CSI - Kriminálka Las Vegas CSI: Miami - Kriminálka Miami CSI: New York - Kriminálka New York Smallville Ženatý se závazky
CSI: NY / Kriminálka New York
1. série » 2. série

Po Miami a Las Vegas se seriál z řady CSI dostává do New Yorku, aby jeho ulice a zákoutí ukázal divákům v docela jiném světle, než jsou zvyklí. Seriály řady CSI se v posledních letech v Americe zařadily mezi nejúspěšnější televizní pořady a dokonce získaly i nejvyšší divácká ocenění. CSI (Crime Scene Investigation) se na televizních obrazovkách objevil poprvé v roce 2000 a přineslo zcela nový koncept detektivního seriálu. Zásadní otázkou už není, kdo zločin spáchal, ale jakým způsobem.

Detektiv Mack "Mac" Taylor (Gary Sinise) je horlivý vyšetřovatel, který věří, že všechno souvisí se vším a že každého dokáží prozradit jeho životní příběh a styl jednání. On a jeho partner detektivka Stella Bonasera (Melina Kanakaredes) jsou workoholiky, kteří doslova milují svou práci. Společně vedou tým policejních expertů uprostřed dravého města, které nikdy nespí.

K jejich kolegům patří Danny Messer (Carmine Giovinazzo), vyšetřovatel s barvitou historií, který se narodil v Brooklynu a své rodné město zná jako vlastní boty. Doktor Sheldon Hawkes (Hill Harper) je soudní lékař, který se po traumatickém úmrtí svého pacienta vzdal slibné chirurgické kariéry, aby vstoupil do řad soudních vyšetřovatelů jako ohledávač mrtvol. Nepostradatelná je i Aiden Burn (Vanessa Ferlito), svůdně okouzlující detektivka, která se v jakoukoliv chvíli dokáže přizpůsobit jakékoliv situaci.

promo fotky
foto 1 | foto 2 | foto 3 | foto 4 | foto 5 | foto 6 | foto 7 | foto 8

úvodní znělka
The Who - Baba O'Riley
úvodní znělka - video (0:41; XviD 16:9 576x320; 5.6MB) | úvodní znělka - audio (0:41; mp3 vbr; 700kB)


2. série

2x01 - ? (Summer in the City) - AXN čtvrtek 2.3.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 21.2.2008 - 21:20
Z mrakodrapu spadne lezec a zabije se. Při vyšetřování se zjistí, že muž byl svědkem vraždy manažera. Vrah nepředpokládal, že ho někdo může vidět v třicátém sedmém patře skrze okno. Dokázal však rychle zareagovat a na lezce namířil, ten se lekl a následoval pád. Mac Taylor tudíž pátrá po dvojnásobném vrahovi. K jeho odhalení mu pomůže komár, který vlétl před událostí do místnosti. V jeho těle se totiž nacházela krev vraha, kterého poštípal. Vrahem je osobní asistent, který se spřáhl s bývalou manželkou svého šéfa. Další vraždou, kterou musí policejní tým řešit, je případ známého návrháře luxusních šperků. Jak policisté zjistí, muž zemřel vlastně shodou nešťastných okolností.

2x02 - ? (Grand Murder at Central Station) - AXN čtvrtek 9.3.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 28.2.2008 - 21:20
Na jednom z newyorských nádraží kdosi vychrstl do obličeje jednoho muže louh. Muž na následky zranění zemřel. Policisté zjistí, že se jednalo o plastického chirurga. Proto začnou pátrat mezi jeho klienty. Brzy zjistí, že chirurgovi a jeho partnerovi hrozilo množství soudních sporů. Policisté při rekonstrukci mechanismu poranění přijdou na to, že muž má i nezvyklé zranění na ruce. Na místě činu také naleznou otisk boty možného útočníka. Tento otisk se nápadně shoduje s otiskem bot společníka oběti. Mac Taylor přijde na to, že jeho společník na něj tlačil, aby ukončili svou spolupráci. Jenže před rozchodem chtěl také vyrovnání podílů. Na to se hodila pojistka rukou, kterou měla oběť sjednanou. Proto vymysleli pojišťovací podvod.

