Katey Sagalová
Lehce povalečský život americké manželky

Článek z přílohy deníku »Super« ze 14.2.2002
Šestnáctileté manželství Ala a Peggy Bundových rozhodně není procházkou růžovým sadem. Nešťastník Al denně v prodejně obuvi cpe ženám s velikostí číslo devět nohy do jejich vytoužených lodiček číslo šest a jeho žena Peggy zatím do úmoru oprašuje dvě nezvedené pubertální ratolesti a domácnost.

Co o ní víme?
Datum narození: nejpravděpodobněji 19.1.1956, jenže u Katey není nic jisté - v jiných zdrojích najdete 18.11.1953, 19.1.1954, 19.1.1953, 18.11.1956
Místo narození: Los Angeles
Výška: 178cm
Matka: zpěvačka Sara Zwillingová, zemřela ve 47 letech na srdeční chorobu
Otec: televizní režisér Boris Sagal zahynul v roce 1981 při natáčení filmu, když hlavou vrazil do rotoru vrtulníku
Manželé: Freddie Beckmeyer (1978-1981), Jack White (1993-2000)
Děti: Sarah Grace (1994), Jackson James (1996)

Kupodivu vztah plný neustálého popichování a sarkastických poznámek stále ještě funguje. A Bundovi si dokonce mohou dovolit udílet dobré rady novomanželskému páru ze sousedství. Dobře se naučili, jak přežít stav "Ženatý se závazky". Diváci televize Prima se manželskými eskapádami Bundových mohou bavit od pondělí do čtvrtka po dvaadvacáté hodině.

DŘELA BEZ SLÁVY
Katey Sagalová Pro Katey Sagalovou se tenhle seriál plný humoru hořčího a temnějšího než fernet stal osudem. Když kdysi začínala jako roztomilá zpívající servírka v rodném Los Angeles, určitě si nepředstavovala, že vrcholem její kariéry bude role víc než plnoštíhlé maminy s příšernou parukou, jejíž údržba sice stojí produkci 4000 dolarů ročně, na kráse své nositelce ale rozhodně nepřidá. Tenkrát ve sladkých sedmdesátých letech snila Katey o skvělé existenci známé zpěvačky. Blýsklo se i štěstí - jednou obsluhovala v restauraci Gene Simmonse a členy jeho rockové skupiny Kiss, a jak slovo dalo slovo, zjistili, že Gene je spolužákem člena skupiny, s níž Katey zpívala. Simmons se pokusil pomoci a The Group with No Name dokonce vydala album. Byl to ale propadák jako skoro všechno, na co Katey sáhla. Přesto si ji Simmons vybral jako vokalistku pro svou sólovou desku a tahle role pak Katey vydělávala na živobytí dost dlouho. Její vokály byly slyšet na deskách řady známých kapel a zpěváků a nakonec ji přihrály do trojice Harlettes, které vystupovaly s popovou hvězdou Bette Midlerovou. Byla to dřina a žádná sláva - stejně jako celý Kateyin život.

Dvakrát se vdala, první manželství vydrželo jen tři roky. V druhém dvakrát přišla o dítě, podruhé velice tragicky, dcerka zemřela při předčasném porodu. Teprve po třicítce se v tom směru na Katey usmálo štěstí a porodila manželovi Jacku Whiteovi nejprve dceru a pak i vytouženého syna. V té době už jela naplno v Ženatém se závazky, jenže sama zřejmě zdaleka nemá želví vytrvalost Peggy Bundové. Od poloviny roku 2000 se totiž táhne rozvod a soud o opatrovnictví dětí, kterým je teprve sedm a šest let. Praštěná Peggy je tak vlastně jediným Kateyiným ternem. Párkrát si za ni vysloužila nominaci na Zlatý glóbus, dvakrát získala Cenu American Comedy. Díky roli Peggy také dnes můžeme obdivovat Kateyinu podprsenku v Hollywoodském muzeu spodního prádla. Během pouličních bouří v roce 1993 ji sice kdosi ukradl, ale pak zase vrátil - zřejmě mu nepadla. Není divu, vždyť k jednomu z oblíbených Alových žertíků, jimiž krmí svého mladého souseda, patří, že muž se musí smířit s tím, že brzy těžko pozná, kde jeho ženě končí prsa a začíná břicho. Přes úctyhodné rozměry má ovšem Katey Sagalová jako Peggy nezdolný temperament a schopnost vždycky si uhájit právo na svůj povalečský život (ne)spokojené americké manželky ze středních vrstev. Jako návod na životní styl to sice není nejskvělejší, pár triků by se ale od Peggy možná mohla naučit leckterá česká ženuška, která si myslí, že její povinností je pro pírko přes plot skočit.

Gabriela Koulová

Naskenované preview článku...

No a pokud vám html verze nestačila, zde vám nabízím ke stažení celý naskenovaný článek ve formátu JPEG sbalený do ZIP archívu.

DOWNLOAD
[754x1058 - velikost 267kB]

Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/