zpět na úvodní stránku
Brutální Nikita CZ [La Femme Nikita CZ]
menu
Novinky
Seznam a popis epizod
O seriálu
Hlavní role
Zajímavosti
Guestbook
Hudba v seriálu
Články
Odkazy na jiné LFN stránky
Pošlete mi e-mail
© jan oharek 1999-2004

O SERIÁLU

Seriál La Femme Nikita si vzal to "nejlepší" jak z původní francouzské verze s Annie Paillard v hlavní roli i z americké adaptace "Zabiják" s Bridget Fonda a u diváků se těší velké oblibě. "Obě verze jsou svým vlastním způsobem přitažlivé a typické. Ta francouzská byla nádherná," říká Peta Wilson.

V této době již v Americe na kabelové televizi USA Network skončila čtvrtá série, která měla být původně poslední, ale naštěstí si fanoušci vymohli další pátou sérii, která má ovšem jen 8 epizod. Tato série měla premiéru 7. ledna 2001 a je definitivně poslední. U nás v Česku jsme měli zatím možnost vidět všechny epizody ze třech sérii a 4 díly ze série čtvrté. Doufám, že se brzy dočkáme i těch zbylých osmnácti a později i té páté série!

Nyní se podívejme na hlavní postavy seriálu.

Nikita
Nikita je mladá, krásná a odvážná dívka, která byla nespravedlivě odsouzena za vraždu, kterou nespáchala. Na výběr jí byly dány dvě možnosti. Připojit se k supertajné vládní agentuře zvané Sekce 1 a přestat tak de facto pro ostatní svět existovat nebo se nechat popravit a neexistovat tak už vůbec pro nikoho. A protože z popravy seriál nenatočíte, poslechla Nikita pud sebezáchovy a zvolila Sekci. Hlavní role byla svěřena australské herečce Petě Wilson - "Inspirovaly mne silné ženy z mého života a také herečky, které obdivuji: Marlene Dietrich, Catherine Deneuve, Sissy Spacek, Wendy Hughes, Anne Bancroft, Gena Rowlands, Liv Ulman, Lauren Bacall, Bette Davis a Meryl Streep."

Šéf [Operations]
V čele Sekce 1 stojí Šéf (Eugene R. Glazer), anglicky zásadně Operations, pravým jménem Paul L. Wolfe. Stejně jako Nikita je pro většinu lidí mrtvý - původně zahynul ve válce ve Vietnamu :). V Sekci má postavení Boha - rozhoduje o misích, životě a smrti jednotlivých agentů (tzv. cancel nebo-li odstranění, vyškrtnutí…). Přestože se tváří, jako že ani člověk není, jeho achillovou patou je špatně skrývaná náklonnost k Madeline.

Madeline
Madeline (Alberta Watson), přestože byla téměř celou 3. serii ostříhaná na blbečka :), pořád zůstává skrytým vůdcem Sekce 1, neboť své doslova ďábelské znalosti psychologie používá nejen při výslechu nepřátel, ale i při manipulaci se Šéfem.

Walter
Walter (Don Francks) je obdobou Bondova Q - stará se o zbraně a celkovou výbavu agentů. Celkem stařík gentleman, který (jako ostatně zřejmě každý chlap :) má pro Nikitu slabost. V Sekci 1 je nejdéle ze všech.

Birkoff
Dále tu je Birkoff (Matthew Ferguson), mladý a sympatický počítačový génius, který vypadá přesně tak, jak si je neznalci představují. Stejně jako Walter má též slabost pro Nikitu, kterou tajně miluje… :)

Michael
A konečně Michael s krycím jménem Jacques (Roy Dupuis), tajemná postava, která se ob díl přizná tu k manželce tu k dítěti :). V Sekci má statut agenta 5. stupně. Nikitin trenér a mentor, který se zamotal do jejích dlouhých blonďatých vlasů a porušil tím to nejzásadnější pravidlo Sekce 1 - nikdy se nezamilovat. Se svou druhou ženou Elenou má syna Adama. První žena se jmenovala Simone a zemřela při akci v první sérii.NOVINKY | EPIZODY | O SERIÁLU | HLAVNÍ ROLE | HUDBA | ČLÁNKY | ODKAZY

všechna práva vyhrazena - all rights reserved
© jan oharek 1999-2007