zpět na úvodní stránku
Brutální Nikita CZ [La Femme Nikita CZ]
menu
Novinky
Seznam a popis epizod
O seriálu
Hlavní role
Zajímavosti
Guestbook
Hudba v seriálu
Články
Odkazy na jiné LFN stránky
Pošlete mi e-mail
© jan oharek 1999-2004

STARŠÍ NOVINKY
[04.03.2002 - 11.07.2000]


[ 4. března 2002 ] » Obsahy epizod
První epizoda byla skvěle natočená, docela se mi i líbila, ale nebylo to úplně ono :). Druhá se mi už tak nelíbila, byla moc překombinovaná a prostě nic moc. Stejně se ale těším na příští neděli, jak to všechno dopadne :).

 • Obsahy epizod Zatemnění mysli (419) a Tvář v zrcadle (420)


 • [ 27. února 2002 ] » LFN OST update
 • V MÉM VLASTNÍM LFN SOUNDTRACKU přibyly 3 nové skladby! Už mi chybí jen 3! :)


 • [ 25. února 2002 ] » Obsahy epizod
  Tak jak se vám libily poslední dvě epizody? Podle mě byly naprosto perfektní! V první jsme se seznámili s náhradou Birkoffa, s ostřejší počítačovou odbornicí Kate Quinnovou, která hned v první den zachrání celou Sekci před zničením a její laškování s Jasonem bylo prostě skvělé :). No a druhá epizodka s psychopatem Henrym stála taky za to - hlavně Michaelova záchranná akce Nikity a potom scéna, jak s ní Michael ve svatebním odjížděl na motorce pod stan - to prostě nemělo chybu! :)

 • Obsahy epizod Ruku v ruce s nepřítelem (417) a Hračky ve sklepě (418)


 • [ 21. února 2002 ] » Konečně obsahy epizod :)
  Po delší době, kdy jsem si užíval nádherné chřipky ;), jsem opět tu s obsahy epizod. Začneme s hodnocením 413tky, kde Michael zachraňoval svou bývalou manželku Elenu. Podle mě šlo zatím o nejlepší epizodu ze 4. série! Skvěle natočená i zahraná. Poté následovalo Birkoffovo hledání Kardinála Rudé stopy - velice dobrý díl, taky proto, že byl vyškrtnut Greg Hillinger :).

  Nyní již k dílům minulého týdne, tj. k epizodě, kde zemřel Birkoff. Nevím jak vám, ale mě tahle epizoda přišla naprosto ubohá, s hloupým dějem a Birkoffova smrt byla zbytečná. Podle mě šlo o jednu z nejhorších epizod 4. série a když uvážíme, že jsme v ní přišli o skvělého Birkoffa... :( Poté následovala epizoda o zachraňování satelitu v americkém zapadákově :), která se mi zase moc líbila. Začátek vypadal jak z Akt X, ale pak se to zase rozjelo ve stylu Nikity...

 • Obsahy epizod Rozloučení s minulostí (413) a Stopa v písku (414)
 • Obsahy epizod Ukončit, Selhat, Obnovit, Zrušit (415) a Padající hvězda (416)


 • [ 8. února 2002 ] » České názvy epizod!
  Exkluzivně přímo z dabingového studia tu pro vás mám oficiální české názvy všech epizod čtvrté i páté série! Vděčím za ně Klárce Němečkové, která v této době již finišuje se svou dlouho očekávanou knížkou Život v Sekci. A kdy vyjde? Už brzy, věřte mi... :)

  [ 5. února 2002 ] » Obsahy epizod
  Poslední dvě epizodky se opravdu povedly! První byla skvělá, akční - přesně takové epizody mám rád a druhá zase ukázala Madeline v trošku jiném světle, i když to vlastně nebyla opravdu ona a Birkoff se poprvé setkal se svým bratrem Jasonem...

 • Obsahy epizod Čas hrdinů (411) a Zkrocení zlé ženy (412)


 • Pokud máte rádi Eugena Roberta Glazera (Šéf), tak se nezapomeňte tento pátek dívat na Primu, kde poběží film "Láska s podezřením". Jde o nějakou hloupou Harlequinku, takže já se určitě dívat nebudu... :)

  Mimochodem - stále čekám na nějakého člověka, který mi řekne, proč jsem měl v pondělí tak vysokou návštěvnost... :)

  [ 4. února 2002 ] » Pomoc :)
  Lidé dobří, pomožte mi odhalit pravdu :) - dnes, v téhle době mam už 359 návštěv a nemůžu přijít na to, proč. Napište mi prosím do Guestbooku, jestli jsem náhodou neměl odkaz v televizi, v rádiu nebo v nějakém časopise - díky!!

  [ 27. ledna 2002 ] » Obsahy epizod
  Co říkáte na poslední dvě epizody? První byla jako minule lepší, i když pořád nechápu nálady George - jednou stojí při Sekci a hned v další epizodě chce všechny zabít :). Druhá epizoda byla o dost horší, řekl bych trošku zmatená a moc se mi nelíbila. Ale zase jsme poznali, že taková Sekce 4 je ještě horší než Sekce 1... :)

 • Obsahy epizod Nepoctivá hra (409) a Návštěva ze čtyřky (410)


 • [ 26. ledna 2002 ] » Článek
  Dnes tu pro vás mám článek z prosincového čísla časopisu Seriál:
 • Nikita, žena s utajeným posláním


 • [ 21. ledna 2002 ] » Obsahy epizod
  Za sebou máme opět dvě epizody. První byla podle mě skvělá, dozvěděli jsme se pár novinek z dřívějšího života Šéfa a Birkoffa. Druhá se mi už tak moc nelíbila, spíš mi připomněla nějakou slaboduchou telenovelu... :( Za chvíli se dozvíme, že Madeline je Nikitina matka a já se půjdu picnout do háje zeleného! =)

 • Obsahy epizod Přátelství s ďáblem (407) a Nikdo nežije věčně (408)


 • Opět připomínám, že tento pátek (25.1.) vysílá TV NOVA sci-fi film Hlasy z podzemí (Screamers), kde hraje jednu z hlavních roli Roy Dupuis (Michael)!

  [ 14. ledna 2002 ] » Konečně nové epizody... :)
  Tak jsme se konečně dočkali premiéry epizod, které u nás ještě nebyly vysílány! Oba dva díly byly podle mě skvělé a některé okamžiky jako nepovedené Michaelovo zmaření svatby nebo Nikitin odlet do Ria a následný Michaelův smutný pohled :) stály opravdu za to! A příště nás čekají další dvě skvělé epizodky!

 • Obsahy epizod Prostředník (405) a Láska, čest a přátelství (406)


 • PS - Nezapomeňte, že v pátek 25.01.2002 vysílá TV NOVA sci-fi film Hlasy z podzemí (Screamers), kde hraje jednu z hlavních roli Roy Dupuis (Michael)!

  [ 27. prosince 2001 ] » Jen tak...
  Tak dva nejhorší vysílací časy (1:15 a 2:25) máme za sebou! Dívali jste se live nebo jste si první dvě epizody natočili na video a druhý den je zkoukli? Když tak mi to napište do Guestbooku, ať vím, co vydrží opravdoví fanoušci Nikity! :) Tuto neděli Nikita není, ale od nového roku nás již pravidelně čekají 2 epizody po sobě a navíc v docela slušném čase (viz program výše).

  [ 12. prosince 2001 ] » Reportáž z LFN srazu
  Nezapomeňte - 1. díl 4. série Brutální Nikity začíná již tuto neděli!!!

  Pokud občas zavítáte do našeho diskusního klubu Brutální Nikita serveru Lopuch, jistě víte, že se minulý týden konal LFN sraz všech, kteří do našeho klubu přispívají. Jelikož jsem se ho k mé velké smůle nemohl zúčastnit :(, tak jsem poprosil pořadatele srazu, Taipana, aby vám o něm něco málo napsal. Pokud byste se v budoucnu podobného srazu chtěli také zúčastnit, stačí chodit pravidelně do našeho klubíku. Chci ale upozornit, že v tuto chvíli se neví, jestli nějaký další sraz bude - uvidí se... :)

  Sraz klubu LFN
  Setkání klubu LFN alias Brutální Nikita z Průvodce a později Lopuchu se konalo v pátek 7. prosince v restauraci Mexico bar v Praze na Žižkově. Sraz byl stanoven na 19tou hodinu, jako první dorazily na místo Proxi a Petra, já, tedy Mr. Taipan jsme s Jenny přijeli autíčkem z Jižních Čech před půl osmou a jako poslední přišla v osm hodin večer Messy, zapůjčená z klubu X Files :). A tím jsem měl všechny čtyři Nikitky pěkně pohromadě. Kdo ještě neznal ostatní osobně, poznal všechny bez problémů, díky našemu "rodinnému albu" u taipíka na webu :).

