zpět na úvodní stránku
Brutální Nikita CZ [La Femme Nikita CZ]
menu
Novinky
Seznam a popis epizod
O seriálu
Hlavní role
Zajímavosti
Guestbook
Hudba v seriálu
Články
Odkazy na jiné LFN stránky
Napište mi...
© jan oharek 1999-2004

Počitadlo přístupů od 23-04-1999 - www.digits.com

p o s l e d n í   a k t u a l i z a c e     1 8 - 0 6 - 2 0 1 0
HLASOVÁNÍ
Seriál Brutální Nikita je:
 Geniální
321
 Dobrý
12
 Nic moc
8

[ 22. května 2004 ] » Repríza Brutální Nikity na TV PRIMA!!!
Ano je to tak - od středy 9. června 2004 nás na TV Prima čeká repríza 1. série Brutální Nikity! Já už jsem přestával doufat, že se jí ještě někdy dočkáme a najednou je tu! :)

A opět díky mausi přibyly v 1. sérii podrobné obsahy pěti epizod: Zrada, Útěk, Seznam, Volba a Záchranná akce! Další prý budou v červnu :).

středa 9.6.2004 - 00:40 - Brutální Nikita I (1/22) [La Femme Nikita I]
Přestože spáchala zločin, dostala možnost pracovat pro supertajnou protiteroristickou jednotku Sekce 1. Po absolvování náročného výcviku se z Nikity stává profesionální zabiják... Americký akční seriál (1997). Hrají P. Wilsonová, R. Dupuis, D. Francks, M. Ferguson, E. R. Glazer a další (43 min)

Plavovlasá Nikita, která - protože ji nesnáší matčin přítel - žije již delší dobu na ulici, se jednou v noci pokusí zabránit násilníkovi, aby zabil svou oběť. Vezme mu nůž a při rvačce ho nešťastnou náhodou zabije. Vzápětí je zadržena policií. Když se probudí uprostřed bílé místnosti, mladý muž Michael jí oznámí, že se jí ujala Sekce 1, nejtajnější útvar na světě, určený k likvidaci zločinců a teroristů, které není schopna chytit žádná jiná organizace. Michael ukáže Nikitě fotografii hrobu, kde byla podle oficiální verze pohřbena. Pro vnější svět je tedy mrtvá… Prodělá dlouhý výcvik a pak už je agentka Nikita připravena. Michael ji po dlouhé době pozve ven - do restaurace na večeři. Jak se ale ukáže, čeká na ni mimořádně těžký úkol: má se zmocnit tajné schránky teroristů a utéct okénkem na toaletách. Tam ale zjistí, že okénko na ulici nevede. Musí tedy improvizovat, což se jí podaří. Dostává pak byt ve městě, krycí jméno Josephine a čeká, až se Sekce ozve. Čekání není nijak dlouhé...


první čtyři LFN fotografie ze serveru tv prima

[ 26. dubna 2004 ] » IV. série
Po delší době malá aktualizace :). Nejdřív opět malé upozornění - od 6. května začíná na TV JOJ slovenská premiéra IV. série! To se někdo má... :)

Trochu jsem předělal I. sérii a díky mausi tam teď máte podrobné české obsahy epizod Přítelkyně, Hlasy, Vymývání mozků a Milost. Snad budou následovat další...

[ 13. ledna 2004 ] » III. série
Pro naše slovenské sousedy a pro ty šťastlivce, co přijímají TV JOJ i tady u nás, mám radostnou zprávu. Po skončení II. série bude hned následovat III. série :). Tak si ji užijte - začíná ve čtvrtek 29. ledna. A my co JOJ nechytáme můžeme jen tiše závidět :(.

[ 16. srpna 2003 ] » Článek v MF DNES
Dnes vyšel v MF DNES článek o Petě Wilson s názvem "Brutální Nikou z donucení". Jde o zkrácenou verzi článku, který vyšel na iDNES pod rozhodně zajímavějším názvem "Peta Wilsonová: Svléknout se musím" :). Po přečtení určitě nevynechejte připojenou fotogalerii - je na co se dívat :).

[ 14. srpna 2003 ] » Premiéra LXG v Praze
Pokud jste poslední dva dny sledovali zprávy, tak jistě víte, že 12. srpna měl u nás na přání Seana Conneryho "světovou premiéru" film Liga výjimečných (i když se první promítání konalo v USA :). A jak se na takovovou českou světovou premiéru sluší, přijeli do Prahy všichni herci včetně Seana Conneryho a Pety Wilson, která nás samozřejmě zajímá ze všech nejvíc :). Co jsem viděl, tak Peta vypadala hodně v pohodě, měla zase svoje dlouhé blond vlasy a prostě jí to seklo ;), což můžete ostatně posoudit sami podle níže uvedených fotek... Více o premiéře na iDnes.

