zpět na úvodní stránku
Brutální Nikita CZ [La Femme Nikita CZ]
menu
Novinky
Seznam a popis epizod
O seriálu
Hlavní role
Zajímavosti
Guestbook
Hudba v seriálu
Články
Odkazy na jiné LFN stránky
Pošlete mi e-mail
© jan oharek 1999-2004

EPIZODY


1. SÉRIE (1996-97)
  Herecké obsazení:

  PETA WILSON jako Nikita
  ROY DUPUIS jako Michael
  ALBERTA WATSON jako Madeline
  EUGENE ROBERT GLAZER jako Operations
  MATTHEW FERGUSON jako Birkoff
  DON FRANCKS jako Walter

 1. Nikita [ Nikita ]
 2. Charity [ Charity ]
 3. Láska [ Love ]
 4. Simone [ Simone ]
 5. Přítelkyně [ Friend ]
 6. Zrada [ Treason ]
 7. Matka [ Mother ]
 8. Útěk [ Escape ]
 9. Seznam [ Gray ]
 10. Volba [ Choice ]
 11. Záchranná akce [ Rescue ]
 12. Nevinný [ Innocent ]
 13. Gambit [ Gambit ]
 14. Nováček [ Recruit ]
 15. Posedlost [ Obsessed ]
 16. Otec a syn [ Missing ]
 17. Strach [ Noise ]
 18. Hlasy [ Voices ]
 19. Válka [ War ]
 20. Verdikt [ Verdict ]
 21. Vymývání mozků [ Brainwashed ]
 22. Milost [ Mercy ]

1. Nikita [ Nikita ]
Scénář: Cyrus Nowrasteh
Režie: Jon Cassar

Plavovlasá Nikita, která - protože ji nesnáší matčin přítel - žije již delší dobu na ulici, se jednou v noci pokusí zabránit násilníkovi, aby zabil svou oběť. Vezme mu nůž a při rvačce ho nešťastnou náhodou zabije. Vzápětí je zadržena policií. Když se probudí uprostřed bílé místnosti, mladý muž Michael jí oznámí, že se jí ujala Sekce 1, nejtajnější útvar na světě, určený k likvidaci zločinců a teroristů, které není schopna chytit žádná jiná organizace. Michael ukáže Nikitě fotografii hrobu, kde byla podle oficiální verze pohřbena. Pro vnější svět je tedy mrtvá... Prodělá dlouhý výcvik a pak už je agentka Nikita připravena. Michael ji po dlouhé době pozve ven - do restaurace na večeři. Jak se ale ukáže, čeká na ni mimořádně těžký úkol: má se zmocnit tajné schránky teroristů a utéct okénkem na toaletách. Tam ale zjistí, že okénko na ulici nevede. Musí tedy improvizovat, což se jí podaří. Dostává pak byt ve městě, krycí jméno Josephine a čeká, až se Sekce ozve. Čekání není nijak dlouhé...

Vedlejší role: Bill MacDonald, Anais Granofsky, Ric Reid, Robbie Rox, Kurtys Kidd, James Vezine, Kevin Connelly, Tony Curtis Blondell, Pierre Trudell

2. Charity [ Charity ]
Scénář: Robert Cochran
Režie: Kari Skogland

Nikita stojí na ulici a pozoruje elegantného muža. Zrazu sa spoza rohu vyrúti auto a ona ho v poslednej chvíli strhne na chodník.

Keď jej zachránený Alec Chandler tajne zavesí na päty človeka, ktorý ju má sledovať a zistiť, kto je jeho krásna záchrankyňa, ide všetko podľa vopred pripraveného plánu. Nikita sa má totiž dostať do Alecovej blízkosti a dodať dôkazy na jeho obvinenie z prania špinavých peňazí.

Na večierku, keď má na trup jeho jachty pripevniť sledovacie zariadenie, takmer všetko praskne a muž začína mať pochybnosti. Nikita sa však až v tejto chvíli dozvedá celú pravdu o mužovi, ku ktorému pocítila náklonnosť. Alec Chandler je otrokár, ktorý predáva deti z ulice na špinavú prácu. Preto sa musí k nemu vrátiť a odcestovať s ním na pracovnú cestu, kde má dohodnúť ďalší obchod.

Alec ju však odhalí, nariadi svojim mužom, aby ju zabili a sám ide dohodnúť ďalší kontrakt. Tam, našťastie, zasiahne Sekcia 1. Nikita, ktorej sa podarilo utiecť z rúk Chandlerových poskokov, v poslednej chvíli zachráni "kúpené" deti z auta, ktoré by inak vybuchlo.

Vedlejší role: Simon MacCorkindale, Michael Filpowich, Mackenzie Gray, Gerry Mendicino, Wayne Ward, Ian White, Peter Van Ward, Adriana Galic, Stefan Bragren, Harve Sokoloff

3. Láska [ Love ]
Scénář: Michael Loceff
Režie: Jon Cassar

Michael and Nikita pose as a husband/wife mercenary team to try and recover a deadly nerve gas.

Vedlejší role: Tobin Bell, Valerie Boyce, James Gallanders, Blaine Joseph Bray, Ryan Greene, Alisa Wiegers, Marqus Bobesich, Frank Tiefenbch, Marie Cruzd, Dominic Fung, Ho Chow

4. Simone [ Simone ]
Scénář: Michael Loceff
Režie: Jerry Ciccoritti

Teroristická skupina vedená Erolem Sparksem s názvem Skleněná Opona se přihlásí k nehodě dvou letadel. Michael je viditelně překvapen, že tato organizace ještě existuje.

Sparks kontaktuje své možné nové členy přes internet. Jeden z nich, mladík jménem J.B., ukradl svému otci plán letiště Orly a nabídl ho Sparksovi. Nikita s Michaelem si na J.B. políčí. Ten jim nechce říct svou spojku, a tak Michael kapku vynerví a málem ho zastřelí. Když se Nikita ptá na jeho přehnanou a pro něj netypickou reakci, odpoví jí, že Opona zabila jeho ženu Simone. Byla před 3 lety na tajné misi, žádala o ochranný tým, ale Michael jí to nedovolil.

Protože Opona J.B. nikdy neviděla a neví jestli je to žena nebo muž, dle Šéfova rozkazu se za něj vydává místo Michaela Nikita a dostává se tak do sídla organizace. Při jejím tajném prozkoumávání zjistí, že Simone nebyla zabita, ale že jí Sparks celou dobu držel v malé tmavé kobce. Nikita kontaktuje ze svého pokoje Sekci, aby mohli Oponu lokalizovat. Michael s týmem vyjíždějí do akce.

Mezitím Nikita vyhledá Simone a zjišťuje, že s ní bylo velmi špatně zacházeno. Michael s týmem dorazí a Nikita je dovede ke Sparksovi. Ten tam už ale není a vypadá to, že ani nikdo z jeho lidí. Najednou se ozve střelba, Sparksovi lidé zaútočili. Michaelův tým si s nimi ale poradí. Michael jde hledat Simone a řekne jí, že jí odveze zpět do Sekce. Přijde za nimi Nikita, protože nemůže najít Sparkse. Simone se ozve, že údajně zná teroristův úkryt. Schválně je ale pošle na falešnou stopu. Ví, že se nebude moci vrátit zpět do Sekce a hlavně se chce Sparksovi pomstít za to, co jí za celé roky udělal. Zapne sebedestrukční zařízení a umírá spolu se Sparksem. Těsně před detonací Michael stačí informovat tým, aby ihned opustili Sparksův úkryt.

Zpět v Sekci pozve Nikita Michaela na kafe a on to přijme.