  Poměrně nízká účast nakonec nebyla na závadu, bavili jsme se celý večer dobře, i když samozřejmě nejen o našem oblíbeném seriálu, což ale v našem klubu není nic nového :). Obsadili jsme jeden stůl v příjemné a klidné restauraci, večer jsme zahájili pořádnou večeří stylu mexické kuchyně a pořádně se posilnili, aby byl základ pro nějaký ten alkohol. Jídlo bylo výborné a podle prázdných talířů lze soudit, že všem chutnalo :). Trochu vláčný, nicméně ochotný a usměvavý číšník nás oblažoval folklórní hudbou mexického rázu, což bylo poněkud náročné na poslech, proto asi po 2 hodinách Jenny a Petra nevydržely a vydaly se za číšníkem se žádostí o nápravu. K nápravě došlo vzápětí, číšník ani neprotestoval a umožnil oběma kočičkám vlastní výběr hudby, takže večer pokračoval již s doprovodem Madonny :).

  Zábava a povídání následně pokračovalo a pokračovalo a hodiny utíkaly a utíkaly při dobrém pití, podporujícím dobrou náladu :). A mezitím moje maličkost taky udělala pár dokumentárních fotek, asi 20 obrázků, samozřejmě především slečen. A došlo i na společné foto do našeho alba, s úsměvem nás zvěčnil stále vláčnější číšník :). Probrali jsme všechno možné i nemožné, od Nikity po Průvodce a Lopuch a lidi na nich, a večer se poznenáhlu nachýlil ke svému konci. Messy nás opustila krátce po půlnoci a my čtyři jsme Mexico bar opouštěli asi v půl druhé. Petru jsme vysadili o kus dál na koleji a pak již pokračovali noční Prahou a dálnicí směr Mělník do Vraňan k Proxi domů, kde Jenny a mně Proxima laskavě poskytla azyl a nocleh. Zbytek noci jsme pochopitelně prospali, únava z večera se projevila a druhý den jsme po snídani již vyrazili k domovu.

  Co dodat? Sraz byl moc fajn, bavili jsme se dobře, poznali se osobně, nižší účast nám nijak nevadila. Všichni ti jenž na náš sraz z jakýchkoliv důvodů nedorazili, mohou jen litovat, kdo ví, zda ještě nějaký další sraz někdy bude...
  (c) Taipan 2001

  [ 26. listopadu 2001 ] » Finální čas
  Dnes jsem obdržel konečný program tv n@vy na 50. týden a vysílací čas Brutální Nikity se ještě malinko posunul - konkrétně na 1:15. A jak známe n@vu, tak díky reklamám to může být klidně i o dalších 15 minut později... :( Proto komu se tento vysílací čas nelíbí - volejte (02/ 67 07 67 07) a pište řediteli! Já už to udělal. Pamatujte - jedině pokud nás bude hodně, můžeme to změnit...

  [ 21. listopadu 2001 ] » LFN IV. je tu - ale...
  Tak jsme se dočkali - po téměř roce a půl trvalého slibování a marného čekání je 4. série Brutální Nikity konečně tady! Jenže - ještě nejásejte, nebyla by to tv n@va, aby v tom nebyl nějaký háček. Tím je jako vždy vysílací čas, který určilo jejich slavné programové oddělení:

   neděle 16. prosince 2001 - 1:15h

  Přiznávám - čekal jsem podobný čas, jen se nemusel vyplnit takhle do puntíku :(. Navíc neděle v noci není úplně nejvhodnější čas, když se další den musí do školy a do práce že... Opět se nám tedy opakuje situace, že Nikitu uvidí hlavně ti, kteří mají doma video - tj. já a pár dalších nadšenců :). Ba ne - podle jednoho průzkumu, který jsem nedávno četl, má doma video zhruba 50% domáctností, což celkem jde...

  Teď ta radostnější zpráva - 4. sérii uvidíme pěkně od začátku, takže pokud si to dobře pamatujete (pochybuju :), tak první 4 epizody uvidíme již podruhé. Co nám říká zatím předběžný program tv n@vy:

  01:15 Brutální Nikita IV (1/22)
  (Femme Nikita IV) Krásná Nikita jako speciální agentka je mnohem nebezpečnější než jedovatý škorpion! Americký seriál (2000). V titulní roli Peta Wilson. Dále hrají R. Dupuis, M. Ferguson, E. R. Glazer, D. Francks a další


  Chybu v originálním názvu seriálu podtrhuje velice inteligentní slogan hodný opravdového génia 8). Celé to raději uzavřu nějak pozitivně - Nikita je konečně tu, tv n@va se nám ji konečně uráčila odvysílat, tak si ji užijte! N@vu ale můžete klidně nenávidět dál... :)

  první čtyři LFN fotografie ze serveru tv n@va

  [ 20. listopadu 2001 ] » Přesun na Lopuch :)
  Možná jste někteří rádi sledovali naši diskusi o Brutální Nikitě na serveru Průvodce.cz. Ten bohužel přestal před nějakým časem fungovat, proto jsme se všichni zúčastnění museli někam přesunout. Byl zvolen velice podobný server Lopuch.cz, na kterém jsme si znovu vytvořili klub Brutální Nikita - všichni jste opět zváni :).

  Jinak mám program tv n@va do 9.12.2001 a Nikita stále nikde... :(

  [ 3. listopadu 2001 ] » Takže prosinec...?
  Dnes padl v pořadu Volejte řediteli zajímavý dotaz: :)

  Divák: Kdy budete vysílat seriál Brutální Nikita?
  Železný: 4. a 5. řada od prosince...

  Co bude příště? Že by leden 2002? :)

  [ 2. listopadu 2001 ] » Listopad?
  Jen abyste věděli, jak tv nova drží slovo :) - je tu maličká aktualizace. Dnes jsem obdržel program novy do neděle 25.11.2001 a nemusíte být ani géniové, abyste tušili, že Nikita tam stále nikde nefiguruje... Ještě mají 5 dní, takže nepropadejte panice! :)

  [ 19. října 2001 ] » 4. série v listopadu?
  Od věrné čtenářky Lenky :) jsem dostal e-mail, který jí došel z programového oddělení tv nova. Obsah je následující:

  Uvedení IV. řady seriálu "Brutálni Nikita" bylo z programových důvodu odloženo na listopad letošního roku. Děkujeme za pochopení i za Váš zájem.


  Mě zbývá jen dodat - uvidíme :). Nyní mám program do 11.11. a Nikita zatím nikde...

  Jinak na německé stanici RTL2 skončila minulý týden 3. série. Kdo tento týden čekal uvedení premiéry 4. řady, tak byl jistě zklamán. Televize se opět rozhodla zreprízovat 1. sérii. Ale říkám si, že je to pořád lepší, než například u nás. My se reprízy geniální první (nebo druhé) řady zřejmě už nikdy nedočkáme :(.

  [ 4. října 2001 ] » Dabing 5. série
  Od autorky již pěkně dlouho očekávané LFN knížky "Život v sekci", Klárky Němečkové, jsem se dozvěděl, že 5. série našeho seriálu se začne dabovat od 9. listopadu 2001. Nyní je tedy již jasné, proč tv nova stále otálí s vysíláním Nikity - chce mít všechno nadabované, aby to pak mohla odvysílat hezky naráz. Bohužel musím uznat, že to není až zas tak špatný nápad :) - jen to už trvá trochu déle, než mám rád... 8)

  Ještě menší upozornění pro ty, kteří chytají rakouskou stanici ORF1 a umí německy. Příští týden tam začíná "rakouská premiéra" 3. série.

  [ 17. září 2001 ] » Nějaké novinky
  Aktualizace váznou, není o čem psát :), ale hodím sem alespoň pár nových informací. Tuším v předminulém pořadu Volejte řediteli prohlásil ředitel Železný, že se Nikita objeví na obrazovce někdy koncem roku... Věří mu ještě někdo?? Já už vůbec - dokud neuvidím Nikitu na vlastní oči v programu, neuvěřím. Myslím, že většina z vás je na tom stejně... A opět opakuji - pokud chcete řediteli napsat mejlík ostřejšího ražení :), čiňte tak na e-mailové adrese volejte.rediteli@novatv.cz a pokud mu chcete zavolat do klubu :o) - volejte na číslo 02/ 67 07 67 07. Vím, že jste již všichni notně v ráží, ale snažte se být aspoň trošku slušní - jedině tak se může váš dotaz dostat až na jeho stůl...

  Nedávno skončila premiéra 4. série na polském Polsatu a zatím nevypadá, že by chtěli odvysílat nejnovější a zároveň poslední (a mimochodem divnou :) 5. sérii.

  Peta Wilson nedávno dokončila v sousedním Německu natáčení svého nejnovějšího filmu Joe and Max, který bude mít v televizi premiéru někdy v roce 2002. Peta byla taky čestným hostem na ruském filmovém festivalu v Moskvě, kde se setkala i s prezidentem Putinem. Ten se jí dokonce svěřil, že "její" seriál má v oblibě :). Divné - na každém rohu slyším, že Nikita je na východě "zakázaný seriál". Netřeba chodit daleko, stačí se podívat k naším slovenským sousedům... :))

  A nakonec si přečtěte článek o Aleši Procházkovi, který propůjčil svůj hlas Michaelovi:

 • Aleš Procházka aneb hrdinové s dobrým srdcem (www.ceskezneni.cz)

  [ 27. srpna 2001 ] » 4. série se zatím nekoná...
  Jak už zřejmě někteří z vás sami zjistili z televizního programu, tak Nikita se tam ono pondělí 3. září vůbec neobjevila :(. Ředitel Železný nám tedy lhal (už zase :). Zatím znám program tv nova do 17. září a Nikita se tam zatím nikde neobjevuje...