2x03 - ? (Zoo York) - AXN čtvrtek 16.3.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 6.3.2008 - 21:20
V Zoo, v tygří kleci je nalezen roztrhaný muž. Při hlubším šetření se zjistí, že už před napadením tygrem byl mrtvý. Mac Taylor postupně zjistí, jakým způsobem byl muž zabit a že byl majitelem jatek. Při vyšetřování se zaměří na zaměstnance, ale tato stopa odhalí pouze loupež peněz. Bonaserová vyšetřuje smrt mladé debutantky, zabité pavoučím jedem. Sice zjistí, že přítel oběti pěstoval pavouky, ale že ti nebyli příčinou její smrti...

2x04 - ? (Corporate Warriors) - AXN čtvrtek 23.3.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 13.3.2008 - 21:20
Přímo na náboženské slavnosti je zabit muž. Při pitvě se zjistí, že oběť byla zabita dřevěnou třískou, která probodla srdce. V té době je v Central Parku nalezena mrtvola muže, kterému kdosi uťal hlavu. Mac Taylor postupně zjišťuje, že oba mrtví spolu pracovali v jedné firmě. Případ, na kterém spolupracuje s Bonaserovou, se postupně dostává do světa vyznavačů samurajských bojových umění. Další vyšetřování se týká vraždy malého chlapce. Ten se udusil v hořícím bytě. To, co zprvu vypadá jako nešťastná náhoda, se změní v trestný čin. Není tak těžké zjistit, že chlapec hrál v době požáru v bytě online šachy...

2x05 - ? (Dancing with the Fishes) - AXN čtvrtek 30.3.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 20.3.2008 - 21:20
Mrtvá dívka vypadne z lanovky na kapotu projíždějícího auta. Policisté se zprvu zaměří na její okolí. Zjistí sice, že dívka se snažila prosadit jako tanečnice v divadle, kde choreograf zavedl podivná pravidla, avšak se svým hledáním vraha neuspějí. Stopou, která je však dovede ke skutečnému vrahovi je krém, který měl způsobit nevnímání nepříjemných pachů. Mac Taylor díky nové laborantce zjistí, že terčem útoku byl řidič lanovky. Ten byl také nalezen mrtvý. Zprvu se myslelo, že dostal infarkt. Jeho žena namluvila svému bratrovi, že ji bije. Bratr ho potom přišel zmlátit, vraždu viděla ona dívka, a proto také musela zemřít. Další vražda, kterou řeší Danny, se týká prodavače mořských ryb. Danny zjistí, že za činem nebyly peníze, jak zprvu předpokládal, ale pouhá žárlivost. Muž, který od prodavače odebíral ryby pro svou restauraci, nesnesl pomyšlení, že se rybářův syn dostal do prestižní školky a jeho ne. Došlo ke strkanici a on ho narazil na mečouna.

2x06 - ? (Youngblood) - AXN čtvrtek 6.4.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 27.3.2008 - 21:15
Kdosi zastřelí velmi bohatého muže při vystupování z výtahu. Dívka, která byla s ním, utekla, aniž by se jí něco stalo. Policisté ji díky Ipodu, který na místě vraždy ztratila, lehce najdou. Zjistí, že mezi oběma byl hodně velký věkový rozdíl. Ze začátku tedy pátrají, zda vražda tohoto muže nemůže mít vztah s touto skutečností. Vodítkem k vrahovi je nakonec velmi nezvyklá zbraň, tyč na uzamykání volantu, předělaná na brokovnici. To je dovede k vrahovi. Sheldon Hawkes vyšetřuje vraždu muže, který byl nalezen přivázaný k železné zábraně v jezírku v Central Parku. Zjistí, že muž zemřel na následky alergie na mořské živočichy, které mu někdo dal do jídla.

