zpět na úvodní stránku
Brutální Nikita CZ [La Femme Nikita CZ]
menu
Novinky
Seznam a popis epizod
O seriálu
Hlavní role
Zajímavosti
Guestbook
Hudba v seriálu
Články
Odkazy na jiné LFN stránky
Pošlete mi e-mail
© jan oharek 1999-2004

EPIZODY


3. SÉRIE (1998-99)
  Herecké obsazení:

  PETA WILSON jako Nikita
  ROY DUPUIS jako Michael
  ALBERTA WATSON jako Madeline
  EUGENE ROBERT GLAZER jako Operations
  MATTHEW FERGUSON jako Birkoff
  DON FRANCKS jako Walter

 1. Kde je Michael? [ Looking for Michael ]
 2. Cizí stín [ Someone Else's Shadow ]
 3. Neklid první noci [ Opening Night Jitters ]
 4. Brány pekla [ Gates of Hell ]
 5. Imitace smrti [ Imitation of Death ]
 6. Kočka a myš [ Cat and Mouse ]
 7. Láska a venkov [ Love and Country ]
 8. Pod vlivem [ Under the Influence ]
 9. Neobvyklý postup [ Outside the Box ]
 10. Zatemnělá mysl [ Slipping Into Darkness ]
 11. Život jde dál [ Walk On By ]
 12. Míra bolesti [ Threshold of Pain ]
 13. Všechno má své meze [ Beyond the Pale ]
 14. Vzpomínka na Paříž [ I Remember Paris ]
 15. Z ruky do ruky [ Hand To Hand ]
 16. Náhradnice [ Before I Sleep ]
 17. Třetí do hry [ Third Party Ripoff ]
 18. Příležitost [ All Good Things ]
 19. Boj o život [ Any Means Necessary ]
 20. Hra s ohněm [ Playing With Fire ]
 21. Konečné řešení [ On Borrowed Time ]
 22. Trojoká želva [ Three Eyed Turtle ]

1. Kde je Michael? [ Looking for Michael ]
Scénář: Michael Loceff
Režie: Jon Cassar

V prvním díle třetí série v Sekci 1 doznívá drama, které ke konci minulé sezóny rozehrála zakladatelka Sekce 1 Adrian. Ta se po letech rozhodla Sekci zničit. Nakonec však pro svou myšlenku zemřela. Šéf Sekce se nyní rozhodl, že zlikviduje každého, kdo přišel s Adrian do styku. A Nikita je samozřejmě mezi nimi. Když začne tušit, že na smrti většiny členů jejího týmu je cosi podezřelého, chce o pomoc požádat Michaela. Ten se však v Sekci už delší dobu neukázal. Nikita vypátrá jeho adresu a s hrůzou zjišťuje, že Michaela se v rámci jisté důležité akce oženil a dokonce má malého synka. Přesto je Nikitě ochoten pomoci. Madeline a šéfa mezitím navštíví člen představenstva, jediného orgánu, jemuž se šéfové Sekce musejí zodpovídat ze svých činů, a sdělí jim, že zjistí-li spojitost mezi Adrianinou smrtí a Sekcí, oba je zničí. Birkoff a Michael využijí zranitelnosti svých šéfů a pod výhrůžkou prozrazení okolností smrti moudré Adrian, zachrání Nikitě život.

Vedlejší role: Samia Shoaib (Elena), Raoul Trujillo (Fererria), David Hemblem (George), Evan Caravela (Adam), Roland Rothchild (Vince), Bill Khoury (medic)

2. Cizí stín [ Someone Else's Shadow ]
Scénář: Michael Loceff
Režie: Rene Bonniere

Nikita se seznamuje s Michaelovou ženou Elenou a synkem Adamem. Michaela Elenu přesvědčí, aby se pokusila najít svého otce Sallu Vačka – celosvětově hledaného teroristu. Sekce Eleně pošle dopis jménem, jejího otce a naopak, Vačkovi pošle dopis Eleniným jménem. I Vaček projeví své city a zkontaktuje svou dceru. Po 14 letech marného pátrání Sekce oslavuje první kontakt s obávaným teroristou. Vaček pozve Elenu na schůzku, na níž jsou samozřejmě přítomni i zástupci Sekce 1. Vaček však na poslední chvíli zaváhá a pošle jen svého důvěrníka Mišu Berenze. Madeline musí vymyslet náhradní plán.

Vedlejší role: Samia Shoaib (Elena), Evan Caravela (Adam), Hrant Aliank (Vacek), John Bourgeois, Barry MacGregor (Williams), Henry Allessandroni (Beckman)

3. Neklid první noci [ Opening Night Jitters ]
Scénář: David J. Burke
Režie: Jon Cassar

Sekce 1 pokračuje ve stíhání nebezpečného teroristy Sally Vačka. Vaček se sice chce sejít se svou dcerou a Michaelovou manželkou Elenou, ale příliš nespěchá. Proto dá Sekce Eleně jed, který u ní vyvolá smrtelnou nemoc. Když se Vačkovi donese zpráva o těžkém zdravotním stavu jeho dcery, rozhodne se ji ještě před smrtí navštívit. Netuší však, že Elena mezitím dostala protilátku. Vstoupí do pasti a je v nemocnici zastřelen. Společně s ním je na oko zabit i Michael, který svou ženu a syna už nikdy neuvidí. Zločinec byl dopaden, akce skončila a s ní i Michaelův rodinný život…

Vedlejší role: Samia Shoaib (Elena), Evan Caravela (Adam), Hrant Aliank (Vacek), John Bourgeois, Henry Allessandroni (Beckman), Carlo Rota (Schtoppel)

4. Brány pekla [ Gates of Hell ]
Scénář: Robert Cochran
Režie: Rene Bonniere

Michael přemýšlí o sebevraždě, protože už nikdy nebude moci vidět svého syna a Nikita se snaží najít mu nový smysl života. Birkoff odhalí tajné dokumenty patřící Šéfovi operací.

