PROFIL: KATEY SAGALOVÁ
Peggy Bundová, to už ne

Článek z magazínu DNES (str. 81) ze dne 9.4.2009
Potřebovala by mohutný příčesek, abyste si ji připomněli. S ním je nezaměnitelná.

Peggy Bundová, jedna z nejvýraznějších seriálových postav všech dob. Díky ní herečku pozná Katey Sagalovou každý. Tedy každý, kdo je aspoň trochu vzdělaný v oblasti seriálů. Ti, kdo ji znají, dobře vědí, že Sagalová se v seriálu Ženatý se závazky proslavila jako temperamentní, upovídaná, přesto poněkud jednoduchá žena v domácnosti, která pečuje o přitroublého manžela Ala a dvě nezvedené děti. Česky ji skvěle dabovala Valerie Zawadská. Letos bylo Sagalové pětapadesát a Peggy Bundovouuž asi zůstane napořád, vždyť seriál se vysílal od roku 1987 jedenáct let. Za Peggy třikrát byla nominována na Zlatý glóbus.

Když seriál skončil, snažila se této postavy ostavy zbavit. Vybírala nekomediální, náročnější role, opak toho, co předváděla v Ženatý se závazky. Vrátila se také ke své velké lásce - zpěvu a psaní textů. Zpěv byl u ní vždy první, v mládí doprovázela jako vokalistka některé slavné zpěváky, například Boba Dylana, a sama už vydala dvě alba vlastních i převzatých písní.

Hrála zhruba v padesáti filmech a především v seriálech z nichž většina u nás nikdy neběžela. Výjimkou jsou na například Ztraceni nebo Kauzy z Bostonu, navždy Peggy kde Bundová hrála epizodní role role. Namluvila také jednu z hlavních postav v kresleném seriálu Futurama.

Sagalová je potřetí vdaná a má tři děti, nejmladší adoptované. O jedno dítě přiš přišla v těhotenství v době natáčení Ženatý se závazky. Jelikož její těhotenství bylo součástí děje, po tragédii tvůrci upravili scénář, takže že se těhotenství Peggy jen zdálo.

Profil Katey Sagalová...
klikněte pro větší verzi

[814x1630 - velikost 236kB]
Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/