Vedlejší role: Mung-Ling Tsui, Julian Richings, Ingrid Veninger

5. Přítelkyně [ Friend ]
Scénář: Naomi Janzen
Režie: Guy Magar

Sekce má za úkol chránit Jovana Mijoviche, nového premiéra na Balkáně. Ten se má sejít na neutrální půdě s opozicí a vést rozhovory zajišťující mír v jeho zemi. Nikita od informátora zjistí, že hlavním nepřítelem Mijoviche je seskupení Legie. Na schůzce s týmem dává Michael všem najevo, že je třeba, aby se premiér v žádném případě nedozvěděl o případném nebezpečí, protože by jinak mírové rozhovory odvolal. Ke konci Nikita Michaelovi řekne, že ji na schůzce s informátorem vyrušila nějaká Julie Roarke, která v Nikitě poznala dávnou kamarádku ze školy. V tom vidí sekce problém a hodlá Julii zlikvidovat. Nikita ale Julii unese z práce a ukryje u sebe doma. Michael okamžitě Nikitu navštíví a řekne jí o tom. Ta dělá, že s tím nemá nic společného. Sice jí prohledá byt, ale Julii nenajde nebo jí spíš najít nechce.

Michael vyráží s Nikitou a týmem na letiště, aby zajistili hladký průběh Mijovichova přistání a jeho bezpečný převoz na zasedání. Legie už na něj čeká, ale Sekci se střelců dokáže zbavit bez toho, aby premiér něco zpozoroval.

V noci Nikita uslyší na balkoně nějaký hluk. Jde se podívat ven. Když se nevrací, jde se za ní Julie podívat, ale Nikita už na balkoně není. Je unesena a mučena. Její dva únosci se od ní snaží zjistit, kde Mijovich bydlí. Při boji se Nikitě podaří aktivovat v podpadku lokalizátor, takže tak Michael zjistí její polohu. Mezitím se dostaví šéfka Nikitiných únosců. Není to nikdo jiný než dvojnice Julie. Pravé Julie se dávno Legie zbavila. Když jí Nikita odmítne říct místo premiérova pobytu, poručí svým "spolupracovníkům", aby Nikitu zastřelili a odchází. Nikitě se podaří jednoho zlikvidovat. Když se jí pokusí ten druhý zastřelit, objevuje se na scéně Michael a zachrání jí.

Sekce je opět na letišti a sleduje okolí, aby tak zajistila premiérův bezpečný nástup do letadla. Nikita má ale pocit, že "Julie" přece jen zjistila, kde Mijovich je a někde poblíž se schovává, aby ho mohla zabít. Po chvíli jí najde a v posledním okamžiku se jí podaří "Julii" zlikvidovat. Michael se snaží u šéfa zakamuflovat Nikitinu soukromou akci ohledně únosu Julie, ten mu moc nevěří, ale nic proti nim nepodnikne.

Vedlejší role: Marnie McPhail (Julie Roarke), David Calderisi (Jovan Mijovich), Billy Otis (Harry), Joseph Scoren (Tiko), Lorne Hunchuck (Soltis), Ravinder Toor

6. Zrada [ Treason ]
Scénář: Robert Cochran
Režie: Jerry Ciccoritti

Madline Nikitě sdělí, že má za sebou zkušební období. Ta neví, co si pod tím má představit a vtipkuje, jestli za to dostane talár, čapku a diplom. Když se Nikita Madline zeptá, co se děje se staršími agenty, dostane odpověď, že se jedná o tajnou informaci a zároveň je upozorněna na to, že na ní od teď budou kladeny vyšší nároky.

Cílem další akce je deportovat Subu, který byl do té doby podporován CIA pro své antiteroristické aktivity. V současné době ale začal dělat problémy. Shromažďuje totiž odpad z jaderných elektráren a tajně jej vyváží ze země. Nikita se dostane do Subova baru pod záminkou, že je jedna z jeho "děvčat" a připevní mu na sako lokalizátor. Když chce zmizet, Subovi se to moc nelíbí. Před znásilněním ji zachrání Michael, který se vydává za jejího žárlivého manžela.

Michael, Nikita, Roger a ostatní agenti se vydávají po stopě lokalizátoru. Mají za úkol zničit všechny dokumenty a přivést Subu. Protože na ně v jeho sídle čeká palba z helikoptéry, je jasné, že Suba se musel nějak o akci dozvědět. 2 agenti jsou zabiti, Roger je postřelen. Šéf viní z nezdaru Michaela, Madline Nikitu. Nikita brzy zjistí, že se ve skutečnosti Roger postřelil sám. Správně si to vyloží tak, že je zradil a Subovi o jejich akci řekl. Roger se přiznává. Jako důvod uvádí svého syna Kyla, kterého Suba drží. Pokud mu nebude pravidelně dodávat potřebné informace, bude Kyle zabit. Nikita Rogerovi slíbí, že mu pomůže. Při jeho obvyklé schůzce se Subou, sleduje cíl akce do jeho nového útočiště a snaží se Kyla k sobě odlákat, což se bohužel nepodaří. Když se vrátí do sekce, říká zrovna Michael Šéfovi, že stále neví, kde Suba je. Nikita řekne, že potřebuje tým. Ví totiž, kde Suba je. Šéf svolí, ale spolu s Madline se shodnou na tom, že určitě někoho kryje. Akce se zdaří, Suba je zadržen živý a Kyle je zachráněn. Jedinou kaňkou na celé té kráse je Rogerovo vyškrtnutí. Za zradu se holt platí.

Vedlejší role: Peter Outerbridge, Vox Flore, Noah Reid, Ted Ludzik, Adrian Hough, Tony Neyler, Kim Bourne, Will Corno, Don Ritchie

7. Matka [ Mother ]
Scénář: Naomi Janzen
Režie: Guy Magar

To track down a stolen nuclear trigger, Nikita posees as the long lost daughter of an international arms dealer.

Vedlejší role: Sherry Miller, Wayne Best, Kent Staines, Bruce Tubbe, David Blacker, Emmanuel Mark, Ray Doucette

8. Útěk [ Escape ]
Scénář: Andrew Deltman & Daniel Truly
Režie: George Bloomfield

Nikitu vracející se z nákupu zastaví neznámý muž a tvrdí, že jí může pomoci k útěku ze Sekce. Dostane od něj rukavici, ve které je jeho telefonní číslo. Nikita jde za Waltrem a ptá se ho, jestli někdy Sekce testuje své agenty, například na věrnost. Na to jí Walter řekne, že sekce je jako živý organizmus, a jako takový se snaží dělat vše pro to, aby přežila. Má být opatrná.

Na instruktážní schůzce Šéf představuje cíl další akce. Teroristická skupina Tiburon unesla z jihoamerického velvyslanectví dva námořní důstojníky. Mluvčí teroristů Cassia Perez ve svém vzkazu na Sekci požaduje jejich výměnu za své muže před časem zajaté vládními agenty. Dává na to Sekci 24 hodin. Výměna ovšem není možná, Perezovi muži již nejsou naživu. Jediným řešením je únos Perezova bratra Jerica. Tím by se Sekci dostala do rukou účinná zbraň jak Pereze vyšachovat. Akce se zdaří, Jerico je zajat. Ovšem před zraky svých dětí je zabita jeho manželka. To přinutí Nikitu přemýšlet o nabídce neznámého muže a smluví si s ním schůzku. Na ní zjistí, že jde o Erica, člena sekce, jehož náplní práce je sledovat agenty díky nainstalovaným kamerám v jejich bytech. Informace o tom, že ani doma nemá Nikita od Sekce pokoj, jí ještě víc rozruší, a tak se rozhodne s útěkem souhlasit.

Vypadá to, že Michael něco tuší. Nejdříve chválí její nové sluneční brýle, pak jí zve na kafe a dokonce nabízí schůzky mimo sekci. Nikitě se to moc nezdá, něco takového je přece zakázáno.

