Al a jeho bláznivá rodina

Článek z »TV Magazínu« 6/2002, strana 9 [08.02.2002]
Velká láska, běžné každodenní potyčky a pak sladké usmiřování – i tak by mohl znít podtitul amerického sitcomu Ženatý se závazky, který se nedávno vrátil na naše obrazovky. Jeho hlavními hrdiny jsou členové rodiny Bundyových – manželé Al a Peggy, kteří poněkud zvláštním způsobem řeší četné rodinné problémy, a jejich dvě povedené děti – tupá dcera Kelly a praštěný synek Bud. Seriál se točil deset let a má 262 dílů.

Hlavou rodiny je Al Bundy, který živí ženu a děti jako prodavač bot. Této role se svým osobitým způsobem zhostil Ed O'Neill, který je pravým opakem postavy, kterou hraje, i když ho lidé často s touto rolí ztotožňují.

Al Bunda "Já nejsem Al a nikdy jím nebudu! Stává se mi, že na mne lidé zavolají: Čau, Ale, jak se máš? Pokaždé mě to dost naštve. Lidé mají asi raději postavu, kterou hraji, než mě samotného a někdy je mi to líto," připouští rodák z Youngstownu v Ohiu. Ed začínal jako dělník v ocelárnách, pak se začal věnovat studiu a nějakou dobu také sám učil. Nakonec zjistil, že ho to táhne k herecké profesi a pokračoval ve studiu v hereckých kurzech. Ve třiceti se oženil s tanečnicí Cathy Rusoffovou a spolu odjeli do New Yorku, kde začal Ed hrát v divadle. Chopil se nabízené šance a zakrátko se prosadil na Broadwayi, pak přišly roličky v seriálech jako Hunter nebo Miami Vice a role ve filmech (např. Na lovu, Žoldáci). Po deseti letech konečně dostal roli Ala Bundyho a s ní se dostavila také celosvětová popularita. "Mé začátky nebyly lehké, ale naštěstí už je to za mnou," libuje si herec, který má dnes vilu v Pacific Palisades v Kalifornii. Jeho největším koníčkem je vaření.

Peggy a Al v hotelu Poppy's "Paní domu" Peggy hraje se záviděníhodným šarmem Katey Sagalová (nar. v L. A. 19. ledna 1954). "Když jsem začínala v tomto seriálu, říkala jsem si, že nevydržím ani půl roku. A vydržela jsem to celých deset let! Přitom Peggy je zcela jiná než jsem já," říká Katey, které život přichystal nejednu tvrdou zkoušku. V mládí přišla o rodiče a jako nejstarší se musela postarat o své čtyři mladší sourozence. První manžel jí tragicky zahynul, Katey se zhroutila a stala se závislá na alkoholu a lécích. V roce 1986 se rozhodla ke změně. Vdala se za hudebníka Jacka Whitea a ve čtyřiceti se konečně stala matkou – narodila se jí vytoužená dcera Sarah Grace a dva roky nato přišel na svět syn Jackson James. Během natáčení potratila. "Vždycky jsem ale věřila, že se štěstí jednou usměje i na mne," říká. Katey je úspěšná i jako zpěvačka a na svém kontě má již dvě alba. "Herectví a zpívání mě sice baví, ale moje děti jsou pro mne to nejdůležitější."

Dceru Kelly hraje sympatická Christina Applegateová, která se díky své hrdince stala velmi populární. Také ji diváci s její seriálovou rolí často ztotožňovali. "Těžko mohu lidi přesvědčit, že nejsem tak tupá, jako je Kelly," říká dcera herečky Nancy Priddyové a reklamního manažera, narozená v Los Angeles 25. listopadu 1971.

Christina je vlastně dítě televize, již jako tříměsíční mimino se objevila v náručí své matky v jedné epizodě soap opery Tak jde čas. Pak vystupovala v reklamách a od osmi let se věnuje herectví, přičemž stihla studovat tanec, jazzový zpěv a hrát na avantgardních scénách i ve filmu (Ulice, Neříkej mámě, že pečovatelka zemřela, Divoký Bill). To, že není jen "hloupou blondýnkou", dokázala rolí matky, která je nucena sama vychovávat své děti v úspěšném seriálu Jesse, jež jí vynesla nominaci na Zlatý glóbus. V době operace v Perském zálivu ji američtí vojáci zvolili nejkrásnější televizní herečkou. Je majitelkou restaurace Faulkner's Brasserie v Hollywoodu.

Kelly, Al a Bud "Kdybych byl takový, jako Bud, otec by mě určitě přizabil. Vždyť by se to se mnou nedalo vůbec vydržet," říká představitel nejmladšího člena rodiny David Faustino, pocházející z Nortridge v Kalifornii. "Moje rodina je úplně normální. Tatínek je kostýmní výtvarník a je věčně zavřený ve své pracovně," dodává herec, který se stal vzorem mladšímu bratrovi Michaelovi, jenž se pokouší prosadit se ve stejné branži. David je třetí ze čtyř sourozenců, jeho bratr Randy a sestra Nicole jsou učitelé. Stejně jako představitelka jeho seriálové sestry se David objevil před kamerou už ve třech měsících, a to v reklamě na pleny. Jako dítě si zahrál v několika seriálech a filmech a vystoupil i na divadle. Na svém kontě má již přes stovku rolí.

Díky postavě přitroublého Buda, jehož celoživotním snažením je sehnat si holku, získal David popularitu i poznání, že sláva má své stinné stránky. "Jednou jsem šel do lokálu, to mi bylo devatenáct, a požádal jsem o pivo. Když číšník nereagoval, zeptal jsem se ho, zda neví, kdo jsem. On řekl, že ví, a právě proto také ví, že ještě nejsem plnoletý a nesmím pít alkohol. Pivo jsem nedostal..."

Veronika Pechová
Naskenované preview článku...

No a pokud vám html verze nestačila, zde vám nabízím ke stažení celý naskenovaný článek ve formátu JPEG sbalený do ZIP archívu.

DOWNLOAD
[1200x2203 - velikost 332kB]

Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/