Sklíčený Michael se dívá na filmy, na kterých si hraje se synem Adamem. Po ruce má nabitou zbraň, aby spáchal sebevraždu, ale nakonec se neodhodlá. Když Šéf operací vysvětluje další akci, Michael nejeví zájem. Později dokonce Birkoffovi neposkytne v kritické chvíli nutnou pomoc, ale Nikita zasáhne a akce se podaří. Je jasné, že Michaelovi nezáleží na životě – na vlastním i kohokoli jiného.

Šéf operací své zklamání z Michaela svěří Madeline. Ta však připomíná Michaelovy zásluhy a žádá trpělivost a porozumění. Nikita se snaží Michaelovi pomoci, ale ten již nechce dál žít. Ať udělá či řekne cokoli, nic nepomáhá. Na akci s Michaelem je Nikita unesena. Operační ji hodlá nechat napospas, ale Michael jeho rozhodnutí nepřijímá. Násilím doletí s vrtulníkem na místo, kde je Nikita držena a vnikne tam. S naprostým pohrdáním svou bezpečností zabije Michael mnoho nepřátelských agentů a Nikitu zachrání. Konečně našel něco, proč žít. Je to Nikita. Oba – Michael i Nikita – se shodnou, že Šéf pravděpodobně její únos nastrojil, aby Michaela probudil.

Birkoff mezitím objeví dokumenty, které by mohly Šéfovi operací uškodit. Kdyby se o nich dozvěděl Vrchní velitel, pozice Šéfa operací v Sekci 1 by byla ohrožena. Birkoff se svěří Walterovi a oba si podají Šéfa operací, jenž jim prozradí, že dokumenty byly pouze zkouškou pro Birkoffa. Birkoff předá disketu Šéfovi operací, ale později si uvědomí, že dokumenty byly skutečné a nikoli jen zkušební.

Vedlejší role: Edward Evanto (Brevich)

5. Imitace smrti [ Imitation of Death ]
Scénář: Cyrus Nowrasteh
Režie: Brad Turner

Sekce 1 zničí genetickou laboratoř, ve které se vytvářejí malí teroristé. Nemá však Sekce 1 stejnou laboratoř?

Ivan Černov (Eugene Lipinski) vychovává z dětí sebevražedné nosiče bomb. Chytá děti po ulicích, léta je cvičí a pak je předává teroristickým organizacím. Je to pro něj pouze výnosný obchod. Slabostí majora Černova je jeho závislost na kokainu.

Šéf operací přikáže Nikitě a Michaelovi, aby se s Černovem setkali, navázali s ním vztah, zjistili, kde svou činnost vykonává, překazili mu ji, ale nechali jej naživu. Pošlou mu kokain a Nikita jde za ním. Z Černovova sídla komunikuje Nikita s Birkoffem elektronicky. Vidí těžce ozbrojené stráže a také děti, které se učí zabíjet. Birkoff a Michael slyší Nikitin výkřik a pak… ticho. Když se Nikita probere, přikáže Birkoffovi, aby okamžitě poslal tým a ten poslechne.

Nikita najde Černova v jeho laboratoři a ten jí vysvětlí, že z jejího těla vyňal vajíčko. Chce vytvořit perfektní vzorek pro svoji práci. Když Sekce 1 vnikne do objektu, Černov si rychle píchne smrtelnou injekci. Nikita se vrací do Sekce 1 a zjistí, že celá Černovova laboratoř a vše, co v ní bylo, je zničeno. Obává se, že Sekce 1 má také vlastní genetickou laboratoř a najde ji. Vidí také čtyřletou, světlovlasou holčičku, která vypadá přesně jako Nikita v dětství. Klonuje snad Sekce 1 své agenty? Nikita se svěřuje Michaelovi, ale když jej vezme tam, kde viděla děti, nikde už nikdo není.

Mezitím Šéf operací pošle Felixe, který byl dosud bez práce, na akci, kterou nemůže přežít. Nikde však není vidět jeho smrt. Felix viní Birkoffa a ten má nyní strach, že se Felix vrátí a zabije jej.

Vedlejší role:

6. Kočka a myš [ Cat and Mouse ]
Scénář: Ed Horowitz
Režie: Terry Ingram

Nikitina dvojnice pronikne do Sekce 1, zatímco unesená Nikita je nucena pomáhat své dvojnici při ochraně Michaela. Hvězda seriálu Peta Wilsonová hraje dvojroli.

