CSI - Kriminálka Las Vegas CSI: Miami - Kriminálka Miami CSI: New York - Kriminálka New York Smallville Ženatý se závazky
Smallville

1. série » 2. série » 3. série » 4. série » 5. série » 6. série

Život kansaského městečka obrátil naruby pád meteoritu.
Spolu s ním dopadla na zem také kosmická loď, v níž manželé Kentovi nalezli to,
po čem vždy toužili - dítě které se stalo jejich synem. Dostal jméno Clark Kent.

skupinové promo fotky:
foto 1 | foto 2 | foto 3 | foto 4 | foto 5 | foto 6 | foto 7 | foto 8

kristin kreuk: foto 1 | foto 2 | foto 3 | foto 4 | foto 5 | foto 6 | foto 7
allison mack: foto 1 | foto 2 | foto 3 | foto 4 | foto 5 | foto 6 | foto 7
erica durance: foto 1 | foto 2 | foto 3 | foto 4
laura vandervoort: foto 1 | foto 2 | foto 3

znělka:
úvodní znělka: Remy Zero - Save Me | Hudba v seriálu: Mark Snow
Video úvodní (0:50; XviD 16:9 352x180; 3.5MB) | Audio úvodní + závěrečná (1:20; mp3 vbr; 1.6MB)
Mark Snow - Smallville DVD Pilot End Titles Theme (2:04; mp3 vbr; 2.6MB)
1. série

1x01 - Dar z nebe (Pilot) - tv n@va úterý 19.8.2003 - 15:00 / středa 7.7.2004 - 14:25
Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manžele Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety. Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou. Začíná si uvědomovat, že je jiný, a rodiče mu odhalí tajemství jeho příchodu. Při autonehodě se seznámí s Lexem Luthorem, zachrání mu život a mezi oběma muži vzniká přátelství. Mezitím se v místní nemocnici probouzí z komatu Jeremy, hoch, který byl rovněž postižen ozářením v kukuřičném poli, když jej předtím jeho spolužáci připoutali ke kůlu jako tzv. strašáka roku. Mstí se svým bývalým kamarádům, dostává je do komatu elektrickými výboji. Jeho běsnění dokáže zastavit jen superman Kent Clark.

Hudba:
Bruce Hornsby - The Way It Is
Eagle-Eye Cherry - Long Way Around
Stereoblis - Eight Half Letters
Embrace - Wonder
The Calling - Unstoppable
Fear the Clown - Inside The Memories
Capitol Eye - Let's Go
Stereophonics - Maybe
Jude - Everything I Own
Lifehouse - Everything

1x02 - Proměna (Metamorphosis) - tv n@va středa 20.8.2003 - 15:00 / čtvrtek 8.7.2004 - 14:30
Greg, samotářský hoch a nadšený entomolog, je pokousán hmyzem, který byl ozářen úlomky meteoritu. Stává se z něj hmyzí mutant, který sežere vlastní matku a chystá se spářit s Lanou, Gregovou dávnou láskou. Clarkovi se podaří neštěstí zabránit, bohužel pro něj však příhoda vyzní tak, jako by byl zachráncem Whitneye, jeho soupeře v boji o Lanino srdce. Nadále se upevňuje přátelství mezi Clarkem a Lexem. Lex se nejen snaží pomoct Clarkovi při dobývání Lany, ale současně ho i nenápadně dovede k objevu, že úlomky meteoritu z něj vysávají sílu.