  [ 7. července 2001 ] » 4. série LFN od září!
  Po delší době jsem tu s velice dobrou zprávou! V dnešním pořadu Volejte řediteli totiž konečně Vladimír Železný oznámil přesné datum vysílání 4. série Brutální Nikity, které zní:

   pondělí 3. září 2001 

  Vysílací čas zatím neoznámil, ale tak nějak tuším, že to bude večer :). Pokud tv nova nebude měnit své vysílací schéma, tak to vypadá, že by LFN mohla běžet místo seriálu Síť, který teď běží okolo 23.30, ale je to jen má domněnka...

  [ 19. května 2001 ] » První obrázky z LFN hry!
  Dnes bylo poprvé uvolněno prvních 9 obrázků z připravované počítačové hry La Femme Nikita, kterou chystá firma Infrogrames! Stalo se tak na největší výstavě počítačových her na světě E3 v Los Angeles, která se konala od 16. do 19. května. Obrázky přímo ze hry nevypadají vůbec, ale vůbec špatně :). První dojem je tedy velmi dobrý! Ještě dodám, že hra je plánována na začátek příštího roku. A jak to tak vypadá, rok 2002 bude hodně příjemný - Nikita poběží nejen v televizi, ale i na našich monitorech! :o)

  [ 15. května 2001 ] » Fotky z Hemoglobinu
  Jak jsem slíbil, mám tu pro vás 24 grabnutých fotek z hororu Hemoglobin, který v sobotu vysílala televize TV3 a kde hrál hlavní roli Roy Dupuis alias Michael...

  Jinak by vás mohlo zajímat, že v této době natáčí Peta Wilson v sousedním Německu svůj nový film "Joe and Max". Půjde o životopis jednoho boxera a Peta bude hrát jeho manželku.

  [ 5. května 2001 ] » LFN na tv nova bude, ale později...
  Mám pro vás jednu dobrou a dvě špatné zprávy. Začnu tou dobrou - tv nova zakoupila práva na vysílání nejnovější 5. série!!! Teď ty špatné - premiéra 4. série nezačne v květnu, ale až někdy na podzim a po skončení na ni ihned naváže již zmiňovaná série pátá. Všechno tohle dnes aspoň řekl Vladimír Železný ve svém pořadu Volejte řediteli. Naštěstí to souhlasí s informacemi, které mám také z jiných zdrojů, takže bych tomu i docela věřil :). A na ono posunutí vysílání navazuje hned ta druhá špatná zpráva, která se týká vydání knížky Život v Sekci. Nakladatel se rozhodl, že ji vydá, až Nikita poběží na televizní obrazovce, protože se tak bude lépe prodávat. Je to smutné, ale plně ho chápu. Budeme to holt muset do toho podzimu nějak vydržet... :)

 • V MÉM VLASTNÍM LFN SOUNDTRACKU přibylo 7 nových skladeb! Už jich chybí jen 7! :)
 • [ 2. května 2001 ] » 4. série LFN na Polsatu!
  Jak jsem se nedávno dozvěděl, tak na polském satelitním programu Polsat již v plném proudu jede 4. série Brutální Nikity! Zatím odvysílali šest epizod, takže jsou jen o dvě epizody dál než my v ČR! K příjmu Polsatu vám postačí klasický analogový satelit za pár korun a ti šťastnější jej mají přímo v kabelovce. Já bohužel Polsat nechytám ani jedním z výše popsaných způsobů, takže mám smůlu :(. Ale co vím, tak LFN je tam (jak už to tak v Polsku chodí) dabována rychlodabingem, tedy jedním (mužským) hlasem a na pozadí jde slyšet originální znění. Kdy tam LFN vysílají si můžete jako vždy najít v horní programové tabulce...

 • Info o filmu Hemoglobin, který bude brzy vysílat TV3 (pozdějí doplním Royovy fotky)
 • [ 25. dubna 2001 ] » LFN na nově? Zatím ne! :(
  Dnes jsem měl možnost nahlédnout do programu tv nova na 20. týden (14.-20.5.2001) a Nikita tam samozřejmě stále není! :( Už mě to vážně nebaví, tak jsem dnes už asi po sté napsal řediteli. Doufám, že můj dotaz nebude ignorovat jako ty všechny předešlé... :) Zkuste mu také napsat a ptejte se zároveň na to, jestli plánuje koupit 5. sérii. Třeba někdo z nás bude mít štěstí a dočká se odpovědi...

  [ 24. dubna 2001 ] » LFN na 5. místě!
  Jak jsem vás informoval 22. února, tak v časopisu Seriál běžela anketa o nejoblíbenější seriál roku 2000. Brutální Nikita se kupodivu umístila na skvělém 5. místě v sekci "Krimi & Sci-fi", což je podle mého docela úspěch :). Před ní skončily seriály Komisař Rex (1.), Kobra 11 (2.), Walker Texas Ranger (3.) a Hvězdná brána (4.). Pokud bych vypustil ty první tři hrůzy, tak by se tím dalo i souhlasit :o).

 • V MÉM VLASTNÍM LFN SOUNDTRACKU přibylo 6 nových skladeb! Už jich chybí jen 14! :)
 • [ 22. dubna 2001 ] » Novinky

 • Mám program tv nova do 13. května, ale LFN se v něm stále nevyskytuje :(
 • Článek z Práva "Brutální Nikita má krizi" (o Stáně Jachnické...)
 • Pokud hledáte nějaká pozadí do Windows s motivem LFN, zkuste to TADY...
 • Chcete mít LFN na DVD? Pak podepište TUTO petici a modlete se, ať to vyjde :)
 • Zautomatizované e-mailové novinky
 • [ 16. dubna 2001 ] » LFN book news :)
  Tak tu máme po delší době opět novinky ohledně LFN knížky "Život v sekci"! Ve čtvrtek 12.4. konečně Warner Bros odsouhlasili vydání pod názvem "Brutální Nikita", na přední straně smí být použita fotografie ze seriálu a uvnitř může být jedna fotografie každé postavy. Velmi slušný výsledek, co říkáte? Nakladatel dále slibuje, že kniha by se měla na pultech obchodů objevit do konce května, nyní již doopravdy! :)

  btw - teď ve středu bude RTLII vysílat epizodu Double Date (217) - jednu z mých nejoblíbenějších - s Fanningem a geniální hudbou... :o)

  LFN CZ má taky novou adresu (stará ale stále platí a bude platit :)
  http://nikita.bundastranky.cz/

  [ 7. března 2001 ] » Nikita skončila

 • Obsah úplně poslední epizody 508 "A Time For Every Purpose" (vysíláno 4.3.2001)
 • [ 2. března 2001 ] » Obsah #507

 • Obsah předposlední epizody 507 "Let No Man Put Asunder"


 • Určitě si přečtěte:
 • "Rozhovor s Royem Dupuisem z prosince 2000"
 • "Roy Story" - TV GUIDE ze 17. února 2001
 • [ 28. února 2001 ] » Trailery

 • Trailery k epizodám 507 a 508
 • Ke článku "Zabitá a vzkříšená Nikita" přidána naskenovaná verze (opět díky Mirkovi :)
 • [ 25. února 2001 ] » Zabitá a vzkříšená Nikita :)

 • Krátký článek "Zabitá a vzkříšená Nikita" z časopisu Seriál (díky Mirku)
 • Aktualizovaná stránka o připravované knížce "Život v Sekci" od Kláry Němečkové
 • [ 22. února 2001 ] » Obsah #506

 • Obsah epizody 506 "The Evil That Men Do" (světová premiéra byla 18.2.2001)
 • Jak jsem byl upozorněn jednou svou pravidelnou čtenářkou :) (díky), tak v posledním čísle časopisu "Seriál" je anketa, ve které se hlasuje o nejlepší seriál a Nikita je prý také v nominovaných. Pokud se vám tedy chce obětovat 29Kč, můžete si zahlasovat... Podle mého skromného názoru :) je to stejně zbytečné, protože tenhle časopis si kupují a čtou hlavně milovníci telenovel a jim podobných silně inteligentních děl :o), takže nějaký normální seriál nemá šanci na úspěch...

  [ 20. února 2001 ] » Hemoglobin a Nebezpečná síť
  Poslední neděle byla pro nás LFN fandy hodně zajímavá. Nejdřív jsme měli možnost na TV3 vidět Roy Dupuise [MICHAEL] v hororu "Hemoglobin". Šlo o docela dobře natočený snímek, od kterého jsem očekával, že bude mnohem horší :) - celkově bych mu dal tak 6/10. Podrobnější info + fotky čekejte snad ještě tento týden... Mimochodem - Roye daboval "náš" Aleš Procházka, takže další plus :).

  Ani ne hodinu po skončení Hemoglobinu dávala tv nova film "Nebezpečná síť" (Hackers), kde zase hrála Alberta Watson [MADELINE] matku hlavního hrdiny. Tento film mě, jakožto počítačového nadšence, celkem zaujal. Na druhou stranu tam Alberta hrála velmi málo - jen v pár scénách, co jsem aspoň viděl, což se mi už tak moc nelíbilo :).

