CSI - Kriminálka Las Vegas CSI: Miami - Kriminálka Miami CSI: New York - Kriminálka New York Smallville Ženatý se závazky
 CSI: Crime Scene Investigation
 Kriminálka Las Vegas


CSI (Crime Scene Investigation) - jsou to lidé, kteří se za pomoci nejmodernějších vědeckých metod snaží rozluštit i zdánlivě neřešitelné případy. Vedle dopadení pachatele mají ještě jeden a možná důležitější úkol. Musí se postarat o maximální ochranu těch, kteří se stali obětí trestného činu.

Gil Grissom (William Petersen) je ve své branži veteránem. Stojí v čele vyšetřovacího týmu, který pracuje pro kriminální úřad v Las Vegas. Členy jeho týmu jsou Catherine Willowsová (Marg Helgenberger), která jako matka samoživitelka neustále balancuje mezi láskou ke svému zaměstnání a povinnostmi rodiče, Warrick Brown (Gary Dourdan), muž s přesným analytickým mozkem a jistou hráčskou slabostí, se kterou se snaží usilovně bojovat, Nick Stokes (George Eads), který touží stát se v týmu vyšetřovatelů jedničkou a nováček Sara Sidleová (Jorja Fox). Tým se dostává do častého konfliktu s bývalým šéfem kapitánem Jimem Brassem (Paul Guilfoyle), který byl nedávno přeřazen na oddělení vražd.

Bez ohledu na případné neshody se však hrdinové seriálu musí v první řadě snažit o co nejrychlejší vyřešení všech případů, které se jim dostanou na stůl. Do jejich repertoáru se vejde vše od loupeží až po vraždy. Při své práci mají k dispozici ty nejmodernější vědecké metody, ale samozřejmě nezapomínají ani na zdravý rozum. Ostřílený Grissom a jeho podřízení se řídí jedním osvědčeným heslem: "Nikdo nesmí říci, že jsme se alespoň nepokusili."

promo fotky:
foto 1 | foto 2 | foto 3 | foto 4 | foto 5 | foto 6 | foto 7 | foto 8
foto 9 | foto 10 | foto 11 | foto 12 | foto 13 | foto 14 | foto 15 | foto 16 | foto 17

úvodní znělka:
The Who - Who Are You
video (0:30; XviD 16:9 576x320; 4.34MB) | audio (0:30; mp3 vbr; 562kB)


1. série

1x01 - Důkazy nelžou (Pilot) - n@va čtvrtek 7.7.2005 - 22:30 / n@va čtvrtek 19.7.2007 - 18:05
V pilotní epizodě vyšetřovatelé z kriminalistického oddělení v Las Vegas řeší hned několik trestných činů. O rychlé vyřešení přidělených případů jde především Nickovi Stokesovi a Warrickovi Brownovi, kteří oba mají na svém kontě 99 vyřešených případů - první z nich, který vyřeší stý případ, má být povýšen. Panuje mezi nimi "přátelská konkurence". Větší štěstí má nakonec Nick. Zkušený Gil Grissom řeší případ sebevraždy, ze které se nakonec vyklube vražda. Nick řeší případ staršího pána, který se stal obětí "loupeživé prostitutky" - uspala ho a připravila ho o všechny cennosti, které měl u sebe. Warrick spolu s Catherine Willowsovou vyšetřují zabití: od samého začátku je jim jasné, že vzorný otec, který údajně oběť zastřelil při obraně rodiny, jim lže. Nakonec ho také policie odvádí v poutech. Do sehraného týmu kriminalistů přichází nováček, Holly Gribbsová. Čeká ji křest ohněm při pitvě a hned poté se pouští do vyšetřování případů. Její první pracovní den však končí tragédií. Na místo činu, kde Holly snímá otisky prstů, se vrací pachatel a Holly postřelí. Stala se totiž chyba: Warrick ji neměl nechávat na místě činu samotnou. Mladá kriminalistka je v kritickém stavu a bojuje o život...