2x07 - ? (Manhattan Manhunt) - AXN čtvrtek 13.4.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 3.4.2008 - 21:15
Do N.Y. dorazí sériový vrah. Z Miami si převezl rukojmí, dceru jedné z nejvýznamnějších N.Y. rodin. Zde zavraždí několik mladých lidí, které najde v bytě své rukojmí. Peníze, pro které přišel, však v sejfu nenajde. Proto také zastřelí svou rukojmí. Na případě nepracuje jen N.Y. tým, ale z Miami přijíždí i Horatio Caine. Policisté díky útržkům látky zjistí, že nejmladší dcera rodiny unikla vraždě, i když popravu svých přátel viděla. Právě ona vybrala peníze ze sejfu před příchodem vraha. Policisté, kteří porovnávájí DNA obětí, zjistí, že právě tato významná rodina je s vrahem příbuzná. Konkrétně se zjistí, že otec rodiny je otcem i vraha. O syna se nikdy nezajímal a ten se rozhodl si otcovy peníze vzít stůj co stůj. Vrah, který pochopil, že peníze ze sejfu má u sebe ona nejmladší dcera, je chycen policisty ve chvíli, kdy si pro ně přijde.

2x08 - ? (Bad Beat) - AXN čtvrtek 20.4.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 10.4.2008 - 21:20
Policisté jsou přivoláni k vraždě hráče pokeru. Muž byl zastřelen brokovnicí přes dveře. Muži, se kterými oběť hrála, chvíli před tím zmlátili a vyhodili falešného hráče. Proto si všichni myslí, že právě on byl tím vrahem. Není to však pravda. Brzy se ukáže, že za vším je souhra nešťastných náhod. Druhá vražda, kterou řeší Danny Messer, se týká mladé moderátorky z místní televizní stanice. Žena byla nalezena ubitá v parku. Danny zjistí, že žena vydírala nahrávkou sexu svého šéfa. Ten však vrahem není.

2x09 - ? (City of the Dolls) - AXN čtvrtek 27.4.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 17.4.2008 - 21:15
Ve svém obchůdku, opravně panenek, je nalezen mrtvý majitel. Kdosi mu keramickým střepem z panenky prořízl tepnu na ruce. Policisté zjistí, že člověk, který ho přepadl, se s ním přetahoval o pannu. Díky tomu, že mrtvý ji ubránil, policisté zjistí, že panna měla v sobě nahrané "tajemství" její malé majitelky. Druhá smrt, kterou policisté šetří, se týká mladé ženy. Ta byla nalezena ve svém bytě mrtvá. Pitva ukáže, že žena, i když trpěla rakovinou žaludku, byla otrávena arsenikem. Otázkou zůstává, kdo a za jakým účelem tak spěchal s její smrtí.

2x10 - ? (Jamalot) - AXN čtvrtek 4.5.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 24.4.2008 - 21:20
Policisté vyšetřují zabití mladé ženy na profesionálních bruslařských závodech. To, co zprvu vypadá jako ubití ve rvačce, se na základě výsledků pitvy změní na otrávení lékem, který způsobil přehřátí. Mac Taylor s Bonaserovou zjistí, že všem dívkám v týmu někdo přidával zmíněný lék do krémů a šampónů. Byl to trenér, nebo jeho asistentka? Druhá vražda se týká mladíka, který byl nalezený zabalený v koberci v odpadcích. Danny zjistí, že muž má na těle napsanou poslední kapitolu jednoho velmi dobrého románu. Ukáže se, že mladík nebyl spisovatelem, za kterého se vydával, ale že dílo manžela své nakladatelky vydával za své.
2x11 - ? (Trapped) - AXN čtvrtek 11.5.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 1.5.2008 - 21:20
V nočním klubu je nalezena mrtvá dívka. Zemřela poté, co ji někdo hodil na ohromný, žhavý reflektor. Smrt způsobil teplotní šok. Jako možný vrah přichází v úvahu zákazník, kterého dívka před jinými klienty ponížila. Vyšetřování však odhalí, že dívka měla v minulosti poměr s jinou ženou, rozešly se a zhrzená žena, známá významná fotografka, rozchod neunesla. Oběť vyhledala, došlo k hádce a k následné šarvátce. Při ní oběť spadla na reflektor. Druhá vražda, kterou řeší Bonaserová a Danny, se týká výstředního milionáře. Toho kdosi brutálním způsobem podřízl. Po dlouhém pátrání policisté zjistí, že stopy vedou přímo k osobní asistentce. Vyšetřování je značně komplikované, Danny je totiž nešťastnou náhodou uzamknut v pancéřové ložnici oběti. Ve chvíli, kdy Bonaserová zjistí, že žena byla spřažená s mužem, zámečníkem, který měl tento bezpečnostní systém na starosti, pochopí, že Danny je v nebezpečí života.

