Jsem do tebe blázen, ale ne navždy!

Květy 34/2002 (Jana Bednářová) - pátek 23.8.2002
Když se řekne manželství, málokdo se rozzáří. Muži dostanou vyděšený výraz a ženy začnou mluvit mnohem, mnohem rychleji. Pouze dvojice, které si své Ano řekly teprve nedávno, jdou do tohoto dosti riskantního dobrodružství s bezstarostným úsměvem.

Vždyť je přece čekají noci plné lásky, společná probuzení a nakonec možná vytoužený potomek. Nebo dva. Ovšem po této možnosti je tu téměř stoprocentní jistota, že se z neodolatelného mužského stane štvanec s nálepkou Ženatý se závazky. Správně jste uhádli, že řeč je o dvou mimořádně úspěšných komediálních seriálech Jsem do tebe blázen a Ženatý se závazky.

[...]
Tady byla část o seriálu "Jsem do tebe blázen". Kdo si ji chce přečíst, ať si stáhne naskenovaný článek :).
[...]

Al Bunda Americká "normální rodinka"
Tak nazývají naši diváci každodenní porci jednoho z nejrozsáhlejších amerických sitcomů Ženatý se závazky. Prostě dnes skoro každý ví, co se právě děje "u Bundů". Na počátku, už v roce 1986, byl jednoduchý, ale samozřejmě geniální nápad. Scénáristé Ron Leavitt a Michael G. Moye se rozhodli jít proti dobovému vkusu, který servíroval nablýskané Dallasy a Dynastie. Žádný boháč s rančem, na kterém proudí ropa, ale prodavač bot, který rozhodně nemá na rozdávání. Přesto musí každý den (a v úvodu každého dílu) rozdat manželce a dvěma povedeným ratolestem bankovky, z nichž tu poslední chňapne i psí chlupáč. Hlavní moto tvůrců znělo: "Průměrný Američan přijde utahaný domů, pustí si televizi a najednou vidí, že jakýsi Al Bunda má ještě horší rodinu a ještě větší smůlu než on sám. To ho určitě povzbudí." Zabralo to stoprocentně.

Jací jsou ve skutečnosti?
Vaši oblíbenci, jejichž seriálové osudy znáte dokonale, mají i své vlastní životy. Ed O'Neill (1946) chtěl být hercem už na univerzitě, ale nakonec ho zlákal fotbal. Hrával v prestižních klubech (za tým Pittsburgh Steelers), ale jednoho dne toho nechal a odjel do New Yorku. Tam dělal řidiče autobusu, povolání, o kterém prohlásil, že "je snad to nejhorší na světě". Později dodával: "Hned za prodavačem bot." Také studoval herectví; zlom nastal, když mu osudový záskok na Broadwayi zajistil práci do konce sezóny. V roce 1987 byl vybrán na roli Ala. Myslel, že sitcom skončí po prvních pěti epizodách, skončil však po deseti letech a všichni doufají, že se ještě vrátí. Ed O'Oneill je sportovec, věnuje se teď vytrvale brazilskému džiu-džitsu. Televizní hvězdou je nejen díky Alovi. Loni měl premiéru rozsáhlý kriminální seriál Velké jablko (Big Apple). Tak se říká New Yorku a herec si v něm zahrál drsného newyorského poldu.

Katey Sagalová (1956) - Peggy Bundová - měla budoucnost jasnou. Otec byl režisér a matka dokonce úplně první americká režisérka. Její první role na obrazovce byla v jedné z epizod poručíka Columba (mimochodem - režíroval to tatínek). Pak otec tragicky zemřel při autonehodě, Katey se po sedmi letech rozpadlo manželství a v roce 2000 se rozvedla. Měla problémy s alkoholem, ale zvládla to. Hraje v seriálech a pro televizi natočila před rokem a půl pořad "Intimní portrét: Katey Sagalová".

Christina Applegateová (1971) vyrůstala také v umělecké rodině a na obrazovce se objevila jako tříměsíční miminko v reklamě se svou matkou, herečkou a zpěvačkou. Je úspěšná jako herečka, nejslavnější samozřejmě jako Kelly Bundová. Nyní vítáme v kinech její nový film s výstižným názvem Prostě sexy. Před rokem se šťastně vdala, je šikovná podnikatelka, v Hollywoodu vlastní restauraci. Miluje zvířátka; má několik koček a psů.

David Faustino (1974) vyrost a stále bydlí v Los Angeles. Stejně jako mnoho hollywoodských dětí (včetně jeho partnerky Christiny) vstoupil do ateliéru v roli reklamního kojence. Jeho seriálový Bud Bunda mu pomohl v šoubyznysu i podnikání. Je manažerem nočního klubu na prestižním hollywoodském Sunset Boulervardu, vydal rapové album. Je pořád svobodný. Zřejmě si dobře pamatuje, jak jeho seriálový tatínek Al Bunda skončil svou kariéru tím, že "potkal Peggy, nejbáječnější a nejférovější holku ve městě".

Naskenované preview článku...

No a pokud vám html verze nestačila, zde vám nabízím ke stažení celý naskenovaný článek ve formátu JPEG sbalený do ZIP archívu.

DOWNLOAD
[3x 1200x1700 - velikost 652kB]

Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/