Prostě sexy
Romantická komedie... bez cukru


Christina Applegate jako Courtney Rockliffe
Cover The Sweetest Thing 12. dubna 2002 měla v USA premiéru komedie "Prostě sexy" [The Sweetest Thing] (původní český název byl "Deset přikázání lásky"). V jedné z hlavních rolí uvidíme Christinu Applegate, která zde hraje rozvodovou právničku Courtney Rockliffe. Scénář k filmu napsala Nancy Pimental (podílela se např. na scénářích pro animovaný seriál South Park) a režie se ujal Roger Kumble (např. Velmi nebezpečné známosti). U nás měl mít film premiéru 20.6.2002, poté 12.9.2002, ale nakonec to bylo 22. sprna 2002. Distribuovat jej bude společnost Falcon.

Christina Applegate, Cameron Diaz a Selma Blair Děj: Christina Waltersová (Diaz) a její přítelkyně vyznávají pravidlo nevázaného života. Prostě si nikdy nezadat. Muži jsou tu k tomu, aby se s nimi pobavily. To nejhorší, co vás může potkat je, citově se na ně vázat. Jednoho dne však Christina potká na diskotéce Petera. Vzájemné sympatie však skončí s koncem večera a zdá se, že Peter s Christinou se již nikdy nesetkají. Sebevědomá dívka však nemůže dostat blonďatého chlapíka z hlavy, a tak její nejvěrnější kamarádka Courtney (Applegate) vymyslí bláznivou cestu na svatbu Peterova bratra. To už je dost dobrý důvod k setkání. Výlet je však jednou velkou pohromou, která vyvrcholí ve chvíli, kdy se zjistí, kdo se to vlastně žení! A to není zdaleka všem trablům konec...

5 PŘIKÁZÁNÍ PRO "PROSTĚ SEXY"
(zdroj: presskit)

1. Najdi vtipný scénář
V tomto případě je to mix dívčí dvojice a road movie okořeněný suchým humorem. Také díky tomu není Prostě sexy typickou romantickou komedií. Tak divokou kombinaci mohla ovšem vytvořit jen scenáristka seriálu South Park Nancy M. Pimental. Její scénář putoval Hollywoodem jako Ten, který ještě nemá jméno a nakonec se dostal do rukou producentky Cathy Konrad.

2. Najdi zajímavého režiséra (pokud možno muže)
Roger Kumble, který režíroval například Velmi nebezpečné známosti, si přečetl scénář a okamžitě souhlasil.

3. Zůstaň v klidu, protože máš CAMERON DIAZ pro hlavní roli
Role Christiny Waltersové byla nejdůležitější, kterou bylo potřeba obsadit. "Poslali jsme scénář Cameron a pak si jen drželi palce a čekali," říká producentka Konrad. "Taková herečka jako Cameron Diaz je jen v každé třetí generaci - taková, která je krásná a zároveň dokáže zahrát i komickou roli," říká o ní režisér Kumble, který ji srovnává s Carole Lombard nebo Goldie Hawn.

Selma Blair, Cameron Diaz a Christina Applegate

4. Vytvoř šťavnaté postavy
Cameron Diaz chtěla, aby Christininu nejlepší kamarádku Courtney hrála herečka, se kterou by ji samotnou mohlo pojit přátelství. "Christina a Courtney jsou v každé scéně filmu spolu. Bylo proto nutné, aby z plátna vyzařovalo opravdové přátelství," tvrdí režisér Kumble.

Christina Applegate si s Cameron Diaz padla do oka hned napoprvé. Od začátku si spolu užily legraci, když vymýšlely, co by jejich postavy mohly všechno dělat.

"Christina má skvělý smysl pro načasování vtipu, je rychlá a pohotová," vysvětluje Diaz. "Své nejlepší vtipy jen tak prohodila do větru. Je výborná herečka."

Samotná Christina Applegate říká, že už při čtení scénáře si pomyslela: "To jsem přece já a moje kamarádky."

Obsadit roli Jane Burnsové, kterou hraje Selma Blair, bylo těžké, protože to vyžadovalo nebojácnou dívku ochotnou zkusit všechno možné. Režisér Kumble s Blairovou spolupracoval už ve Velmi nebezpečných známostech.

5. Řekni si, že láska je přese všechno nejsladší věc na světě
Christina Walters nakonec zjistí, že nejsladší věcí na světě je láska. "Je v tom věku, na prahu třicítky, kdy se ještě nechce vdávat, ale kdy už si pomalu říká, mám se báječně, ale možná večírek přece jen končí a já bych se měla usadit," říká režisér Kumble. "A v tom přichází Thomas Jane..." "Ta chvíle je něco jako maturita. Náhle dospějete a vkročíte do další fáze svého života," říká k tomu Cameron Diaz.

Cameron Diaz, Selma Blair a Christina Applegate Cameron Diaz a Christina Applegate

Herecké obsazení: Christina Applegate (Courtney Rockliffe), Cameron Diaz (Christina Walters), Selma Blair (Jane Burns), Thomas Jane (Peter Donahue), Parker Posey (Judy Webb), Jason Bateman (Roger), v malé roličce i Christinin manžel Johnathon Schaech a další.

Odkazy:
 • Oficiální stránka společnosti Sony
 • Podívejte se na skvělý trailer [QuickTime5 / 20MB]
 • Oficiální stránka společnosti Falcon
 • The Sweetest Thing (imdb)

 • Fotografie:

  Klikni pro pravou velikost!
  Klikni pro pravou velikost!
  Klikni pro pravou velikost!
  Klikni pro pravou velikost!
  Klikni pro pravou velikost!
  Klikni pro pravou velikost!
  Klikni pro pravou velikost!
  Klikni pro pravou velikost!
  Klikni pro pravou velikost!
  Klikni pro pravou velikost!

  Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
  copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
  http://www.bundastranky.cz/