1x02 - Nečekaná změna (Cool Change) - n@va čtvrtek 14.7.2005 - 22:30 / n@va pátek 20.7.2007 - 18:05
Grissom s Nickem vyšetřuje případ muže, který vyhrál 40 milionů dolarů a ještě stejnou noc přišel o život. Nejdříve stopa vede ke gamblerovi, který u hracích automatů tráví celé hodiny, nakonec se ale ukáže, že vražedkyní byla přítelkyně novopečeného multimilionáře. Na poranění v nemocnici umírá Holly Gribbsová. V této souvislosti je Warrick postaven mimo službu a vedoucí kriminalistického oddělení, kapitán Brass, přeložen na oddělení vražd. Vedoucím týmu kriminalistů se stává Grissom. Protože týmu teď chybí jeden člověk, Grissom povolává ze San Fransiska svou známou, kriminalistku Saru Sidleovou. Catherine se podaří vypátrat vraha Holly Gribbsové, a tak konečně dlouhá směna končí.

1x03 - Únosce a unesená (Crate 'n' Burial) - n@va čtvrtek 21.7.2005 - 22:30 / n@va pondělí 23.7.2007 - 18:05
Dojde k únosu manželky milionáře. Zatímco Sara s Grissomem hledají unesenou ženu, Nick pomůže Brassovi s únoscem, na kterého čekají na místě, kam si má přijít pro výkupné. Manželku nakonec najdou zaživa pohřbenou, ale živou. Ukáže se, že šlo jen o fingovaný únos. Catherine s Warrickem vyšetřují autonehodu, při které zemřela mladá dívka. Řidič z místa činu ujel. Majitel vozidla se k činu ochotně přiznává, avšak jen proto, aby na sebe vzal vinu svého vnuka.

1x04 - Autogram pro pana Johnsona (Pledging Mr. Johnson) - n@va čtvrtek 28.7.2005 - 22:25 / n@va úterý 24.7.2007 - 18:05
V jezeře rybáři najdou lidskou nohu a zanedlouho se podaří najít zbytek těla. Na pitvě se ukáže, že příčinou smrti nebylo utonutí. Stopy vedou k milenci, Catherine s Grissomem však kombinací svých metod dospějí k závěru, že šlo o nehodu. Manžel zemřelé však usoudil, že ji zavraždil milenec, a tak ho zabije. Sara s Nickem vyšetřují případ oběšeného studenta. Zanedlouho zjistí, že však šlo jen o zinscenované oběšení. Chlapec byl obětí šikany ve studentském spolku. Soudce Cohen požádá Warricka, aby zasáhl do jednoho případu. Warrick však už jeho vydírání dál tolerovat nehodlá a zlotřilého soudce vydá Brassovi.

1x05 - Přátelé a milenky (Friends & Lovers) - n@va úterý 2.8.2005 - 22:10 / n@va středa 25.7.2007 - 18:05
Tým řeší tři zvláštní případy: Grissom s Warrickem hledají příčinu smrti mladíka, kterého našli v poušti. Zjišťují, že v době smrti byl pod vlivem odvaru z durmanu, jeho požití však nebylo příčinou smrti... Sara řeší případ mrtvoly nalezené mezi odpadky. Proniká do zákulisí pohřebnické branže a odhaluje nedůstojné praktiky. Vedoucí pohřební služby rakve "recykloval" místo toho, aby je nechal pohřbené v zemi i s nebožtíkem. A Catherine s Nickem řeší případ zabitého děkana soukromé vysoké školy. Podezřelá zpočátku tvrdí, že ho zabila v afektu, protože ji sexuálně obtěžoval. Kriminalisté však zjistí, že v době vraždy byl na místě činu ještě někdo další...

1x06 - Kdopak jsi? (Who Are You?) - n@va čtvrtek 4.8.2005 - 22:25 / n@va čtvrtek 26.7.2007 - 18:05
Grissom s Nickem vyšetřují totožnost těla zabetonovaného do základů obytného domu a způsob jeho smrti, neboť se potvrdí, že tato mladá žena nezemřela přirozeně. Ve vyšetřování pomůže Teri Millerová, specialista na modelování obličejových podob z kosterních ostatků. Striptýzová tanečnice hlásí pokus o znásilnění. Když Catherine zjistí, že obviněným je Eddie Willows, její bývalý manžel, zabývá se vyšetřováním sama, přestože tím porušuje předpisy. Policejní důstojník pronásleduje řidiče černého džípu. Když ho dostihne a zastaví, řidič policistovi oznámí, že třetí obvinění už nesnese a zastřelí se. Výpovědi ale neodpovídají tomu, co Sara a Warrick nalézají na místě - či spíše nenalézají, neboť kulku, která by mohla rozhodujícím způsobem přispět k policistovu obvinění nebo zproštění, se stále nedaří objevit...

