- NE MADAM -

Národní organizace mužů proti nadvládě a útlaku Amazonek
Logo spolku NE MA'AM
Logo NO MA'AM

NO MA'AM
Po sedm dlouhých sezón Ženatého se závazky Al se svými kamarády pokorně snášeli útlak svých manželek, ale i jiných tlustých stvoření. Ale když feministky zabrali Jimovu kuželkárnu, do které Al & jako parta tak rádi pravidelně chodili (epizoda 809 - NE MADAM), aby si alespoň na chvíli oddechli od svým drahých poloviček, už to prostě nevydrželi a založili spolek NO MA'AM - National Organization of Men Against Amazonian Masterhood. V českém překladu se spolek celkem vkusně jmenuje NE MADAM - Národní organizace mužů proti nadvládě a útlaku Amazonek. Rozhodli se bojkotovat rozrůstající se nadvládu žen ve společnosti (ale samozřejmě taky pít pivo a chodit na kuželky :). Mezi jejich další akce patřil pokus o založení baseballové ligy (911). Bojování za obnovení seriálu Táta Cvok (Psycho Dad), kvůli kterému to dotáhli dokonce až do samotného amerického senátu (913 / 914). A dokonce na maličkou chvíli založili církev (1004) jen proto, že církve jsou v USA osvobozené od daní (jim samozřejmě šlo hlavně o daň z piva :). Hlavními členy jsou Al, Jefferson, Bob Rooney, Griff, Ike a poručík Dan. Samozřejmě že spolek má mnohem více členů, kteří se objevovali v průběhu mnoha epizod. Oficiální pivo NE MADAM je "Girlie Girl" (zmínka v epizodách 921 a 1004).

Al Bunda
Al Bunda
Zapřisáhlí členové
Al Bunda - zakladatel NE MADAM a jejich mluvčí. Hvězda středo-školského fotbalu na Polkské střední - všichni známe jeho "4 touch-downy v jednom zápase". Zlom v jeho životě nastal, když se oženil s Peggy. Okamžitě se mu přestává dařit - začne prodávat boty. Jelikož ho pronásleduje ono známé "bundí prokletí" - jistě mu tato práce, ale i Peggy vydrží až do smrti :). Al má rád americký fotbal, baseball, televizi, Tátu Cvoka, třešňový cheesecake, "jídlo všeho druhu" :), být sám doma, časopisy Playboy a Big Uns, Johna "Duka" Wayna a všechny jeho filmy - hlavně Hondo. Co nesnáší je Marcy, svou práci, hovězí maso, tlusté ženské, emancipaci & feministky a daně (kdyby nějaké platil :). Ala skvěle hrál celých 11 dlouhých let Ed O'Neill.

Jefferson D'Arcy
Jefferson D'Arcy
Jefferson D'Arcy je v NE MADAM od samého začátku. Má podivuhodnou minulost - byl agentem CIA (820) a má i zajímavé přátele na vysokých místech (914). Poté, co ho ze CIA vyhodili podváděl nevinné lidi při obchodech s pozemky - napálil tak i Ala (512). Do práce se mu moc (vůbec) nechce, taky proč, když má Marcy tučné bankovní konto a to mu bohatě stačí :). Jeffa si zahrál Ted McGinley.
Bob Rooney
Bob Rooney


Bob Rooney je řezník (zmínka v epizodě 923) a v seriálu se poprvé objevil v epizodě 809. Je ženatý s Luisou (912). E.E. Bell, herec který ho hraje, má svou vlastní www stránku.

Poručík Dan
Poručík Dan
Poručík Dan Mahoney se také poprvé ukázal v epizodě 809. Pracuje pro Chigagský policejní sbor a ve "službě" jsme ho mohli vidět v mnoha dílech. K NE MADAM se přidal během protestů na zrušení Táty Cvoka v epizodě 913. Ztvárnil ho Dan Tullis Jr., který v MwC učinkoval již daleko dříve - vždy v roli ochránce zákona. Začala to šerifem v epizodě 408 a pokračovalo rolí agenta FBI (617).

Ceremoniář Ike
Ceremoniář Ike
Ike dělá v NE MADAM ceremoniáře (911, 913). Je fanda Elvise Presleyho (1007), za manželku má Frannie (912) a k NE MADAM se připojil v episode 911. Hraje ho Tom McCleister.

Griff v přijímaci čepičce :)
Griff v přijímaci čepičce :)
Griff pracuje od epizody 904 spolu s Alem v obchodě s botama (Gary's Shoe Store). Do spolku NE MADAM vstoupil v epizodě 911 - viz níže. Je rozvedený, je levák (usouzeno podle epizody 924) a hraje ho Harold Sylvester.

Přijímání
Když se někdo chce stát zapřisáhlým členem NE MADAM, musí pro to něco objetovat. Nemůže tam každý, protože jak řekl Al: "NE MADAM není Kalifornie - tam nemůžeš jen tak vlízt!" :) Stát se bratrem NE MADAM, to znamená splnit určitá pravidla, které jsme mohli zaslechnout v epizodě 911, když do NE MADAM vstupoval Griff. Při tomto obřadu měl na sobě bílé triko s nápisem "Man In Training" a slušivou barevnou čepičku (viz fotografie Griffa na této stránce).

  1. Koupení ochraných kalhotek za plnýho denního světla.
  2. Návštěva koncertu Julia v paruce a odpovídajíce oděn.
  3. Na zá... promiňte, chci říct v Komoře ztracenců musí shlédnou dvouhodinovou kazetu Dr. Quinnové.

A jak dále pokračuje Al: "Naše kritéria musí bejt tvrdý! A jestli je někdo nevydrží, není dost silnej, aby byl hoden NE MADAM!"