  PS - omlouvám se, že jsem vás na tyto filmy neupozornil dřív, ale ani o jednom jsem do víkendu nevěděl... :(

  [ 17. února 2001 ] » Nikita v květnu!
  Dnes se hlásím již podruhé :) a to s radostnou zprávou. Premiéra 4. SÉRIE Brutální Nikity se začne na nově vysílat od května. Potvrdil to Vladimír Železný v dnešním pořadu Volejte řediteli! Slibované září 2000 se tedy změnilo na květen 2001 - takový menší rozdíl devíti měsíců... :)

  [ 17. února 2001 ] » Roy režisérem :)
  Trailer k epizodě 506 "The Evil That Men Do", která bude mít světovou premiéru 18. února. Zajímavostí je, že ji režíroval samotný Roy Dupuis! Pokud můžu posuzovat podle traileru, tak se mu to podařilo na jedničku s hvězdičkou! :o)

  [ 16. února 2001 ] » Obsah #505

 • Obsah epizody 505 "The Man Behind The Curtain" (světová premiéra byla 11.2.2001)
 • [ 14. února 2001 ] » Trailer k #505

 • Trailer k epizodě 505 "The Man Behind The Curtain"
 • Přečtěte si článek o LFN pc hře z Doupěte - Nikita: Snad to nezkazí... [originál]
 • Je zajímavé, že jsem zatím nečetl recenzi, kde by se jim LFN seriál líbil :). Všude ho považují za jakýsi americký odpad... Stejně tak v časopisu LEVEL:

  Brutální Nikita
  "Firma Infogrames pracuje na hře La Femme Nikita, kterou vydá na podzim tohoto roku. Ty, kteří snad očekávají hru na motivy geniálního francouzského filmu, rovnou zklamu - předlohou pro hru se stal stejnojmenný a o deset řádů horší americký seriál. Samozřejmě půjde o akční hru, ve které budete střílet teroristy v šesti nelineárních misích jako Nikita či její učitel Michael. Hodně prý půjde o správné využití zbraní a všech schopností hlavních postav. Nemusíme ale hned nad Nikitou lámat hůl, herní historie zná i případy, kdy se na motivy nepříliš kvalitních seriálů objevily kvalitní hry (třeba Star Trek Voyager)."


  Jinak Infogrames to z převáděním filmu na počítačové hry myslí hodně vážně. Speciálně pro tento účel si totiž zřídili kancelář v Los Angeles, aby byli filmařům co nejblíž. Již nyní mají zakoupeny práva i na "Men In Black", "Peanuts" (Charlie Brown, Snoopy...) nebo třeba "Mission: Impossible 2". Jejich posledním úlovkem se mají stát práva na připravovaného "Terminatora 3", za kterého hodlají zaplatit 9-10 miliónů dolarů!

  [ 8. února 2001 ] » Obsah #504

 • Obsah epizody 504 "All The World's A Stage" (světová premiéra byla 4.2.2001)
 • Do programového rozvrhu jsem začal dávat i německou satelitní stanici RTL II
 • Jinak podle nejnovějších informací je 4. SÉRIE již kompletně nadabovaná a tv nova tedy už nebrání vůbec nic v jejím odvysílání! Už musíme jen čekat, kdy je laskavě napadne začlenit LFN do programového schématu... :o)

  [ 7. února 2001 ] » La Femme Nikita jako počítačová hra!
  Firma Infogrames, výrobce počítačových her, včera oznámila, že se podílejí na vzniku nové počítačové hry La Femme Nikita pro konzole a PC! Hra bude inspirována klasickým filmem Luca Bessona, ale co nás zajímá asi nejvíc :) - hlavně seriálem! Budete v ní moci hrát jak za Nikitu, tak i za Michaela. Hra se dá popsat jako mix akční hry s adventurou. Čeká vás 6 nelineárních misí po celém světě, kdy budete bojovat s teroristy a celou hrou vás bude provázet pomalu se rozvíjející napínavý příběh. Více informací zatím není známo. Snad pouze to, že hra by mohla být dokončena koncem tohoto roku. Ale jak to už v herním průmyslu chodí, dřív než na začátku příštího roku se jí asi stejně nedočkáme... :)

  Všichni fanoušci počítačových her a Nikity se tedy mají na co těšit. Já se rozhodně řadím mezi ně a jsem docela zvědavý, co se z toho nakonec vyklube. Doufám, že to nebude jen další hra na motivy filmu/seriálu, které v drtivé většině nestojí za nic... :( Infogrames nejsou žádnými herními nováčky, takže by to nemuselo dopadnout vůbec zle. Kvalitu by také měla zaručovat spolupráce s Warner Bros. Doufám, že tvůrci ve hře zachovají stejně temnou atmosféru a skvělý hudební doprovod, jaký známe ze seriálu! Pokud ne, hra podle mého nemá moc velkou šanci na úspěch...

  [ 26. ledna 2001 ] » #503

 • Obsah epizody 503 "In Through The Out Door"
 • [ 25. ledna 2001 ] » Peta Wilson a Russel Crowe...
  Včera jsem na stránkách Worldonline objevil zajímavou novinku :o) :

  Crowe odkopl Ryanovou
  Pamatujete ještě, jak se Meg Ryanová zbláznila do Russella Crowea, opustila kvůli němu dobře zavedené manželství s Dennisem Quaidem, a dokonce za Crowem jela na jeho australský ranč? Teď je milostnému románku konec. Russell Crowe se vrátil ke své dřívější přítelkyni Petě Wilsonové, a jako důvod uvedl, že není tak "hollywoodská". Peta dokonce strávila Nový rok na již zmíněném australském ranči. Ryanová začala Russella pomlouvat.

 • Trailer k epizodě 504
 • Na stránku 5. SÉRIE byla přidána malá aktuální fotogalerie
 • [ 17. ledna 2001 ] » Novinky

 • Děj druhé epizody "A Girl Who Wasn't There" z 5. SÉRIE + trailer k 503
 • Obrázky z 502ky najdete TADY
 • Peta Wilson se rozešla se svým přítelem Damianem Harrisem - podrobnosti u Nikki
 • Přečtěte si rozsáhlý článek o LFN na serveru CNN nazvaný 'La Femme' again!
 • [ 10. ledna 2001 ] » Opět 5. série

 • Děj první epizody 5. SÉRIE (dík Nikki) + trailery k 501 a 502
 • Obrázky z první epizody 5. série hledejte například TADY
 • Podle nejnovějších informací se 4. SÉRIE LFN na tv n@va neobjeví dřív než v březnu :(
 • A ještě se podívejte na 3 oficiální fotografie Pety Wilson k páté sérii LFN :)


 • [1] Peta Wilson v páté sérii Brutální Nikity [2] Peta Wilson v páté sérii Brutální Nikity [3] Peta Wilson v páté sérii Brutální Nikity

  [ 9. ledna 2001 ] » 5. série
  Dnes bych vám doporučil přečíst si nedělní článek z TV Guide - Back In Black. Je tam spousta zajímavých informací. Vybírám ty nejdůležitější hlášky: :)

  "Co je tedy přichystáno v osmi nových epizodách? Peta Wilson si myslí, že veškerá kampaň za obnovu Nikity byla o tom, že fanoušci chtěli nějaké smysluplné zakončení. Dostanou ho? "Pochopí několik nových věcí," říká o Nikitě. "Proč byla vlastně naverbována do Sekce 1, proč byla obviněna ze zločinu, který nespáchala, kdo to doopravdy udělal... To je vše."

  "Ale díky už celkem známé povaze seriálu, ne všechny Nikitiny otázky budou na konci zodpovězeny. Teď, když seriál opět skončí a fanoušci nedostanou vše, co chtěli, může nastat situace, že se o obnovení Nikity pokusí znovu. Ovšem tentokrát se jim to už asi nepodaří. "Myslím si, že jsme opravdu na úplném konci," říká Peta Wilson. "Já jsem už Nikitě své sbohem řekla."

  Podle všeho jsme na konci... Ale fanoušci ještě neřekli své poslední slovo! :o) Sám jsem zvědavý, co se bude v USA dít po skončení poslední osmé epizody! :) Mimochodem, věděli jste, že minule šli fanoušci v USA tak daleko a zakoupili celostránkový inzerát za obnovení LFN v Hollywood Reporteru? :) Pro ty, kdo neví, o co jde jen řeknu, že tyhle noviny mají v Hollywoodu docela silné postavení - v českých podmínkách by to mohl být třeba celostránkový inzerát v MF DNES nebo Cinemě... :)

 • MŮJ VLASTNÍ LFN SOUNDTRACK - přibylo 7 nových skladeb! Už jich zbývá jen 12! :)
 • Aktualizována stránka o LFN knížce Život v Sekci od Dominky Stránské


 • [ 8. ledna 2001 ] » Brutální blondýna Nikita se vrací :)
  V sobotu vyšel v Lidových Novinách docela velký článek o LFN! Jmenuje se Brutální blondýna Nikita se vrací (naskenoval a přepsal jsem ho pro vás...). Dozvíte se z něj celkové shrnutí o nové páté sérii, proč vlastně byla natočena a postoj Pety Wilson k samotné Nikitě. Jediné, s čím bych si dovolil silně nesouhlasit, je věta "...její kariéra 'mimo sekci' nemá valnou budoucnost..." - viz novinky ze 4. ledna! :o)

 • Celkově předělaná sekce ČLÁNKY
 • Dominika poskytla další skvělou ochutnávečku i Nikki!
 • E-mailové novinky
 • [ 7. ledna 2001 ] » Další ochutnávečka z LFN knížky
  Dominika byla opět tak moc hodná :) a poskytla mi další ochutnávečku ze své budoucí LFN knížky Život v Sekci. Je opět z kapitoly Pokrevní pouto, ze které vám již dříve kousek nabídla.