1x07 - Pokrevní pouta (Blood Drops) - n@va úterý 9.8.2005 - 22:20 / n@va pátek 27.7.2007 - 18:05
V rodinném domku na předměstí jsou ve spánku brutálně povražděni čtyři členové rodiny Collinsových. Přežijí pouze dvě dívky, osmnáctiletá Tina a čtyřletá Brenda. Děvčátko je však natolik traumatizováno, že není schopno nic říci. Sára dostane za úkol se o ni postarat. Je připravena ji opět předat, jakmile to bude možné, avšak děvčátko si na vyšetřovatelku brzy vytvoří vazbu. Grissom nasadí na vyšetřování celý tým, neboť případ je silně medializován. Catherine se věnuje úkolům v zaměstnání do té míry, až zapomene vyzvednout vlastní dceru ze školy. To ji přivede do potíží, neboť její bývalý manžel, jakmile to zjistí, nahlásí zanedbání povinné péče.

1x08 - Neznámý (Anonymous) - n@va čtvrtek 11.8.2005 - 22:25 / n@va pondělí 30.7.2007 - 18:10
Došlo k vraždě, která vypadá přesně tak, jako když byl před třemi měsíci zavražděn Royce Harmon způsobem účinně předstírajícím sebevraždu. Vrahem je zřejmě člověk, který se dobře vyzná v kriminalistice, s vyšetřovateli si jakoby pohrává a trefuje se konkrétně a osobně do Grissoma. Warrick a Nick vyšetřují případ člověka, který ve voze sjel ze srázu, přežil, ale je v bezvědomí, takže než se ho Warrick s Nickem budou moci zeptat, čeká je mnoho práce. Celá situace vypadá totiž dost podivně. Proč třeba ten člověk seděl vzadu?

1x09 - Nelítostně (Unfriendly Skies) - n@va úterý 16.8.2005 - 22:25 / n@va úterý 31.7.2007 - 18:10
Grissom a jeho tým vyšetřují smrt pasažéra první třídy na letu do Las Vegas. Vyšetřovatelé jsou nuceni nejen shromažďovat fyzické důkazy, ale také vyslýchat všechny cestující první třídy tohoto letu. Výpovědi, které od každého z nich získají, se ale těžko dají sloučit s fyzickými důkazy, jak je vyšetřovatelé v kabině postupně odkrývají. Přinejmenším někteří z nich určitě nemluví pravdu. Odkud se bere taková konspirativní atmosféra mezi náhodně shromážděnými lidmi běžného vnitrostátního letu? Odhalení skutečného průběhu událostí, který pomalu, ale přesvědčivě vystupuje na povrch během rekonstrukce, není nic příjemného ani povzbudivého.