Peta Wilson Peta Wilson s Seanem Connerym


LFN DVD Season 1 Cover [ 25. července 2003 ] » LFN DVD Season 1
Na začátku července vyšla v USA a Kanadě 1. série na DVD. Podle recenzí, co jsem zatím četl, se DVD hodně povedlo. V krabičce dostanete 6 DVD médií, na kterých najdete kromě základních 22 epizod i bonusy o natáčení seriálu, rozhovory s herci a ke dvoum epizodám i mluvené komentáře. Kdo si chce o DVD přečíst víc, mrkněte na: TVShowsOnDVD.com, DVDFile.com nebo DVDTalk.com. Pokud najdete další recenze, určitě mi o nich dejte vědět - díky.

Jinak bych na mých stránkách chtěl rozjet projekt, který by se zabýval překladem anglických titulků. Takže kdo by chtěl překládat (a prosím nehlaste se všichni :), ať mi napíše, dohodnem se. Překlad je ovšem možný pouze za předpokladu, že seženu titulky anglické, což se mi zatím nepodařilo :(. Pokud je někdo vlastní - budu rád, když mi je pošle - všem předem děkuju!

[ 28. června 2003 ] » Premiéra Brutální Nikity na Slovensku!
Tak i Slovensko se konečně dočkalo :) - od tohoto úterý začíná televize JOJ vysílat 1. sérii Brutální Nikity! Nemusím doufám připomínat, že 1. série je jedna z úplně nejlepších :).

Předpokládám, že Nikita pojede na JOJce s českým dabingem. Proto hledám někoho ze Slovenska, kdo by mi dokázal každý týden grabnout zvukovou stopu - najde se někdo takový? Když tak mi napište na můj e-mail - díky.

Dále - pokud by mi někdo chtěl pomáhat s mými LFN stránkami, ať mi taky napíše. Měl bych zájem převážně o psaní krátkých novinek a obsahů epizod, které jsou u prvních dvou sérií pořád v angličtině :/.

Jinak se mi podařilo od JOJ získat několik PR materiálů, tak si je přečtěte. Kdo seriál ještě neviděl, upozorňuji, že v textu je několik menších spoilerů!

Brutálna Nikita I (1/22) [La femme Nikita I]
Americký akčný seriál. Hrajú P. Wilsonová, R. Dupuis, D. Francks, M. Ferguson, A. Watsonová, E. R. Glazer... /P/

Nikitin (PETA WILSONOVÁ) život dievčaťa z ulice sa zmenil vo chvíli, keď ju zatkli a obvinili z vraždy policajta, ktorú však nespáchala. Pravda tu však nehrá žiadnu rolu a Nikitu odsúdia do väzenia, kde oficiálne zomrie. V skutočnosti sa dostane do tajnej protiteroristickej organizácie Sekcia 1 a po dvoch rokoch výcviku je z nej špeciálne vycvičená agentka.

Po prvý raz po dlhom čase sa dostane von - na večeru ju pozve Michael (ROY DUPUIS), ktorý je jej mentorom a učiteľom od príchodu do Sekcie. Nikita netuší, že večera je v skutočnosti skúškou na život a na smrť, pri ktorej má zúročiť svoj dvojročný výcvik i zmysel pre improvizáciu. Nie je to však jediná skúška, ktorá ju čaká. Keď sa jej podarí uniknúť z reštaurácie, nasadia ju do prvej skutočnej akcie - zajať Van Vactora, vyjednávača medzi teroristami. Prvý pokus v hoteli sa nevydarí, pretože Nikita nedokáže zabiť prvý skutočný, živý terč. Ani ďalší pokus v podobe pripravenej autohavárie nevyjde a Van Vactor si navyše vezme ako rukojemníka jedného člena tímu Sekcie. Keď sa mu Nikita pokúsi pomôcť, aj ona sama sa stane rukojemníčkou. V poslednej chvíli zasiahne Michael a spločne potom idú zatknúť vyjednávača i jeho ľudí.

Fenomén seriálu Brutálna Nikita
Televízny seriál Brutálna Nikita sa inšpiroval dnes už kultovou snímkou francúzskeho režiséra Luca Bessona Brutálna Nikita (La Femme Nikita) z roku 1990 s Anne Parillaudovou v úlohe nekompromisnej agentky - atentátničky. Na jeho motívy vznikol aj americký film Zabijak (Point of No Return, r. John Bodham) s Bridget Fondovou v hlavnej úlohe neskrotnej Nikity a hlavný motív Bessonovho filmu využila aj hongkonská snímka Čierna mačka (Black Cat).