  S knížkou to vypadá velmi dobře, příští týden bude autorka dělat rozhovory s jednotlivými dabéry! Ke konci ledna už jen proběhnou finální korektury a úpravy, a někdy v půlce února bychom toto dílo mohli nalézt v každém lepším knihkupectví! :)

  Jinak dneska mají všichni američtí LFN fanoušci druhé Vánoce :o), protože jim na USA Network začíná premiéra nejnovější páté série...

  [ 4. ledna 2001 ] » Terminátorka Peta :) + další novinky
  Peta Wilson bude možná hrát jednu z hlavních rolí v již připravovaném třetím pokračování Terminátora! Jak již asi někteří víte, ve třetí časti bude ten zlý terminátor žena a tu by právě měla ztvárnit Peta! Zajímavostí na tom ale je, že si ji vybral sám velký Arnold :) - co o ní řekl? Cituji:

  "Hledáme herečku, která by uměla zahrát Terminátora stejně drsně a bezohledně jako Robert Patrick (T1000 v T2 -pozn. autora) nebo já. Peta Wilson z Brutální Nikity patří mezi naše hlavní kandidátky, ale konečné rozhodnutí prozatím nepadlo..." [zdroj: Cinema Confidential; thx Nikki]

  Zajímavé, co říkáte? :) Moc Petě přeju, aby si ji nakonec vybrali, protože díky Terminátorům se stali jak Arnie, tak i Robert Patrick velkými hvězdami!

  Dobrá zpráva - dabing posledních epizod ze 4. SÉRIE proběhne 30. a 31. ledna! Poté by už nic nemělo bránit odvysílání na tv n@va. Doufejme, že to bude hned v únoru... btw - na tomhle dabingu budeme mít zvláštního zvěda :o), takže se pak těšte na nějaké ty drby... :)

  Na stránku 5. SÉRIE jsem k jednotlivým epizodám doplnil stručné synopse. Prozatím jsou v angličtině, protože jak už asi víte, nerad vím děj dopředu - takže nic nečtu, nepřekládám - jen to tam slepě zkopíruju... :o)

  V MÉM VLASTNÍM LFN SOUNDTRACKU přibylo 12 nových skladeb, které se mi podařilo najít přes Vánoce! Už mi jich chybí pouze 19 + ty, které budou v nové páté sérii...

  Poslední zpráva se nás v Česku sice moc netýká, ale je dobré to vědět :). USA Network plánuje další LFN Marathon! Proběhne 4. března 2001 a budou v něm zahrnuty i všechny epizody z nejnovější páté série.

  PS - hledám osobu, která by mi trochu pomohla z touhle sajtou. Potřebuju hlavně někoho, komu nevadí vědět děj dopředu, umí dobře psát a má zápal pro věc :). Teď mi jde hlavně o popisky jednotlivých epizod... Pokud má někdo zájem, pište na můj e-mail.

  PS2 - Nikki vyrazila do nového milénia s novým designem, tak se jděte podívat... :)

  [ 31. prosince 2000 ] » Guestbook, it's a girl thing :)
  Do nového tisíciletí z GUESTBOOKem a nikdy jinak! :) Téměř celý den jsem pracoval na guestbooku, kam nyní můžete psát vše, co nějak souvisí s mými stránkami nebo s LFN - pochvaly, kritiku, otázky... jak se vám líbí, že teď aktualizuju téměř každý den... :o) - prostě vše, co vás napadne (nebrat doslova :).

  Jak už jsem tady kdysi říkal, Peta Wilson bude hrát v nové minisérii "It's a Girl Thing" na americké kabelové televizi Showtime. Jde o příběh psycholožky a čtyř pacientek, které mají vždy trochu jiné problémy, jak už to tak u žen chodívá... :o) Docela zajímavé je herecké obsazení - posuďte sami: Stockard Channing, Linda Hamilton, Lynn Whitfield a Mia Farrow. Dále hrají Scott Bakula, Glenne Headley, Buck Henry, Allison Janney, Kate Capshaw, Rebecca DeMornay, Elizabeth Franz, Tina Lifford, Elle Mcpherson, Camryn Manheim, Margo Martindale, Kelly Rowan, Brent Spiner a Peta Wilson :). Minisérie má premiéru 20. ledna 2001. U nás ji asi hned tak neuvidíte :), tak si alespoň stáhněte promo video [RealVideo; 1.8MB] a podívejte na tři obrázky:

  [1] Peta Wilson v It's a Girl Thing [2] Peta Wilson v It's a Girl Thing [3] Peta Wilson v It's a Girl Thing

  [ 30. prosince 2000 ] » Renovace...
  Pravidelný čtenář mé LFN sajty jistě zaznamenal určité změny ve struktuře stránek. Dal jsem pryč stránku, která byla mezi úvodem a těmito novinkami. Její obsah v trochu pozměněné podobě nyní najdete na stránce O SERIÁLU. Hlasování a budoucí vysílací časy zase můžete vidět nahoře na této stránce. Zatím jsem tam dal časy amerického kanálu USA Network, aby tam bylo alespoň něco :) - doufám, že se tam již brzy objeví vysílací časy tv nova! :) Dnes tedy nic podstatně nového a proto se také zaměřte na nové "spřátelené ikonky" vlevo a zkuste si kliknout! :o)

  [ 29. prosince 2000 ] » Malér :) Plakát k filmu Malér
  Včera tv nova vysílala v premiéře kanadsko-francouzský krimi film z roku 1993 s názvem Malér [Entangled], kde měl jednu z vedlejších rolí i Roy Dupuis [Michael]! Podle titulků 4. nejdůletžitější role :). Hrál tady fotografa a kamaráda hlavního hrdiny jménem Max. Děj se odehrával ve Francii (stejně jako LFN :o) a imho to byla pěkná blbost. Na imdb film hodnotí známkou 3/10, takže si to nemyslím jen já... :) Sledovanost asi taky nebyla bůhvíjaká, protože uprostřed filmu byla pouze jediná reklama. Ale díky tomu, že Česká Televize na svých dvou kanálech nabízela jen prima šetřič obrazovky s parádním nápisem :), byla asi lepší než obvykle... Jo a Roye nedaboval náš Aleš Procházka, ale Jan Šťastný.

  [1] Roy Dupuis jako fotograf Max [2] Roy Dupuis jako fotograf Max

  [ 28. prosince 2000 ] » LFN Marathon - oprava :) a KONEC LFN! :(
  Kdysi jsem vás trochu mylně :) informoval o LFN Marathonu, který má běžet 1. ledna 2001 na USA Network. Nebude to celý týden, ale jen jeden den (1. leden - pondělí) a nebudou se vysílat všechny epizody, ale jen ty nejlepší, které si fanoušci nejvíce přáli a které, jak jistě poznáte sami, souvisí s "hlavním" dějem seriálu:

  11:00 101 - Nikita [Nikita]
  12:00 122 - Mercy [Milost]
  13:00 201 - Hard Landing [Tvrdé přistání]
  14:00 221 - Adrian's Garden [Adrianina zahrada]
  15:00 222 - End Game [Konec hry]
  16:00 301 - Looking For Michael [Kde je Michael?]
  17:00 320 - Playing With Fire [Hra z ohněm]
  18:00 321 - On Borrowed Time [Konečné řešení]
  19:00 401 - Getting Out Of Reverse [Proměna]
  20:00 420 - Face In The Mirror [Tvář v zrcadle]
  21:00 421 - Up The Rabbit Hole [Králičí norou]
  22:00 422 - Four Light Years Farther

  Prostě se začne v 11 ráno a skončí v 11 večer - paráda! Něco takového bych si taky nechal líbit! Kdyby bylo na mě, tak bych dal víc epizod z první a druhé série, které si už moc nepamatuju... :o)

  Na stránce Michael’s Obeyance Pool, kterou jsem tady zmiňoval včera, je velmi zajímavý dopis od Chrise Heyna, který ve filmařském LFN týmu dělal asistenta výkoným poradcům (Executive Consultants). Rozhodně si ten dopis přečtěte, protože tam píše hodně zajímavé věci o začátcích LFN, průběhu natáčení až po úplný konec seriálu - cituji:

  "Dnes [23.12.2000 -pozn. autora] byly LFN kanceláře oficiálně uzavřeny. Počítače byly odneseny pryč, všechny pracovní věci byly namačkány do třech velkých kovových kontejnerů na kolečkách a veškerá papírová dokumentace ze všech pěti sérií byla dána do krabice a poslána k Warner Bros."

  Prostě jsme na úplném konci LFN a už s tím nemůžeme vůbec nic udělat...