1x10 - Sex, lži a larvy (Sex, Lies and Larvae) - n@va čtvrtek 18.8.2005 - 22:30 / n@va středa 1.8.2007 - 18:10
Grissom se Sarou vyšetřují vraždu ženy nalezené nad městem v horách. Vše nasvědčuje tomu, že vrahem byl její manžel, ten má ale na odhadovanou dobu úmrtí alibi. Nakonec se ale ukáže, že žena byla zavražděna o dva dny dříve. K rozlousknutí záhady Grissomovi pomohou jeho spojenci - hmyz, tentokrát z čeledi mouchovitých. Warrick s Catherine vyšetřují krádež cenného obrazu. A k odhalení pachatele jm velmi pomohou forenzní techniky. Nick vyšetřuje případ pohřešované ženy, jejíž auto bylo nalezeno na autobusovém nádraží. Ukáže se ovšem, že nejde o žádný únos, ale o banální případ nevěrné manželky.
1x11 - Vražda na silnici I-15 (I-15 Murders) - n@va úterý 23.8.2005 - 22:20 / n@va čtvrtek 2.8.2007 - 18:10
Ze supermarketu je unesena žena středního věku a Grissom na místě činu objeví vzkaz od vraha, podle kterého pachatel zabil čtyři další ženy. Zanedlouho Catherine nalezne čtyři zbývající místa činu a s Grissomem najde společný jmenovatel všech únosů: odehrály se v supermarketech poblíž silnice I-15. Když je potom objevena jedna z unesených mrtvá a zjevně podchlazená u silnice uprostřed pouště, je všechno jasné. Vrah je řidičem kamionu s chladicím zařízením. Warrik, o kterém má Grissom důkaz, že byl v pracovní době v kasinu, je nasazen na jeden případ spolu se Sarou - k její velké nelibosti. Vyšetřují vraždu, u níž se původně zdá, že oběť vyrušila lupiče při činu. Nakonec pachatele usvědčily rýhy na skle, podle kterých se dá poznat, zda byla tabulka skla rozbita zevnitř, anebo zvenku.

1x12 - Fahrenheit 932 (Fahrenheit 932) - n@va čtvrtek 25.8.2005 - 22:25 / n@va pátek 3.8.2007 - 18:10
Vězeň obviněný z úmyslného založení požáru a následného usmrcení své ženy a dítěte se obrátí na Grissoma, aby mu pomohl prokázat nevinu. Do vykonání rozsudku smrti už Franku Damonovi nezbývá mnoho času. Jeho případ ovšem konkurenční směna kriminalistů považuje za vyřešený, neboť mu věnovala standardní péči. Grissom, zanícený hledač objektivní pravdy, se tedy opět pohybuje po dráze nevyhnutelně kolidující s Eckliem, pragmatickým hledačem společensky žádoucích postupů. Catherine a Nick vyšetřují vraždu mladíka, který se živil zprostředkováním sportovních sázek (nezákonnému, vzhledem ke svému mládí) a byl z těsné blízkosti zastřelen ve svém voze v podzemní garáži.

1x13 - Výbuch (Boom) - n@va úterý 30.8.2005 - 22:25 / n@va pondělí 6.8.2007 - 18:10
Výbuch bomby nastražené v přízemí kancelářské budovy zabije příslušníka ostrahy a zraní mnoho lidí. Hlavním podezřelým je jiný příslušník ostrahy, který odešel několik minut před výbuchem a výrobě bomb dobře rozumí. Jeho převelikou ochotu pomáhat využije Gil, přibere ho do týmu jako experta na výbušniny, ale zároveň sleduje jeho stopu. Vážné indicie proti němu jej sice dostanou za mříže, ale případ tím ani zdaleka není vyřešen. Nick zachrání svou známou (která se živí jako prostitutka) před jejím útočným přítelem. Odveze ji domů, ona ho pozve dál... Jenže příští ráno je nalezena uškrcená a Nick samozřejmě zanechal v jejím bytě mnoho tělesných stop. Všichni v CSI vědí, že jakmile se Nickovo jméno objeví kdekoli mezi podezřelými, okamžité propuštění od kriminálky je jisté, i kdyby se později podezření nepotvrdilo. Kolegové z jeho směny by mu rádi pomohli, ale není mnoho, co by pro něho mohli udělat.

1x14 - Kde končí zákon (To Halve and to Hold) - n@va čtvrtek 1.9.2005 - 22:35 / n@va úterý 7.8.2007 - 18:10
V pustině nedaleko Las Vegas kdosi náhodou nalezne lidskou kost. Grissom a Catherine spolu s rojnicí kadetů postupně sesbírají dostatek kostí, aby poskládali byť neúplnou lidskou kostru. Když se ukáže, že tyto ostatky byly rozřezány motorovou pilou, kriminalistický stroj se dá do pohybu. Stopy je zavedou ke starší, již dávno ovdovělé paní. Že věci nebývají vždycky, jak se zdají, to bude zanedlouho jasné i vyšetřovatelce Catherine. Warrick a Sarah prověřují smrt mladého striptéra, který byl najat na předsvatební dámský večírek. Ten ale pro něho nedopadl, jak očekával. Někdo si bude pamatovat, že zákon nepřestává platit ani v mimořádných chvílích, strávených v Las Vegas.