Hudba:
Papa Roach - Last Resort
Weezer - Island In The Sun
Better Than Ezra - I Do
Turin Brakes - Underdog (Save Me)
Cake - Love You Madly
Aeon Spoke - Damaged
The Calling - Wherever You Will Go

1x03 - Herní zápal (Hothead) - tv n@va čtvrtek 21.8.2003 - 14:50 / pátek 9.7.2004 - 14:30
Dlouholetý úspěšný trenér týmu Vran, středoškolského mužstva hráčů amerického fotbalu, Walt, inhaluje v sauně energii z meteoritu a stává se doslova ohnivým mužem. V kombinaci se svým temperamentem využívá nově nabitých vlastností k likvidaci svých protivníků. První skončí v nemocnici ředitel střední školy Kwan, který dočasně vyloučil z trenérova týmu hráče podvádějící při testu z matematiky. Dalším zraněným je Trevor, který to řediteli prozradil, že trenér hráčům tajně sehnal testy. Obětí se má stát i Chloe, jež chce o všem napsat do školských novin Pochodeň. Clark naštěstí trenéra zlikviduje, ale ještě předtím si krátce zahraje v jeho mužstvu.

Hudba:
Zed Silencer - Renegade Fighter
Gorillaz - Clint Eastwood
Sum 41 - Motivation
Fuel - Bad Day
Third Eye Blind - Never Let You Go
Binocular - You

1x04 - Rentgenové oči (X-Ray) - tv n@va pátek 22.8.2003 - 14:50 / pondělí 12.7.2004 - 14:30
Tina Greerová, která v dětství trpěla kostní chorobou, má po pádu meteoritu schopnost měnit svou podobu. V podobě Lexe Luthora chce vybrat jeho účet a když se jí to nepodaří, ukradne z ní sto tisíc dolarů. Nešťastnou náhodou ji krátce na to umírá matka a Tina se rozhodne pro identitu Lany Langové, kterou očividně obdivuje. Bohužel pro ni však v sobě Clark Kent objevuje novou schopnost - rentgenové vidění. Tinina kostra je specifická a Clark ji doslova "prokoukne". Na poslední chvíli tak zachrání Lanu před smrtí. Lex Luthor se mezitím vypořádá s vyděračským novinářem a donutí ho, aby pracoval pro něj.

Hudba:
Alien Ant Farm - Movies
The Wiseguys - Ooh La La
Stabbing Westward - Breathe You In
The Cranberries - Analyse
Todd Thibaud - sUnbroken
Unwritten Law - Up All Night
Shelby Lynne - Wall In Your Heart

1x05 - Pod bodem mrazu (Cool) - tv n@va pondělí 25.8.2003 - 14:50 / úterý 13.7.2004 - 14:30
Sean Kelvin se nešťastnou náhodou propadne ledem do jezera a utone. Jde o zatopený kráter po dopadu meteoritu a vyzařující mimozemská hornina, která je na dně jezera, ho oživí. Stává se z něj stvůra, která se potřebuje zahřívat kontaktem s teplými předměty - nejlépe lidmi. Clark Kent si mezitím s Lexovou pomocí domluví rande s Lanou Langovou, ale cestou na koncert se dozvídá ze zpráv o zavražděné Jenně Barhamové, Seanově dívce. Opouští Lanu a spěchá zachránit svou přítelkyni Chloe, o níž ví, že si se Seanem smluvila schůzku. Sean nakonec ohrožuje nejen ji, ale i Clarka, Clarkovy rodiče, Lexe, Lanu a Whitneyho. Nakonec jej Clark zlikviduje. Lex se opět neúspěšně snaží získat důvěru Clarkových rodičů: ti odmítnou jeho pomoc a nakonec dají v nouzi přednost bankovnímu úvěru.

Hudba:
Eve 6 - Rescue
Matthew Jay - Let Your Shoulder Fall
The Juliana Theory - Top of the World
Pete Yorn - On Your Side
Jewel - Standing Still

1x06 - Tajemství mládí (Hourglass) - tv n@va úterý 26.8.2003 - 14:05 / středa 14.7.2004 - 14:30
Harry dožívá svá léta v domově důchodců a nikdo netuší nic o vraždě, kterou spáchal ze msty ve svém mládí. Nešťastnou náhodou spadne do jezírka, kde jsou meteority, a omládne. Začíná hledat potomky členů poroty, která ho kdysi odsoudila za vraždu. Mezitím se Clark Kent seznamuje v tomtéž domově důchodců s Cassandrou, která umí předpovídat budoucnost. Předpoví Clarkovi, že někdo z jeho rodiny zahyne. Mezitím umírá první nevinný potomek dávného porotce a dalšího zachrání Clark na posledních chvíli. Všechny indicie teď směřují k Clarkovu otci. Obětí se ovšem takřka stává Clarkova matka. Útočníka zlikviduje, ale přežije opět jen díky Clarkovi.