  [ 27. prosince 2000 ] » Další obrázky a video z 5. série
  Na USA Network se už pár dní vysílá upoutávka na 5. sérii LFN. Na stránce Michael’s Obeyance Pool se tato upoutávka objevila ve 4megovém MPEGu (dík Nikki). Komu se nechce stahovat 4MB, mám tu pro vás stejné video, akorát ve formátu ASF [1MB] a pro ty ostatní jsem vygraboval 8 nejdůležitějších záběrů:

  [1] Nikita v akci - někoho sleduje za oknem... [2] ...poté jím ladně proskočí a překvapí nějakého chlápka :)
  [3] Nikita [Peta Wilson] [4] Cindy Dolenc [Kate Quinn]
  [5] Walther [Don Francks] [6] Stephen Shellen
  [7] Nikita v zasedačce s celým vedením... [8] Brutální Nikita - posledních 8 epizod od 7. ledna ve 22:00 na USA Network

  Popisky k obrázkům [zleva doprava]
  1. Nikita v akci - někoho sleduje za oknem...
  2. ...poté jím ladně proskočí a překvapí nějakého chlápka :)
  3. Nikita [Peta Wilson]
  4. Cindy Dolenc [Kate Quinn]
  5. Walther [Don Francks]
  6. Marco O'Brian [Stephen Shellen]
  7. Nikita v zasedačce s celým vedením
  8. Brutální Nikita - posledních 8 epizod od 7. ledna ve 22:00 na USA Network

  Jak tedy vidíte - tyto epizody jsou vážně definitivně poslední... :(

  [ 23. prosince 2000 ] » Kdy? :)
  Včera jsem měl možnost nahlédnout do programu tv nova až do konce ledna a jak už asi tušíte, v lednu se Nikity nedočkáme! :( Už mě to vážně štve - pamatujete si, jak nám ji v červnu slibovala jedna slibotechna na podzim? :) Je vidět, že tv nova své sliby vážně plní - konec ledna a pořád nic... Možná je to kvůli tomu, že ještě pořád nemají nadabováno několik posledních epizod, které se mají teprve dělat někdy v lednu... No to ale nemění nic na tom, že kdo to chce aspoň trošku popohnat, musí hned teď napsat řediteli a tvrdit, že bez LFN na obrazovce není jeho život plnohodnotný... :o)

  Jinak všem LFN fanouškům přeji hezké a ničím nerušené vánoční svátky.

  Jo ještě poslední věc - přestal mi fungovat můj starý e-mail, takže pokud mi někdo psal a diví se, že mu neodpovídám, bude to tím... :) Proto radím - zkuste tento nový...

  [ 19. prosince 2000 ] » Doplnění informací

 • U 5. SÉRIE doplněny nové informace (vedlejší role a název 5. epizody)
 • U 4. SÉRIE jsem taky doplnil vedlejší role - příprava na leden 2001 :)
 • V HLAVNÍCH ROLÍCH jsem nalinkoval všechny herce alespoň na imdb :o)
 • Přidána stránka ZAJÍMAVOSTI, kde je zatím vše, co nějak nezapadalo jinam :)
 • Nový malý & nenápadný :) LFN bannýrek pro vaše stránky...


 • Brutální Nikita CZ

  [ 15. prosince 2000 ] » 5. série - první obrázky
  Včera se konečně objevilo na kompletně předělaném (vypadá to fakt cool :) oficiálním LFN webu do Warner Bros první velké info o premiérové 5. sérii a k tomu jako ochutnávka jedno velké osmiminutové video!! Můžete si zvolit 3 různé kvality. Neváhal jsem a i přes velikost 28MB jsem si stáhl to nejkvalitnější! :) Kdo má zájem, ZDE je přímý link a pro ty z vás, komu se zdá 28MB příliš, jsem vygraboval 12 nejdůležitějších momentů:

  [1] Nikita se probouzí ze zlého snu... [2] Nikita přichází do Sekce 1...
  [3] ...kde hned potká... [4] ...Šéfa alias Operationse :)
  [5] Šmiky šmik :)... [6] ...a máme tu krátkovlasou Nikitu! :)
  [7] Nikita se setkává s Mr. Jonesem... [8] Relax na lavičce, který netrvá příliš dlouho...
  [9] ...po Nikitě začně někdo střílet... [10] ...a ona utíká...
  [11] ...do bezpečí... asi... [12] La Femme Nikita - premiéra 5. série na USA Network 7. ledna

  Popisky k obrázkům [zleva doprava]
  1. Nikita se probouzí ze zlého snu...
  2. ...přichází do Sekce 1...
  3. ...kde hned potká...
  4. ...Šéfa alias Operationse :)
  5. Šmiky šmik :)...
  6. ...a máme tu krátkovlasou Nikitu!
  7. Nikita se setkává s Mr. Jonesem
  8. Relax na lavičce, který ale netrvá příliš dlouho...
  9. ...po Nikitě začne někdo střílet...
  10. ...a ona utíká...
  11. ...do bezpečí... asi...
  12. La Femme Nikita - premiéra 5. série na USA Network 7. ledna

  Celé video provází naprosto skvělá hudba. Na začátku (rekapitulace předcházejícího děje - cca 1 a půl minuty) hraje song "Beverly Klass - Temple". Poté už hraje na pozadí jen scénická hudba, která perfektně vystihuje děj. Jak vidíte z obrázků, Nikita si v jedné scéně ostříhá své dlouhé vlasy :( a celou 5. sérii bude nakrátko... Tolik tedy k videu.

  Dále na oficiální stránce můžete najít menší info, o co v nové sérii půjde. Já osobně jsem si to nečetl :), protože nechci znát děj dřív, než to uvidím v televizi... Pokud si to ale chcete přečíst, zatím jen v angličtině jsem to hodil na stránku 5. série... Rád bych se ale zaměřil na první odstavec, kde se píše, že půjde o osm "velmi zvláštních epizod". V hlavní roli opět uvidíme Petu Wilson, Eugene Roberta Glazera, Dona Franckse a Cindy Dolenc. O ostatních hercích píšou jako o guest stars, což neznamená nic jiného, než že se objeví jen v několika epizodách... :( Přesněji jde o Roye Dupuise jako Michaela, Carlo Rotu jako Mr. Jonese, Stephena Shellena (hrál v první sérii - už přesně nevím koho...), Albertu Watson jako Madeline, Matthew Fergusona jako Birkoffa a Edwarda Woodwarda jako nevím koho... :)

  [ 14. prosince 2000 ] » Režiséři 5. série

 • na stránku 5. SÉRIE byli přidáni scénáristé a režiséři jednotlivých epizod
 • česká LFN kniha od Dominiky Stránské ŽIVOT V SEKCI by se měla podle posledních zpráv dostat na pulty obchodů na začátku února 2001
 • nezapomeňte na originál :) - sobota 16.12. ve 23.35 na ČT1 - Brutální Nikita!
 • [ 13. prosince 2000 ] » Vyhodnocení hlasování
  Minule jsem nějak pozapomněl vyhodnotit hlasování, které se týkalo již dávno skončené reprízy 3. série - jak to tedy dopadlo? :)

  Vyhovuje vám vysílací čas reprízy 3. série? (3:20 - 5:00)
  16 - Absolutně NE!
  12 - NE - ale mám video
  1 - ANO

  [ 11. prosince 2000 ] » Konec reprízy 3. série
  Tak nám minulý týden skončila repríza 3. série skvělou epizodou Trojoká želva. Nyní již budeme muset jen netrpělivě čekat, až se nám tv n@va uráčí odvysílat premiéru série čtvrté... :(

  Ještě si neodpustím hodnocení Zabijáka, který vysílala tv n@va včera v noci. Viděl jsem ho poprvé a musím říct, že se mi vůbec nelíbil. Připadalo mi to jako velmi laciná kopie geniální francouzské Nikity. Hlavní postavy mi nepřipadly ani trochu sympatické a herecké obsazení nic moc. Myslím, že i pilotní epizoda seriálu byla 1000x lepší, než celý tento téměř dvouhodinový film! Celkově tedy z mojí strany jedno velké zklamání! :(

  Dále byly přidány názvy epizod k 5. SÉRII! Bohužel o ději toho moc neříkají... :( Jinak tu mám pár nových informací - Michael se v páté řadě objeví až v 5. epizodě (jen pár minut), 6. bude osobně režírovat (na to jsem tedy opravdu hodně zvědavý! :) a až teprve v 7. a 8. se objeví úplně! Zní to podivně, ale je to tak...

  Jo a a bych nezapomněl - určitě si zajděte na LFN stránku od Nikki! K Vánocům sama napsala fan-fiction povídku jménem Pomsta a podle mě je naprosto skvělá! :)

  [ 29. listopadu 2000 ] » Přebrepty :) & LFN filmy v prosinci
  I při natáčení tak "vážného" seriálu, jakým LFN beze sporu je, se někdy zažije spousta legrace. Pokud chcete vidět na vlastní oči, jak se smějí jinak zcela vážní Michael, Madeline a ostatní, tak si stáhněte 12 skvělých přebreptů (v angličtině se jim říká "bloopers" :). Videa jsou ve formátu ASF [176x144] a zabírají celkově jen 2MB! Jde o upravené originály, které můžete najít na oficiální LFN stránce do Warnerů. Já jsem je jen zesvětlil a převedl z AVI do ASF - tím pádem nezabírají 10MB, ale jen ony zmiňované 2MB :). Myslím, že nemusím dvakrát zdůrazňovat, že jde o skvělé raritní záběry, které byste v seriálu jen těžko hledali... :o)

  V prosinci nás čekají na televizní obrazovce oba dva filmy, podle kterých byl natočen náš seriál! Nejdříve to bude americký "Zabiják" na TV NOVA a o týden později originální francouzská "Brutální Nikita" na ČT1. Chtěl jsem vám sem hodit oba popisky, ale na nově mají v programových synopsích jako obvykle zmatek :) - u Zabijáka je popisován nějaký "australský thriller" :o) - no comment..., takže vám nabízím jen ten od ČT. Jinak přesné vysílací časy (jak jste si již určitě všimli :) najdete na titulní stránce.