1x15 - Vysoké sázky (Table Stakes) - n@va neděle 11.9.2005 - 23:00 / n@va středa 8.8.2007 - 18:10
Na dobročinném večírku v domě zámožné Portie Richmondové je v bazénu nalezena mrtvá kabaretní umělkyně Lacey Duvallová. Manželé Haynesovi, které se o dům paní Richmondové v její nepřítomnosti starají, tvrdí, že paní domu je na jachtě na řeckých ostrovech. Když však Grissom s Catherine zjistí, že si s sebou nevzala plavky, šperky ani peněženku a v krbu její ložnice najdou zub, je jim jasné, že neřeší jednu vraždu, ale dvě. Warrick je jako jediný z případu odvolán, protože je třeba vyřešit chladnokrevnou vraždu chronického hazardního hráče v proskleném výtahu jednoho hotelu. Vraždu provedl profesionál a nese prvky připomínající praktiky mafie.

1x16 - Příliš tuhý kořínek (Too Tough to Die) - n@va neděle 18.9.2005 - 22:55 / n@va čtvrtek 9.8.2007 - 18:10
Kriminalisté vyšetřují dva případy: útok na mladou černošku, která byla znásilněna a postřelena. V mozku jí uvízly dvě kulky, takže ač nezemřela, zbytek života bude v kómatu. Střelce se podaří najít pomocí pachových konzerv odebraných z poutka z kalhot nalezeného na místě činu. Catherine s Warrickem řeší sousedskou hádku, která skončila zastřelením pětadvacetiletého muže. Nejprve se zdálo, že svědecké výpovědi jsou v rozporu s důkazy, ale díky zvláštní figurině se nakonec podaří provést rekonstrukci a zjistit, kudy směřovaly projektily.

1x17 - Matčiny oči (Face Lift) - n@va neděle 25.9.2005 - 23:00 / n@va pátek 10.8.2007 - 18:10
V prodejně keramiky je nalezena mrtvola muže, který se sem vloupal, aby vykradl trezor. Když Grissom analyzuje otisky prstů sejmuté na místě činu, čeká ho překvapení: jeden otisk patří Melisse Marloweové, která byla před jednadvaceti lety unesena ve věku čtyř let. Forenzní výtvarnice pak ze starých fotek provede rekonstrukci dívčina obličeje. Ukáže se, že obličej se shoduje s tváří Tammy, dcery zavražděného. Sarah s Warrikem mezitím řeší podivný případ ženy, která uhořela vsedě v křesle ve svém obývacím pokoji. Sáru fascinuje myšlenka, že by mohlo jít o "samovolné vzplanutí". Warrick je ale skeptický a trvá na racionálním vědeckém přístupu. A tak provedou experiment s prasetem, který případ objasní.

1x18 - Vítěz bere vše ($35K O.B.O.) - n@va neděle 2.10.2005 - 23:05 / n@va pondělí 13.8.2007 - 18:10
Při odchodu z restaurace jsou přepadeni mladí manželé, jejich vůz ukraden a oni zůstávají ležet mrtví na ulici. Krátce potom, co na místo činu dorazí kriminalistický tým, dá se do hustého deště, takže kriminalisté musí rychle zachránit alespoň některé, na první pohled nejdůležitější stopy. Zanedlouho se najde také ukradený vůz a v něm mrtvé tělo. Nejasný případ se tím dále zkomplikuje. Catherine vyšetřuje zhroucení obytného domu, pod jehož troskami zahynuly tři starší ženy. Protože za výstavbu tohoto domu odpovídal magistrát, Catherine kříží cestu s potenciálně podezřelým stavitelem, který sleduje její konání s jakýmsi lehce ironickým odstupem.