Dominic (James Faulkner) z teroristické organizace Rudá stopa plánuje ve svém kolečkovém křesle, jak proniknout do Sekce 1 a sledovat její aktivity. Jedna z jeho agentek Abby (Peta Wilsonová v dvojroli) byla změněna plastickou operací a učí se vypadat a chovat přesně jako Nikita. Během akce je Nikita unesena a místo ní je nasazena Abby a v Sekci 1 o tom nikdo neví.

Ve svém hlavním stanu říká Dominic Nikitě, že od ní chce pouze informace. Nikita odmítá spolupracovat, dokud jí Dominic neřekne, jak snadno mohla Abby zabít Michaela. Abby nosí sluchátko a brýle, které přenášejí vše, co se kolem ní děje. Dominic a Nikita sledují monitor, na který se přenáší obraz od Abby. Do sluchátka jí pak Nikita předává instrukce, takže podvod není odhalen a Michael nebude zraněn.

Dominic se rozlítí, když mu Nikita řekne, že informace o další akci dostávají od Sekce 1 pouze hodinu před jejím začátkem. Nikita má však nápad. Poradí Abby, aby se dostala do blízkosti Birkoffa. Abby jej svádí a Dominic čte popis akce pomocí dalekonosných brýlí. Dominic přikáže svým lidem, aby připravili protiútok. Akce se mu podaří a Michael a Abby přežijí. Později, aby bylo možno Abby odlovit, jí Nikita namluví, že po každé akci zůstává s Michaelem přes noc. Abby pozve Michaela do Nikitina bytu a milují se. Na další akci Michael a dva agenti vezmou Abby brýle a zničí je. Hned poté další agenti vniknou do Dominikova úkrytu a hra je u konce…

Vedlejší role:

7. Láska a venkov [ Love and Country ]
Scénář: Lawrence Hertzog
Režie: Ted Hanlan

Šéf operací přikáže zničit politika, jehož žena byla dříve jeho manželkou. Je přesvědčen, že Nikolai Markali (David McIlwraith), kandidát na vysokou politickou funkci v Jižní Americe, je loutkou v rukách teroristické skupiny známé jako Černí Khmérové. Proto bezohledně vytváří důkazy, které jeho názor podporují.

Nikita, Michael a další agenti jsou vysláni na akci, jejímž cílem je Markali. Šéf operací chce donutit Corinne (Cherie Lunghi), oddanou 21letou Markaliho manželku, aby svého muže zabila. Šéf operací byl Corinnin první muž. Ta si myslí, že Šéf operací zahynul jako válečný zajatec.

Madeline se vydává za lékařku. Předstírá, že chce léčit Corinniny úzkostné stavy. Madeline jí dá lék, na který snadno získá závislost a po kterém má Corinne ještě silnější záchvaty úzkosti a paranoie. Mezitím Nikita pracuje v Markaliho hlavním volebním štábu. Svoji oddanost dokáže, když jej zachrání před atentátem (samozřejmě zosnovaným Sekcí 1). Pak pozve Nikita Markaliho k sobě na večeři. Získá přesvědčení, že Markali s Černými Khméry nemá nic společného, neuposlechne rozkaz a svádí jej. Líbají se, ale Markali dále jejím svodům nepodlehne.

Sekce 1 vytvoří padělané video, na kterém Nikita s Markalim provozují sexuální hrátky. Michael se vydává za soukromého detektiva a předvede záznam Corinně, jež je tím zcela zničena. Sekce 1 ji dále manipuluje, podporuje její paranoiu a vytváří nenávist k manželovi, který je jí stále věrný a hluboce ji miluje. V jednom z vrcholných záchvatů Corinne Markaliho zastřelí a pak je poslána do blázince. Nikita, Madeline, Michael a další pak zjistí, že Markali měl skutečně s Černými Khméry styky. Akce byla oprávněná.

Vedlejší role:

8. Pod vlivem [ Under the Influence ]
Scénář: Peter M. Lenkov
Režie: Rick Jacobson

Nikita předstírá, že je manželkou zlého, sadistického teroristy, když se Sekce 1 pokouší najít rakety se zárodky sněti slezinné, které terorista se svým bratrem ukradl.

Bratři Perusseové – Simon (Val Venis) a Karl (Alan van Sprang), dva zlí, sadističtí teroristé, mají organizaci jménem Černé slunce. Bratři ukradnou rakety s bakteriologickou náloží – snětí slezinnou – a plánují jejich použití. Sekce 1 unese Karla a zbaví jej pomocí metody stírání neuronových buněk. Zatímco Sekce 1 vymazává Karlovu paměť, Nikita sleduje DVD (digitální videodisk), aby se o jeho životě dozvěděla co nejvíce. S hrůzou se dívá na jeho šílené konání. Pak předstírá, že je jeho manželka a pomalu jej přeprogramovává. Předává mu informace o jeho minulosti, skutečné i smyšlené, týkající se jeho činnosti i bratra.

I když je Karlova minulost Nikitě odporná, přesto se neubrání lásce k němu. Dokonce se s ním i miluje. Řekne o tom Walterovi a ten jí sdělí, že DVD byl upraven tak, aby se do Karla zamilovala. Nakonec se Nikita a Karl setkají se Simonem. Karlovi se však paměť vrací. Simon prozradí cíl raket a Sekce 1 napadne sídlo teroristů. Simon si uvědomí, že Nikita zradila jeho bratra i jej samého a pozvedá zbraň, aby ji zastřelil, ale Karl Simona zabije. Karlovi se paměť zcela vrací a zamíří zbraň na Nikitu. Michael však vstoupí do místnosti a stačí Karla zabít.

