Odkazy na jiné Ženaté stránky
Poslední aktualizace: 21 - 12 - 2000

Stránky v České Republice

Bundí Svět
Autor: Petr Misák
http://www.volny.cz/bunda/

Jsou úplně první stranky, které se u nás objevily! Ve své době znamenaly opravdu hodně, ale po skončení seriálu na televizi n@va přestaly být pravidelně aktualizovány, což je škoda. Najdete na nich vše, co na co si jen vzpomenete, ale hlavně si zde můžete objednat (nebo mohli jste - nevím :) ) tričko NO MA'AM!

Bundí svět
Bundí Svět

Česká Bundyologie
Autor: Lukáš Kadlec
http://www.sweb.cz/beachboys/bunda/

Tato sajta vznikla v dubnu '99. Specializuje se hlavně na přepis MwC scénářů, které u nás nikde jinde nenajdete! Lukáš se taky tváří, že umí programovat :), takže zde naleznete taky plno všelijakých prográmků s MwC tématikou. Rozhodně taky nesmím zapomenout na to, že zde při každém updatu uvádí jednu epizodu v RealAudiu nebo ASF videu! ČB je aktualizována stějně jako BS - jak se to Lukášovi hodí :).

Česká Bundyologie
Česká Bundyologie

Bundí Listy
Autor: Marek Chudoba
http://freeweb.bohemia.net/list/

Bundí Listy jsou nejnovějším přírustkem na našem webu. Rozvíjejí se opradu velmi pomalu :), takže od nich nečekejte žádné zázraky... Prozatím tam můžete nalézt nějaká pozadí pro Windows a informace o MwC jako všude jinde…

Bundí Listy
Bundí Listy

Večernice - Ženatý se závazky
http://www.iweb.cz/~vecer/vecer/serial7.html
Tyto stránky (pouze 2) jsou vlastně jen podstránky filmového internetového webmagu Večernice, ale určitě stojí za shlédnutí! Na jedné stránce je velmi dobře popsána Bundí rodinka a druhá se už věnuje pouze hercům samotným. Večernice se věnuje i dalším seriálům - koho třeba zajímá Krok za krokem nebo Červený trpaslík - měl by tuto stránku určitě navštívit.

Večernice - Ženatý se závazky
Večernice:
Ženatý se závazky

!

Kdo víte o dalších českých MwC stránkách nebo máte svoje vlastní -
napište mi o ní a já vám zde uvedu odkaz + mé hodnocení :).

!


Stránky v zahraničí

Bundyology
Autor: Andreas Carl
http://www.bundyology.com/

Bundyology je uplně nejlepčejší MwC stránka na světě a to myslím smrtelně vážně! :) Pokud jste fandy MwC a nevíte o ní, měli byste se stydět! Andreas zde shromáždil snad naprosto vše, co lze o MwC vypátrat a informace stále přibývají! Vám by se určitě mohlo líbit, že kromě angličtiny jsou tyto stránky dělány také v němčině! Aktualizována je pravidelně každé pondělí.

Bundyology
Bundyology

Ade Bundy's Internet MWC DataBase
Autor: Ade Bundy
http://homepages.force9.net/tattat/

Skvělé stránky o Ženatém se závazky, které jsou zaměřené hlavně na originální (anglické) scénáře, které sice přibývají pomalu, ale již nyní jich tam je poměrně dost! Pokud tedy umíte alespoň trochu anglicky, můžete se na vlastní oči přesvědčit, že český překlad není uplně zrovna to pravé ořechové :). Samozřejmostí jsou informace o MwC, skvělé fotogalerie a za zmínku určitě stojí i grafika dělaná v duchu seriálu.

Ade Bundy's Internet MWC DataBase
Ade Bundy's Internet MWC DataBase

Sony Pictures / Columbia TriStar MwC Page
http://www.spe.sony.com/tv/shows/married/index.html
Jediné oficiální stránky, které v této době fungují! Nenajdete tady žádné extra věci - jen strohá fakta a pár multimediálních souborů. Prostě nic moc - mnohé fanouškovské stránky jsou 100x lepší včetně té mojí! :)

Sony Pictures / Columbia TriStar MwC Page
Sony Pictures / Columbia TriStar MwC Page

Married with children
Autor: Liron Sobol
http://www.geocities.com/Hollywood/Set/1823/

Graficky ne moc povedené stránky, kterým to ale 100x vynahrazuje obsah. Jsou tu totiž TUTS! Co to je? :) Zatím 10 skvělých fan scénářů, z nichž polovině bych dal velmi vysoké hodnocení! Dále tu je test vědomostí, který se velmi podobá mému BundaTestu (teď asi tušíte, odkud jsem čerpal inspiraci :o). Tuto stránku rozhodně nepřehlédněte!!

Liron Sobol's Married with children
Liron Sobol's
Married with children

Married with Children Resource Centre
http://website.lineone.net/~al_bundy/index.html
Taky jedny z výborných stránek, které jsou dělány "originální cestou". Kromě základních informací si zde můžete stáhnout themes pro vaše Windows, skiny pro WinAmp a další věcičky s MwC tématikou. Tahle sajta ovšem vyniká jednou podstatnou věcí - autor nám zde nabídl ke stáhnutí několik originálních MwC epizod (v angličtině) v RealVideo formátu!! Proto říkám - vychutnejte si Ala a ostatní v originálu - je to vážně skvělé podívání!

Married with Children Resource Centre
Married with Children Resource Centre

Married with Children
Autor: Andreas Paul
http://www5.in.tum.de/~paula/mwc/index.html

Též zajímavá stránka plná informací, ale hlavně obrázků, zvuků a několik krátkých mpg filmečků. Najdete zde i VRML verzi Bundovic domku, kterým si můžete libovolně otáčet. Bohužel ale není potažen texturami (tedy alespoň já jsem je tam neviděl :).