Hudba:
Gorillaz - 5/4
Dispatch - Time Served
Kevin Clay - Crush
Idil Berets - Fryderyk Chopin's Piano Sonata No. 3 in B minor, op. 59
Idil Berets - Fryderyk Chopin's Piano Sonata No. 1 in C minor, op. 4

1x07 - Podivná dieta (Craving) - tv n@va středa 27.8.2003 - 14:50 / čtvrtek 15.7.2004 - 14:35
Jody je otylá dívka, která svou nadváhou trpí a je terčem posměšků některých spolužáků. Vyrábí si koktejly ze zeleniny z domácího skleníku, a protože půda je nasáklá úlomky meteoritů, brzy se v jejím organismu odehraje změna. Hubne tak radikálně, že se dokáže udržet při životě jen pojídáním tělesného tuku jiných živočichů. Nejprve je obětí jelen, potom spolužák Dustin, který se jí tak rád posmíval, a Clarkova přítele Pete zachrání jenom Clarkovy zázračné schopnosti. Dochází k dalšímu sblížení Lany a Clarka díky jeho originálnímu dárku k Laniným narozeninám a Lex Luthor se stává sponzorem zneuznaného vědce, dr. Hamiltona, který by mu měl pomoci odhalit tajemství meteoritu.

Hudba:
Dido - Slide
Fuel - Innocent
Third Eye Blind - Invisible
Call and Response - The Fool
Enrique Inglesias - Hero

1x08 - Pod kůží (Jitters) - tv n@va čtvrtek 28.8.2003 - 13:15 / pátek 16.7.2004 - 14:30
Dávný přítel rodiny Kentových, Earl, trpí neznámou chorobou. Nakazil se při explozi ve společnosti Luthorcorp, kde kdysi uklízel, a pod kůží má úlomky meteoritu. Jeho stav se stále zhoršuje, a tak se snaží proniknout do Zóny 3, kde dříve pracoval. Společnost ovšem existenci Zóny popírá. V zoufalství vezme Earl jako rukojmí Clarkovu třídu, která je na exkurzi v Lexově závodě na hnojiva. Lex jde odvážně sám vystřídat děti a stává se Earlovým rukojmím. Mezitím Clark objevuje zazděný přístup k výtahu do utajované Zóny 3, o kterém Lex nevěděl, ale Lionel Luthor ano. V kritické situaci, kdy Earl opět dostane záchvat třesavky na vysokém kovovém můstku, zachrání Clark oběma mužům, Earlovi i Lexovi, život.

Hudba:
Smashmouth - Pacific Coast Party
Bush - The People That We Love
Handsome Devil - Tie Me Up
Bad Ronald - Bad Idea
The Cult - My Bridges Burn
1x09 - Vyděrač (Rogue) - tv n@va pátek 29.8.2003 - 14:25 / pondělí 19.7.2004 - 14:25
Sam Phellan, zkorumpovaný policista, byl náhodným svědkem toho, jak Clark na poslední chvíli zabránil nehodě autobusu. Snaží se Clarkových schopností využít a vydírá jeho i Jonathana tím, že prozradí celém světu tajemství Clarkových schopností. Clark se snaží Phellana zbavit. Poprvé se mu to nepodaří a mstivý policista dostane jeho otce do vazby. Podruhé je však supermanův zásah dokonalý. Phellan navíc umírá v přestřelce, a tak je jeho tajemství nadále utajeno. Pochybnosti má pouze jeho přítel Lex Luthor.