Birkoff sdělí Madeline, že syn Šéfa operací byla zavražděn Martellim (Markus Parilo), teroristou, který je pod ochranou Sekce. Zdrcený Šéf operací odmítá Madelininu snahu o útěchu. Když George navštíví Sekci 1, objeví se také Martelli. Šéf operací jej zabije. George mu pak řekne, že ví od Madeline o tom, jak Martelli zpronevěřil peníze. To je lež. Madeline však věděla, že Šéf operací by Martelliho určitě zabil a proto si vše vymyslela, aby Šéfa operací uchránila.

Vedlejší role:

9. Neobvyklý postup [ Outside the Box ]
Scénář: Jim Korris
Režie: Gord Langevin

Když Sekce 1 unese muže s fotografickou pamětí, aby jí pomohl při akci, jeho příchod do Sekce přivede Nikitu na myšlenku, zda také ona nebyla uvězněna za inscenovanou vraždu.

Šéf operací informuje Nikitu a ostatní o skupině zvané "Par Sophos Rasso", volně přeloženo "Na rozkaz vědy". Teroristická organizace má přístup k mnoha ničivým technologiím a vlastní tajný seznam velení, agentů a celé sítě kontaktů. Seznam je hlídán nejmodernějším digitálním senzorovým systémem a jakýkoli pokus o zkopírování nebo stažení spustí autodestrukční mechanismus. Soubor není možno kopírovat ani ofotografovat, ale je možno se na něj podívat. Proto Sekce 1 unese Benjamina Krugera (Christopher Bolton), muže s dokonalou fotografickou pamětí.

Aby Krugera přiměl ke spolupráci se Sekcí 1, ukáže mu Madeline falešný videozáznam, n a kterém Kruger někoho zabil. Madeline a Kruger vědí, že je to padělek, ale Kruger také ví, že nikdy nedokáže pravdu a že by byl zatčen a na doživotí uvězněn. Tato metoda připomíná Nikitě její osud, neboť také ona byla uvězněna za vraždu, kterou nespáchala. Uvědomuje si, že jestliže Sekce 1 byla schopna zosnovat falešnou vraždu a označit Krugera za vraha, jí samé se možná stalo totéž. Ale její pokus zjistit pravdu neuspěje. Nikita dostala Krugera na starost a učí Krugera vše, co potřebuje, aby získal informace nutné ke zničení organizace.

Šéf operací svěří Grega Hillingera (Kris Lemche), povýšeného počítačového odborníka, pod Birkoffovo velení. Taťána (Laura Rhodesová), pohledná technička, Birkoffovi podléhá také. Hillinger nemá Birkoffa rád a chtěl by se dostat na jeho místo, proto se pokusí o sabotáž na Birkoffově počítači. Birkoff jej přelstí, avšak Taťána při tom umírá.

Vedlejší role:

10. Zatemnělá mysl [ Slipping Into Darkness ]
Scénář: Peter M. Lenkov
Režie: Rick JacobsonVedlejší role: Carlo Rota (Mick Schtoppel)

11. Život jde dál [ Walk On By ]
Scénář: Michael Loceff
Režie: Rene Bonniere

Při akci na osvobození uneseného agenta se Nikita setká s nováčkem Jameyem Rochem (Gabriel Hogan), kterého zná ještě z doby, kdy nepracovala v Sekci 1. Při úspěšné akci mu tajně pomáhá. Jamey pak žádá Nikitu, aby mu pomáhala i nadále. Nikita váhá, dokud jí Jamey neprozradí, že ví, kde najít její matku. Jamey řekne, že Nikitina matka Roberta Wirthová (Margot Kidderová), vyléčená alkoholička, najala soukromého detektiva, aby Nikitu našel, protože nevěří, že by byla mrtvá…

Mezitím Walter vyzývá dalšího agenta Joea Parnesse (Richard Zeppieri), aby vyfotografoval ženu z Walterovy minulosti kvůli Parnessově nadcházející akci na Belize. Když se Parness vrací, Madeline bere jeho digitální kameru a upravuje snímky oné ženy, aby vypadala jako agentka Beverly (Monique Mojichová), která se s Walterem schází. Walter odhalí její příslušnost k Sekci 1. Šéf operací Waltera netrestá, protože má vůči němu pocit dluhu, neboť přispěl ke smrti Walterovy ženy Belindy…

Vedlejší role: Margot Kidder

12. Míra bolesti [ Threshold of Pain ]
Scénář: Michael Sloan
Režie: Terry Ingram

Sekce 1 pátrá po surové nezávislé teroristické organizaci. V epizodní roli zpěvák Adam Ant.

Nikita a dva další agenti – Angel (Karen Glaveová) a Mark (Trent McMullen) jsou zajati při akci, jež měla za cíl zničit krutou nezávislou teroristickou organizaci zvanou Černý pochod, již vede Caroline (Gyuliane St. Ongeová) a Crachek (zpěvák Adam Ant). Caroline mučí Nikitu a Crachek s rozkoší způsobuje bolest Angele, zatímco její milenec Mark se na vše dívá. Když Mark již dále nemůže snést utrpení ženy, kterou miluje, prozradí Crachekovi umístění pobočky Sekce 1. Crachek Angelu zlomyslně zabije a Sekce 1 vniká do sídla Černého pochodu. Caroline a Crachek unikají a Michael zachraňuje Nikitu a Marka. Mezitím cítí Walter vinu, protože se domnívá, že akce neuspěla kvůli selhání zařízení, za které odpovídá.

