Jesse - 2. sezóna
Poslední aktualizace: 26 - 04 - 2002
[ Jesse - Novinky | Jesse - 1. sezóna | Epizody 1. sezóny | Epizody 2. sezóny ]

Co pro nás producenti nachystali v nové sezóně?

Úvod
Nejdříve si shrňme, co seriál Jesse dokázal v první sezóně - tedy v roce 1998/99. Stal se z něj jeden z nejsledovanějších televizních seriálů v USA. Pokud budeme srovnávat pouze sitcomy, tak byl ve sledovanosti na skvělém 4. místě (hned po Frasierovi, Friends a Just Shoot Me) a každou epizodu sledovalo v průměru asi 20.5 miliónů diváků! To je jako kdyby se na něj dívaly celé 2 naše republiky (to by se určitě řediteli Železnému líbilo... :) Dále byla Jesse nominována na cenu Emmy a People’s Choice Award jako "Nejlepší nová televizní komediální série". Christina Applegate vyhrála People’s Choice Award za "Nejlepší herecký výkon v novém televizním seriálu" a Bruno Campos vyhrál cenu "ALMA Award" za roli Diega. A tito dva herci byli ještě označeni časopisem PEOPLE za "Most Beautiful People" za rok 1999! :) Jak vidíte, Jesse je (byla) v USA opravdu hodně populární.

Před premiérou 2. sezóny se na serveru televize NBC objevily první informace o změnách, které proběhnou v druhé sezóně Jesse. Seriál se opravdu značně změnil, co se hlavních představitelů a prostředí týče. Ale nebojte - Christina Applegate tam zůstala! :) První epizoda druhé řady měla premiéru ve čtvrtek 23.9.1999.

Co je tedy nového?
Jesse už nyní nepracuje jako servírka v otcově kavárně, ale začala studovat univerzitu pro zdravotní sestry, což byl už od malička její velký sen. Při tomto studiu zároveň pracuje jako sestra v Univerzitní nemocnici spolu s Kurtem u Dr. Dannyho Kozaka. Definitvně tedy zmizí otcova kavárna. Ovšem Jessiny dvě nejlepší kamarádky, které v této kavárně dříve taky pracovaly (Carrie a Linda), zde zůstávají. Mají také nová zaměstnání (bohužel nevím jaké...) a jsou Jesse vždy nablízku... :)

Nové postavy...
No ovšem - aby bylo o čem psát nové scénáře, zákonitě musí přibýt někdo, kdo do seriálu přinese nové a pokud možno neotřelé věci (jde to ještě vůbec v dnešní pře-sitcomované době?) Samozřejmě, že ne :) (možná strošičku), ovšem komu to vadí... Prostředí nemocnice nám přineslo dvě nové postavy: Kurta [Darryl Theirse], který studuje spolu s Jesse a doktora Dannyho Kozaka [Kevin Rahm].

Složení Jesse v druhé sezóně
"Sestava druhé sezóny pěkně pohromadě"

Kdo nám zmizel?
Taky vám na výše uvedené fotografii někdo chybí? Správně - ze seriálu odešli (nebo spíš byli označeni za "nezajímavé a nepotřebné" :) - taky kdo by utíkal z nejsledovanějšího seriálu, že ano...). Podle dolního obrázku (zleva): zmizeli oba Jessiini bratři - Darren [David DeLuise], John Jr. [John Lehr] a dokonce i její otec John Sr. [George Dzundza]!

Tito 3 odešli...
"Odešli (zleva): Darren, John Jr. a John Sr."

Download
Kdybyste si náhodou chtěli poslechnout úvodní znělku, tak vězte, že ji hraje kapela "The Tories" a song se jmenuje "Time For You".

The Tories - Time For You (Jesse Theme)
[MP3 128kbit stereo / 0:42 / 667kB]

Jesse II znělka A kdyby vám zvuk nestačil, tak jsem pro vás připravil i úvodní "českou" znělku druhé série v ASF videu.

Download znělky v ASF
[ASF 320x240 / 0:42 / 1291kB]

Jesse logo

Jesse Warner (Christina Applegate)
Jesse Warner
(Christina Applegate)


Diego Vasquez (Bruno Campos)
Diego Vasquez
(Bruno Campos)


Little John Warner (Eric Lloyd)
Little John Warner
(Eric Lloyd)


Linda (Liza Snyder)
Linda
(Liza Snyder)


Carrie (Jennifer Milmore)
Carrie
(Jennifer Milmore)


Kurt (Darryl Thierse)
Kurt
(Darryl Thierse)


Dr. Danny Kozak (Kevin Rahm)
Dr. Danny Kozak
(Kevin Rahm)

Jesse zrušena! (13. května 2000)

Seriál Jesse byl po dvou úspěšných (!) sezónách zrušen. Trochu mi uniká důvod, protože Jesse se v USA opravdu držela ve dvacítce nejsledovanějších seriálů! Američani se už evidentně neřídí sledovaností, ale něčím úplně jiným - kdo by mi dokázal říct čím, může mi to napsat! :) Poslední dvě epizody se vysílaly na americké televizní stanici NBC téměř po sobě 25. května 2000 ve 20:30 a 21:30. Jmenovaly se First Blood (spíš by se hodilo "Last Blood" :) a "My Best Friends Wedding".

» I just wanted to let you all know that "Jesse" has been cancelled. For those of you who liked the show, I thank you for your support the last two years. For those of you that didn't, then you must be thrilled :). Either way I thank all of you. God bless. «

» Ráda bych vám všem sdělila, že "Jesse" byla zrušena. Všem, kteří měli tento seriál rádi, bych chtěla moc poděkovat za podporu, kterou mi dávali poslední dva roky. A komu se seriál nelíbil, musí být jistě nadšen :). Každopádně vám chci všem poděkovat. Bůh vám pomáhej. «

Christina Applegate

Myslím, že to řekla moc pěkně, co říkáte? :) Ale mohla nám taky vysvětlit, proč k tomu zrušení vlastně došlo! Snad se to někdy dozvíme. Teď ji jen přejme, ať si najde nějakou pěknou roli, která ji sedne stejně dobře, jako role Jesse.

[ Jesse - Novinky | Jesse - 1. sezóna | Epizody 1. sezóny | Epizody 2. sezóny ]
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/