2x12 - ? (Wasted) - AXN čtvrtek 18.5.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 8.5.2008 - 21:20
Přímo při módní přehlídce zkolabuje a následně zemře modelka. Při pitvě se poté zjistí, že zemřela na následky nadýchání extáze. Za několik hodin se najde tělo jiné modelky, ta byla zabita úderem plechovky do zátylku. A to plechovky od barvy, kterou měly obě ženy na sobě. Policisté zjistí, že někdo v barvě pašoval rozpuštěnou extázi. Stopa vede do firmy, která barvu dodala. Spory houby na těle druhé mrtvé a na těle jednoho ze zaměstnanců firmy odhalí vraha. Na policii se dostaví muž a tvrdí, že zastřelil lékařku. Na místě, které označil, policisté skutečně naleznou mrtvou ženu. Na jejím těle najdou pak velké množství pijavic. Muž tvrdí, že lékařka ho využívala a díky jeho těžké nemoci z něj dostala všechny jeho peníze. Bonaserové se však něco nezdá, zjistí, že vrahem byl někdo úplně jiný...

2x13 - ? (Risk) - AXN čtvrtek 25.5.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 15.5.2008 - 21:20
Danny při své cestě domů z práce zahlédne z vlaku metra mrtvolu. Jedná se o mrtvého studenta, který jezdil na střeše vagónu. Pitva však ukáže, že mladík byl nejdříve udeřen do hlavy nějakým dřevem a následně shozen na koleje. V ruce měl zaražen žraločí zub. Ten Mac Taylora dovede spolehlivě k vrahovi. Druhá vražda se týkala známého makléře, který byl nalezen oběšený v okně své kanceláře. Bonaserová však dokáže, že se o sebevraždu nejednalo.

2x14 - ? (Stuck on You) - AXN čtvrtek 1.6.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 22.5.2008 - 21:20
Přímo na svém večírku je v intimní chvíli postřelen šípem sběratel umění. Šíp pronikl jeho tělem, vážně ho zranil a ženu pod ním zabil. Policisté zjistí, že muž byl sukničkář. Zaměří se tedy na zhrzené milenky a jejich manžely. Druhá mrtvola, která byla nalezena před jedním hudebním klubem, patřila mladému lepiči plakátů. Muž měl obličej politý lepidlem, které na něm zatvrdlo. Právě stopy slzného plynu a prázdná nábojnice, které byly na mrtvém nalezeny, přivedou policisty k vrahům.

2x15 - ? (Fare Game) - AXN čtvrtek 8.6.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 29.5.2008 - 21:25
Na hřbitově je nalezen mrtvý, zastřelený muž. Policisté zjistí, že oběť byla zapletena do podivné hry s vodními pistolemi. Hráči se navzájem neznali a na zakázku od vedoucího hry měli někoho takzvaně zabít - postříkali ho vodou. Oběť však své protihráče lákala do své kanceláře za různými smyšlenými konkurzy. Když takto zneužila nezaměstnaného herce, on se rozhodl pomstít. Chtěl muže postrašit tím, že ho naoko zastřelí. Nevěděl však, že i pistolí na slepé náboje může zabít. Druhá vražda, kterou vyšetřuje Danny a Hawkes, se týká ženy nalezené udušené v jejím bytě. Žena se živila tím, že žalovala různé restaurace. Z peněz, které takto vydělala, si pak velmi dobře žila.

