U ž   j a k o   m i m i n k o   h r á l a   v e   f i l m u
Christina Applegateová:
Nechci, aby mne považovali za hloupou blondýnku

Článek z »Rytmus života« č.4 od Sally Klöner [18.1.2000]

Všichni o ní mají vžitou představu: je to naivní, hloupoučká blondýnka, ze všech stran obletována nápadníky. Za tento vyhraněný názor na svou osobu vděčí Christina Applegatová (28) postavě Kelly z populárního televizního seriálu "Ženatý se závazky".

Na otázku, zda jí to nevadí, odpovídá herečka s úsměvem: "Někdy mě to leze příšerně na nervy, ale na druhé straně je to kompliment, že mám herecké nadání."

Aby dokázala, že s naivní blondýnkou nemá nic společného, zahrála si v televizním seriálu "Jesse", ve kterém představuje zcela odlišný typ ženy. Obdržela za něj ocenění nejoblíbenější seriálové hvězdy a byla dokonce nominována na Zlatý glóbus.

Titulní role je jí šitá na míru. Christina hraje svobodnou matku, která vychovává desetiletého syna. Vydělává si jako barmanka a přitom sní o tom, jak vystuduje a stane se zdravotní sestrou a prožije pěkný vztah s mužem.

"Příběh se mi moc líbil," svěřuje se mladá herečka, "protože maminka mě také vychovávala sama. Teprve nyní jsme konečně pochopila, jakou oběť kvůli mě musela podstoupit, aby mě byla neustále nablízku." Její maminka Nancy Priddyová, herečka a zpěvačka, brávala dceru odmalička všude s sebou. Před televizní kamerou se proto Christina objevila už jako dvoutýdenní miminko v maminčině náručí. O dva měsíce později natočila reklamní šot na kojenecké láhve.

V pěti letech se věnovala baletu. V devíti si zahrála dealerku drog, která pronese jedinou větu: "Hej, pane, to zboží je skutečně prvotřídní!" Postupně přibývaly věty i filmové scény. "Když mě bylo 11 let, koupila jsem si za vlastní peníze první dům," pronáší hrdě. Dnes už má domy tři a všechny stojí v Hollywoodu.

Čilý společenský život ani rušné večírky mladou herečku příliš nelákají. Raději jde se psy Cybilem a Jacksonem na procházku, potí se ve fitness centru, píše básničky nebo maluje. "To je můj ventil," říká Christina, "který udržuje moje tělo i duši pohromadě."

Popisky k obrázkům:

Nechme se překvapit, kolik tváří v sobě skrývá půvabná mladá herečka

Christinu proslavila role Kelly ze seriálu "Ženatý se závazky". Zahrála ji tak dobře, až jí diváci přisoudili vlastnosti filmové postavy - naivní blondýnka, jež rozumu příliš nepobrala.


Naskenované preview článku...

No a pokud vám html verze nestačila, zde vám nabízím ke stažení celý naskenovaný článek ve formátu JPEG sbalený do ZIP archívu.

DOWNLOAD
[1700x2195 - velikost 487kB]


Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/