Hudba:
Stereo MC's - Step it Up
Lifehouse - Breathing
Zero 7 - I Have Seen
Massive Attack - Angel
Club 8 - She Lives By The Water
Driver - Not Looking Back
Grant Park - Numb
Radford - Take Your Time

1x10 - Neviditelný (Shimmer) - tv n@va pondělí 1.9.2003 - 14:10 / úterý 20.7.2004 - 14:25
V sídle Lexe Luthora se začnou dít divné věci, které částečně připomínají strašení na starých hradech. Série útoků je zaměřena na Lexovu přítelkyni Victorii. Zároveň Lex i Clark zjišťují, že dcera Lexovy služebné, Amy, je do Lexe zamilovaná. Její posedlost je tak velká, že sbírá Lexovy fotografie i jeho věci. Poté, co Lex pošle celou rodinu ze svého sídla pryč, zaútočí neznámá síla i na něj. Clark ho na poslední chvíli zachrání a zjišťuje, že oním útočníkem byl tichý a nenápadný bratr Amy, Jeff. Byl neviditelný díky oleji z růže, kontaminované meterickou horninou. Epizodou se prolíná sblížení Clarka s Lanou, které nevyvrcholí milostným vztahem jen díky tomu, že Clark bere ohled na svého soka Whitneho, který má vážně nemocného otce.

Hudba:
Vigilantes of Love - S.O.S.
Vigilantes of Love - Galaxy
Simple Plan - When I'm With You
Tricky - Evolution Revolution Love
Thrift Store Halo - If I Go
Something Else - Blend
Starsailor - Poor Misguided Fool
Course of Nature - Caught In The Sun

1x11 - Proti své vůli (Hug) - tv n@va úterý 2.9.2003 - 14:10 / středa 21.7.2004 - 14:25
Podnikatel Rickman, výrobce pesticidů, má zvláštní dar. Přesvědčovací talent. Díky meteorickému dešti před dvanácti letech dokáže přesvědčit kohokoliv o čemkoliv, stačí jen podat si s ním ruku. Jeho bývalý kolega z branže, Hendrix, žije v lese sám jako poustevník. Ale má tentýž dar, jen ho nezneužívá. Pro lidi je podivín, a proto se nikdo nepozastavuje nad tím, že jde do vězení za údajné napadení Whitneye. Ale Clark, který se s ním už trochu sblížil, věří, že Hendrix není špatný člověk. Brzy zjistí, co je Rickman zač, a to skoro za pět minut dvanáct - Rickman mezitím přesvědčil Jonathana, aby prodal rodinnou farmu, a teď jde tvrdě po Hendrixovi. Díky Clarkovi nakonec Hendrix vyvázne a Rickman je zlikvidován.

Hudba:
Rubyhorse - Into the Lavender
Stereophonics - Have A Nice Day
Citizen Cope - Mistaken I.D.
Wayne - Slow Down
Jennifer Knapp - Into You

1x12 - Ztráta schopností (Leech) - tv n@va středa 3.9.2003 - 14:15 / čtvrtek 22.7.2004 - 14:25
Během školní exkurze dojde k nehodě - Clark se snaží zachránit svého spolužáka Erica před úrazem, oba jsou zasažení bleskem a přítomnost meteoritu způsobí, že se Clarkova síla přenese na Erica. Clark ztratí své schopnosti, z Erica se rázem stává Superboy a hvězda Smallville. Brzy však zjistí, že každá mince má dvě strany - rodiče se ho bojí, dívka jeho snů ho nazve zrůdou a honí ho policie. V zoufalství chce spáchat sebevraždu, ale to nejde. Než začne opět rozsívat zkázu a strach, zastaví ho Clark pomocí meteoritu. Při svém souboji jsou oba zasaženi proudem a nadlidské schopnosti se opět přenesou z Erica na Clarka, přestože ten se už mezitím smířil se skutečností, že bude obyčejný smrtelník, a ani mu to moc nevadilo.