Perez pošle Sekci další vzkaz. Hrozí, že pokud Sekce nepustí jeho bratra, zabije i druhé rukojmí. To první zabil jako odvetu za smrt své švagrové. Birkoffovi se pomocí vlastního programu podaří rozkódovat teroristovu zprávu a tak zjistit jeho úkryt – starý stadion. Na místě nalezne tým pouze jednoho mrtvého důstojníka. Rozhodnou se hledat dál. Mezitím se chystá Nikita s Ericem k útěku. Při běhu chodbou stadionu ovšem Nikita zaslechne nějaký zvuk. Zjistí, že se jedná o spolupracovníka Pereze a zlikviduje ho. Záhy se objeví Michael s týmem, zaslechli střelbu. Tím je pokus o útěk zhacen.

Jerico nakonec vyzradí místo bratrova úkrytu. Je naplánována nová akce. Mezitím Michael navštíví Nikitu. Pokračuje ve svém sladkém útoku. Snaží se jí namluvit, že mu na ní záleží a víceméně se jí pokouší svést. To se mu s velkým úspěchem daří.

Zdaří se i akce, Perez je zajat a rukojmí zachráněno. Také na tuto akci vymyslel Eric plán útěku. Pod vlivem Michaelova úspěšného přesvědčování ale Nikita odmítá uprchnout. Eric se vydává sám.

V Sekci Michael Nikitě řekne, že sice Eric pomocí viru vymazal svá data z hlavní databáze, ale že existuje ještě záložní. Daleko se prý nedostane, stejně jako ten kdo by šel s ním. Nikitě tak dojde, že celou dobu věděl o jejich plánu na útěk, a že své sváděcí představení sehrál, aby jí v tom zabránil. Když se ho zeptá na důvod svého činu, Michael trochu znervózní a odejde bez odpovědi.

V závěru vrhne silně rozdivočelá Nikita do Sekce. Na stůl, u kterého právě jedná Šéf s Madline a Michaelem, hodí vytržené kamery ze svého bytu. Odmítá být sledována jako zvíře v kleci. Jak rychle se objeví, tak rychle zase zmizí. Šéf souhlasí, Madline se baví a Michael na sobě nedá znát vůbec nic, ostatně jako vždy.

Vedlejší role: Jaimz Woolvett, Anais Granofsky, Domenic Cuzzocrea, Philip Williams, Barbara Radecki, Austin Di Iulio, Panou Mowling, Nif, George Santino

9. Seznam [ Gray ]
Scénář: Robert Cochran
Režie: Ken Girotti

Obchodník Harding se napojí na síť Sekce a získá seznam všech agentů. Hodlá seznam vrátit pouze v případě, že se Sekce zúčastní jeho dražby. Druhý dražitel bude obávaný terorista Benko, mající o tento seznam eminentní zájem. Michael se vydává do Prahy, kde se má dražba konat. Harding určí pravidla: každý napíše do bloku částku, kterou je ochoten zaplatit, poté bude vítěz kontaktován, dostane instrukce na zaslání peněz a pak obdrží seznam. Michal nabídne 30 milionů dolarů a vrací se do Sekce.

Harding se ozve a gratuluje Šéfovi k výhře. Benko se ovšem s prohrou nespokojí, sleduje Hardinga a chce mu seznam vzít. Podaří se mu ho zabít, ale nestačí ho prohledat, v čemž mu zabrání Michael, a utíká. Při prohledání mrtvého, Michael nic nenajde. Sekce zjistí, že těstě předtím jel Harding autobusem. Pojme podezření, že když Harding zjistil, že ho Benko sleduje, podstrčil seznam někomu z cestujících. Jedním z nich je architekt Gray Wellman. Sekce ho vyslechne, prohledá mu byt, ale nic nenajde. Pokládá ho za nevinného. Přesto se ho rozhodne využít. Po informátoru Micku Schtoppelovi se bude snažit Benka přesvědčit, že seznam má Wellman. Když se nepodařil najít seznam, může se alespoň pokusit dostat Benka. Nikita má za úkol se s Grayem sblížit. Předstírá, že je studentka architektury. Gray zabere. Zabere i Benko, který uvěří, že má Wellman seznam. Je sjednána schůzka v parku, kde má dojít k předání seznamu. Gray samozřejmě nic netuší, je prostě na procházce s hezkou studentkou architektury. Ovšem jak se zdá, Benko nepřijde. Michael s týmem tedy odjíždí zpět do Sekce.

Nikita se s Grayem dále prochází v parku. Najednou se tam objeví Mick. Nikita rychle posadí Graye do taxíku a domluví se s ním na později. Ihned poté Mick dostihne Nikitu a dovleče jí do auta, kde už čeká Benko a chce po ní seznam. Když odpoví, že ho nemá u sebe, nasadí jí Benko náhrdelník, v kterém je zabudovaná bomba a mikrofon. Benko tak uslyší vše, co Nikita řekne. Na vyzvednutí seznamu jí dává 2 hodiny.

Šéf navrhuje demontáž rozbušky, což ale není možné provést bez toho, aby to Benko slyšel. Michael vymyslí plán. Díky programu vytvoří Birkoff domnělý rozhovor mezi Nikitou a Grayem. V něm Nikita Wellmana přesvědčí, aby jí seznam dal. Benko se tak domnívá, že bude brzy jeho majitelem a vydává se na smluvenou schůzku. Na místě ho Sekce trikem přesvědčí, že omylem zmáčkl ovládání rozbušky a Nikitu zabil. Benko se vzdává.

Večer pak Nikita odchází ze sekce na večeři s Grayem. Madline vyzvídá, kam jde a víceméně jí dává radu, aby si to nenechala přerůst přes hlavu. Michael Nikitu nenápadně k Wellmanovi sleduje.

Vedlejší role: Callum Keith Rennie, James Widmie, David Jansen, Carlo Rota, Wayne Davis, Anthony Lenke

10. Volba [ Choice ]
Scénář: Michael Loceff
Režie: George Bloomfield

Nikita se s Grayem velmi sblížila. Ten jí proto navrhne, aby se seznámila s jeho dcerou Casey. Nikita ovšem váhá. V té chvíli zaťuká na dveře jejího bytu Michael. Vnutí se dovnitř a před Grayem předstírá, že je její bratranec. Protože chtěla mít trochu soukromí a vypnula telefon i mobil, přišel jí pod sdělením o nutnosti navštívit tetu Josephine říct, že má přijít do Sekce.

Při prodeji heroinu byli zabiti prodejci i nákupčí. Jeden z nich byl identifikován jako člen Rosewoodu, tajné jednotky působící v rámci CIA. Úkolem této organizace je zastavit distribuci heroinu do Severní Ameriky a do Evropy. Sekce se domnívá, že zrádce pochází právě ze CIA. Rosewood vystupuje navenek jako Pruitt Distributors. Nikita se s týmem vydává do sídla firmy a podaří se jí do Sekce poslat potřebná data. Po návratu chce ihned odejít domů, protože k ní přijde Gray s Casey, ale Michael jí přinutí napsat nejdřív hlášení.

Madline si k sobě zavolá Nikitu a snaží se jí přesvědčit, aby se přestala s Grayem vídat. Svět mimo Sekci není pro nikoho z nich dostupný, je to jen iluze. Nikita nechce na nic takového přistoupit.

Birkoff ze zaslaných dat zjistí, že se Rosewood zaměřil na sedm drogových králů. Šest z nich sleduje, sedmého Valeryho si jakoby nevšímá. Vypadá to, že zrádce prodává Valerymu drogy, které těm šesti ukradl. Sekce se k němu hodlá dostat přes Valeryho.

Nikita vyráží s Grayem na výlet. Ovšem skoro vzápětí po příchodu do hotelového pokoje se ozve telefon. Je to Michael. Nikita Grayovi řekne, že se jde osprchovat. V koupelně najde pod umyvadlem sluchátko. Z něj jí Michael udílí příkazy. Najde zbraň, kterou uspí Valeryho vycházejícího z protilehlé budovy. Po splnění úkolu přijíždí na místo Sekce, která předstírá, že je první pomoc a odváží Valeryho před nosem jeho bodyguardů pryč. Když se Nikita vrátí z koupelny do pokoje je naštvaná. Těšila se na výlet s Grayem a místo toho z toho vyklubala akce zorganizována Michaelem.

