- Marcela Rojíčková -

Dotazník a rozhovor s dabingovou představitelkou Kelly

Marcela se na vlastní riziko dobrovolně uvolila absolvovat záludný dotazník a asi čtvrthodinové interview, jež bylo bohužel posléze předčasně přerušeno její mimořádně agilní dcerou Marcelkou :) (viz dále).

DOTAZNÍK (volně podle Lidových novin)

Jméno a příjmení: Marcela Rojíčková

Datum a místo narození: 7.1.1973, Ostrava-Zábřeh

Stav: vdaná se závazkem

Výška: 166 cm

Délka a váha při narození: váha kolem 3 kg, délka neudána

Číslo boty: 37

Životní vzor (kromě Kelly Bundové): Životní vzor nemám, ale líbila se mi Audrey Hepburn.

Nejoblíbenější akční hrdina (kromě vlastního manžela): Mel Gibson

Oblíbené zvíře (kromě vlastního dítěte): všechna plyšová

Oblíbený herec: Mel Gibson, Liam Neeson

Oblíbený film: Prázdniny v Římě

Oblíbený komik (kromě Petra Uhla): Charles Chaplin

Oblíbené jídlo: Těstoviny na jakýkoliv způsob, smažený sýr

Nejméně oblíbené jídlo: tlusté maso, dršťková

Oblíbená kniha: životopisy herců

Oblíbené koníčky: Divadlo, čtení, lyže

Oblíbený politik: Klaus… ale víš, jak to s ním teď je…

Volička strany: ODS

Vlastnosti, které obdivuješ na Miloši Zemanovi: No comment.

Politicky angažována: není

Oblíbený fotbalový klub: Baník Ostrava

Vysněná divadelní, resp. filmová role: Johanka z Arku

Nejoblíbenější trpaslík: Jirka Krytinář. To tam můžeš napsat. My jsme kamarádi.

Kouříš? Ne.

Piješ? Ne.

Flámuješ? S dítětem každou noc.

Nejlepší osobní vlastnost: Zodpovědnost

Nejhorší osobní vlastnost: Netrpělivost, zbrklost

Nejvroucnější přání: Abyste ze mě na tom internetu neudělali blbce :).

Odpovídala jsi na všechny otázky pravdivě? Ano.

Lžeš často? Ano.


ROZHOVOR
Marcela se svou dcerou Marcelkou
Malá zlobivá Marcelka :)
Součástí dotazníku bylo i velmi improvizované interview, které se však uskutečnilo za neobyčejně dramatických okolností. Rozhovor totiž probíhal v přítomnosti značně rozmrzelé Marcely Rojíčkové ml. (viz obr.; příjmení je vlastně chybné, ale na detailech tu nezáleží - pozn. aut.), která - jsa spoutána v kočárku -, projevovala neubrzditelnou touhu se vyprostit a cvičit chůzi v prudkém dešti, čehož se z plna hrdla domáhala neustávajícím majestátním řevem. Pevně věřím, že čtenáři ocení nevídanou vytrvalost autora, který střídavě omdléval a střídavě přicházel k vědomí, zatímco zoufalá zodpovědná matka netrpělivě přivolávala Polednici.

První otázky pochopitelně směřovaly k poněkud záhadnému vynoření Marcely v dabingové branži.

Říkala jsi, že ses narodila v Ostravě. Jak ses vlastně dostala do Prahy?
Mně se ještě před absolutoriem na kozervatoři v Ostravě splnil sen a vyhrála jsem konkurs do Divadla Jiřího Wolkera v Praze. Sabina Laurinová tehdy odcházela do Divadla ABC a já jsem po ní nastoupila.

A jak ses potom dostala k dabingu?
Marcela s Rudolfem Hrušínským Víš, to už si už ani nevzpomeneš. Jsou herecký agentury a herecký rejstříky, kde mají tvý fotky a pak ti prostě zavolají. Ale fakt je asi nejlepší, když tě doporučí někdo z kolegů z divadla. Já jsem se k tomu dostala třeba právě tak, že Mirek Saic dělal režii Ženatého se závazky. Všechno je to hlavně otázka náhody.

Dabuješ teď často?
No, já nejsem žádnej dabingovej matador. Já tuhle práci denně nedělám. Ale když se ta příležitost naskytne, tak to dělám ráda. Jsou herci, kteří mají dá se říct dost univerzální hlas, kterej se rychle oposlouchá. Já mám takovej dost výraznej. (To má - pozn. aut.)

Jak se ti pracovalo na dabingu Ženatého se závazky?
Moc dobře. Moc dobře! V podstatě se to dabovalo samo. Seriál jsme točili v bývalé budově Novy ve Vladislavově ulici, obvykle se to dělalo po 50 dílech a celé to trvalo 2 roky. Byla tam skvělá úprava dialogů a bylo to skvělý do pusy. Točili jsme smyčky ve dvojicích - já s Míšou Jagelkou a Zedníček se Zawadskou. Šlo nám to fakt moc dobře.

A dělalas už nějaký konkursy na filmy?
Marcela s Libuší Havelkovou v divadelní hře Babička No, asi tak 150 :). Víš, to kolikrát není o talentu, ale spíš o štěstí. Je to hrozně těžký. Někdy mně bylo něco nabídnuto, ale zrovna mě nepustili z divadla. Nedávno jsem zase třeba měla hrát v jednom koprodukčním filmu, ale zrovna jak na zákon schválnosti mi zavolali, když mě pouštěli z porodnice.

Ve filmu jsem hrála vlastně už po revoluci ve dvou slovenských, tehdy vlastně ještě československých filmech. Pak jsem dostala menší role, jako třeba v Byl jednou jeden polda.

A jaký je vlastně Tvůj vztah k internetu? Jak je možný, žes byla jednou z nejhledanějších osob v zemi a nikdo o Tobě nic neví?
Víš, já internet vlastně nepoužívám. Doma ho nemám vůbec. Takže tím to vlastně je. Ale už se chystám, že ho mít budu. Já jsem byla vlastně taková tajuplná osoba, která teď vychází z inkognita. To má taky svý kouzlo, ne?


Tato odpověď by byla jinak celkem velmi vhodnou tečkou za celým rozhovorem, kdyby ovšem neměl autor v úmyslu pokračovat ještě dále. Destruktivním faktorem se však ukázaly být hlasivky jednoleté Marcelky ml., která interview rázným způsobem ukončila.

Mohu vám bezpečně zaručit, že setkání s Marcelou bylo setkáním s velmi příjemnou mladou herečkou, která na první pohled rozumí legraci a která by si nepochybně zasloužila být víc vidět ve filmu i v televizi.

Pokud bude Ridley Scott pokračovat v tvorbě výpravných historických spektaklů, pro milostnou romanci "Marcellus a Marcella" nenajde lepší představitelku. A smaženy sýr jí určitě koupí taky.

Pozdrav pro čtenáře Bunda Stránek

Marcelu pro Bunda Stránky vyzpovídal externista » Pavel « - díky!

Zpět na "Marcelu Rojíčkovou"
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/