Katey Sagalová:
Nejsem jako Peggy Bundová


Zdroj: Rytmus života č.23 od Kiry Sunlight [28.5.1997]

   Na našich televizních obrazovkách se čtyřikrát týdně v pozdních večerních hodinách odvíjejí osudy "příšerné milé rodinky". V roli Peggy zde doslova exceluje Katey Sagalová. Přesto, že má dospívající dceru, hubatého výrostka Buda a nevalně vydělávajícího manžela Ala, nestará se o nic jiného, než o svůj zevnějšek. Domácí práce jí prostě v divácky velmi úspěšném seriálu "Ženatý se závazky" vůbec nic neříkají. Což si však členové rodiny, vzhledem k několika nedobrým zkušenostem spíše pochvalují.

   Herečka Katey však prý s charakterem domácí "puťky" nemá vůbec nic společného. "Když jsem v seriálu před deseti lety začala hrát, říkala jsem si, že to nemohu vydržet déle než půl roku. Peggy je tak jiná než jsem já." Opravdu. Katey by nikdy nevydržela sedět doma, jen se poflakovat, případně si z dlouhé chvíle tupírovat vlasy nebo lakovat nehty.

   "Osud si s mým životem pohrával a já jsem byla nucena dělat spoustu závažnějších rozhodnutí než Peggy." Krátce poté, co oslavila devatenácté narozeniny zemřela její matka na zástavu srdce. V pětadvaceti ztratila i otce, který tragicky zahynul při autonehodě. Krátce před tím ztroskotalo její první manželství s jistým hudebníkem. Svou náhlou osamělost si nějaký čas kompenzovala drogami a alkoholem. Z těchto problémů ji vytrhla až první nabídka malé televizní role. A po ní přišla další v podobě "domácí paní" Peggy Bundové, s kterou slavila a dodnes slaví senzační úspěchy.

   Úspěchy však neslaví jen na poli hereckém. Je totiž také velmi úspěšnou zpěvačkou. Všechny své pocity z životních proher a ústrků, stejně jako nevydařených plánů, vložila do textů svých písniček. Z nich poté sestavila s pomocí přátel první desku. Již před touto pro Katey velmi významnou událostí, zpívala ve sboru doprovázejícím Boba Dylana či Olivii Newton-Johnovou. Nedávno vydaná deska, s názvem "Well...", má již mnohem optimističtější nádech a "za velkou louží" jde doslova na dračku.

   Katey prý ani sama neví, která profese ji těší víc: "Herectví i zpívání mám ráda. Občas si ale připadám jako schizofrenik. Nyní mám však mnohem příjemnější povinnosti."

   Jejímu soukromému životu se štěstí dlouho vyhýbalo. Když před sedmi lety poprvé otěhotněla, na dítě se velmi těšila. Bohužel potratila. Další těhotenství skončilo také katastrofou: dítě se narodilo v osmém měsíci mrtvé. "Držela jsem ho v náručí. Byl to opravdový človíček. Tak je to vždycky. Člověk míní a bůh mění."

   Svou "příšerně milou rodinku" už má Katey Sagalová i v soukromí. Před čtyřmi lety se provdala za bubeníka Jacka Whitea. Krátce poté se stala matkou dcery Sáry. Před rokem, touto dobou, držela šťastná Katey v náručí svého tříměsíčního synka, který dostal jméno Jackson. "Vždycky jsem doufala, že se karta obrátí a i mne potká štěstí, radost a spokojenost." Musí teď prý vstávat v šest hodin. "Když se děti ráno probudí a já k nim musím vstávat, je to tvrdé. S každým probuzením se však těším na krásný nový den s mou rodinou."

Naskenované preview članku...

A kdo si chce článek přečíst v "původní papírové" podobě, má možnost si stáhnout jeho naskenovanou verzi. Článek je ve formátu JPEG sbalený do ZIP archivu.

DOWNLOAD
[1892x1400 - velikost 519kB]

Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/