Hudba:
Staind - Fade
U2 - Elevation
Sum 41 - Fat Lip
Shocore - Bonecracker
Bush - Inflatable

1x13 - Tetování (Kinetic) - tv n@va čtvrtek 4.9.2003 - 14:10 / pátek 23.7.2004 - 14:25
Parta zlodějů využívá speciálního tetování z meteorického inkoustu. Dojde u nich ke zrychlení metabolismu a jsou schopni procházet zdí. Proniknou to sídla Lexe Luthora a ze sejfu mu odcizí peníze, šperky a disk s důvěrnými informacemi. Zraní při tom Chloe, která musí následně do nemocnice. Clark i Lex pátrají po lupičích, každý na vlastní pěst. Těm se mezitím podaří získat k sobě Whitneye, který je zoufalý ze ztráty stipendia na Kansaskou univerzitu a z neradostné budoucnosti. Když Whitney zjistí, co jsou zač, je už pozdě. Naštěstí se Clarkovi i Lexovi podaří zločince zastavit a utajit celou záležitost před policií i veřejností.

Hudba:
P.O.D. - Set It Off
Onesidezero - New World Order
Beautiful Creatures - 1 A.M.
Remy Zero - Perfect Memory

1x14 - Nulové následky (Zero) - tv n@va pátek 5.9.2003 - 14:15 / pondělí 26.7.2004 - 14:25
Před třemi lety v se stal Lex Luthor svědkem vraždy svého známého, Judea, v nočním klubu Zero. Zkorumpovaný policista Phellan, kterého platil Lexův otec Lionel, celou událost utajil, takže nikdo kromě Lexe neví, jak to doopravdy bylo. Náhle se ale ve Smallville objevuje Jude, který má být už tři roky mrtev. Zjevil se i bývalému vyhazovači z klubu, Kasichovi, který se před ním ukrývá do Lexem pronajatého bytu. Kasichova ruka je záhy doručena Lexovi v balíku a ten začíná mít strach. Nakonec se za celou záhadou objevuje bratr Amandy, Judeovy snoubenky, který využíval Judeova dvojníka. Domníval se totiž, že Lex zkazil Amandě život, a chce ho zabít. Vraždě na poslední chvíli zabrání Clark.

Hudba:
Faithless - God Is A DJ
Pigeonhed/Lo Fidelity All-Stars - Battleflag
Eleventeen - Let's Go For A Ride
Kid Rock - Lonely Road of Faith

1x15 - Nicodemus (Nicodemus) - tv n@va pondělí 8.9.2003 - 14:00 / úterý 27.7.2004 - 14:25
Dr. Hamilton, který je tajně sponzorován Lexem Luthorem, při svých výzkumech meteorických hornin oživí semínka dávno vyhynulé rostliny Nicodemus. Tato květina ovlivňuje lidské myšlení - probouzí v lidech základní instinkty a pudy, mění charakter a nakonec člověka zabije. Jistému Beelsovi, který pracuje pro Lexova otce, se podaří rostlinu z laboratoře ukrást. Ta se dostává mezi lidi a postupně se jí nakazí Clarkův otec Jonathan, Lana a Pete. Vypadá to, že jim všem hrozí smrt, ale dr. Hamilton objeví v muzeu starý indiánský návod na výrobu léku. Tým lékařů z Metropolis, které platí Lex Luthor, tak na poslední chvíli vytvoří protilátku a ohrožené lidi zachrání.

