Ženatý se závazky - Americký sen naruby

Magazín DNES - čtvrtek 28.12.2006
Úspěšný komediální seriál o prodavači bot a jeho povedené rodince je o všem, co se bojíme doma řict.

Když se koncem osmdesátých let začal v Americe vysílat seriál Ženatý se závazky, způsobil hotové pozdvižení. Zastánci tradiční americké rodiny, a především feministky, nemohli svérázné rodince Bundových přijít na chuť. Soustavné urážky, kterými se mezi sebou Bundovi častovali, byly pro milovníky klasických sitkomů s nahrávaným smíchem opravdu velkým soustem. Odpůrci seriálu však v boji s jeho fanoušky prohráli na celé čáře. Seriál je totiž vtipný.

Tak to je ona - rodinka Bundových Tak to je ona - rodinka Bundových.

Al Bunda je neúspěšný smolař, jeho žena Peggy líná potvora a děti vychytralé bestie. A všichni hezky společně se vysmívají všemu, co je "normálním" lidem svaté - rodinným svátkům, oslavám i manželské lásce, avšak s notnou dávkou černého humoru a chytré nadsázky. I proto patři seriál k nejslavnějším a dodnes z něj diváci citují.

V ateliérech společnosti FOX se sitkom natáčel v letech 1987 až 1997 den co den. O pár let později, když se poprvé vysílal u nás, k jeho popularitě přispěl i vynikající dabing Pavla Zedníčka, Valerie Zawadské, Marcely Rojíčkové a Michala Jagelky.

Představiteli zhrzeného manžela Edwardu O'Neillovi však role mnoho štěstí nepřinesla. Z Alova stínu dnes už šedesátiletý herec nikdy nevykročil. Trocha naděje mu svitla v roce 2001, kdy dostal roli detektiva Mika Mooneyho v seriálu Big Apple. Tvůrci mu po úspěchu legendárního sitkomu dokonale věřili natolik, že pořad nasadili ve stejný čas jako úspěšnou Pohotovost. Velký návrat se ale nekonal. Kvůli nízké sledovanosti se Big Apple dočkal jen pěti dílů.
Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/