  Brutální Nikita
  Členka pankáčské bandy Nikita zabije při vykrádání lékárny policistu. Je odsouzena na doživotí. Dostává však nečekanou nabídku - smrt nebo výcvik a práci v tajné službě…

  Francouzský thriller Brutální Nikita nejen že patří mezi nejúspěšnější francouzské filmy devadesátých let, ale je také jedním z nejcitovanějších, nejnapodobovanějších a nejproslulejších francouzských filmů vůbec. Režisér Luc Besson dal právě tímto snímkem najevo, kam míří jeho tvůrčí ambice i kariéra. A jeho další snímky jako Leon, Pátý element či Johanka z Arku to jen dokazují.

  Představitelka hlavní role Anne Parillaudová získala za svůj výkon prestižní francouzské filmové ocenění - Césara. Za zmínku stojí herecká účast slavné Jeanne Moreauové v malé roli Nikitiny školitelky půvabu. Také dnes již slavný Jean Reno se tu objevuje ve vedlejší, nicméně taktéž často citované a kultovní roli Viktora - čističe.

  [ 26. listopadu 2000 ] » Další info o LFN knize "Život v Sekci"!
  Takže situace je zatím taková - knížka je již hotová, právě probíhají poslední korektury a vyjít by měla někdy v lednu 2001! Dominika mi také prozradila, že na 100% v knize budou fotografie a rozhovory s hlavními dabéry LFN, tj. s Alešem Procházkou [Michael] a se Stanislavou Jachnickou [Nikita]! A pokud se prý zadaří, budou tam i mini-rozhovory s ostatními členy dabingu! Zatím to vypadá úplně skvěle - co říkáte? :) Tak držte Dominice palce, ať se jí podaří vše, co si naplánovala! Znovu v krátkosti připomínám, že již nyní si můžete přečíst dvě krátké ochutnávečky u mě a další dvě u Nikki...

  [ 18. listopadu 2000 ] » Ochutnávka z 1. české LFN knihy!
  Ano čtete správně. V Česku opravdu v nejbližších týdnech vyjde knížka na motivy LFN! Tajemnou autorkou je Dominika Stránská, která byla navíc tak moc hodná a poskytla mi těsně před vydáním krátkou ochutnávku z její knížky zatím pracovně nazvané "Život v Sekci". Tak si to určitě přečtěte a pokud budete chtít víc, můžete ještě zajít na LFN stránku od Nikki, které Dominika poskytla zase jinou kratinkou část! Brzy se o chystané knize dozvím více, takže pokud vás zaujala, určitě se sem občas (každý den :o) přijďte podívat!

  Zajímavé zprávy přicházejí z USA - týden před premiérou nejnovější 5. série na USA Network zde proběhne tzv. "La Femme Nikita Marathon". Pokud netušíte o co jde, tak si představte všech 88 předchozích epizod odvysílaných během jednoho týdne a dostanete výsledek. A na konci tohohle nářezu :) pak hned naváže pátá série! U nás nic podobného zatím nehrozí :), tj. budeme vůbec rádi, když se dočkáme již několik měsíců slibované premiéry 4. série! Zatím si užívejte reprízu třetí série, protože je to asi naposledy, co ji budete moci vidět na českých obrazovkách...

  [ 4. listopadu 2000 ] » 5. série
  Po delší době se zase objevily nějaké novinky kolem zbrusu nové nadcházející 5. série. Premiéra pilotní epizody proběhne na USA Network 7. ledna 2001 a poté bude následovat dalších 7 každý týden. Seriál tedy poběží jen dva krátké měsíce, tj. do začátku března. Co bude pak se zatím neví, ale všichni tušíme úplný konec! :(

  A pokud vás zajímají první neověřené informace o nové sérii - navštivte LFN stránku od Nikki, která jich tam pro vás vyhrabala opravdu hodně z různých diskusních skupin a kdo ví ještě odkud... :) btw - tajně doufám, že většina z nich jsou jen plané výmysly...

  Před týdnem nám úspěšně začala repríza 3. série, tak se nezapomeňte dívat (mě už se to podařilo několikrát :)! Vysílací časy na 3 týdny dopředu hledejte jako vždy na úvodní stránce...

  Po delší době přibyly v MÉM VLASTNÍM LFN SOUNDTRACKU 3 nové skladby.

  [ 17. října 2000 ] » http://www.bundastranky.cz/nikita/
  Jelikož server hyperlink.cz dost často nefunguje, tak jsem se rozhodl svoji LFN sajtu přesunout hezky k sobě na server Bunda Stránky. Stránky se tak mnohokrát zrychlí a pojedou navíc spolehlivě po celých 24 hodin denně, přesně tak jak to má být! :) Tak si prosím opravte své bookmarky a všechny ostatní majitele stránek prosím, aby mi moji adresu opravili - díky!

  A jak jste již asi zaznamenali, vysílací schéma reprízy 3. série jsem inteligentně přesunul na hlavní stránku :), aby bylo hezky všem na očích. K němu jsem také na hlavní stránku přidal nové hlasování s otázkou: "Vyhovuje vám vysílací čas reprízy 3. série?" - tak hlasujte a pravdivě prosím! :)

  tv n@va - sobota 28.10.
  4.25
   Brutální Nikita III (1/22)
  tv n@va - neděle 29.10.
  3.45
   Brutální Nikita III (2/22)

  [ 9. října 2000 ] » REPRÍZA 3. SÉRIE!
  Po delší době zase jedna dobrá zpráva! I když na druhou stranu zase tak moc dobrá není - no posuďte sami. Ano, konečně jsme se dočkali - repríza 3. série je konečně tu! Tedy ne dnes ani zítra :), ale od soboty 28.10. nepravidelně po celý týden. Ovšem v ne zrovna příznivém čase, tj. v tom nejhorším, jaký kdy tv n@va vymyslela! :( Prostě kdo nemá doma video, moc toho asi neuvidí. Přímo hororové časy si můžete prohlédnout v tabulce napravo…

  No a jak si jistě sami domyslíte, česká premiéra 4. série nezačne dříve, než skončí repríza té třetí. Podle mých (ne)přesných výpočtů :) by tato repríza měla skončit někdy na začátku prosince. Pak přijdou Vánoce -» tím pádem změna programového schématu a jestli půjde vše, tak jak má, tak v lednu 2001 by mohlo být vše přichystáno na všemi tolik očekávanou čtyřku! :)

  5. série
  Zatím se žádné převratné novinky nekonají - snad jen taková malá zajímavost. Všech nových osm epizod by na sebe mělo nějak dějově navazovat a tvořit tak celek - prostě takový kratší :) šestihodinový filmeček…

  [ 2. října 2000 ]
  Opět jsem tu s hodně špatnou zprávou! :( Peta Wilson je brána jako hodně vážná kandidátka na roli v novému kriminálním seriálu televize NBC, který prozatím nemá své jméno. Bude natočen podle skutečného života kriminoložky a soukromé detektivky Sheily Balkan(ové), která strávila mnoho let studiem kriminologie a lidského chování.

  Jaký to bude mít efekt na její roli v Nikitě se zatím neví, ale můžete si jistě domyslet, že nebude asi nejlepší… Jak to tak vypadá, připravovaná 5. série bude již OPRAVDU tou poslední, což jistě nikoho z nás nepotěší! :( Jinak Peta Wilson by se brzy měla objevit v mini-sérii "It's a Girl Thing", kterou natáčí v produkci kabelové televize Showtime…

  [ 27. září 2000 ]
  Dobrá zpráva - je již 100% jisté, že Roy DuPuis bude hrát Michaela v připravované 5. sérii! Sice ještě nemá podepsanou smlouvu, ale to je již otázkou jen několika málo dní! Po dobré zprávě ovšem přijde taky jedna špatná - Roy totiž nebude hrát ve všech epizodách, ale jen v některých :( - počet zatím není znám…

  Další dobrá/špatná zpráva (vyberte si sami) se týká Alberty Watson, která hraje Madeline. Ta totiž bude vystupovat v nové sérii jen v jedné epizodě! :( Jak se zdá, těch 8 nových epizod bude opravdu hodně zvláštních!

  VIDEO POPLACH! :)
  Sice je na to ještě trochu brzy, ale v sobotu 28. října 2000 (podle časopisu Cinema) uvede Česká televize originální francouzsko-italský film Luca Bessona "Brutální Nikita [Nikita]", podle kterého byl náš seriál natočen! Citát ze Cinemy:

  "Sedmnáctiletá dívka se pokoušela vykrást lékárnu. Neúspěšně. Probudila se v bílé cele, na fotografiích jí ukázali vlastní pohřeb, plačící matku i rakev - zatím prázdnou. Nikita stojí před jednoduchou volbou - buď kariéra profesionálního zabijáka v tajné službě, nebo smrt, tentokrát opravdová."