2x16 - ? (Cool Hunter) - AXN čtvrtek 15.6.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 5.6.2008 - 21:25
Ve vyrovnávací nádrži vodovodu je nalezena mrtvá žena. Pitva prokáže, že před smrtí byla omámena morfiem a měla rozřezané ruce. Zemřela však na následky utopení. Jelikož se jednalo o vrátnou z domu, na kterém byla postavena vyrovnávací nádrž, policie se zaměří na obyvatele domu. Zjistí, že už v minulosti došlo v domě k podivnému úmrtí dívky. Bonaserová zjistí, že se jednalo o dceru dnešní oběti. Stopy dál vedou k lékaři, který v domě bydlí. Na dětském hřišti je nalezen ubitý mladý muž - zaměstnanec návrhářské firmy. Policisté zprvu podezřívají muže u konkurence na stejné pozici, ale není tomu tak.

2x17 - ? (Necrophilia Americana) - AXN čtvrtek 22.6.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 12.6.2008 - 21:25
Přímo v jednom z místních muzeí je nalezena mrtvola ženy. O špatnou identifikaci se však postarali masožraví brouci, které kdosi pustil z jedné expozice. Patologové zjistí, že se jedná o ženu, členku rodiny, která muzeum kdysi zakládala. Mac Taylor v budově muzea najde malého chlapce, adoptovaného syna jednoho ze zaměstnanců. Adopce je však falešná a policisté zjistí, že právě tato adopce byla příčinou vraždy. Danny vyšetřuje vraždu mladého makléře, ten byl nalezen na staveništi. Zjistí, že muž byl vášnivým hráčem podivné odrůdy golfu. Ten se hrál přímo za provozu na ulici...

2x18 - ? (Live or Let Die) - AXN čtvrtek 29.6.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 19.6.2008 - 21:45
Dojde k přepadení helikoptéry převážející lidská játra určená k transplantaci. Jeden ze zdravotníků je zastřelen. Játra kdosi ukradne. Policisté zjistí, že v ten den došlo k prohození zdravotnického personálu. Zprvu nadějná stopa se ukáže zavádějící. Kulka nalezená na místě činu však ukáže nový směr pátrání. Bonaserová s novou kolegyní vyšetřují smrt znásilněné a zabité ženy. Žena pracovala jako hosteska v jedné místní restauraci. Milovala tajemný sex, s muži si dávala schůzky po telefonu. Bohužel ji při jednom takovém setkání viděl zabiják, na kterého naši detektivové mají už dlouho políčeno, a zabil ji.

2x19 - ? (Super Men) - AXN čtvrtek 6.7.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 26.6.2008 - 21:45
V jedné boční uličce je nalezena mrtvola muže převlečeného za supermana. Policisté zjistí, že se jednalo o klienta ústavu pro duševně choré. Ten po nocích utíkal z ústavu a "páchal" dobro. Právě proto jsou přesvědčeni, že muže zabil někdo z těch, kterým překazil jejich loupež. Druhá vražda se týká nadějné fotbalové hvězdy. Potom, co muž získal místo v prestižním klubu, ho někdo zabil, když do něj vbodl jehlu pumpy na míče. Policisté zjistí, že muž měl vážné problémy s kolenem. Dojde jim, že mu někdo musel před jeho novým zaměstnavatelem pomoci problém skrýt. Proto se zaměří tímto směrem.

2x20 - ? (Run Silent, Run Deep) - AXN čtvrtek 13.7.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 3.7.2008 - 21:40
Macu Taylorovi zavolá jakýsi muž a přizná se mu k vraždě. Sdělí mu, kam mrtvého pohřbil, a následně spáchá sebevraždu. Policisté skutečně na označeném místě najdou kostru. Co je však horší, na místě najdou nedopalek cigarety s DNA detektiva Dannyho Messera. Danny vysvětlí, jak se před těmi lety dostal do styku s Tengerwoodským gangem. Jeho členem je totiž jeho bratr. Dannyho verze se sice zdá hodnověrná, důkazy však svědčí proti němu. Mac Taylor vyhledá Dannyho bratra a vše mu řekne. Zanedlouho je Dannyho bratr nalezen těžce zbitý. Naštěstí se nalezne odposlouchávací zařízení, které měl u sebe. Rozhovor, který je na něm nahraný, jasně usvědčí vůdce gangu z vraždy a očistí Dannyho. Dannyho bratr však již nemá žádnou naději na přežití. Bonaserová vyšetřuje vraždu bankéře, který byl nalezen v hotelovém pokoji ubodaný. Stopy vedou k luxusní prostitutce. Bonaserová zjistí, že právě o ni měl jeden ze zákazníků skutečný zájem, a ženu chtěl zachránit od prostituce.

