- Ženatý se závazky v českém znění -
Poslední aktualizace: 04 - 03 - 2000

PETR RYCHLÝ jako Steve Rhoades
Petr Rychlý
Petr Rychlý jako Steve Rhoades

Vystudoval střední ekonomickou školu a má státnice ze psaní na stroji (dřív si tím prý i přivydělával - 3 koruny za stránku :). Dále šel na DAMU (Divadelní Akademie Muzických Umění), kde ho vzali až napočtvrté - hraje totiž jak o život, což se tehdejším profesorům zřejmě nelíbilo :). Nyní účinkuje na prknech Divadla Na Fidlovačce (ředitel: Tomáš Töpfer; adresa: Křesomyslova 625, Praha 4)

Petr umí výborně vyprávět vtipy a jelikož je umí podat jako málokdo, zapsal se do podvědomí diváků především jako bavič. Prý si pamatuje všechny vtipy, které slyšel od svých osmi let :).

Vousatý Petr Rychlý…
Do mého podvědomí vstoupil při startu televize n@va, kde začal uvádět spolu s Bárou Štěpánovou (nyní Gilotina) zábavný pořad se skrytou kamerou - Ptákoviny. Po krátké pauze, ve které mimo jiné daboval Ženatého, se prosadil v pořadu Rychlý prachy. V poslední době ho určitě všichni znáte jako skvělého baviče v Natočto! Scénáře si do tohoto pořadu píše sám na vlastním počítači :) a jak říká: "Mám ho doma, učím se ho ovládat a je to bezvadná věc". Ještě kdyby tak měl e-mail - to by bylo… :)

V dabingu jste ho nyní mohli slyšet v absolutně skvělém seriálu Perné dny ("občasně" :( na tv n@va), kde namluvil postavu Tima Dealeho - šéfa jednoho oddělení společnosti Upton/Webber. Dále taky dabuje Joyeho v seriálu Přátelé (jeho manželka Pavla Rychlá zde dabuje Monicu…). Dabing ho baví tak, že velmi :). Detektiv ze seriálu Oddělení vražd je mu dokonce podobný. Petr na to říká: "Stává se, že si režisér vybere herce podle typu. Dabing je ale služba. Když dabuješ, herci sloužíš, snažíš se mu přiblížit. Já podvědomě měním i barvu hlasu, takže mě diváci většinou ani nepoznají."

Petra baví psát scénáře, uvažuje o povídkách a chystá se okusit i režii nějakého toho filmu. Baví ho také rybařit a hrát si se svými dvěma syny, Matějem (10let - 1999) a Ondřejem (7let - 1999).

Dále si zde dovolím zveřejnit článek uveřejněný v MF Dnes dne 20. ledna 2000 od Zdeňka A. Tichého.

Své dva světy odděluji, říká Rychlý
Petr Rychlý pracoval jako herec v Městském divadle v Mostě, na Vinohradech a v karlínském Hudebním divadle; v současnosti je na Fidlovačce. Jeho druhou, asi známější tváří je post moderátora televizních pořadů Rychlý prachy a Natočto! Nyní vstoupil na další neznámou půdu - debutuje coby režisér. Na scéně domovské Fidlovačky nastudoval Pirandellovu komedii Člověk, zvíře a ctnost, jež má zítra premiéru.

"Mám dva světy, které striktně odděluji," říká Rychlý o svém působení v divadle a televizi. Na televizní práci se dívá pragmaticky - kromě financí ji pokládá za účinný způsob, jak zviditelnit hereckou tvář. Vstup do Rychlých prachů nicméně s odstupem hodnotí jako chybu; také je poté, co mu vypršela roční smlouva, opustil. "Zjistil jsem, že když jde o peníze, lidi jsou opravdu schopni všeho," míní. Problémem nebylo najít někoho, kdo snědl porci červů.