Hudba:
Waylon Jennings - Good Ol' Boys
Nelly Furtado - I Will Make You Cry
Zero 7 - Destiny
Divine Right - Supernatural
Relient K - Sadie Hawkins Dance
Puracane - Big Day
Josh Clayton-Felt - Love Sweet Love
Hal Lovejoy - Saturday Night's Alright
U2 - Beautiful Day

1x16 - Nalezenec (Stray) - tv n@va úterý 9.9.2003 - 14:05 / středa 28.7.2004 - 14:25
Clarkova matka srazí večer na silnici opuštěného chlapce. Vyklube se z něj Ryan, hoch, který umí číst ostatním myšlenky a kterého jeho otčím zneužíval ke kriminální činnosti. Hoch se k němu nechce vrátit, a tak předstírá ztrátu paměti. Velice si oblíbí Clarka a ten mu náklonnost opětuje. Oba si uvědomují, že se liší od ostatních lidí. Otčím si ale Ryana najde a snaží se s jeho pomocí připravit o majetek Lex. Clark zachrání Lexe a nakonec i Ryana. Ryan najde adoptivní matku v Chloeině tetě. Lionel se snaží přesvědčit Lexe, aby se vrátil do Metropolis, ale ten odmítá.

Hudba:
Regency Buck - Free To Change Your Mind
Phantom Planet - Lonely Day
Todd Thibaud - Is It Love?
Todd Thibaud - Dragging Me Down
Micah Green - Hollywood
Five For Fighting - Superman

1x17 - Posel smrti (Reaper) - tv n@va středa 10.9.2003 - 14:10 / čtvrtek 29.7.2004 - 14:25
Tyler chce na její vlastní žádost ukončit utrpení své umírající matky. Je ale přistižen nemocniční sestrou a při šarvátce s ochrankou vypadne z okna a umírá. Při pádu se mu vrazí do ruky kus meteoritu z náramku a v kombinaci se sedativy z něj vytváří oživlou mrtvolu, která si dává za úkol mírnit utrpení umírajících starých lidí - jediným dotekem je spaluje na popel. Obětí má být i Whitneyův otec, ale na poslední chvíli se objevuje Clark. Když Tyler zjistí, že jeho matka nezemřela, ale naopak se jí daří lépe, uvědomuje si nesmyslnost svého počínání a spálí sám sebe.

Hudba:
Rubyhorse - Sparkle
Trik Turner - Friends & Family
Kings Of Convenience - The Weight Of My Words
Firengine Red - Falcor

1x18 - Volby (Drone) - tv n@va čtvrtek 11.9.2003 - 14:05 / pátek 30.7.2004 - 14:25
Střední škola ve Smallville, kam chodí i Clark, žije předvolebním bojem. Ke třem kandidátům, pracovité a ctižádostivé Sashe, uvědomělému Paulovi a narcisistické Felice přibývá nedopatřením i Clark, kterého přihlásí z legrace Pete. Clark se nakonec rozhodne vážně kandidovat. V průběhu předvolebního boje jsou Paul i Felice krátce po sobě napadeni zuřivými včelami a skončí v nemocnici. Clark si uvědomuje, že za záhadou zřejmě někdo stojí a poté, co je vyzván Sashou, aby odstoupil z boje, a sám je záhy také napaden, má i nepřímý důkaz - Sasha byla před rokem poštípána asi tisícem včel a záhadně přežila. Ten se brzy změní v přímý, protože se Sasha přizná a pošle včely dokonce i na Clarkovu matku. Nakonec se ale včely obrátí proti ní - své dosavadní královně - a její představa, že bude ovládat celou školu, skončí v troskách.