2x21 - ? (All Access) - AXN čtvrtek 20.7.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 10.7.2008 - 21:45
Přímo před halou, ve které probíhá rockový koncert, je nalezen zastřelený řidič limuzíny. Policisté jsou přesvědčeni, že jeho smrt má co dočinění s umělcem, který na koncertě vystupuje. Zjistí však, že vrahem byla žena, která se chtěla k umělci dostat. V roli oběti se ocitne i sama Bonaserová. Policisté jsou voláni jedním ze sousedů k ní do bytu. Zde ji naleznou v bezvědomí vedle mrtvoly jejího bývalého přítele.

2x22 - ? (Stealing Home) - AXN čtvrtek 27.7.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 17.7.2008 - 21:45
V přístavu je nalezena uškrcená dívka, oblečená do kostýmu mořské víly. Další vyšetřování zjistí, že se jednalo o venkovanku, která se nechala najmout jako mořská víla pro dětskou narozeninovou oslavu. Taška s jejími věcmi však spadla z lodi a ona se ocitla bez věcí. Zadavatel ji sice zaplatil peníze navíc, ona se však rozhodla vrátit přes park. Právě tady ji napadl vrah. Policisté díky otisku dlaně na jejím hřebínku z vlasů vraha odhalí. Dalším případem muž, zastřelený před svým domem. Ukáže se, že žil s dvěma ženami najednou. A tak policisté rozplétají podivné vztahy trojčlenné skupiny.
2x23 - ? (Heroes) - AXN čtvrtek 3.8.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 24.7.2008 - 21:50
V parku je nalezena mrtvola mladého vojáka z námořní pěchoty. Desátník byl ubodán. Mac Taylor pořád nechápe, jak cvičený muž mohl být ubodán bez stopy zápasu. Ve chvíli, kdy policisté pochopí, že k zápasu skutečně došlo, Mac Taylor přikáže ostatním, aby hledali zle zřízeného muže po nemocnicích. Danny takového muže najde a díky tomu zjistí, že voják byl svědkem napadení ženy opilcem. Žena, která však byla přesvědčena, že voják jejího opileckého manžela zabil, ho v nestřežený okamžik bodla nožem do hrudníku. Policisté najdou v autě ohořelé ženské tělo. Šok nastane, když zjistí, že mrtvola patří jejich bývalé kolegyni Aidan. Rozjíždí se vyšetřování, při kterém každý z týmu chce co nejvíce pomoci. V bytě oběti policisté zjistí, že Aidan šla tvrdě po podezřelém z mnoha případů předchozích znásilnění, D.J. Prattovi. Bohužel nepochopila, že sledovaný o ní ví.

2x24 - ? (Charge of this Post) - AXN čtvrtek 10.8.2006 - 20:00 / tv n@va čvrtek 31.7.2008 - 21:45
Policisté jsou přivoláni k vyšetřování vraždy strážného v jednom business centru. Mac Taylor však při vyšetřování zjistí, že v budově je nastražena bomba. Policistům se sice podaří z velké části budovu a okolí vyklidit, ale v okamžiku výbuchu je v budově deset lidí včetně policistů. Při výbuchu je jeden z policistů těžce zraněn a Mac Taylor mu zachrání život. Celá situace mu připomene událost, která se stala v době jeho působení v námořní pěchotě. Tuto situaci mu však připomene i vyděrač, který následně začne vyhrožovat stejnými bombami po městě. Policisté musí tentokrát dopadnout zločince, který se skrývá přímo mezi nimi.(c) cbs & axn & tv n@va & bundaboy 2007-2008
[ poslední aktualizace: 10-07-2008 ]