Nikita radí Markovi, aby neříkal Šéfovi operací o tom, že prozradil umístění pobočky. Mark neví, jestli bez Angely dokáže žít, ale Nikita na něj naléhá, aby to alespoň zkusil. Má plán, že oba Carolinu a Cracheka najdou, zabijí je a zabrání tak Černému pochodu, aby prozradil dalším teroristickým organizacím, kde pobočka je. Nikitě se podaří Carolinu zabít, ale Crachek unikne, ještě než jej Mark stačí zastřelit.

Protože Crachek žije a akce Sekce 1 jsou ohroženy, Nikita a Mark se rozhodují, že musejí říct Šéfovi operací pravdu. Mark však obviní Nikitu, že vše zavinila ona. Nikita řekne pravdu Madeline, ale ani Šéf operací ani Madeline nevědí, komu mají věřit. Sekce 1 chytí Cracheka a Michael jej vyslýchá. Ten zjistí, že Michael Nikitu miluje a sadistický Crachek Michaelovi lže. Pak však uvěří, že Nikita Sekci 1 zradila a proto byla zabita, a řekne Michaelovi pravdu, že umístění pobočky prozradil Mark. Sekce 1 však Nikitu nezabila. Naopak zabije obludného Cracheka a… Mark také přijde o život.

Vedlejší role: Adam Ant (Craychek), Guylaine St. Onge (Caroline)

13. Všechno má své meze [ Beyond the Pale ]
Scénář: Lawrence Hertzog
Režie: Rene Bonniere

Na místo, které si Michael zaslouží, je povýšen jiný agent.

I když má Michael lepší schopnosti, přesto Šéf operací jmenuje hlavním stratégem jiného agenta - Zalmana (Jamie Harris). Michael navštíví Nikitu a řekne jí, že odejdou ze Sekce 1. Michael odvede Walterovu pozornost a Nikita ukradne z hlídané oblasti automatické zařízení, přenosný směrovač, ve kterém jsou uloženy veškeré komunikační frekvence Sekce 1.

Při akci zaměřené na zničení několika základen Rudé buňky velí Michael. Když však tým přijde na základnu, najdou prázdné budovy. Rudá buňka zmizela a během posledních 24 hodin odnesla veškeré svoje vybavení. Michael aktivuje přenosný směrovač a zablokuje všechny frekvence Sekce 1, čímž znemožní komunikaci. Záložní tým přichází, ale Michaela s Nikitou nenalézá. Jako hlavní stratég je za selhání akce zodpovědný Zalman. Je přesvědčen, že mu Walter dal špatné informace a mučí jej, dokud Šéf operací nezasáhne ve Walterův prospěch.

Michael a Nikita přijdou na venkovskou farmu. Michael útěk plánoval a dopředu připravil romantickou chatu s jídlem a dalším vybavením. Zůstanou spolu přes noc. Mezitím Madeline nevěří, že Michael a Nikita zradili a varuje Šéfa operací. Další ráno Michael jde do města pro další zásoby a je zadržen agenty Sekce. Neprozradí Zalmanovi nic, dokud mu Zalman neukáže video jeho syna Adama. Michael prozradí, kde je Nikita. Zalman přijde na farmu s hlavním zájmem: získat směrovač. Zalman jako člen Rudé buňky Sekci 1 ale nepřelstil. Šéf operací věděl, že Zalman je nepřítel, ale chtěl to dokázat Vrchnímu veliteli. Zalman při výslechu prozradí, kde najít Rudou buňku.

Vedlejší role: Jamie Harris (Zalman)

14. Vzpomínka na Paříž [ I Remember Paris ]
Scénář: Michael Loceff
Režie: Terry Ingram

Když teroristická skupina objeví sídlo Sekce 1, Šéf operací velitelství vyklidí a zničí podzemní velitelství.

Madeline vyslýchá Borise Tyca (Vincent Corazza), nedávno zadrženého člena teroristické organizace Skleněná opona. Borisovi se podaří utéct, zraní Madeline a ta je v bezvědomí. Boris vyjde z výslechové místnosti a vstoupí do tajné oblasti velitelství. Birkoff je upozorněn na jeho útěk a spustí alarm. Boris upraví počítačový systém a stačí veliteli Skleněné opony Errolu Sparksovi (Julian Richnings) odeslat informace ještě než jej Michael zabije. Ale Sparks má nyní mnoho důležitých informací o Sekci. Všechny soubory jsou zašifrovány, takže Skleněné oponě bude trvat dlouho, než je přečte. Jeden soubor však zakódován není - popis umístění Sekce 1.

Šéf operací nařídí úplnou evakuaci velitelství Sekce 1, aby mohlo být zničeno. Michael a Šéf operací odcházejí z budovy poslední. Výbuch zničí podzemí Sekce 1. Michael a Šéf operací nyní opouštějí město, kde bylo sídlo Sekce 1. Je to Paříž.