Seriál sa začal nakrúcať v Toronte roku 1997 v kanadsko-americkej koprodukcii a v základných črtách čerpal z filmovej predlohy. Vtedy ešte nikto netušil, že zo seriálu sa stane obrovský divácky hit. Nakrúcalo sa deväť mesiacov ročne až 16 hodín denne do roku 2000.

Keď americká televízia CTV po odvysielaná štvrtej série ohlásila koniec seriálu Brutálna Nikita, prišlo na jej adresu takmer 30-tisíc rozhorčených listov z celého sveta. Autori do jedného mali iba jedinú požiadavku - seriál musí pokračovať. A tak sa stalo, že diváci priamo ovplyvnili plány televíznej spoločnosti a vymohli si nakrútenie a odvysielanie ďalších dielov Brutálnej Nikity. Priaznivci Nikity dokonca posielali na adresu spoločnosti aj nemalé sumy, aby vedenie presvedčili, ako veľmi stoja o pokračovanie svojho obľúbeného seriálu (spoločnosť údajne všetky tieto peniaze venovala na charitatívne ciele.

Nikita je totiž popri mužatke Xene a sarkastickej Buffy, zabíjačke upírov, jediná skutočná ženská drsnejšia postava, ktorá sa preháňa po televíznych obrazovkách. "Uvedomujem si, že neexistuje veľa herečiek, ktoré by boli ako ja. Asi nie som práve typ, čo môže hrať napríklad vo filmoch Adama Sandlera. Niekedy si však želám, aby som taká bola," komentuje svoju odlišnosť PETA WILSONOVÁ.

Z delikventky tajná agentka a zabijak
"Hriechy, ktorých som sa dopustila som spáchala iba na rozkaz Sekcie, Som vinná len z neschopnosti vziať svoj osud do vlastných rúk. Podľa úmrtného listu som zomrela vo väzení - v podstate je toto tvrdenie pravdivé..."

Mladá, krásna a odvážna žena, ktorú nespravodlivo odsúdili za vraždu, čo nespáchala. Dostala na výber dve možnosti. Pripojiť sa k supertajnej vládnej agentúre Sekcia 1 prestať tak de facto pre ostatný svet existovať, alebo sa nechať popraviť a neexistovať tak už pre nik nikoho. Nikita počúvla pud sebazáchovy a zvolila si prácu pre Sekciu.

Nikitin príbeh sa začína ako príbeh ženy, ktorú obvinili z niečoho, čo nespáchala, a odsúdili ju na zvyšok života za mrežami. Nikita vo väzení stráca zmysel života. Niekto si ju však vybral pre vyššie ciele ako až do konca života rátať šváby na stenách väzenskej cely. Tajná protiteroristická organizácia Sekcia 1 (Section One) Nikite ponúkne, že sa môže dostať z väzenia, ak pre ňu začne pracovať. Nikita súhlasí.

Po dlhom a náročnom výcviku sa z nej stane špičková superagentka, ktorej úlohou je bojovať proti terorizmu všetkými prostriedkami. K tomu jej pomáhajú aj ostatní členovia tímu.

Sú to bývalý zabijak Michael Samuelle (ROY DUPUIS), s krycím menom Jacques. V Sekcii 1 má postavenie agenta 5. stupňa. Je Nikitin tréner a mentor, ktorý sa zamotal do jej dlhých plavých vlasov a porušil tak základné pravidlo Sekcie - nikdy sa nezaľúbiť. V prvej sérii seriálu zomrie pri akcii jeho prvá manželka Simone, neskôr sa znovu ožení a s druhou ženou Elen má syna Adama.

Špecialista na zbrane Walter (DON FRANCKS) je akousi obdobou bondovského Q - stará sa o zbrane a celkovú výbavu agentov. Starý pán gentleman, ktorý má pre Nikitu veľkú slabosť. V Sekcii 1 je služobne najdlhšie.

Počítačový expert Birkoff (MATTHEW FERGUSON) je mladý a sympatický génius, ktorý vyzerá presne tak, ako si ho laici predstavujú. A podobne ako ostatní muži, aj jeho Nikita očarila a tajne ju miluje.

