Melounek zemřel, ať žije Christina!

SHOW 17/2002 (Ilona Francková) - pondělí 2.9.2002
Nablblou blondýnu Kelly Bundovou hrála Christina Applegateová celých deset let, až do roku 1997. Dnes je jí třicet, má manžela, dokončila tři celovečerní filmy, ale... Že si o ní pořád myslíte, že je hloupý promiskuitní, melounek?

Christina Applegate ve filmu Prostě sexy (The Sweetest Thing) Herečkou se Christina Applegateová stala z velmi prozaického důvodu. Její matka neměla peníze, aby si obstarala paní na hlídání. Vypadá to jako blbost, ale když prozradíme, že Christinu vychovávala rozvedená televizní herečka, která jako matka samoživitelka nebyla zrovna v balíku, a tak svou dceru brala s sebou do práce a posílala ji na nejrůznější konkurzy, začne to dávat smysl. Když začala malá Christina dostávat dětské roličky v telenovelách, aspoň ji někdo pohlídal - a nějaká ta koruna z toho také kápla. "Pro moji mámu to nebylo jednoduché, být herečkou, která se snaží prosadit a zároveň vychovávat sama dítě. Byly jsme jako dvě tulačky, které nikdy nevědí, kde vezmou peníze," vzpomíná Christina na krušné dětství. To, že byla blonďatá herečka vychovávaná matkou samoživitelkou, ji poznamenalo skoro stejně významně jako její nejslavnější role v seriálu Ženatý se závazky. "Spousta lidí prostě nemá představivost. Pořád mě vidí jako sedmnáctku s natupírovaným účesem. Já jsem ale třicetiletá žena. A někdy mám chuť všem těm lidem říct: 'Heleďte, vypněte už tu televizi. Já jsem to přece jen hrála!' Osobně si myslím, že je to vlastně docela legrace. Konečně jsou i horší věci na světě, než když si vás lidi pletou s Kelly Bundovou," snaží se Christina nedělat si vrásky. Ale kdyby psala knihu, určitě by se jmenovala Zpověď blonďatého melounka: Co mi dal a vzal sitcom Ženatý se závazky. Kapitola první by nejspíš nesla název: Jak jsem se stala z neznámé herečky velkou televizní hvězdou. A kapitola poslední - Jak jsem se celý život snažila zbavit své hloupé seriálové postavy - by byla asi hodně dlouhá a zoufalá. "Ten pořad lidi určitě šokoval a znechutil. Ale v soukromí se při něm jistě rádi zasmáli. Myslím, že lidi v televizi až moc často vidí různé dokonalé rodinky a říkají si: Ach jo, proč nemůže být moje rodina taky taková? V případě seriálu Ženatý se závazky si lidi můžou říct: Díky bohu, že moje rodina není jako oni!" říká Kelly Bundová, tedy vlastně Christina Applegateová, o seriálu, který se vysílal od roku 1987 do roku 1997 po celém světě a s úspěchem se reprízuje dodnes.

Matka samoživitelka
Mnohem menší úspěch měl sitcom Jesse, kde hrála Christina servírku-svobodnou matku. I když herečka za roli posbírala několik cen, seriál byl po dvou letech stažen. Roli matky samoživitelky zná Christina až příliš dobře od vlastní matky. "Musela jsem o tom hodně přemýšlet, ale nakonec jsem došla k závěru, že role Jesse přišla do mého života z určitého důvodu," vysvětlila Christina, proč ošemetnou roli vzala. "Matka, která vychovává dítě sama, musí přinést spoustu obětí. Viděla jsem to na vlastní oči, když jsem vyrůstala," tvrdí. Ale jedním dechem dodává: "Člověk, se kterým budu mít dítě, bude ten pravý. Nechci vychovávat dítě sama. Mohla bych. Ale určitě nechci. Chci být matka, která bude žít s původním otcem svého dítěte." Předloni se provdala za herce Johnathona Schaeche, takže otce by měla. Teď ještě to dítě a její sen se může vyplnit. A Christina by mohla začít psát další knihu, tentokrát s názvem Cesta matky a herečky za štěstím: Jak jsem si splnila své životní sny. Christině se totiž možná nakonec podaří Kelly Bundovou konečně pohřbít na dně hluboké přehrady s tunovou traverzou u krku.

Kdo je to Kelly Bundová?
Doposud se Christině na stříbrném plátně moc nedařilo. Štěstí na role neměla určitě i kvůli svému melounkovskému prokletí. Čestnou výjimku v její filmografii tvoří jen Burtonova sci-fi parodie Mars útočí!, kde měla ovšem jen malou roličku. Zato teď si to má příležitost vynahradit. Letos jdou do kin hned tři její filmy. Tím prvním je americký remake francouzské komedie Návštěvníci s Jeanem Renem. Christina hraje vzdáleného potomka návštěvníka z minulosti, aristokratku, která pracuje v muzeu a pomáhá svému praprapraprapradědečkovi vrátit se do jeho doby (premiéra v našich kinech je plánována na 19. září). Jejím dalším filmem je komedie Prostě sexy, která má českou premiéru 22. srpna. Spolu s Cameron Diazovou a Salmou Blairovou tvoří Christina trojici lehce praštěných kamarádek, které se snaží polapit toho pravého chlapa. A podle všeho se Christina osvědčila. "Ta holka je prostě ukrutně vtipná. Umí úžasně načasovat vtip, jak jsem to ještě u nikoho, s kým jsem pracovala, neviděla," pochvaluje si ostřílená Cameron Diazová. Christina prý ale není zrozena pro komické role. "Dřív jsem se brala moc vážně. Byla jsem dost citlivá a zranitelná. Změnilo se to až při práci na Ženatém se závazky. Během druhé nebo třetí série jsem začala být trochu otrlejší. A výsledkem bylo, že jsem se uvolnila a hned se mi pracovalo líp," popisuje. Ve svém dalším filmu má opět velkou roli a opět se objeví po boku hvězdy. V komedii o letuškách nazvané A View From the Top (Pohled shora) hraje kamarádku Gwyneth Palthrowové, která se chce stát stevardkou na luxusních mezinárodních letech, ale nejdřív na sobě musí trochu zapracovat. Příběh, který režíroval Mike Myers, má prý podobné schéma jako Popelka, ale bude to mnohem větší sranda. Možná je ještě brzy na úvahy o tom, jaká bude poslední kapitola Christininy hypotetické knihy, ale jestli všechno půjde dobře, mohla by poslední slova znít asi takhle: A tak jsem se přes role kamarádek hlavních postav ve slušných komediích propracovala až k hlavním rolím a dvacetimilionovým honorářům, získala Oscara a žila se svým mužem a dětmi šťastně až do smrti. A Kelly Bundová? Vy si vzpomínáte na nějakou Kelly Bundovou? Tak tuhle epizodu mám už dávno za sebou...
Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/