Během vyšetřování zjistí Sekce 1, že Freddy Allen (Clyde Whitham) je jedním z členů Skleněné opony. Nikitin soused Schtoppel zjistí, kde je a Sekce 1 jej unese a vyslýchá. Prozradí, kde je velitelství Skleněné opony a její šéf Sparks. Agenti tam vniknou a všechny zabijí, takže Skleněná opona nemůže v podstatě Sekci 1 uškodit. Původní velitelství je zcela zničeno a Sekce 1 se stěhuje na nové místo, které je přesnou kopií starého, ale není v Paříži.

Vedlejší role: Julian Richings (Sparks), Ingrid Veninger (Siobhan)

15. Z ruky do ruky [ Hand To Hand ]
Scénář: Ed Horowitz
Režie: T.J. Scott

TROCHU POZMĚNĚNÁ HUDBA VE ZNĚLCE

Nikita pronikne do skupiny, která obchoduje s bílým masem, která se však zabývá i jinými věcmi než pouhým sexem.

Stopy po několika hrozných bombových útocích vedou k Charlesi Meyerovi (Gerry Mendicino), průmyslníkovi a dodavateli vybavení teroristům po celém světě. Meyer skutečně bombové útoky financuje a tak se Sekce 1 pokusí jej zneškodnit. Jediná cesta, jak se k němu dostat, vede přes jeho přítele Emlena Anagara (David Ferry), dodavatele jistých sexuálních potěšení, jimž se Meyer oddává. Nikita dělá s Oswaldem (Ted Ludzik), jedním z Anagarových oblíbenců, pohovor kvůli místu modelky. Je přijata a převezena do Anagarova zábavního střediska. Nikita je přesvědčena, že ona i další ženy se proti své vůli stanou součástí obchodu s bílým masem - že budou nuceny k prostituci. Dvě ženy musejí spolu bojovat v nádrži s vodou, dokud jedna z nich nezemře.

Michael se vydává za bohatého zákazníka a poté, co získá přístup do objektu a zjistí, kde je Meyer, umožní Nikitě uniknout. Nikita však odmítá - neodejde, aniž s sebou nevezme ostatní ženy. Je donucena bojovat v nádrži s Aurorou (Marjean Holdenová) a Nikita svoji soupeřku skoro zabije. I když Aurora zabila mladou zaměstnankyni, se kterou se Nikita spřátelila, odmítá Nikita Auroru zabít. Michael najde Meyera a zastřelí ho. Nikita pak zabije Oswalda. Tak je konečně zajištěno, že speciální zábavní středisko končí.

Mezitím Vrchní velitel posílá agentku Renee (Brioni Farrellová) na jednu z vedlejších výzvědných akcí Sekce 1. Renee spolupracuje s Šéfem operací a vznikne mezi nimi sexuální vztah. Madeline s tím nesouhlasí a Renee přestává věřit a řekne o tom Šéfovi operací. Madeline v nepřítomnosti Šéfa operací Renee propustí a pošle ji zpět k Vrchnímu veliteli. Renee však touží po pomstě a Šéf operací cítí, že mu Madeline něco dluží.

Vedlejší role: Marjean Holden (Aurora), Brioni Farrell (Renee)

16. Náhradnice [ Before I Sleep ]
Scénář: Peter M. Lenkov
Režie: Joel Surnow

Sekce 1 verbuje pro důležitou, ale nebezpečnou akci plachou, smrtelně nemocnou pětadvacetiletou ženu.

Sekce 1 zajme a vyslýchá Jan Baylinovou (Juliet Landauová), sexy, avšak krutou teroristku. Baylinová funguje jako kurýr a převáží suroviny mezi Marco Ashem (Peter Cockett) a dočasnou taktickou skupinou jménem Aliance. Sekce 1 potřebuje vědět, kde je velitelství Aliance. Nikita a Michael sledují Baylinovou, která se zabije při autonehodě na cestě na schůzku s Ashem.

Sekce 1 pak verbuje Sarah Gerardovou (také Juliet Landauová), která je Baylinové velmi podobná. Pětadvacetiletá Sarah má smrtelnou nemoc a Madeline přesvědčuje tuto extrémně plachou ženu, aby pomohla zachránit lidské životy a vstoupila do Sekce 1. Nikita Sarah cvičí, studují záznamy Baylinové a Sarah se velice nelíbí neurvalé chování Baylinové. Michael pak učí Sarah, jak být příjemná na muže.

Když Sarah navštíví Ashe, ten o ni projeví veliký zájem a Sarah mu dovolí, aby ji svedl. Prozradí umístění objektů Aliance. První část její akce končí úspěchem. Je však Ashem zcela poblázněna a je proto velmi zkrušena, když jí Nikita řekne, že Sekce 1 Ashe zabila.

Sarah byla na vyšetření, při kterém se zjistila její nemoc, pouze den po smrti Baylinové a Nikita je přesvědčena, že v diagnóze má prsty Sekce 1. Ptá se Madeline a ta přizná, že má protijed na Sařinu nemoc. Sekce 1 nyní musí zničit velitelství Aliance. Sarah se znovu vydává za Baylinovou a podaří se jí vniknout do velitelského střediska, kde položí bombu. Neodejde však. Chce zemřít při výbuchu také. Nikita riskuje vlastní život a násilím odvede Saru ještě před explozí. Madeline však o protijedu lhala. Lék na Sařinu nemoc neexistuje a Sarah skutečně umírá.

