Jesse - 1. sezóna
Poslední aktualizace: 20 - 06 - 2000
[ Jesse - Novinky | Epizody 1. sezóny | Jesse - 2. sezóna | Epizody 2. sezóny ]

Christina Applegate jako Jesse Warner

Christina Applegate v jejím novém seriálu "Jesse", který se v americe začal vysílat od září 1998. Pochází z produkce Bright/Kauffman/Crane. Tato produkční skupina má na svědomí třeba velmi úspěšný seriál "Přátelé" [ Friends ]. Zajímavostí určitě je, že Jesse je vysílán v čase, ve kterém běžel seriál "Seinfeld", kterého ovšem sám velký Jerry zrušil.

Jesse

Christina hraje svobodnou matku a servírku Jesse Warner (26 let). Pracuje v restauraci/baru Jesse logo Der Biergarten, kterou vlastní její otec John Warner Sr. [George Dzundza]. Jesse má jednoho desetiletého syna Johna [Eric Lloyd] a dva bratry - staršího Johna Jr. [John Lehr] a mladšího Darrena [David DeLuise]. Za přítele má Diega [Bruno Campos], který pochází z Chile a jejímu otci se moc nelíbí :). Dále zde hrají ještě dvě Jesseiny přítelkyně - Carrie [Jennifer Milmore] a Linda [Liza Snyder] - obě též servírky. Všechny si je můžete prohlédnout na obrázku nahoře.

Christina Applegate jako servírka Jesse Warner

Tady můžeme vidět Christinu v pilotním dílu "Jesse". Za pultem stojí její seriálový otec a vlastník restaurace/baru John Warner Sr.

V lednu 1999 byla Jesse 2x nominována na cenu Gloden Globe - za nejlepší komediální seriál [Best Comedy Series] a nejlepší herecký výkon Christiny Applegate [Best Actress], ale ani jednu bohužel nezískala :( - snad příště.

7. ledna 1999 si v Jesse zahrál David Faustino [BUD] jako guest star. Obrázky z této epizody si můžete prohlédnout ZDE!

Seriál se měl původně jmenovat "All My Life", ale těsně před premiérou pilotní epizody v září 1998 byl přejmenován na "Jesse" - podle hlavní představitelky Jesse Warner, kterou hraje Christina. K její postavě se taky váže jedna podstatná změna. Zpočátku se měla jmenovat "Jesse Beck", ale nakonec se rozhodlo, že Jesse bude Warnerová! :)

Pokud jste četli 5.6.99 moje novinky, tak jistě už víte, že Jesse v těchto dnech (červen 99) vstupuje do své 2. sezóny, což je skvělé!! Zajímavostí je fakt, že zpočátku televize NBC podepsala s Christinou smlouvu jen na prvních 13 epizod, ale seriál se stal tak oblíbený, že se smlouva rozrostla na celou první a nyní už i druhou sezónu!

Christina překvapená samotným Edem O'Neillem Dále jsem objevil krásný a dojímavý filmeček, kde producenti překvapili Christinu samotným Edem O'Neillem [AL]!!! Christina reagovala opravdu roztomile, takže žádný fanda MwC by si tohle "překvápko" neměl nechat ujít!

Download filmečku [ASF 160x120 / 0:15 / 168kB]

A kdybyste si náhodou chtěli poslechnout úvodní znělku, tak vězte, že ji hraje kapela "The Tories" a song se jmenuje "Time For You". Je vážně dobrá a dost se podobá songu ze seriálu Friends (The Rembrants - I'll be there for you) - stejní producenti se prostě nazapřou! :) Teď když se dívám na názvy kapel a songů - taky nezni moc rozdílně... :)

Download audio znělky [MP3 stereo / 0:42 / 667kB]

A kdyby vám zvuk nestačil, tak jsem pro vás připravil i úvodní "českou" znělku ve formě ASF videa. Je v celkem velkém rozlišení, tak si ji užijte! :)

Download video znělky [ASF 320x240 / 0:41 / 505kB]

Christina Applegate - rok 1999

A zde je propagační fotka právě pro druhou sezónu! WOW! :)

Jesse na Markíze!
[25.11.1999]
Od 24. listopadu začala slovenská komerční televize Markíza vysílat Jesse!! Jak se zdá, tak naši slovneští bratia :) mají víc štěstí než my. Jesse se vysílá každý den (!!) v 19.30. Nahradila tak seriál ALF, který tam do té doby běžel. Jen doufám, že se Jesse v dohledné době dočkáme i my Češi!