Madline vyslýchá Valeryho. Ten jí nakonec vyzradí jméno člověka ze CIA. Je to Oliver Price. Mají se setkat za 2 hodiny. Sekce vyšle Valeryho na schůzku a chce pak na místě Price dostat. Spolu s Valerym by měla jít i Nikita. Každý ví, že je pověrčivý a vždy si bere na schůzku nějakou blondýnku pro štěstí. Nikita se ale zpozdí, když se jí Casey, v době kdy jí má na starosti, na chvíli ztratí. Skoro tak ohrozí zdárný průběh akce.

Šéf s Madline nutí Nikitu, aby se s Grayem přestala stýkat. Ta odmítá. Když přijde Gray domů a řekne jí, že ho právě málem zajelo auto, dojde jí, že je to dílo Sekce. Aby ho ochránila, rozhodne se s ním rozejít. V Sekci pak Michaelovi odevzdá zbraň a chce být vyškrtnuta. Obviní ho, že jistě on přišel s nápadem Graye vystrašit. Michael to přiznává, ale udělal to jen proto, že původní návrh Šéfa a Madline byl Graye zabít. Šokovaná Nikita si od Michael beze zbraň zpět a odchází.

Vedlejší role: Callum Keith Rennie

11. Záchranná akce [ Rescue ]
Scénář: Peter Bellwood
Režie: Ken Girotti

Michael s Nikitou a týmem vyrážejí do akce v Klodne. Zde mají za úkol umístit bombu do petrochemických závodů, v kterých se tajně vyrábí chemické zbraně. Bomba má ale poruchu. Michael jí musí znovu nastavit, a tím se zpozdí. Tým už na něj nemůže čekat a odjíždí. Při přestřelce je Michael zraněn.

Šéf je s průběhem akce spokojen. Když mu Nikita navrhne, že Michaela zachrání, řekne jí, že naděje na jeho záchranu je 10:1. Nikita jde za Birkoffem a ptá se ho, proč poměr trochu neupravil. Ten to ale už udělal. Ve skutečnosti je to pouze 100:1.

Mezitím se Michael vloupá do auta zdravotní sestry Angie, která pracuje poblíž továrny ve státní nemocnici. Donutí jí, aby ho odvezla k sobě domů. Odstraní si sám kulku z ruky a pošle sestru do nemocnice, aby tam ukradla notebook a mobilní telefon.

Tajná policie zjistí, že tu Michael zůstal a její šéf Egran Petrosian poručí Majorovi Franklovi, aby dal západu vědět, že pátrají po jejich agentovi. Chce tak západ údajně vyprovokovat k tomu, aby pro něj poslali záchranný tým. Dostane tak najednou tým i agenta.

Šéf na to reaguje tak, že vyšle do Klodna Nikitu s Madline. Ty budou vystupovat jako distributorky kosmetiky. Při příletu do Klodna zajdou do dovozní kanceláře, kde mají dostat povolení k distribuci. V kanceláři se Madline udělá najednou špatně a je kvůli podezření na infarkt odvezena do nemocnice. Až na místě Nikita pochopí, že si Madline infarkt vyvolala uměle sama, aby se dostaly do nemocnice, kde by mohly případně něco zjistit o Michaelovi. Madline odláká sestru z centrály a Nikita z jejího PC zjistí, že sestra Angie odešla včera na oběd a od té doby se neukázala. Přitom neměla 3 roky jedinou absenci. To musí znamenat, že Michael sestru unesl.

Když Angie přinese domů požadované věci, pošle Michael Sekci zprávu, že je v pořádku a že se nachází jen pár kilometrů od továrny. Michael Angie navrhne, aby uprchla s ním.

V nemocnici se objeví i Petrosian s Franklem. Frankel kontroluje naposledy přijaté pacienty. Přitom narazí i na Madline. Protože jí najde v kufříku s kosmetikou telefon, chce to nahlásit do vysílačky. Mezitím se ale objeví Nikita a Frankla sváže. Sváže i sestru z centrály, obleče si její šaty a dostane tak sebe i Madline z budovy nemocnice. Ukradnou auto a vydají se za Michaelem.

Protože se Frankel nehlásí Petrosianovi do vysílačky, nechá ho hledat. Najdou ho svázaného spolu se sestrou v Madlinině pokoji. Sestra pak Petrosiana upozorní na Angie, která nepřišla do práce. Petrosian se okamžitě vydává do jejího bytu, při jehož prohledávání se Michaelovi podaří Petrosiana zajmout. Díky tomu se mu podaří vyběhnout spolu s Angie ven a nastoupit do auta, ve kterém už čekají Madline s Nikitou. Petrosiana nechává na místě. Odjíždějí na tajné místo, odkud posílají Sekci zprávu, že je tam má vyzvednout. Tuto komunikaci zachytí ovšem i tajná policie. Vrtulník Sekce má zpoždění, a tak se Angie tajně rozhodne odvézt pozornost přijíždějící tajné policie, přičemž je zastřelena. Hned na to se objeví vrtulník a policii zlikviduje. Na místě je najednou i Petrosian. Když na něj namíří Michael zbraň, Madeline ho zarazí a představí Petrosiana jako šéfa tajné policie a zároveň 17 let tajného agenta Sekce 1. Michaelovi i Nikitě dojde, že záchranná akce neměla pouze za cíl osvobodit Michaela, ale byla to zástěrka k bezpečnému stáhnutí Perosiana z postu šéfa tajné policie zpět do Sekce 1.

Vedlejší role: Nancy Beatty, Nigel Bennett, Diego Matamoros, Waneta Storms, Slavko Ilochevar

12. Nevinný [ Innocent ]
Scénář: Michael Loceff
Režie: George Bloomfield

Nikita se ještě před odchodem domů staví u Birkoffa. Ten v tu chvíli objeví letadlo mířící do země, v kterém někdo schoval jadernou hlavici. Šéf chce zjistit, kde hodlá letadlo přistát. Není možné ho sestřelit, protože letí nad hustě osídleným územím. Mezitím letadlo přistane a je vykládána jaderná hlavice. K tomu se připlete Rudy, poslíček pizzy. Hledá někoho, kdo si zde údajně objednal pizzu. Sekce se dostane na místo pozdě, hlavice je už pryč. Nalézají zde jen Rudyho, kterého považují za spolupracovníka teroristů. Michael se snaží provést s Rudym výslech, ale ten tvrdí, že pouze donáší pizzu. Nikita je úspěšnější. Rudy jí řekne, že na místě viděl dva muže.

Do sekce přijde zpráva od Kassara. Říká, že má Sekce 24 hodin na to, aby hlavici našli. Jen on ví, kde se nachází. Pak spáchá sebevraždu. Nikita navrhne Michaelovi, aby dovolil Rudymu zavolat své sestře trpící Downovým syndromem. Pokud to neudělá, sestra se na něj bude zlobit a i on jim při dalším výslechu nebude moc platný, protože na ni bude stále myslet. Rudy později identifikuje Kassara jako jednoho z mužů na letišti. Druhého muže není schopen poznat, ale pamatuje si jeho číslo auta. To patří velvyslanectví. Nikita se s Rudym a týmem vydávají na oslavu, která se tam koná. Zde se má Rudy pokusit identifikovat toho druhého muže. Rudy označí za pachatele někoho jiného a nepozorovaně zmizí. Nikita ho pak najde u jeho sestry Belindy. Měl totiž strach, že už ho Sekce nepustí a chtěl ji ještě vidět.