Hudba:
Quarashi - Stick Em Up
Citizen Cope - If There's Love
Evan Olson - Not What I Wanted
Sia - Drink To Get Drunk
Jimmy Eat World - The Middle
Cornershop - Wogs Will Walk
Dishwalla - Opaline
Puracane - Big Day
Alan Charing - Wake Up Elvis
Hot Action Cop - Fever For The Flava
Goo Goo Dolls - Here Is Gone
1x19 - Nehoda (Crush) - tv n@va pátek 12.9.2003 - 13:55 / pondělí 2.8.2004 - 14:25
Justin je sražen neznámým řidičem a ani pětiměsíční léčba mu nevrátí jemnou motoriku rukou, což je o to bolestnější, že byl nadaným karikaturistou. Během této doby však získá telekinetické schopnosti. Nejprve s jejich pomocí zmrzačí lékaře, který ho podle jeho názoru nedostatečně léčil. Vrátí se do Smallville a využívá momentálního rozkolu mezi Chloe a Clarkem, aby získal její důvěru. Jejím prostřednictvím potom zjistí majitele vozu, který ho srazil, a zabije údajného viníka, ředitele Kwana. Brzy se ale ukáže, že skutečným viníkem byl jeho syn. Chloe mezitím Justina prohlédne a ten, jakmile na to přijde, se ji snaží zlikvidovat. Clark zasahuje v poslední chvíli.

Hudba:
Micah Green - You and I
Leave the World - 40 to 5
Bottlefly - Nothing To Do
Louise Goffin - Light In Your Eyes
The Thievery Corporation - 2001 Spliff Odyssey
Eva Cassidy - Time After Time

1x20 - Cizíma očima (Obscura) - tv n@va pondělí 15.9.2003 - 14:05 / úterý 3.8.2004 - 14:25
Lana a Whitney se při projížďce na koních stanou náhodnými svědky výbuchu plynového potrubí. Díky všudypřítomným úlomkům meteoritů se propojí Lanino vědomí s myšlenkami zasahujícího policisty. Shodou okolností jde o muže, který chce postavit svou kariéru na řešení zločinů, které sám způsobil. První obětí je Chloe, tu pohřbí zaživa v rakvi uprostřed pole. Protože má ale Lana vidění, při němž vnímá svět jeho očima, podaří se jí zjistit, kde se Chloe nachází a Clark jí zachrání. Policista se chce Laně pomstít, ale Clark zasáhne na poslední chvíli. Lex mezitím objevuje s pomocí novináře Nixona a bývalého práškovače Colea malý kus kovu, který je součástí kosmické lodi, v níž přiletěl na zemi Clark. Jeho otec si uvědomuje nebezpečí prozrazení.

Hudba:
John Mayer - No Such Thing
Pete Yorn - Just Another
Neil Halstead - Two Stones In My Pocket
Sparklehorse - Piano Fire
Electric Soft Parade - Silent to the Dark

1x21 - Bouře (Tempest - part 1) - tv n@va úterý 16.9.2003 - 14:00 / středa 4.8.2004 - 14:25
Lionel Luthor se rozhodne zavřít svou továrnu ve Smallville, aby dostal svého syna zpátky k sobě do Metropolis. Lex se marně snaží získat závod a zachránit dva a půl tisíce pracovních míst, jeho otec je stále o krok napřed. Whitney se rozhodne po smrti otce nastoupit k námořní pěchotě a prosí Lanu, aby na něj čekala. Ta je zklamaná dvojnásob, Clark totiž začal chodit s Chloe a pozval ji na maturitní ples. Novinář Roger Nixon, který dosud pracoval pro Lexe, začíná jednat na vlastní pěst. Sleduje Clarka, odposlouchává jeho rodiče a dokonce i objeví kosmickou loď ve sklepě u Kentových. Díl končí ve chvíli, kdy je Lana zastižena tornádem cestou z autobusového nádraží, kam odvážela Whitneyho. Zmizí ve vzdušném víru s celým autem a s ní i její zachránce Clark, která kvůli její záchraně opustil Chloe na maturitním plesu.

Hudba:
Stabbing Westward - What Do I Have To Do?
Sherri Youngward - Where This Love Goes
Lifehouse - Everything
Greenwheel - Breathe
Gigolo Aunts - Let Go
Paul Trudeau - What We've Been Through
Remy Zero - Save Me
Remy Zero - Perfect Memory(c) the cw & tv n@va & bundaboy 2003-2008
[ poslední aktualizace: 09-02-2008 ]