The 10th Kingdom

Ed O'Neill jako Relish v mini-sérii The 10th Kingdom

Ed O'Neill v televizní mini-sérii The 10th Kingdom z roku 2000. Hraje zde krále skřítků jménem Relish (v originále Relish the Troll King).

Ed O'Neill jako Relish - král skřítků
Ed O'Neill jako
Relish - král skřítků

Kdo a jaký je Relish?
Král skřítků Relish, které ho zde Ed ztvárňuje, vládne ve Třetím Království. Jeho snem ale vždy bylo dobýt a vládnout všem devíti královstvím. V plnění tohoto snu mu pomáhají jeho dva synové Burly (Statný), Blabberwort (Žvanil) a jeho dcera Bluebell (Zvoneček - podle vzoru melounek :). Jejich plány jsou ovšem neustále mařeny princem Wendellem - vládcem nejsilnějšího Čtvrtého království, kterému se pokaždé podaří Relishovi děti zajmout a uvěznit :). Děj (pokud tedy jde o skřítky) se vždy motá okolo Relishových svérázných nápadů a vlastností, a také hloupostí jeho třech dětí :).

Zajímavé ale jistě je, že Relish je vášnivým sběratelem bot! :) Opravdu - jeho snem je mít úplně všechny druhy bot, co se v Devíti království nalézají. Za své největší poklady a cennosti považuje Mučící Boty, Kouzelné Botky a boty ušité z pravé dračí kůže. Právě ony Kouzelné Botky jsou vrcholem jeho sbírky. Každý, kdo si je nazuje, se totiž stane na určitou dobu neviditelným. Mají ale jednu chybu - jejich kouzlo je silně návykové a Relish je široko daleko znám tím, že se účastnil mnoho odvykacích kůr! :) Relish si prostě v botách libuje a rozhodně se v nich vyzná.

No nepřipomíná vám to taky něco? :o) Docela by mě zajímalo, jestli Eda do této role neobsadili právě kvůli jeho slavné obuvnické historii v Ženatém se závazky! :)

Relishův popis ukončíme jeho citátem:
» Já jsem Relish, král skřítků a ty uděláš dobře, pokud si to zapamatuješ! «

Mapa Devíti Království - ve zvýrazněné části vládne Relish...

Dcera a otec - hlavní aktéři
Dcera a otec - hlavní aktéři
Hlavní děj
Během cesty do práce se číšnice jménem Virginia skamarádí z jedním psem (doopravdy je to ovšem zakletý princ). Ona a její otec jsou vtaženi přes velké kouzelné zrcadlo do Země Devíti Království (Land of Nine Kingdoms). Při hledání zpáteční cesty domů do New Yorku (který je brán jako to Desáté království...) je jejich dobrodružství zavede k ďábelské královně, skřítkům a vlčím lidem. Prostě víc jak deset hodin plných fantazie, mystiky, krásných kostýmů a kvalitních filmových triků.

Plakát k The 10th Kingdom
Tato výpravná pětidílná sága se kompletně celá natáčela v Evropě - přesněji v Anglii, Rakousku, Francii a Německu. Producenty jsou americká televize NBC a kabelová televize Hallmark (na které bychom se právě mohli dočkat i české premiéry...). Premiéra první epizody proběhla v USA 27. února roku 2000 v 9 hodin večer na televizi NBC - tedy v hlavním vysílacím čase (tzv. prime-time). Další epizody následovaly 28. února (20:00h), 1. března (20:00h), 5. března (21:00h) a poslední se vysílala 6. března (20:00h). Bohužel se mi nepodařilo zjistit, jakou měly jednotlivé díly, respektive celá mini-série sledovanost... :(

Oficiální www stránka [ http://www.t10k.com/ ]
Oficiální stránka je velmi pěkně udělaná. Má ovšem jednu podstatnou chybu - je tzv. Flash only, což znamená, že pro prohlednutí obsahu musíte mít nainstalovaný opravdu tu nejnovější verzi pluginu od Macromedie. Zkoušel jsem jej stáhnout asi 5x - vždy neúspěšně (prostě se to cca v půlce zaseklo), takže stránku znám jen z vyprávění :) a několika málo screenshotů... Rozhodně se tam ale zajděte podívat, protože jen to pěkné intro, které vás docela vtáhne do děje, stojí za to!

Ed O'Neill jako Relish - král skřítků

Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/