Najvyšším Nikitiným nadriadeným je Paul L. Wolfe (EUGENE R. GLAZER), ktorého všetci však nazývajú stručne Šéf. Rovnako ako Nikita, aj on je pre väčšinu ľudí už dávno mŕtvy - údajne zahynul vo vojne vo Vietname. V Sekcii 1 má takmer postavenie Boha - rozhoduje o misiách, živote a smrti jednotlivých agentov. Aj keď sa tvári, že človek preňho nič neznamená, jeho Achillovou pätou je zle skrývaná náklonnosť k Madeline (ALBERTA WATSONOVÁ). A nikto netuší, že v skutočnosti celú Sekciu riadi práve ona. Vďaka svojej až diabolskej znalosti psychológie, ktorú používa pri výsluchu nepriateľov, majstrovsky manipuluje aj so Šéfom.

Nikite vnútorné pocity jej občas však nedovolia urobiť to, čo sa od nej požaduje, pretože je to proti jej svedomiu. Má novú identitu, novú prácu, nový cieľ, nový uhol pohľadu na svet, ale stále je len človek. Je to La Femme - žena - Nikita...

Peta Wilsonová - Nikita
Austrálska herečka Peta Wilsonová získala hlavnú rolu po rozsiahlom konkurze. "Inšpirovali ma silné ženy z môjho života, ale aj herečky, ktoré obdivujem - Marlene Dietrichová, Catherine Deneuveová, Sissy Spaceková, Anne Bancroftová, Liv Ulmanová, Lauren Bacallová, Bette Davisová a Meryl Streepová."

Peta Wilsonová sa v rodnej Austrálii venovala vrcholovému športu a do USA si prišla splniť svoj herecký sen. Namiesto toho sa stala Brutálnou Nikitou. Postava tajnej agentky v TV seriáli je priniesla obrovskú popularitu, nie však veľké filmové úlohy.

[ 8. prosince 2002 ] » Repríza 5. série
Od minulého týdne běží na TV Nova repríza 5. série Brutální Nikity, tak se dívejte, protože je to zřejmě naposled, kdy ji uvidíte na českých obrazovkách... :) Vysílací časy najdete jako vždy nahoře. Jinak by mě docela zajímalo, proč nereprízují i 4. sérii :(.

[ 5. srpna 2002 ] » Brutální Nikita natáčí nyní v Toušeni
Natáčení filmu Klub neobyčejných gentlemanů se nedávno přesunulo z Prahy do města Toušeň:

"V objektu bývalého cukrovaru u obce Lázně Toušeň probíhá již několik dní natáčení části velkofilmu Klub mimořádných gentlemanů. V hlavních rolích vystupuje slavný agent 007 Sean Connery (71) a neméně slavná představitelka Brutální Nikity, australská herečka s trvalým bydlištěm v Los Angeles, Peta Wilson." [...]

Pokračování si můžete přečíst, pokud kliknete na následující odkaz :).

 • James Bond je po boku Brutální Nikity v Toušeni (Tok - polabský inf. server; 31-07-02)


 • [ 18. července 2002 ] » Brutální Nikita natáčí v Praze
  Se svým čtyřměsíčním synem Jamesem a údajně i se svou matkou přijela do Prahy představitelka Brutální Nikity, australská herečka Peta Wilsonová. Stejně jako Sean Connery zde bude točit snímek Klub neobyčejných gentlemanů, kde si zahraje roli Draculovy milenky Miny Harker. Filmový štáb se z Prahy přesune ještě na Maltu a do Velké Británie.

  Takže pokud v Praze náhodou uvidíte brunetu s dítětem a bude se vám zdát, že ji od někud znáte :) - nepletete se, je to vážně Peta.

 • Brutální Nikita natáčí v Praze (iDnes - 18-07-2002)
     (u článku jsou i 3 aktuální fotky Pety Wilson v Praze!)


 • [ 4. dubna 2002 ] » Po delší době update :)
  Dnes tu pro vás mám docela velkou novinku ohledně Pety Wilson. Před několika dny se jí totiž narodil syn James! Pokud se chcete podívat, jak Peta vypadala ještě s bříškem, mám pro vás 3 fotografie:

 • Peta Wilson 12. února 2002 v Sydney
 • Peta Wilson 14. února 2002 v Sydney 1
 • Peta Wilson 14. února 2002 v Sydney 2

  A pak tu mám ještě celkem čerstvý článek z časopisu SHOW!

 • Brutální Peta Wilsonová (SHOW! - 4/2002)
     (díky Jakubovi za poslání a zbyratovi za přepsání :)


 • starší novinky [04.03.2002 - 11.07.2000] »

  NOVINKY | EPIZODY | O SERIÁLU | HLAVNÍ ROLE | HUDBA | ČLÁNKY | ODKAZY

  všechna práva vyhrazena - all rights reserved
  © jan oharek 1999-2007
  Novinky