V Sekci si Rudy prohlíží záběry mužů z recepce velvyslanectví. Náhodou se koukne směrem k Šéfovi, který má zrovna videokonfereci. V jednom z účastníků pozná Rudy hledaného muže. Je jím Guy Maygar, vedoucí antiteroristické bojové jednotky. Šéf ho pod záminkou úniku informací ze Sekce vyláká na schůzku. Maygar mu sdělí místo Kassarova vysílání, ale až když mu nechá Šéf uříznout prst.

Nikita s Michaelem se vydávají ke Kassarovi. Najdou tam jeho mrtvolu a zároveň i aktivátor bomby, na kterém se pomalu blíží čas výbuchu. K deaktivaci je třeba 16-ti místný kód. Zjistit ho, by trvalo Birkoffovi 2 hodiny, přičemž do výbuchu zbývá pouhých 7 minut. Nikita si vzpomene, že Rudy říkal, že si Kassar s Maygarem předávali na letišti telefon a že na něm byla čísla. Aktivátor bomby připomíná telefon. Ptá se po Rudym a podle provinilého výrazu Šéfa i Michaela jí dojde, že už byl nebo je zrovna likvidován. Šéf zavolá právě včas dvojčatům, kteří měli Rudyho odstranit. Ten pak řekne Nikitě většinu čísel kódu, Birkoff najde zbytek a bomba nevybuchne. Rudy je propuštěn na svobodu. Bude pod dohledem, ale jestli nastanou nějaké komplikace, musí ho Nikita odstranit.

Vedlejší role: Maury Chaykin, John Evans, Doru Bandol, Traci Miller, Darlene Cooke, Derek Keurvosk, Michael J. Reynolds, Lindsay Collins

13. Gambit [ Gambit ]
Scénář: Michael Loceff
Režie: Jon Cassar

Ozve se už delší dobu sledovaná koalice a vyhrožuje, že pokud nebudou splněny její požadavky, otráví zásoby vody jednoho velkého města radioaktivním kobaltem 60. Takových výhrůžek chodí denně několik, ale tuhle je třeba brát vážně. Obávaný a krvelačný terorista Gregor Kessler už totiž dostal od koalice zálohu. Protože pokaždé používá latexovou masku, nezná nikdo jeho skutečnou podobu. K dispozici je jen vzorek DNA. Sekce se ho rozhodne najít tak, že bude sledovat jednu z továren na výrobu kobaltu, u které je nejpravděpodobnější, že z ní bude chtít izotop ukrást.

Jako členové ochranky pozorují Michael s Nikitou dění v továrně a hlavně místnost s izotopy. Šéf projektu Julian Hayes mění každé dvě hodiny kód do místnosti. Když jede večer z práce domů, je v garáží napaden asijským uklízečem. Ten mu sebere vstupní kartu do místnosti a dokonce i oko, jehož čočka je potřeba k dodatečné identifikaci. Zároveň vstupuje do budovy muž s kufříkem. Nikita ho pustí, protože má kartu. Najednou vypadne obrazovka v místnosti s kobaltem. Když se tam Nikita rozeběhne, najde tam uklízeče s kufříkem, ale unikne jí. Když se snaží přejít přes vrátnici, Michael s Nikitou ho zadrží. V kufříku ale kobalt není. Musel ho stačit předat komplici, muži který krátce předtím vstoupil do budovy. Na místě se pak zjistí, že uklízeč je ve skutečnosti maskovaný Kessler. Madline se ho rozhodne vyslechnout. Ten má nad ní ale převahu. Ví o smrti její sestry i o tom, že to byla právě Madline, která jí shodila se schodů. Madline není schopná výslech dokončit.

Mezitím se Birkoffovi podaří najít Kesslerovu dceru Annie. Vyhrožují Kesslerovi, že jí budou mučit, když jim neřekne, kde se kobalt nachází. Kessler na to naoko přistoupí pod podmínkou, že chce Annie ještě vidět. Když se k němu Annie přiblíží, prokousne jí krční tepnu. Je to z milosti. Nechce aby trpěla v rukou Sekce, tak jí raději sám zabije.

Ke Kesslerovi je vpuštěn agent Shellen, který je pro svou vysokou agresitivu určen k vyškrtnutí. Shellen si z Kesslera udělá boxovací pytel a myslí si, že ho má na háku. Vše je jinak. Kessler Shellena zabije, vezme si jeho oblečení a myslí si, že se mu podařilo nepozorovaně utéct ze Sekce. Vše bylo ale naplánované. Je sledován a Sekce si myslí, že je tak zavede k izotopu. Terorista je ale převeze, najde lokalizátor, a tak zmizí beze stopy. Kessler se spojí se Sekcí a chce se setkat s Madline. Jedině jí pak kobalt předá. Při předání je ale v roli Madline Michael s latexovou maskou. Kessler je zajat a kobalt zajištěn.

Vedlejší role: Harris Yulin, Lindsey Connell, Todd William Schroeder, Allan Murley, John Ho, Toma Bates, Barbara Stein, Lisa Richardson, Hamish Robertson

14. Nováček [ Recruit ]
Scénář: Larry Raskin
Režie: Reza Badiyi

Při schůzce Šéf vysvětluje nový cíl akce. Z budovy NATO byla ukradena tajná složka, obsahující dokumenty popisující hypotetické plány na odstranění určitých muslimských vůdců. Přihlásil se Andre Kreizel, který složku údajně má a chce za ní výkupné. Akce se zúčastní i Karen. Nikita dostane za úkol během dvou týdnů vyhodnotit výsledky jejího tréningu, který doteď vedl Brian. Pokud Nikita Karen doporučí, ta se stane řádnou agentkou Sekce 1. Brian Nikitu ovšem varuje, že Karen do Sekce nepatří, že je nemocná.

Akce probíhá v klubu. Zrovna když chce Nikita Kreizela zajmout, objeví se na místě dva cizí muži a začnou střílet. Při útěku najde Nikita na chodbě ležet mrtvého Briana a zároveň vidí utíkající Karen. Když se jich na Briana zeptá Madline, Karen řekne, že ho neviděla a Nikita uvede, že k němu přišla, až když byl mrtvý. O Karenině přítomnosti pomlčí. Přesto v ní hlodají pochyby. Při dalším společném tréningu se Karen Nikitě svěří, že ji Brian znásilnil a proto ho zabila.

Další akce už je úspěšná. Podaří ze zajistit klíče od bankovního sejfu, kde Kreizel složku schoval. V akci se Karen projeví jako agresivní. Když na to Nikita poukáže, nikomu to tak nepřijde. Michael, Nikita a Karen jdou do banky a chtějí zde složku vyzvednout ze sejfu, přičemž je Michael postřelen. Karen a Nikita pronásledují na střechu banky zaměstnankyni, která Michaelovi složku sebrala. Nikitě dojdou náboje a je málem zastřelena. Karen ale útočníka zabije a viditelně jí to činí potěšení.

Těsně předtím, než jde Nikita k Šéfovi a Madline, aby jim sdělila své rozhodnutí, jí zastaví Karen a snaží se jí vyhrožovat, že jí nesmí připravit o její místo v Sekci, přece Nikitě zachránila život. V té době už Nikita od Birkoffa ví, že Brian Karen prokoukl, nechtěl jí proto doporučit, a tak ho prostě zabila. Nikita sdělí Madline a Šéfovi, aby Karen nechali odstranit. Ti dva jí pogratulují, že se rozhodla správně. O Karenině osudu bylo rozhodnuto už dávno. Ve skutečnosti to byl test jejího úsudku a rozhodnosti.

Vedlejší role: Felicity Waterman, Ted Whittall, Greg Campbell, Brian Smegal, Ron Kashin

15. Posedlost [ Obsessed ]
Scénář: Robert Cochran
Režie: T. J. Scott

Sekce má tentokrát na mušce Davida Fanninga. Ten zabil za poslední rok tucet důležitých lidí. Vlastní soubor dokumentů zvaný Kniha, obsahující informace, které by mohly ohrozit státní zájmy. Pokud by na něj Sekce chtěla vztáhnout ruku, dokumenty zveřejní. Proto je třeba nejdříve najít Knihu. Tu Fanning stále přemisťuje, takže se ji Sekci nedaří najít. Jediná možnost je zjistit to zevnitř, z jeho domácího PC.

