell on You)
Kelly Brock - High On Sunshine
Lifehouse - Take Me Away
Matthew Good - Weapon
John Williams/Mark Snow - Superman: The Movie score(c) the cw & tv n@va & bundaboy 2003-2008
[ poslední aktualizace: 09-02-2008 ]