Andreas Paul's Married with Children
Andreas Paul's
Married with Children

Third millennium - Married with Children
Autor: Grail
http://www.personal.u-net.com/~ancestry/index.htm

Hlavně zde nehledejte žádné Milénium :). Tato sajta se zaměřila hned na tři seriály - Friends, The Nanny a na Ženatého se závazky. Hned na úvodní stránkce vás čeká hezký popis MwC a jeho jednotlivých postav. Dále zde nalezneme téměř všechny pěkně převyprávěné epizody (má to uděláno podobně jako já…) + jejich hodnocení a je zde i stránka Best&Worst. Které epizody to jsou? Tak se běžte podívat… :)

Third millennium - Married with Children
Third millennium:
Married with Children

The Bundy Quarterly
Autor: Bob Novello
http://www.vesrv.com/bq0.htm

Velmi podivná stránka s designem podobným Christina-Applegate.COM. Ke stáhnutí zde najdete demo na funny screen saver nazvaný "The Bundy Shooting Gallery" a plnou verzi si ale musíte koupit :(. Dále je zde starší rozhovor s Christinou a anonce na její nový seriál "All my life", který se dnes již jmenuje Jesse :) - zkrátka nic extra, ale za návštěvu to stojí…

The Bundy Quarterly
The Bundy Quarterly

Al Bundy - Saturday Night Fever
Autor: Joachim Raue
http://www.weihenstephan.org/~joaraue/indexe.html

Na úvodní stránce této stránky vás přivítá tančící Al coby John Travolta! :) Tyto stránky se řadí k těm "lepším" o MwC, které jsou stále aktualizovány. Najdete tu například skvěle udělaný "BiG-quiz" - pokud získáte dostatečný počet bodů - na konci budete odměněni fotkou nahé "Christiny" - viz Fake1. Dále tu je, stejně jako i na jiných stránkách, plno obrázků, zvuků, ale i pár "videoklipů". A na závěr se třeba můžete podívat, jak by vypadala Lara Croft, kdyby ji hrála Christina! :)

Al Bundy - Saturday Night Fever
Al Bundy -
Saturday Night Fever

Alcyclopedia
http://members.tripod.com/~Trialism/alcyclopedia.html
Autor této stránky si vzal za úkol naschromáždit všechny pojmy, které se kdy v Ženatém se závazky vyskytly a zanést je do jednoho velkého DOC dokumentu (MS Word). Práce je to opravdu obdivuhodná - v této chvíli má "Alova Encyklopedie" 63 stránek A4 a určitě jich ještě mnoho přibude! Encyklopedie ovšem není jen ve Wordovském dokumentu, ale je zde i on-line v html verzi. Součástí Alcyclopedie je také tzv. "The Bundy project", ve kterém se dozvíme o nových slovech jako je Bundyology, Bundyosophy nebo Bundyography :) a mnoho dalších zajímavostí.

Alcyclopedia
Alcyclopedia

Al Bundy Quotes
http://www.rcade.pp.se/al.html
Na této stránce najdete ty nejlepší Alovy hlášky, které kdy pronesl. Samozřejmě v originálním znění - opět tedy můžete porovnat kvalitu překladu českého překladu... Nad většinou z nich jsem se vážně dobře bavil, proto se tam běžte hned podívat! :)

Al Bundy Quotes
Al Bundy Quotes

!

Narazili jste při brouzdání netem na další skvělou zahraniční stránku
a myslíte si, že by zde měla být uvedena? Napište mi její adresu!

!


Stránky o "Ženatých hercích" :)

Images of Christina
http://stone.simplenet.com/christina/
Tohle je pro mě stránka no.1 o Christině Apllegate! Velmi povedený design kombinující se s perfektním obsahem! Nejvíc mne zaujalo přes 20 filmečků - jsou to ukázky z filmů, kde CA hrála, dále celé záznamy snad všech amerických talkshow s CA (zajímavá podívaná!), ale hlavně zde najdete 4 celé epizody v RealVideu sitcomu Jesse! Je tu také obrázková sekce věnovaná MwC! V hlavní roli je ovšem také CA a nesmí chybět její samostatná fotogalerie. Tuhle stránku byste rozhodně neměli minout!

Images of Christina
Images of Christina

Christina Apllegate.COM
Autor: Bob Novello
http://www.christina-applegate.com/

Při vstupu na tuto stránku vás přivítá samotná Christina - tedy jen její roztomilý hlas! :) Jde o velmi obsáhlou stránku věnovanou opět pouze Christině Apllegate. Najdete tu o ní snad vše - základní informace, rozhovory, fotografie, zvukové ukázky, pár malých AVI filmečků a svoji sekci tu má i samotný seriál Jesse! Bohužel od roku 1999 již není aktualizována, protože její autor zemřel při autonehodě... :((

Christina Apllegate.COM
Christina Apllegate.COM

E. E. Bell On-Line
http://members.aol.com/eebell/
Osobní stránka herce E.E.Bella, který v MwC hrál člena NO MA'AM Boba Rooneyho. Najdete zde soupis veškerýh filmů, kde hrál, fotografie a dokonce i e-mailovou adresu, na kterou když napíšete, tak vám podle Andreasových zkušeností tak do dvou měsíců odpoví! :)

E. E. Bell On-Line
E. E. Bell On-Line

!

Narazili jste při brouzdání netem na další skvělou zahraniční stránku
věnovanou někomu z MwC herců a myslíte si, že by zde
měla být uvedena? Napište mi její adresu!

!

Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléBrutální Nikita [La Femme Nikita]I want to believe... :)Benzínkové Orgie
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/