Nikita se vydává za osobní trenérku a seznámí se tak s Fanningovou manželkou Lisou. Jednou se vydají běhat ven. Tam se potkají s Michaelem, kterého Nikita Lise představí jako jejího bývalého klienta. Lisa s ním pak má hned druhý den schůzku. Těsně předtím ji na místě setkání přepadnou dva muži. V okamžiku se tam objeví Michael, jednoho hodí do řeky, druhý uteče. Ve skutečnosti je přepadení fingované. Oba muži jsou agenty Sekce. Michaelovo vítězství nad nimi, mělo zvýšit už tak silné sympatie Lisy vůči Michaelovi. Jejich schůzky kryjí údajným běháním Lisy s Nikitou. David ale pojme podezření a poručí Frankovi Thornovi, jednomu ze svých mužů, aby je příště sledoval. Nikita si toho všimne a včas informuje Birkoffa. Thorn je sice vysleduje a vidí Lisu s Michaelem v posteli, ale když se vrátí do auta a chce právě volat Fanninga, najednou na něj z obou stran najedou dvě nákladní auta a slisují ho i s autem.

Michael postaví Lisu před rozhodnutí, buď se rozejdou nebo s ním Lisa uteče. Ta z lásky k němu souhlasí. Michael jí musí jen vysvětlit, jak provést převod peněz z Fanningových kont, aby měli po útěku dostatek prostředků a David je nenašel. Naviguje ji ze Sekce, ale ne k převodu peněz, nýbrž ke stažení Fanningových informací, mimo jiné také těch, kde je uvedeno místo současného uložení Knihy. Sekce ji najde přesně tam, jak je napsáno v Knize. Nyní si můžou dojít pro Fanninga. Když se na místě objeví Michael v sekčním a Nikita knockoutuje Fanninga, dojde Lise, že ji jen využili k tomu, aby Davida dostali.

Madline s Birkoffem se podivují nad tím, že jim chybí peníze z jednoho Fanningova konta. Netuší, že v tom má prsty Michael, který poslal Lise šek v hodnotě jednoho milionu dolarů, jako start do nového života bez brutálního manžela.

Vedlejší role: Yvonne Scio, Douglas O'Keeffe, Kelly Fiddick, Tony Chang, Brian Majenic

16. Otec a syn [ Missing ]
Scénář: Reza Badiyi
Režie: Naomi Janzen

Šéf přijde v noci k Nikitě do bytu a řekne jí, že mají zítra za cíl skupinu tří obchodníků s tajnými informacemi. Má dávat pozor na jednoho z nich, a sice na Stevena Wolfa. Nesmí se mu nic stát. Jejich rozhovor má zůstat mezi nimi dvěma, Steven se o něm ani o Šéfovi nikdy nesmí dozvědět. Když se ho Nikita zeptá, co je tak zvláštní na Stevenu Wolfovi, tak jí Šéf odpoví, že je to jeho syn.

Richard Borsos by se rád zmocnil návrhu čipu s názvem CM12. Jedná se o novinku v oblasti řízených střel. Prototyp a instalační disketa je uložena v sejfu společnosti Zylar, která ho vyvinula. Obchodníci Shirov, Dean a Wolf se tam snaží už týden dostat, ale nedaří se jim to. Sekce musí získat čip jako první, pak ho nabídne obchodníkům a při schůzce obchodníků a kupce tak dostanou všechny.

Nikita kontaktuje Shirovovu skupinu v kavárně; vydává se za ochranku Zylaru a nabídne jim, že jim se svým přítelem dodá CM12, když oni dodají kupce. O peníze se pak rozdělí. Shirov je pozve do svého úkrytu. Michael mu slíbí CM12 pouze za polovinu zisku. Shirov na to nakonec přistoupí, ale jako pojistku si u sebe nechá Nikitu. Pokud se do půlnoci Michael s čipem neobjeví, Nikita bude zabita. Michael se vydává do Zyleru. Dostane se tajně dovnitř, ale bohužel není čip na svém místě. Birkoff zjistí, že byl odvezen na testy. Během dvou hodin má být naložen do letadla. Michael požaduje záložní tým, ale Šéf to odmítne. Přesto se mu pak podaří čip získat.

Nikita se dá se Stevenem do řeči a vytáhne z něj, že peníze, které utrží za čip, potřebuje pro pátrání po svém otci. Údajně zemřel ve Vietnamu, ale Steven doufá, že ještě žije. Dean nevěří, že se Michael s CM12 vrátí a provokuje Nikitu. Když to přežene, dá mu za vyučenou. Půlnoc se blíží a Shirov chce Nikitu skoro zastřelit, když se objeví Michael s CM12. Shirov zkontroluje její pravost, chybí ale ještě instalační disketa. Tu mu chce Michael dát až při schůzce s kupcem.

Večer zas Šéf navštíví Nikitu a vyptává se, jaký Steven je. Ta mu vyčte, že nechal pracovat Michaela bez záložního týmu. Kdyby se mu nepodařilo čip ukrást, byla by teď mrtvá. Pokud se jeho synovi nemá nic stát, chce po Šéfovi, aby jí umožnil odejít ze Sekce. Ten nejdříve odmítá, ale pak jí to slíbí. V Sekci pak pošle Michaela, aby dával na Nikitu pozor a vše podezřelé hlásil.

Nikita se se Stevenem vydává za vyjednavačem Baggotem. Ten má Borsosovi vyřídit, že chtějí za CM12 šest milionů dolarů. Schůzky se má zúčastnit i sám Borsos. V Sekci po instruktážní schůzce pak Michael Nikitě řekne, že nemá v úmyslu brát zajatce. Nikita ale vymyslí plán. Během přestřelky, která se při přidání CM12 zákonitě strhne, Stevena pošle k zemi uspávací střelou. Ostatní jsou včetně Shirova, Deana i Borsose zastřeleni. Michaelovi pak namluví, že chce být chvíli o samotě. Když není nikdo v dohledu, probere Stevena, řekne mu ať se nehodí na duchy a pošle ho domů.

V Sekci jde Nikita za Šéfem. Ten je se splněním jejího tajného úkolu velmi spokojen. Steven je v pořádku. Nikitu ale ze Sekce pustit nemůže. Zkoušel prý všechno, ale nevyšlo to. Nikita nevěří, že se o něco vůbec pokusil. Vyhrožuje, že má na kazetě jeho doznání, že je Steven jeho syn a také slib, že jí zajistí odchod ze Sekce. Na to jí Šéf řekne, jestli je to ta kazeta, kterou právě drží v ruce. Dojde jí, že jí Michael sledoval a ke kazetě se dostal. Podívá se dolů prosklenou stěnou Šéfovi kanceláře. Když se k ní Michael otočí, pošle mu „děkovnou“ vzdušnou pusinku.

Vedlejší role: Christopher Kennedy, Dan Pawlick, Tony Nappo, Pedro Salvin, Frederick Broson, Leanne Adachi

17. Strach [ Noise ]
Scénář: Michael Loceff
Režie: T. J. Scott

Sekce pátrá po Cyrusu Kavalim, jehož režim byl svrhnut a místo něj byla nastolena demokratická vláda. Kavali se ale odmítá vzdát a z exilu sbírá podporu k svému opětovném nástupu do čela země. Z jeho dodavatele zbraní Goldena dostane Madline informaci, že ve skladu umělecké galerie jsou uloženy zásoby raket, které mají být Kavalimu doručeny.