Jiné to ale bylo v epizodě "Let čmeláka" (1007), když se do NE MADAM chtěl dostat Bud. Ten se musel nechat vyfotit se zápasníkem King Kongem Bundou, protože ho ostatní členové NE MADAM milovali a uctívali. Příjmací pravidla pro vstup tedy nejsou pevně stanovena (zřejmě až na kazetu Dr. Quinnové :), protože na Budovu otázku, co má dělat, aby se do NE MADAM dostal: "Myslíte něco hrdinskýho ku prospěchu lidstva?" odpověděl Griff: "Néé - něco úplně pitomýho, z čeho nemá prospěch nikdo!!" :).

9 přikázání NE MADAM
1. "Je dobré říkat kozám dudy a někdy nárazníky či boule!"
2. "Je špatné být Francouz!"
3. "Je dobré nacpat špatné lidi do obřího mlýnku na maso!"
4. "Pozři! Platí číslo tři!"
5. "Je dobré mít bourák, co hodně žere, když vám to sežene babu!"
6. "Všichni by měli mít společná auta až na mě!"
7. "Vraťte zpátky slovo stevardka!"
8. "Synchronizované plavání není žádnej sport!"
9. "Zápas v blátě - to je sport!"

1. rok v NE MADAM
Co to znamená? Vaši milovaní bratři ve zbrani pro vás nachystají něco pro vaše pobavení! Pro vysvětlení uvádím rozhovor z epizody "Vtipy na Ala" (1026), kde roční výročí postihlo bratra Griffa:

Al: "Na počest výročí bratra Griffa, jako člena NE MADAM, musíme vymyslet bezvadnej vtip, aby se pobavil."
Ike: "Já se nepamatuju, že byste se obtěžovali pobavit mě!"
Jeff: "Pamatuješ, jak ti na dálnici selhaly brzdy a ty si se málem zabil?"
Bob: "Tak to jsme byli my!!"
Al: "Bratře Dane, ty jsi měl na starosti znemožnit Griffovi účast na schůzi!"
Ike: "Já si nepamatuju, že by mi někdo bránil jít na schůzi!"
Jeff: "Pamatuješ, jak tě Dan postřelil, málem zastřelil? Byl jsi sedm týdnů v nemocnici!"
Bob: "To byli zase my!!"
Ike: "A co jste udělali Griffovi?"
Dan: "No, nechal jsem ho zavřít."
Ike: "A zač?"
Dan: "Éé - nemravný odhalování, vražda a kanibalismus..."
Al: "Skvělá práce bratře Dane!!" :)

Musíte uznat, že tohle by pobavilo každého... nebo ne? :) No Griffa určitě ne, protože skončil na elektrickém křesle... bratři NE MADAM ho ale na poslední chvíli zachránili, ovšem jak pravil o pár epizod dále, nikdy jim to nezapomene! :)

To nejlepší ze schůzí NE MADAM
Al: "Bratře Jeffersone, čti minutu po minutě zápis z minula!"
Jeff: "Osm nula jedna, osm nula dva, osm nula tři..." :)
Ike: "Každej tejden stejně pitomej fór!"
Jeff: "Tak tedy - posledně jsme hlavně nadávali na baseballovou stávku, pili pivo, močili... pili další pivo a znovu močili... a pak rychle domů pít pivo a močit." :))

Al: "Nejsme v NE MADAM, abysme byli diskriminovaný..."
Jeff: "...nebo zaměstnaný..."
Griff: "...nebo šťastný..."
Bob: "...nebo vykoupaný..."
Číňan: "...dokumentovaný!" :)

The Jiggly Room
Jiggly Room
Striptýz bar
Všichni členové NE MADAM (a nejen oni :) rádi chodí do místního striptýz baru. Tento bar byl poprvé zmíněn v epizodě 521 a poprvé jsme ho mohli vidět na vlastní oči v epizodě "Obřad pasování" (616), když měl Bud 18 let... Tehdy se bar jmenoval "Girls Girls Girls". O baru tohoto jména se již zmínil Bud v epizodě 201 a vypadalo to, že Al ho dobře zná :). Dále zde byl ještě bar jménem "Hooters" (811). A od epizody 912 se bar s konečnou platností přejmenoval na "Jiggly Room". Tento bar bude nejspíš hodně blízko Alova domu, protože Al má ve sklepě tajný nouzový východ, který ústí právě sem (viz epizoda "Větrné rande" 1103). Nejspíš půjde stále o ten samý striptýz bar, který se časem stále přejmenovával (tj. měnil majitele) nebo jde o chyby během jedenáctiletého natáčení.

K baru se váže i striptýzový pokřik NE MADAM:
Někde, kde není nic takovýho, jako večer pro ženský - ve striptýz baru! Kde dolar je dost a nemáš zlost - ve striptýz baru! Kde prsa pravý bejt nemusej a chlapi je přesto proháněj - ve striptýz baru! Kde "nedotknu se" přísáháš a hnedka ji vošaháš - ve striptýz baru! Kam poldové nevkročej a prezidenti nevisej - ve striptýz baru!

F.A.N.G.
Logo F.A.N.G.
Oponenti NE MADAM
F.A.N.G. je zkratka pro "Feminists Against Neanderthal Guys", což bylo v české verzi přeloženo jako "Feministky proti Neandrtálským mužům". Tento spolek založila Marcy v epizodě 814 a jde o přesný opak spolku NE MADAM.
YES MA'AM :)
YES MA'AM :)


YES MA'AM není žádný spolek ani organizace. To pouze zbabělý Jefferson nosil dvě trička - pravé NE MADAM a když ho náhodou Marcy přistihla, okamžitě ho zaměnil za YES MA'AM.

Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/