Ženatý... se závazky
(Married... with children)


Tiscali.cz (Oskar Černý) středa 02.01.2002
Je čas slavit a nezřízeně hodovat! Televize Prima začíná od nového roku vysílat sitcom Ženatý... se závazky (Married... with children). Kdo ho sledoval už když běžel na Nově, má jedinečnou příležitost si ho užít znovu. Ten, kdo si ho dříve nechal z jakýchkoli neospravedlnitelných důvodů ujít, nechť neudělá tutéž chybu dvakrát. No, možná to nebude nic moc pro milovnice telenovel, ale mladší ročníky ženské populace a muži jakéhokoli věku se na tomto seriálu asi vzácně shodnou. Je to bomba!

Ženatý se závazky "Ženatého" začali vysílat na FOX TV jako alternativní protiváhu pro ty, kteří nemají dost pevné nervy na pozitivní a korektní rodinné seriály typu Cosbyových (Cosby Show), Plný dům (Full House) a desítek dalších, jichž jsme na našich obrazovkách - prozatím - milosrdně ušetřeni. Na rodinách, kde se mají všichni rádi není jistě nic špatného, na druhé straně se při pohledu na nevinnou dětskou tvářičku, jak roztomile říká: "Miluji tě, tati! Jsi ten nejlepší táta," rozchechtá spíš cynik. Nemluvě už o větě: "Jsi prima kluk, synku, jsem na tebe hrdý." Pokud se poněkud černější humor provozuje s vkusem a bez jedovaté sliny, pak neznám lepší hlášku než: "Copak nechceš, aby tvé děti měly aspoň jednu šťastnou vzpomínku, kromě tvého pohřbu?".

Poprvé byl seriál vysílán v roce 1987 a dočkal se úctyhodných 11 sezón (261 dílů). Na rozdíl od spousty jiných, které časem ztrácejí grády, tenhle vytrvale a ve velkém stylu šlape až do konce. V roce 1997 byl zastaven, protože míra sledovanosti už neospravedlňovala vysoké náklady (1,5 mil. dolarů za epizodu), jež do něj produkční společnost Columbia Tristar v konečné fázi pumpovala.

Znalec může následující dva odstavce v klidu přeskočit, ale neznalcům a zapomětlivcům připomeneme, s kým že se to v seriálu vlastně setkáme. V první řadě je to rodina Bundových: Otec Al Bunda, prodavač bot a hlavně velká smolná nula, pro něhož je rodina horší než turecké vězení, matka Peggy, žena v domácnosti, co si oblečení vybírá tak, aby jí ladilo s gaučem co stojí před televizí, a který nikdy neopouští.

Pak tu máme mladšího synka Buda, majitele několika nafukovacích panen a explicitních magazínů, jimiž si kompenzuje své neúspěchy u žen. Nezapomeňme na poněkud nechytrou Kelly, která je - po neopatrné ráně do hlavy v ranném dětství - prototypem pro ověření pravdivosti vtipů o blondýnách. Rodinu uzavírá pes Buck, jenž je o něco chytřejší než Kelly, takže jsem ho asi neměl jmenovat až nakonec.

Bundovým zdatně sekundují sousedé Rhoadesovi, posléze D'Arcyovi, neboť Marcy, to nejhorší ztělesnění emancipované manažerky, vyměnilo svého prvního manžela Steve Rhoadese za ukázkového nemakačenka Jeffersona D'Arcyho (polovina 5. série), který jí každé ráno mává ze svého kulečníkového pokoje, když jde ona do práce. Plejádu doplňuje Griff, Alův podobně neschopný kumpán z obchodu s obuví Gary's, pak strážník Dan, a vlastně celá parta pivních skautů ze sdružení Ne, Madam.

Ženatý se závazky je mimořádně povedený seriál, a kdo ho aspoň okem zahlédl, tomu určitě nemusím připomínat, že se má každý večer od pondělí do čtvrtka dívat na TV Prima. Za zmínku stojí, že by nikoho neměl zklamat ani výborný dabing.

Zdroj: Tiscali.cz
Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/