Michael, Nikita, Birkoff a další agenti se vydávají do galerie, kde se Michael snaží ve skladu rakety najít a umístnit na ně lokalizátor, což se mu také podaří. Nikita je v galerii a pozoruje okolí. Jeden z mužů Kavaliho ochranky přistihne sekčního agenta Lonnieho, podřízne ho a sebere mu komunikátor. Birkoff ale brzy zjistí, že něco nehraje a řekne Nikitě, aby přepla na kanál B. Ochranka blížící se k jejich autu by je jinak slyšela. Nikita se snaží Birkoffa uklidnit a řekne mu, že je v poklopu v podlaze uložena zbraň a navede ho, jak ji nabít. Muž z ochranky vleze dovnitř a Birkoff do něj vypálí celý zásobník. V tu chvíli se tam objeví Nikita a povolá tým zpět do auta.

V Sekci Šéf zdůrazní, že se jim rakety nesmí ztratit z očí. Birkoff je velmi psychicky otřesen. Poprvé zabil člověka. Jeho špatného rozpoložení se všimne pouze Nikita. Mezitím se přijde na to, kam mají být rakety dodány. Na akci vyráží tým s Michaelem, Nikitou a Birkoffem. Ten je musí z auta chránit počítačem, aby je Kavaliho lidé přes satelit nenašli. Je stále otřesený svým předchozím zážitkem. Má pocit, že něco venku slyší. Přestane na chvíli dávat pozor na počítač a tým se tak dostane pod přímou palbu nepřítele.

Birkoff je odvolán a na jeho místo je dosazen Simon, kterému se podaří najít místo, kam bylo v minulosti dovezeno více dodávek raket. Madline dovolí Nikitě si přečíst Birkoffovu složku, z které zjistí, že před akcí nebyl již sedm let venku ze Sekce. Snaží se ho trochu vystrašit, probrat ze splínu a nakonec vytáhnout ven do baru. Ještě v Sekci potkají na chodbě tým, vyrážející do akce. Mezi týmem je i Simon. Birkoff se ho ptá, proč si s sebou bere jeho měnič. Simon ho chce užít k územní simulaci. Birkoffovi se to nezdá, ale nechá to být. Nikita ho v baru seznámí s jednou z přítomných děvčat. V prostředku rozhovoru Birkoffovi dojde, že snímač, který Simon použil, je moc hlučný. Kavaliho citlivá elektronika ho zcela jistě zachytí a letadlo s týmem určitě sestřelí. To se tak skutečně stane. Protože jsou všichni agenti s vyšší hodností na jiných akcích, vydávají se na záchranou akci Birkoff s Nikitou a dvěma týmy. Nikita se dostane do nebezpečí, a protože není čas přivolat posilu, vyběhne Birkoff z auta a pomůže jí. Včas se objeví Michael s týmem, zlikvidují zbytek nepřátel a odjíždí zpět do Sekce.

Vedlejší role: Richard Waugh, Verslav Krystzan, Jon Wildman, Angela Ward, Tara Slone, Dwayne Hill, Lindsay Collins, Paul Noiles, Adriana Galic, Stefan Brogren, Harve Sokolof

18. Hlasy [ Voices ]
Scénář: Maurice Hurley
Režie: David Warry-Smith

Při cestě z nevydařené akce, jejíž cílem bylo zajmutí zaměstnance velvyslanectví Tossiho, napadne Nikitu muž a snaží se jí znásilnit. Ta se mu bez problémů ubrání, ale udělá chybu a nezabije ho. Násilník Jack Crane nejdříve před policií předstírá, že ho nějaká žena napadla. Díky náhodné svědkyní napadení vyjde brzo najevo, že není obětí zločinu, ale naopak sériový vrah žen, na jejichž případech pracuje detektiv O'Brian. K usvědčení mu ale chybí důkazy. Snaží se tedy najít tajemnou ženu, která zločinci utekla.

Sousedka Carla přivede k Nikitě svého nového přítele Kevina. Po čase Kevin Nikitu navštíví a sdělí jí, že o Carlu nestojí a ve skutečnosti má zájem o ní. Ta ho přinutí, zhnusená dalším podlým chlapem, aby Carle zavolal a řekl, že jejich vztah nemyslí vážně. Mezitím se detektivu O'Brianovi podaří zjistit Nikitino bydliště. Snaží se jí přesvědčit, aby proti násilníku svědčila. Když se mu to nepodaří, ukradne jí alespoň skleničku, a tak podle DNA zjistí, že měla údajně zemřít ve vězení.

Při dalším pokusu se sekci podaří Tossiho zajmout a získat tak informace o místě jeho setkání s teroristou Leonem Elderem. O'Brian sleduje Nikitu do Galerie, kde chce sekce zajmout za Tossiho spolupráce Eldera a sdělí jí, že ví o její údajné smrti a opět se jí snaží přinutit, aby svědčila. Elder zpozoruje, že něco není v pořádku a zabíjí Tossiho. Sekce nemůže dál v plánu akce pokračovat, protože má v místě málo agentů. Michael musí akci ukončit, ale příště už mu Elder neunikne.

Nikita dostane šanci situaci s O'Brianem vyřešit. Nabídne mu Craneho zmizení, za to má detektiv nechat Nikitu na pokoji. To on odmíná. Nikita zločince vyhledá a zabíjí ho. Pak vyláká O'Briana do Starých Dvorů a vše narafičí tak, aby to vypadalo, že Craneho zabil sám. Na rozhodnutí mu dává 2 minuty, buď se může nechat zajmout policií za násilníkovu vraždu nebo půjde s ní. O'Brian se rozhodne pro druhé a ocitá se v sekci, kde bude vycvičen v agenta.

V závěru Madline Nikitě řekne, že přivedení O'Briana do sekce je jasným důkazem o tom, že se pomalu stává jednou z nich, na což Nikita odpoví, že se tak nikdy nestane.

Vedlejší role: Stephen Shellen (Det. Marco O'Brien), Anais Granofsky (Carla), Oliver Becker (Jack Crane), Chris Warren (Kevin), Jim Codrington (Det. Delray Jackson), Arturo Fresolone (Tossi), Gina Bertoia (Mel), Yuval Daniel (Elder), Lindsay Collins (Agentka)

19. Válka [ War ]
Scénář: Maurice Hurley
Režie: Rene Bonniere

Seznam agentů, který se Sekci stále nepodařilo najít, má nyní v rukou Rudá stopa. Z bezpečnostních důvodů je tedy třeba ukrýt agenty po celém světě. Nikdo z nich nesmí prozradit místo záložní základny Sekce. Georg nechce Sekci pomoci, takže jsou v tom sami. Rudá stopa podepsala těsně před získáním Seznamu smlouvu s obchodníkem se zabijáky Garschou. Michael s Nikitou jedou za Garschou do Rabatu. Ještě než vyjedou, zavolá si Šéf Michaela k sobě do kanceláře. Před nástupem do auta pak Michael Nikitě řekne, že kdyby se mu něco stalo, chce aby šla do jejich záložní základny ve Frankfurtu.

V Rabatu vyhledají Garschu, který jim prozradí sídlo Rudé stopy a umístnění trezoru, kam jsou ukládány důležité dokumenty. Michael doufá, že je tam ukryt i Seznam. Nikita jde dovnitř sama. Je to ale past. Jakmile otevře už pootevřený sejf, je omráčena. Michael zabije Garschu. Nikitu vyslýchá vysoce postavený člen Rudé Stopy Dominic. Nikita mu dá dvakrát informace o sídle základny, ale Dominic už dopředu ví, že je to lež. V jejích záznamech si přečetl, že má strach z krys. Zavře je v kleci. Z jedné strany do ní strčí Nikitě hlavu, z druhé zapálí oheň. Vystrašené krysy se snaží dostat od ohně pryč, takže pokoušou Nikitě obličej. Když i přesto odmítá říci pravdu o základně, chce jí nechat zabít. V tom okamžiku je na místo dovlečen Michael, který byl přistižen při pokusu o Nikitinu záchranu. Podle jejího prudce stoupajícího tlaku, ukazujícího se na přístrojích, ke kterým je připojená, Dominik pozná, že jí na Michaelovi velmi záleží. Zavře Nikitu do klece a Michaela odvede. Ani ten mu ale pozici základny neprozradí. Dominic ho nechá zavřít do klece vedle Nikity a odejde.