Vedlejší role: Juliet Landau (Jan/Sarah)

17. Třetí do hry [ Third Party Ripoff ]
Scénář: Michael Loceff
Režie: T.J. Scott

Šéfovi Operací a Madeline se nelíbí Michalův vztah k Nikitě, protože snižuje jeho výkonnost o 1,5%! Proto Madeline zvolí psychické vydírání, aby ji opustil. Seberou mu funkci agenta 5. stupně i s jeho kanceláří. Plánování a vedení akcí už tedy nedělá Michael, ale jiný agent. Ovšem při jedné akci Michael převezme velení, protože ji nový agent nezvládá a nakonec Šéfovi a Madeline řekne, že tedy Nikitu opustil… Ovšem pozdějí přijde k Nikitě domů a řekne jí, že se jí nikdy nevzdá…

Do Sekce 1 přijde nová žena - Valery, která chodí naráz jak Birkoffem, tak i s Walterem, kteří se kvůli ní neustále hádají. Nakonec se s ní oba rozejdou…

Vedlejší role:

18. Příležitost [ All Good Things ]
Scénář: Ed Horowitz
Režie: Terry IngramVedlejší role: David Hemblen (George), Sean Sullivan (Mintz)

19. Boj o život [ Any Means Necessary ]
Scénář: Larry Hertzog
Režie: David Straiton

Birkoff pracuje na akci, při které je nutno proniknout do teroristické organizace, která je závislá na počítačové komunikaci. Má Birkoff skutečně sympatie k teroristům?

Na svém stanovišti vydává Birkoff rozkazy agentům. Náhle se Birkoffův počítač vypne. Přichází Šéf operací a je svědkem výpadku. Birkoffův podřízený Hillinger začne na Birkoffa křičet. Šéf operací zbaví Birkoffa funkce a jmenuje do ní Hillingera. Hillinger program opraví, počítač začne znovu řádně fungovat a akce se podaří. Birkoff však ví, že Hillinger jeho počítač úmyslně poškodil, aby dokázal Birkoffovu neschopnost před Šéfem operací.

Šéf operací tedy pověří Hillingera velitelskou funkcí a Birkoff dostane nový úkol: proniknout do malé, ale velmi schopné teroristické skupiny zvané Vojáci svobody, kterou vede Jean-Marc Rousseau (Andrew Gillies). Organizace je závislá na velmi promyšlené počítačové síti. Birkoff se svěřuje Nikitě, že se na tuto práci necítí a věří, že jej Šéf operací odvolá.

Zatím se Birkoff ze svého bytu dostane k počítačovým souborům Vojáků svobody. Později jej členové této organizace unesou a odvezou jej do svého velitelství. Rousseau jej vyslýchá, ale Birkoff nic neprozradí. Rousseau se jej ptá, jak by mohl upravit svůj počítačový systém, aby byl bezpečnější a Birkoff mu pomůže. Birkoff kontaktuje Sekci jedna a informuje ji, že Vojáci svobody mají kontakty s Rudou buňkou. Šéf operací se však rozhodne, že Birkoffa zatím ponechá v akci a změní styl akce - Birkoff se domů jen tak nedostane. Zdá se, že Birkoff má k Rousseaovi a jeho cílům jisté sympatie. Michael a další agenti proniknou do sídla Vojáků svobody, zajmou Rousseaua a odvedou Birkoffa zpátky do Sekce jedna. Birkoff však trvá na tom, že Sekci jedna nezradil a dokáže to tím, že zajistí spojení s počítačem teroristů.

Vedlejší role:

20. Hra s ohněm [ Playing With Fire ]
Scénář: Peter Lenkov
Režie: Joe Scanlan

Madeline a Šéf operací chystají sledování Michaela a Nikity na tajném dostaveníčku.

Madeline a Šéf operací sledují, zda Michael a Nikita mají stále ještě nějaký vztah kromě čistě profesionálního. Je tu však stále možnost, že Michael se s Nikitou schází mimo Sekci 1. Podaří se zjistit, kde je tábor teroristické skupiny zvané Bílá bouře, jejíž členové jsou známi svými sebevražednými akcemi. Šéf operací pošle Michaela, aby tam ukradl rozbušky. Další rozkaz vydá Davenportovi, jinému agentovi: má sledovat Michaela a Nikitu.

Při akci se Michaelovu týmu podaří najít úkryt Karmínové bouře a Nikita rozbušky sebere. Je však zajata jako rukojmí. Při jejím hledání dostane Michael povolení "zhasnout se", což znamená, že vypne všechna satelitní spojení a Sekce 1 nebude mít možnost jej najít. Michael unikne Davenportovi a jde hledat Nikitu. Nikita však není zajata a Michael se s ní setká při tajné schůzce, kde mohou být konečně sami a pomilovat se.

