Co dělají Bundovi

Článek z Magazínu Práva [30.12.2000]

Seriál Ženatý se závazky díky svým představitelům patřil k nejúspěšnějším tzv. antisituačním komediím. Americká kampaň ze strany modrých límečků show bojkotovala, ale měla opačný výsledek a seriál byl na obrazovkách celých deset let. Jeho herci jsou populární stále.

"Seriál diváci buď milovali nebo nenáviděli, nic mezi tím neexistovalo," říká Christina Applegateová (28) alias středoškolačka Kelly Bundová. "Byli jsme bezvadná parta a strašně jsme se při natáčení nasmáli. Zejména můj televizní taťka uměl kila vtipů a vyprávěl je jako málokdo. Pořád nás bavil. Pracovali jsme spolu celou dekádu a přáteli zůstaneme určitě až do smrti."

Herečka, která začala situační komedii jako patnáctiletá, má za sebou už řadu dalších televizních i filmových rolí, včetně komedie Big hit a vlastního tv sitcomu Jesse. Je konečně šťastná i v soukromém životě.

"Poznala jsem totiž nejlepšího chlapa, který se kdy narodil. Jsem si jistá, že mě s ním čeká skvělý život," prohlásila nedávno o svém příteli, herci Johnathonovi Schaechovi (30). S ním v L.A. také tráví nejvíce času. "Chováme se, jako kdyby nám bylo osmdesát. Když jdeme výjimečně dvakrát v týdnu na večeři, myslíme si, že jsme společenský život přehnali. Scrabble nám zatím nic nenahradilo."

Když byli nedávno na dovolené, udělal faux pas číšník. Zeptal se, jestli jí už někdo řekl, že vypadá jako Christina Applegateová. Odpověděla, že jí to říkají pořád, a číšník odtušil: "Jo, ale ta se líbí mužům víc, protože je daleko oplácanější než vy." To ale Applegateovou, která od konce seriálu v roce 1997 zhubla o sedm a půl kila a několikrát se objevila v seznamu nejkrásnějších lidí časopisu People, nevyvedlo z míry. Jen namítla, že je to daň za to, že tak dlouho nosila vypasovaná trika a minisukně.

Svéráz Al Bunda
Svého televizního manžela Ala Bundu nejlépe charakterizovala herečka Katey Sagalová. "Prožila jsem po jeho boku celých deset let a musí říci, že Ed O'Neill (54) to s ženami opravdu umí. Je nesmírně vzdělaný a inteligentní, je to chlap každým coulem, a už vůbec není hrubý či panovačný."

O'Neill, který žije v Los Angeles se svou manželkou, herečkou Cathy Rusoffovou, hrál po třetí Francouzské spojce v několika dalších úspěšných televizních seriálech. Ve filmu si poté zahrál velkou roli handicapovaného detektiva ve Sběrateli kostí a jako manažera televizní stanice si ho vybrala pro svoji připravovanou komedii populární režisérka Nora Ephronová.

Neopakovatelná Peggy
Vyzývavou manželku Ala by bez bohaté zrzavé paruky dnes už hned tak nikdo nepoznal. Katey Sagalová (46) se ale brání. "Náhodou první tři roky to byla skutečně moje hříva. Vždycky to ale trvalo hodinu, než ji načesaly, a k tomu vystříkali litry laku, a tak po čase, abych si vlastní vlasy neničila, mi koupili paruku." Úspěch seriálu vysvětluje následovně: "Myslím, že to bylo i proto, že my všichni jsme byli v pohodě, ne jako to bývá u jiných seriálů, kde se herci bojí, zda přežije další sezónu. Naopak. Poslední léta jsme si konec všichni už tajně přáli."

Během čtvrté sezóny prožila Katey osobní tragédii, kdy její těhotenství, zabudované už do scénáře, skončilo předčasným porodem, který dítě nepřežilo. "Tehdy jsem byla opravdu zoufalá, protože jsem už dvakrát potratila a mít dítě bylo mým zbožným přáním. Producenti se ke mně ale zachovali perfektně, předtočili se mnou několik dílů a poslali mě domů s tím, ať se v klidu zase pokusím otěhotnět."

Katey se ale na natáčení vrátila a nakonec, ale až v závěru seriálu, se její sen dětech splnil. Teď se plně věnuje rodině a točí se okolo dvou vymodlených ratolestí - pětileté Sarah a čtyřletého Jacksona - a svého manžela, hudebníka Jacka Whita (46), kterého si vzala před šesti lety. Do televize se vrátila teprve letos na podzim. Hraje v situační komedii opět manželku v domácnosti. Výhodou je, že na cestu na natáčení potřebuje od svého domku v Los Angeles jen dvacet minut. "Jedině proto jsem roli také vzala. Chci být vzornou matkou, pomáhat dětem i s úkoly, až začnou chodit do školy."

Roztoužený Bud
David Faustino hrál Buda Bundu od třinácti let. "Prožil jsem při natáčení celou pubertu, dospívání i dobu kolem dvaceti, ale teď jsem daleko šťastnější," prozrazuje dnes už šestadvacetiletý herec. "Navíc mám moc hezký dům na Hollywood Hills a právě dostavuji malý srub v Novém Mexiku."

Když Ženatý se závazky skončil a David nevěděl, co dál, pomohla mu jeho seriálová sestra Christina Applegateová, která ho za ta léta společného natáčení brala jako opravdového mladšího bráchu a představila mu moderní víru nového věku v New Age Agape Church.

"Hrozně mi to pomohlo. Seznámil jsem se se spoustou zajímavých lidí a mám pocit, že jsem našel sám sebe," pravil Faustino, který si mezi nimi konečně našel partnerku, herečku Andreu Elmerovou (24). "Jsem z ní nadšený. Kdyby ji měl tehdy Bud, štěstím by se zbláznil."

Bud prostě dospěl. "Pakliže si už nezahraju, nějak se s tím vyrovnám. Vím, že zdaleka ne každá dětská hvězda je úspěšná i v dospělosti. Zatím ale ještě věřím, že se mi to podaří, zvlášť když mi dodává kuráž moje milá od fochu."

(jaro)


Popisky k fotografiím
 • Snímek ze seriálu Ženatý se závazky.
 • Al Bunda se připravuje na svou další komediální roli.
 • Katey Sagalová si opět zahraje manželku v domácnosti.
 • David Faustino je s Andreou Elmerovou velmi spokojený.
 • Christina Applegateová na svou další životní roli teprve čeká.


 • Chyby v článku, které jsem musel opravit (někdy to nešlo...)
 • Druhá věta v úvodu nedávala smysl :)
 • Christině bylo již 29 let...
 • Christinin přítel se jmenuje Johnathon Schaech a ne Johnathan Schaechem :)
 • Ed se jmenuje O'Neill - ne O'Neil
 • Ed O'Neill ve Sběrateli kostí nehrál onoho handicapovaného detektiva - toho hrál Denzel Washington
 • Katey Sagal má nyní 44 let - ne 46
 • Katey Sagal se s Jackem Whitem před půl rokem rozvedla
 • Ta "situační komedie" je sitcom Tucker, který byl v říjnu zrušen
 • U Davida už raději ani věk neuvedli... :)


 • Prostě další aktuální a kvalitní článek...... :o)

  Naskenované preview článku…

  No a pokud vám html verze nestačila, zde vám nabízím ke stažení celý naskenovaný článek ve formátu JPEG sbalený do ZIP archívu.

  DOWNLOAD
  [2500x1770 - velikost 299kB]


  Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
  copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
  http://www.bundastranky.cz/