Po chvíli Michael klece rozhoupá, aby byl Nikitě blíž. Řekne jí, že když ho mučili a už to nemohl vydržet, myslel si, že to skoro řekne, ale vzpomněl si na ní. Jediná z nich má ještě duši. Už neví, co je to láska, ale jediné co v něm žije, je ona. Jeho vyznání přeruší Dominic. Chce Michaelovi píchnout substanci, po které zešílí. Nikita je dojatá Michaelovým přiznáním a ví, že Michael nepovolí, a tak Dominicovi řekne, že je základna v Německu. Dominic zavře Michaela zpět do klece a jde si to ověřit. Když není nikdo v dohledu, dostane je Michael z klecí. Nikita zaslechne Dominica, který poslal své lidi do Frankfurtu a přes Michaelův protest ho zastřelí. Chce nahlásit Sekci, že je prozrazena základna, ale Michael jí řekne, že už to vědí. Nejdřív nechápe jak, ale pak jí to dojde. Věděli, že kvůli Michaelovi základnu vyzradí. Nejspíš se nechal zajmout schválně. Nikita ho nazve bezcharakterním komediantem. Při útěku je postřelena agentem Rudé stopy. Když se ostatní agenti Rudé stopy nahrnou do údajného sídla záložní základny Sekce, zavřou se všude železné dveře a vybouchnou nálože. Past sklapla.

Michael je u Nikity, která v bezvědomí leží na marodce. Přijdou tam i Šéf s Madline a ptají se ho, jak se jí daří. Načež Michael odpoví, že je jí lépe než jim všem. Když oba odejdou, nakloní se k ní a pošeptá jí, že to nebyla všechno lež, co jí předtím v kleci řekl. Lehce jí pak políbí, ale Nikita se i ze spánku od něj odvrátí.

Vedlejší role: James Faulkner, Costa Kamateros, Coman Poon, Christine Van Haltern

20. Verdikt [ Verdict ]
Scénář: Robert Cochran
Režie: Gilbert Shilton

Nikita is forced to defend Jovhan Mijovich when terrorists turn his inaugural ball into a tribunal.

Vedlejší role: Eric Peterson, David Calderisi, Kate Greenhouse, John-Patrick Mavric, Mary Moore, Joanna Bacalso

21. Vymývání mozků [ Brainwashed ]
Scénář: Peter Bellwood
Režie: Rene Bonniere

Sekce má podezření, že číšník Colman Reilly je zodpovědný za vraždu nezávislého obchodníka se zbraněmi jménem Jason Darrow. Když mu Nikita položí zdánlivě nevinnou otázku, vyskočí Reilly z okna restaurace nacházející se v 65. patře. Při prohledávání jeho bytu se sekci do rukou dostane přístroj zvaný fázovací mušle. Je určený k vyvolávání hlouběji ukrytých informací a zároveň k psychickému programování lidí. Madline dá Birkoffovi a Walterovi za úkol zjistit, na co byl přístroj programován. K pokusu je třeba dobrovolníka, kterým se stává Nikita. Přístroj jí mimo jiné ukazuje špatné zážitky z dětství. Jedním z nich je zážitek ze školního hřiště. Tenkrát přepadla Nikitu parta starších dětí a zmlátila ji. Díky programu je nyní přepere Nikita a zbaví se tak pocitu prohry.

Birkoff program analyzuje. Přitom se mu podaří zjistit výrobce a celkový počet vyrobených mušlí, což je pět. Michael vyjede do akce a zajme ženu jménem Chan Park. Madline brzy zjistí, že není Korejka, za niž se vydává, ale Mongolka a že ti zbývající 4 naprogramovaní lidé mají za úkol zabít nového čínského premiéra, jehož politika negativně ovlivnila život v Mongolsku. Za to se mu chce Park pomstít.

Nikita má díky následkům pokusu s mušlí vidiny. Zjevuje se jí zlý otčím, který ji a její matku bil. Proto tajně podstoupí druhý pokus s mušlí. Tentokrát otčíma zbije ona. Ovšem dlouho skvělý pocit úspěchu netrvá a chce opět vyzkoušet mušli. V tom jí ale Michael zabrání.

Jeden potencionální vrah je vystopován a zneškodněn. Ovšem další tři jsou ještě neznámí. Nikita s Michaelem vyrážejí do akce, jejímž cílem je ochrana čínského premiéra. Když se jim podaří zneškodnit všechny tři naprogramované případné vrahy politika, Birkoff zjistí, že přichází v úvahu ještě jedna osoba. Nikita. Na poslední chvíli se Michaelovi podaří Nikitě ve vraždě zabránit.

Vedlejší role: Janet Lo (Chan Park), Steve Mousseau (Colman Reilly), Fred Lee (Premier Hua Feng), Alex Stapley (malá Nikita)

22. Milost [ Marcy ]
Scénář: Michael Loceff
Režie: Joseph L. Scanlan

Michael a Nikita sledují teroristu Tylera a stanou se svědky jeho schůzky s obchodníkem Spidelem. Nechávají Tylera odejít a zajmou Spidela. Ten se poté přizná, že Tylerovi nabídl úplně novou trhavinu, kterou vynalezl jeho zaměstnanec Stanley Shayes. Výjimečnost této trhaviny je v tom, že ji nelze objevit žádným běžným detekčním přístrojem.

Walter je v tomto z počátku skeptický, ale přesto se spolu se Spidelem, Michaelem a Nikitou vydávají za mladým vynálezcem. Při zkoušce se nejen potvrdí její síla, ale i nemožnost ji objevit. Sekce posílá Spidela a Stanleyho pryč. Tyler nechává Spidela zastřelit a unést Stanleyho, který si ani neuvědomuje důsledky svého vynálezu, jako se spíš chce zařadit mezi velké vynálezce a získat Nobelovu cenu.

Tyler se ze Stanleyho snaží dostat vzorec trhaviny. Šéf posílá tým, aby Stanleyho od Tylera unesli. Protože má ale Stanley na těle bombu a není čas na její odstranění, dostane Nikita příkaz ho zabít. Ta ale nemůže tak chladnokrevný čin provést. A když jí Madline potvrdí, že nikdy nebude od Sekce volná, hodlá Nikita spáchat sebevraždu. Včas jí v tom svou návštěvou nevědomky zabrání Michael, který ji přijde domluvit, aby prostě dělala svou práci, což Nikita odmítá.

Aby nebyl vzorec vyzrazen, posílá Sekce tým, který má umístit nálože do továrny, kde je Stanley držen. Zpět z akce se má vrátit pouze Michael, Birkoff a Walter. Nikita a ostatní agenti mají být obětováni. Pravdu o konci akce ví jen Michael. Ten Nikitě tajně podstrčí panel, údajně pro případ kdyby jí nefungovala vysílačka. Ve skutečnosti jí na něj včas pošle zprávu, že se jedná o sebevražednou akci, aby utekla a do sekce se nevracela. Je volná. Po výbuchu si všichni myslí, že při výbuchu zahynula. Michael se s ní snaží spojit, ale ta na jeho zprávy neodpovídá a odjíždí vlakem vstříc své tak dlouho vysněné svobodě.

Vedlejší role: Sean Whalen (Stanley Shayes), Richard Clarkin (Tyler), Alan Mozes (Spidel), James Kirchner (Agent), Kay Valley (2. Agent)

« 1. série | 2. série | 3. série | 4. série | 5. série » NOVINKY | EPIZODY | O SERIÁLU | HLAVNÍ ROLE | HUDBA | ČLÁNKY | ODKAZY

všechna práva vyhrazena - all rights reserved
© jan oharek 1999-2007
Epizody