Když se Nikita a Michael vrátí do Sekce 1, Birkoff zkoumá panel, který měla Nikita s sebou a objeví tajnou mapu a další pokyny k tajné schůzce s Michaelem. Birkoff cítí, že by o tom měl informovat Madeline a Šéfa operací, i když to Waltera, Michaela i Nikitu ohrozí. Madeline a Šéf operací mají obavy, že Michael s Nikitou svůj vztah neukončili a nebo že snad plánují něco jako převzetí Sekce 1. Oba velitelé jedna i druhá možnost velmi rozruší. Na příští akci Šéf operací přikáže Walterovi vypnout Nikitin panel, takže Davenport bude moci milence překvapit. Tentokrát se však Nikita s Michaelem nesešla. Bez vědomí Šéfa operací vmontuje Walter speciální varovný signál…

Vedlejší role: Carlo Rota (Mich Schtoppel)

21. Konečné řešení [ On Borrowed Time ]
Scénář: Peter Lenkov
Režie: Ted Hanlan

Walter je náhle "mimo službu". Dokáže Šéf operací a Madeline najít způsob, jak ukončit vztah Nikity a Michaela?

Před několika měsíci byla ukradena biologická zbraň zvaná Gandium a použita při útoku. Sekce jedna je přesvědčena, že farmaceutická laboratoř Genefex připravuje tajně vybavení pro Rudou buňku, možná i Gandium. Madeline a Šéf operací také mluví o tom, že vztah Nikity a Michaela neustále ohrožuje jejich profesionální výkonnost.

Jako inspektoři přijdou Nikita s Michaelem do Genefexu. Michael zabaví ampule s Gandiem a Nikita vnikne do počítače, získá seznam zákazníků a odešle jej do Sekce 1. Birkoff přikáže Nikitě vysílačkou, aby šla do další místnosti. Vstoupí a přistihne Madeline, která řekne, že Sekce jedna již v Genefexu je a že musí "upravit" Nikitu pomocí kombinace chemických a elektronických nástrojů, aby zničila její lásku k Michaelovi. Nikita postupně prochází touto procedurou. Po ukončení akce navštíví Michael Nikitu v jejím bytě. Ta mu však řekne, že jej již nemiluje.

Mezitím - jako trest za pomoc Michaelovi a Nikitě při jejich tajných dostaveníčkách - postaví Šéf operací Waltera mimo službu. V Sekci jedna se říká, že být "mimo službu" znamená projít mimo jiné také sérií lékařských experimentů, zahrnujících bolestivé procedury. Walter přemýšlí o sebevraždě, ale Birkoff zasáhne. Cítí totiž odpovědnost za Walterovu situaci a slíbí příteli, že mu pomůže. Birkoff sabotuje práci Walterova nástupce Dennise Gilese (Andrew Kraulis). Walter se vrací do práce, ale přeje si být mimo službu dále. Podle Waltera jsou pověsti o tom, co to představuje, falešné. Nebylo to tak špatné a nic jej nebolelo. Nebylo však odstranění Waltera Šéfem operací jenom trik?

Vedlejší role:

22. Trojoká želva [ Three Eyed Turtle ]
Scénář: Maurice Hurley
Režie: Jon Cassar

Bude Šéf operací povýšen?

Birkoff řídí již pobíhající akci. Nastanou však problémy: Hillinger převezme velení, aby se pokusil zakrýt skutečnost, že neučinil nezbytné kroky, které zajistí úspěch akce. Akce se nezdaří. Birkoff neřekne Madeline, že za neúspěch nese vinu Hillinger. George z Vrchního velitelství vytýká agentům selhání a Šéf operací Madeline kárá. Dokonce to vypadá, že Šéf operací možná fyzicky a citově Madeline zneužívá.

Šéf operací řekne Nikitě, Michaelovi, Birkoffovi, Hillingerovi a dalším agentům o Bruloisovi (Jim Codrington), surovém členovi výzvědné služby námořnictva, který by mohl způsobit škody, kdyby poskytl své schopnosti teroristům. Šéf operací však přikáže Hillingerovi, aby velel nové akci a zastoupil tak Birkoffa na místě. Nikita mu má asistovat. Hillinger úmyslně pošle Birkoffa do nebezpečí. Birkoff však akci přežije a informuje Šéfa operací, že Hillinger nese odpovědnost za minulou nepodařenou akci. Šéf operací Hillingera suspenduje a mladý agent náhle hyne při výbuchu.

Madeline se setká s Georgem a souhlasí, že mu pomůže. George slibuje Madeline, že na místě velitele Sekce jedna vystřídá Šéfa operací. Madeline však nastraží situaci tak, aby se zdálo, že George je zrádce. George rezignuje, protože je vystaven nebezpečí, že Madeline a Šéf operací vyzradí jeho nerozvážnost. Šéf operací sdělí Georgeovi, že jeho poměr s Madeline nikdy ve skutečnosti neexistoval. Moc Šéfa operací dočasně vzroste. Ukáže se, že Hillinger při výbuchu nezahynul. Ve skutečnosti špehoval George pro Sekci jedna. Hillingerovi se podaří získat dokumenty Genstone, které obsahují informace o Adrianovi. Má teď snad George výhodu nad Šéfem operací? Nebo snad ne?

Vedlejší role: Kris Lemche (Hillinger), David Hemblen (George)

« 1. série | 2. série | 3. série | 4. série | 5. série » NOVINKY | EPIZODY | O SERIÁLU | HLAVNÍ ROLE | HUDBA | ČLÁNKY | ODKAZY

všechna práva vyhrazena - all rights reserved
© jan oharek 1999-2007
Epizody