Natočto! je mu mnohem bližší typ pořadu. "Vím, kde mám hranice - nedělám intelektuální humor, ale lidovou zábavu," konstatuje střízlivě. Nicméně divadlo pro něj stále zůstává na prvním místě. Ve smlouvě si například vymínil, že se natáčí výhradně v neděli, kdy Fidlovačka nehraje.

Petr Rychlý se třikrát neúspěšně hlásil na DAMU, poté s maturitou ze Střední ekonomické školy v Karlových Varech začínal jako elév v mosteckém divadle. Tady ho také pro Vinohrady objevil režisér Luboš Pistorius. Nástup do Prahy přirovnává ke splněnému pohádkovému snu - byl v souboru s osobnostmi, jako jsou Jiřina Bohdalová, Hana Maciuchová, Jaroslav Kepka, Viktor Preiss, Tomáš Töpfer.

"Jenže postupem času jsem začal cítit, že nedostávám opravdu hereckou příležitost," rekapituluje zdejší působení. "Ale nezatrpkl jsem a nebyl jsem v depresi," tvrdí. "Podařilo se mi hostovat ve třech muzikálech v Karlíně - Má férová Josefína, Pěst na oko a Prezidentem snadno a rychle, v Divadle pod Palmovkou jsem pak hrál v Calderónově hře Život je sen." Na Vinohrady nezanevřel, přesto přivítal možnost vyměnit po šesti letech angažmá. Na Fidlovačce šel ihned doslova z role do role: Slaměný klobouk, Fidlovačka, Večer tříkrálový, Vzhůru do Pelhřimova!, Jak to vidí Amy…

Nabídku na režii mu dal šéf Fidlovačky Tomáš Töpfer loni v červnu, po premiéře Slaměného klobouku. Do rána si prý text Pirandellovy hry přečetl snad dvacetkrát a pak si řekl, že do toho půjde. "Vzrušují mě velké úkoly."

Na režijní debut, při němž ocenil zejména pomoc dramaturgyně Heleny Šimáčkové, se chystal důkladně. "Na jedné větě jsem někdy strávil i čtyři hodiny," vzpomíná. "O Pirandellovi jsem přemýšlel i na dovolené. Houby jsem v lese hledal marně, zato jsem tam někdy našel nápad."

Svůj výlet "na druhou stranu" pokládá Petr Rychlý přinejmenším za velmi poučný. "Až se z něj vrátím, budu ten nejpokornější herec na světě," slibuje a říká, že i další nabídku na režii by asi přijal. "Bude se mi po téhle práci stýskat."

[DOWNLOAD / MP3 / 588kB]
Téměř 3 minuty s Petrem Rychlým

Dabing
Přátelé (Friends) - Joey Tribbiani (Matt LeBlanc)
Ženatý se závazky (Married with Children) - Steve Rhoades (David Garrison)
Ženatý se závazky (Married with Children) - Carlos (Mark Espinoza)
Oddělení vražd (?) - (?) (?)
Pauly - Pauly (?)
Perné dny (Working) - Tim Deale (Maurice Godin)

Filmové role
Začátek dlouhého podzimu (1990)

Televize
Ptákoviny (tv n@va, 1994-95) - moderátor spolu s Bárou Štěpánovou
Rychlý prachy (tv n@va, 1997-98) - moderátor
Natočto! (tv n@va, 1998-2000) - moderátor

Divadlo
Má férová Josefína (Karlín)
Pěst na oko (Karlín)
Prezidentem snadno a rychle (Karlín)
Život je sen (Divadlo pod Palmovkou)
Večer tříkrálový (Divadlo Na Fidlovačce)
Vzhůru do Pelhřimova! (Divadlo Na Fidlovačce)
Jak to vidí Amy (Divadlo Na Fidlovačce)
Fidlovačka (Divadlo Na Fidlovačce)
Dvanáctá noc
Muž z La Manchy
Slaměný klobouk (Most, Divadlo Na Fidlovačce)


*.ZIP-soubory prosím ze svých stránek nelinkujte přímo,
ale pouze na www.bundastranky.cz!! Díky.

copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/