Ženatý se závazky? Co to je? :)
Poslední aktualizace: 20 - 09 - 1999

Úvod do seriálu
Ženatý se závazky v plné sestavě Všichni známe tu potrhlou rodinku z Chicaga Illinois, která je věčně bez peněz - Bundovy: Ala, Peggy, Buda, Kelly a psy Bucka a pozdějšího Luckyho. Al pracuje jako prodavač bot (nejhorší práce na světě) v Gary's obchodě. Peggy je "žena v domácnosti", která ovšem nemá ani páru, jak vypadá trouba nebo pračka :). Kelly se ze začátku jen tak fláká, ale později se přes práci modelky stane herečkou, která učinkuje v reklamách a malých roličkách. No a Bud - ten ze školy šel na vysokou. Ze začátku nechtěl o práci ani slyšet, ale později si musel najít práci - dělal chvíli v autoškole, kde vydával řidičské průkazy, potom ho vyhodili a on začal dělat manažera Kelly (schání pro ni role). Psa Bucka koupili Kelly, když byla malá. Byl hlavním hrdinou hned několika dílů. Ze seriálu odešel na začátku roku 1996, ale aby se vrátil v podobě Luckyho do téže rodiny jako trest. Ve zvířecím nebi ho totiž soudce kocour obvinil za smrt cca 200 koček a trest si musí odpykat jako Lucky v té nejhorší rodině v Americe - u Bundů :).

Sousedé
Nyní přejdeme k sousedům. První necelé 4 série to byli Rhoadesovi - Marcy a Steve. Steve byl celkem úspěšný bankéř, dokud neschválil Alovi půjčku na 50.000 dolarů ke zřízení domácí telefonní linky 555-BOTA, protože chtěl vyhrát soutěž o nejlepšího bankéře a jet na Hawai. Z banky ho vyhodili a zde začíná mezník jeho života - už nechce pracovat a to se samozřejmě nelíbilo "pracovité" Marcy. Steve začne milovat zvířata a nakonec si přece najde místo v místní ZOO jako krmič a ošetřovatel zvířat. Odtud ale brzy odešel - dal výpověď. Celé jejich manželství definitivně skončilo v Steve Rhoades jako řidič limuzíny v jeho 'předposlední' roli v seriálu 72.dílu, kde Steve Marcy náhle opouští a jede dělat správce přírodního parku. Na rozloučenou napíše Marcy "veselý" :) dopis. Zde tedy Steve odchází, ale objeví se ještě v několika pozdějších dílech jako ochránce přírodního parku, pirát, řidič limuzíny a jako poslední si zde zahrál ředitele (děkana) školy Trumaine.

Pojďme se ale vrátit za Marcy, ta je také bankéřka a zarytá feministka. Po rozchodu se Stevem živořila sama, ale později poznala na jednom bankovním večírku chlápka, malého podvodníčka a nepracanta (který je mimochodem venku z basy na podmínku :)) jménem Jefferson D´Arcy a za podivných okolností si ho vzala (první svatba se konala v jejich velmi podnapilém stavu a ta pořádná, o které už oba věděli :) se konala u Bundů na dvorku... a na ni opravdu nelze zapomenout :)). Jeff má podivuhodnou minulost, prý byl agent CIA a má i zajímavé přátele na vysokých místech. Do práce se mu moc (vůbec) nechce, taky proč, když má Marcy tučné bankovní konto a to bohatě stačí :). Jeff to s Marcy zatím do poslední série vydržel, ale jen kvůli jejímu, už výše zmiňovanému, tučnému kontíčku.

Dovětek
Ženatý se závazky se točil opravdu dlouho - celých 11 let, což vypovídalo o obrovské oblibě a popularitě seriálu. Stal se tak z něj nejdéle vysílaný sitcom v dějinách televize. Začínalo se v roce 1987 a poslední série vysílaná na n@vě, byla natočena v roce 1997. Proč seriál skončil, si můžete přečíst ve článku Konec... ? !!! Po přečtení zjistíte, že za vším stojí američané :). Ne ti, co seriál točili (i když i ti za to můžou taky!), ale američtí diváci, kterým se seriál asi přestal líbit, protože mu hodně klesala sledovanost. Americká sledovanost je slabá - ZRUŠIT!!! Ach jo... Ale že se na seriál dívají i v Evropě a jinde na světě, to ty producenty nezajímá!!!

Za celou dobu natáčení se v seriálu ukázalo mnoho známých amerických osobností. Z těch asi nejznámějších to jsou třeba Pamela Anderson, Shannon Tweed, Bubba Smith (Policejní Akademie), Pat Morita (Karate Kid 1-3), Ian Ziering (BH 90210), Robert Englund (Noční můra z Elm street 1-6), Tammy Winette (country zpěvačka), B.B.KING a další... a opavdu hodně amerických sportovců.

Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/