1x19 - Jemně, jemně (Gentle, Gentle) - n@va neděle 9.10.2005 - 23:00 / n@va úterý 14.8.2007 - 18:10
Celý tým vyšetřuje únos čtyřměsíčního nemluvněte z bohatší rodiny. Podezření brzy padá na rodiče dítěte, mimo jiné také proto, že tělíčko mrtvého nemluvněte objeví policejní psi pohřbené nedaleko domu, odkud mělo být uneseno. To je okamžik, který na Grissoma emocionálně zapůsobí, takže nesmlouvavě trvá na tom, aby všichni pracovali co nejrychleji pouze na vyřešení tohoto případu. Forenzní důkazy se obracejí tu proti jednomu, tu proti jinému člověku z okolí dítěte, a ani jejich závěrečné vyhodnocení nemusí ještě znamenat poslední slovo.

1x20 - Slyšet ticho (Sounds of Silence) - n@va neděle 16.10.2005 - 23:05 / n@va středa 15.8.2007 - 18:10
Dvě ženy přejedou neslyšícího. Nezabili ho však - už byl mrtev. Někdo ho přejel před nimi. Na Grissomovi je zjistit, kdo ho zabil, ale škola, kterou onen mladý muž navštěvoval, se vůči slyšícím vyšetřovatelům staví poněkud nevlídně. Catherine a Nick vyšetřují střelbu v kavárně, po které zůstalo pět mrtvých. Jednou z obětí je známý podnikavec, druhou jeho tělesná stráž (a dvě servírky a jeden neznámý mladík se sluchátky na uších). Zdá se tedy, že půjde o vyřizování účtů mezi kapitány šedé ekonomiky.
1x21 - Učinit spravedlnosti za dost (Justice is Served) - n@va neděle 23.10.2005 - 23:05 / n@va čtvrtek 16.8.2007 - 18:10
Grissom, Nick a Warrick řeší případ zabitého běžce. Později se ukáže, že ho zabil pes. Mrtvému muži však někdo na místě odebral několik vnitřních orgánů, a tak mají kriminalisté podezření, že pachatel orgány zpeněžil na černém trhu. Stopy je vedou k sebevědomé lékařce, která má psa a umí zacházet se skalpelem. Sara s Catherine řeší případ šestileté dívky, která zemřela na pouti. Nejprve mají podezření na provozovatele atrakce, který má podmínku za sexuální trestný čin. Všechno je ale jinak.

1x22 - Komplexní hodnocení (Evaluation Day) - n@va neděle 30.10.2005 - 23:05 / n@va pátek 17.8.2007 - 18:10
Hlídka pronásledující ukradený vůz sice dopadne pouze dvě polooblečené gymnazistky, ale v zavazadlovém prostoru najde hlavu černovlasého mladíka. Grissom s Catherinou zjišťují, nechybí-li někomu hlava, a zanedlouho mají v okolí Las Vegas bezhlavých těl více než bezprizorných hlav. Sára s Nickem také objeví jedno, které spadlo z oblohy a nemá sice ani hlavu, ani ruce, ani kůži.

1x23 - Škrtič (The Strip Strangler) - n@va neděle 6.11.2005 - 23:05 / n@va pondělí 20.8.2007 - 18:10
Tým kriminalistů tentokrát řeší případ sériového vraha, který vždy po sobě na místě činu dokonale uklidí a na místě nastraží falešné důkazy, které mají kriminalisty svést na špatnou stopu. Šerif, kterému jde jen o politický kapitál, povolá FBI. Avšak velící agent Culpepper se neshodne s Grissomem. Pouští se do akce bez rozmyslu, zatímco Grissom chce patologickou osobnost vraha nejprve co nejlépe pochopit. Přes Grissomův nesouhlas FBI provede operaci, v níž Sara dělá volavku. Akce však vyjde naprázdno. Když potom v jednom lasvegaském hotelu dojde k vraždě, která vypadá jako další dílo sériového vraha, Culpepper na tiskové konferenci oznámí, že vraha dopadli. Grissom je však přesvědčen o opaku a novinářům to prozradí. Šerif jej proto z případu okamžitě odvolá. Zbytek týmu však s Grissomem dále spolupracuje a Grissom s jejich pomocí vraha nakonec najde.(c) cbs & tv n@va & bundaboy 2007-2008
[ poslední aktualizace: 23-08-2007 ]