  Že vám to něco připomíná? :) Ne náhodou - rozhodně si ho nenechejte ujít!

  [ 22. září 2000 ]
  Jak se zdá, tak již brzy se na tv n@va dočkáme reprízy 3. série, ovšem v čase, který se vám rozhodně nebude líbit! Sice to ještě není oficiální, ale z řečí a článků, které se teď začínají všude objevovat to vypadá, že Nikita se bude vysílat někdy kolem 3. - 4. hodiny ranní - tj. hned jak skončí repríza páté série seriálu Pohotovost [ER], který nyní v tomto čase běží! Možná by se na tomto místě hodila jedna citace, abyste mi uvěřili, že nelžu nebo že vám lže někdo jiný :) :

  "Taky bych ráda připomněla, že od 4. září vysíláme nepřetržitě čtyřiadvacet hodin denně, přičemž dobu od časného rána věnujeme filmům, seriálům (Brutální Nikita, Pohotovost nebo Chicago Hope), situačním komediím, v hluboké noci se dostane i na erotické magazíny."

  Líba Šmuclerová, tv n@va

  Skvělé ne? Já tedy rozhodně říkám NE, protože v tomto čase ho uvidí jen… no vlastně asi nikdo! :) U mě to jistí video, stejně jako doposud s ER - a co vy? Pokud se vám to nelíbí stejně jako mě - tak aspoň zkuste napsat řediteli :), co si o něm a jeho slavné TV myslíte! Na nějaké přemlouvání už stejně není čas a navíc jsme moc malí páni! :( I když teď mě vlastně napadá, že lady Šmuclerová vlastně ani neví, co mluví, protože Chicago Hope jede každou sobotu odpoledne… :) No a teď někomu věřte, že…

  Každopádně se zde rozhodně sem tam zastavte, protože budu první, kdo vám řekne, kdy ta repríza vlastně začne! :)

  [ 11. září 2000 ]
  Jak jste si mohli přečíst níže, LFN bude od nového roku pokračovat svou 5. sérií. Možná vás bude zajímat, co o ní řekl Robert Cochran, výkonný poradce, který pro LFN píše také scénáře:

  "Jsme příjemně překvapeni, že můžeme dál rozvíjet příběh Nikity a Sekce 1. Všechny nové epizody budou hodně provokativní a nepředvídatelné - prostě nic, co jste viděli v předchozích sériích! Vypadá to na hodně divokou jízdu!"

  Taky se těšíte, co na nás vymyslí? :) Každopádně z nejnovejších informací je známo, že jediná, kdo bude vystupovat ve všech osmi dílech nové série, je Peta Wilson - ostatní herci v tom pořád ještě nemají jasno.

  [ 10. září 2000 ]
  Pokud jste sledovali v sobotu pořad Volejte řediteli, mohli jste se od Vovky dozvědět, že 4. sérii uvidíme na tv n@va až někdy na přelomu roku! Dále tam ředitel plácal další nesmysly - jako že LFN nesmí vysílat do té doby, dokud neskončí v USA, přitom tam už před pár týdny skončila! Také jste si mohli povšimnout, jak nám Vovka pěkně lže. Pokud si vzpomínáte, tak jak začaly prázdniny a Nikita zmizela z obrazovky, sliboval nám její okamžitý návrat v září. V srpnu už to zajímavě bylo "někdy na podzim" a teď na nás vytáhl přelom roku. No uvidíme, nechme se (doufám příjemně) překvapit. Ovšem podle mě LFN neuvidíme dříve, než v lednu roku 2001! :(

 • MŮJ VLASTNÍ LFN SOUNDTRACK se opět úspěšně rozrostl o několik nových skladeb… :)
 • [ 6. září 2000 ]
  Jak se zdá, nic se neobejde bez problémů. Před pád dny se přišlo na to, že Roy DuPuis, který v LFN hraje postavu Michaela, stále nemá podepsanou smlouvu na již níže zmiňovanou novou 5. sérii! Dovedete si LFN představit bez Michaela? Určitě ne a proto, komu to není lhostejné, musí napsat alespoň na jeden z těchto e-mailů (nejlépe úplně na všechny :):

  Peter Roth [ peter.roth@warnerbros.com / postmaster@warnerbros.com ]
  President, Warner Brothers Television

  Stephen Chao [ schao@usanetworks.com / shows@usanetwork.com ]
  USA Network

  Prostě jim napište něco v tom smyslu, že Michael je pro LFN klíčová osobnost, že si bez něj novou sérii nedovedete představit a ať s tím něco rychle udělají, protože natáčení nových dílů je již na spadnutí! :)

 • V MÉM VLASTNÍM LFN SOUNDTRACKU přibylo pár nových skladeb… :)
 • [ 31. srpna 2000 ]
  Další článek o znovu-obnovení Nikity si můžete přečíst na této stránce!

 • V MÉM VLASTNÍM LFN SOUNDTRACKU přibylo dalších 6 nových skladeb
 • na stránce HUDBA si nyní můžete stáhnout znělku z Nikity od Marka Snowa
 • [ 27. srpna 2000 ]
  Pokud to nevíte, tak seriál Brutální Nikita byl někdy kolem května 2000 po čtyřech úspěšných sériích oficiálně zrušen! Já jsem o tom tehdy moc neinformoval, protože mé stránky ještě nebyly v takové podobě, v jaké jsou dnes.

  Ovšem jak jsem se včera osobně dozvěděl od Nikki, tak Warneři a USA Network se přeci jen dohodli a natočí spolu další, tedy pátou sérii!! Není to skvělé? :) Ovšem má to jeden malý haček - pátá série bude mít pouhých 8. dílu (?). Účast přislíbili všichni hlavní protagonisté! Druhý háček je v tom, že v jednotlivých dílech se nebudou objevovat všichni herci současně, ale vždy jen někteří :(. Ptáte se proč? Protože rozpočet, na kterém se obě strany dohodly je velmi malý a nestačil by pokrýt platy všech herců :) - to je ovšem spíš k pláči, když si uvědomíme, jaké obrovské kolosy jsou Warner Brothers a USA Network…

  Na páte sérii bude pracovat náš starý známý LFN tým v čele s Robertem Cochranem, který mimo jiné píše scénář k prvnímu dílu nové série. V ději se plánuje i účast již dřívějších vedlejších postav (že by se konečně splnil můj dávný sen a objevil se zde znovu, již potřetí, David Fenning? :). Premiéru bude mít pátá řada někdy v lednu 2001.

  A mimochodem - ptáte se, proč se tak náhle rozhodli producenti pokračovat v natáčení? Můžou za to obyčejní diváci, kteří od května pořádali různé protestní akce za znovu-obnovení Nikity, psali Warnerům a USA Network e-maily a dopisy (i já jsem se tehdy také připojil - takže částečně za to mohu i já :o). Proto bych chtěl poděkovat všem, kdo tyhle akce podpořily a doufejme, že těch osm nových dílů nebude osm posledních...

  Zdroj: http://bf-fans.hispeed.com/rd/startpage.html

 • přidána stránka 5. SÉRIE
 • na stránce HUDBA si nyní můžete stáhnout několik songů s oficiálního LFN Soundtracku! Připomínám, že u nás tento OST nelze koupit, tak stahujte, dokud to jde! :) A příště čekejte další!
 • V MÉM VLASTNÍM LFN SOUNDTRACKU přibylo 9 nových skladeb! Možná vám je sem taky někdy dám ke stažení - obzvlášť ty hodně dobré…
 • [ 22. srpna 2000 ]
  Podle programu tv n@va na září to s LFN nevypadá moc dobře :(. V programu se totiž zatím seriál neobjevil a asi ani delší dobu neobjeví! Teď o víkendu jsem totiž četl v TV příloze deníku Právo, že LFN by se na obrazovkách tv n@va měla začít vysílat až někdy na podzim! Jen doufejme, že LFN nedopadne jako Akta X nebo Millennium, které jdou opravdu v hodně pozdní noční hodiny (0:30-2:00)!

 • stránka zařazena do reklamního systému Mr.Linx
 • z toho důvodu jsem byl nucen si udělat krásný nový banner :) • [ 21. srpna 2000 ]
 • přidána stránka MŮJ VLASTNÍ LFN SOUNDTRACK


 • [ 15. července 2000 ]
 • Na stránku ČLÁNKY byly přidány články:
 • "Jak se žije v českém znění" z Mladého Světa o Stanislavě Jachnické [dabing]
 • "Nikita se neumí oblékat" z Magazínu Práva o Petě Wilson


 • [ 14. července 2000 ]
 • Založen webring BRUTÁLNÍ NIKITA!


 • [ 11. července 2000 ]
 • přidána tato stránka NOVINKY :)
 • přidána stránka ODKAZY
 • informace o LFN soundtracku na stránce HUDBA
 • byla aktualizována stránka 4. SÉRIE
 • NOVINKY | EPIZODY | O SERIÁLU | HLAVNÍ ROLE | HUDBA | ČLÁNKY | ODKAZY

  všechna práva vyhrazena - all rights reserved
  © jan oharek 1999-2007
  Novinky