[28.11.1999]
Můj zahraniční zpravodaj Juraj :) mi dnes poslal čerstvé informace. Jesse je na Markíze nadabována slovensky, takže hned odpadá jakákoliv souvislost s naší republikou a tedy i s vysíláním :(. Markíza má prozatím koupenou jen první sezónu - usouzeno podle slovenského TV programu, kde je uvedeno Jesse (1/22).

[15.12.1999]
Dnes přidávám rovnou celý článek, který pro BS exkluzivně napsal můj zahraniční dopisovatel. Je sice napsán ve Slovenštině, ale doufám, že mu budete rozumět! :)

JESSE (BRATISLAVA - Bundy Press Agency)
V Stredu, 15.12.1999 ukončila TV Markíza vysielanie prvej série seriálu Jesse, ktorý znamenal návrat do sitcomového sveta pre Christinu Applegate. V tomto rodinnom sitcome hrá Christina rolu Jesse Warner, slobodnej matky, ktorá má plné ruky práce s výchovou jej 10-ročného syna Little Johna, ktorého stvárnil Eric Lloyd známy z titulu My Giant. Jesse pracuje ako servírka, ale sníva o tom, stať sa zdravotnou sestrou. Samozrejme, ak jej to otec a jej problémoví bratia povolia...

Takto by sa dal stručne charakterizovať seriál Jesse, ktorý mal vo svete premiéru 21. Septembra 1998 na NBC. Vyšiel z dielne Warner Brothers Television, ktorá okrem iného produkovala aj seriál Friends s Jennifer Aniston v hlavnej úlohe. Jedná sa tu znova o typický americký sitcom, ktorý je veľmi podobný Friends.

Seriál Jesse bol vysielaný denne o 19:30 na TV Markíza v slovenskom dabingu, ktorý sa osvedčenému a ostrielanému dabérskemu týmu opäť ráz veľmi vydaril! Christinu Applegate v tomto prípade dabuje divadelná herečka a moderátorka, Bibiana Ondrejková. Bibiana je už vo svojom obore viac než skúsená a má za sebou niekoľko úloh, medzi inými prepožičala svoj hlas aj Lise Kurdrow v seriáli "Friends". Známa je aj z obrazovky ako moderátorka. V súčasnosti ju môžete vidieť vo víkendovej talkshow "Na návšteve" (VTV - Sobota, Nedela 11:00). Aj jej kolegyňa Andrea Karnasová (dabuje Jennifer Milmore) pôsobila istý čas ako moderátorka v známej gameshow "Level Majstrov", ale v súčasnosti sa venuje predovšetkým herectvu a dabing má poväčšine ako vedľajšiu činnosť. Ďalej máte možnosť v tomto seriáli počut ešte hlas Štefana Košku (George Dzunza), Dušana Cinkotu (Bruno Campos), Katarínu Brichtovú (Liza Snyder) a ďalších. Každý z nich daboval aj v seriáli "Friends" a aj v niektorých iných, takže tu rozhodne nejde o nováčikov.

Fotografie dabérů seriálu Friends (Přátelé) - většina z nich se také podílela na Jesse
Fotografie dabérů seriálu Friends (Přátelé). Většina z nich se také podílela na Jesse.
Zleva: Andrea Karnasová (Carrie), Dušan Cinkota (Diego), Ivan Šandor (Darren), Katarina Brichtová (Linda), režisérka Š. Gorduličová, Bibiana Ondrejková (Jesse)
a S. Král.

Aj vďaka týmto hercom prestáva byť slovenské vysielanie závisle na českom dabingu. Kým pred pár rokmi bola veľká väčšina seriálov dabovaná po česky, dnes si už Slovensko vystačí aj s vlastnými dabingovými štúdiami. Dôkazom toho je aj nová TV LUNA, ktorá vysiela celý svoj program výhradne v Slovenčine.

Tak, dúfajme, že sa čoskoro dočkáme na našich obrazovkách aj premiéry druhej série, ktorá momentálne beží v Severnej Amerike. Na záver už len pripomeniem, že mladú Jesse vystriedal na Markíze ďalší americký sitcom "Dve z jedného cesta" v hlavnej úlohe s dvojčatami Mary a Ashley Olsen.

Juraj Koiš (BAJO)
http://bajo.webjump.com

Chcete vědět, jaké změny proběhly v druhé sezóně? Kdo odešel, kdo přišel a kdo tam vlastně zůstal? :) Čtěte na další stránce »

[ Jesse - Novinky | Epizody 1. sezóny | Jesse - 2. sezóna | Epizody 2. sezóny ]
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/