Žabí princ v New Yorku (Prince Charming)

Christina Applegate jako Kate/princezna Gwendolina
Christina Applegate v televizní pohádkové komedii Žabí princ v New Yorku [ Prince Charming ], kde nejprve hraje princeznu Gwendolinu a poté již v naší přítomnosti dívku jménem Kate. Snímek bude mít v USA premiéru až v červenci 2002 (!) na televizní stanici TNT (Turner Network Television) a u nás v Česku jsme jej mohli poprvé vidět na konci října 2001 díky televizi HALLMARK.

panoš Rodney, Kate a princ John Děj: Bylo nebylo kdysi Království anwynské, v němž žil okouzlující princ John a čaroděj-amatér Rodney, toho času princův sluha, jehož služba má vypršet v den Janovy svatby s půvabnou princeznou Gwendolinou, dcerou krále Lothianského. Sňatkem královských potomků tak má být ukončena třicetiletá vzájemná válka a obnoven mír v obou zemích. Jak už to ale v pohádkách bývá, všechno nejde tak hladce, jak se korunované hlavy mezi sebou dohodnou. Princ Anwynský je totiž mladík víc než temperamentní a neodepře si potěšení s neznámým děvčetem ani ve svatební den. Za hanebný čin je poprávu i se svým věrným panošem proměněn v žábu a bude tomu do chvíle, než královského chlípníka na rty krásná dívka z čisté lásky políbí. Oba dva tak nepolíbeni v podobě žabiček žijí poblíž svého zámku od 15. století až do dneška, tedy do roku 2001, kdy si jich náhodou všimne jeden kluk, strčí si je oba do batohu a odveze do New Yorku. Tady jsou ale oba vyhozeni z taxíku a ihned vystaveni každodennímu ruchu moderní ulice, kde je před jistou smrtí zachrání dívka jménem Kate (Christina). Ta se princi přenáramně zalíbí - má kočár a své dva koně, kterými vozí turisty po New Yorku. Bohužel polibek se nekoná, jen je odnese do blízkého Central parku a odjede. Večer princ v parku narazí na temperamentní herečku jménem Margo, která ho v hádce se svým přítelem políbí. Princ i jeho panoš jsou proměněni opět v lidi, ale teď nastává další problém. Onu dívku, která jej políbila si musí do nejbližšího úplňku vzít za manželku, jinak kouzlo opět pomine a oni tak zůstanou nadosmrti žábami. Vydávají se tedy Margo hledat a o pomoc požádají právě Kate. Té se sice oba podivíni moc nezdají, ale nakonec souhlasí. Herečku najdou v místním divadle, princ John hned dostává roli, protože umí skvěle šermovat a učit se nové role. Ovšem má jeden problém - zamiloval se do Kate a ona do něj. Po různých peripetiích si ho je Margo ochotna i vzít, ale při svatebním obřadu si to princ rozmyslí a řekne NE, protože miluje Kate. V tu chvíli se jak on, tak i jeho panoš Rodney promění opět v žáby. Kate to ale všechno pozoruje z povzdálí a rozhodne se prince políbit znovu. Kouzlo kupodivu opět funguje, protože jak praví legenda - jen polibek z čisté lásky může kouzlo zlomit. Vše končí, jak taková správná pohádka končit má, svatbou prince Johna a Kate.

Herecké obsazení: Christina Applegate (Kate/Gwendolina), Sean Maguire (princ John), Martin Short (panoš Rodney), Bernadette Peters (Margo) a další.

Mé hodnocení: Moderní pohádka se mi velice líbila, stejně jako výkon Christiny a ostatních herců. Hlavně Martin Short byl vážně skvělý a jeho výkon byl ještě mírně vylepšen dabingem Bohdana Tůmy :). Christina po delší době opět dostala roli, která ji podle mého sedne jako ulitá a perfektně se k ní hodí - jen tak dál! Pochvalu si taktéž zaslouží perfektní český dabing, i když zde Christinu nedabuje ani jedna z dabérek Kelly.

Klikni pro pravou velikost!
Klikni pro pravou velikost!
Klikni pro pravou velikost!
Klikni pro pravou velikost!
Klikni pro pravou velikost!
Klikni pro pravou velikost!
Klikni pro pravou velikost!
Klikni pro pravou velikost!
Klikni pro pravou velikost!
Klikni pro pravou velikost!
Klikni pro pravou velikost!
Klikni pro pravou velikost!
Klikni pro pravou velikost!
Klikni pro pravou velikost!
Klikni pro pravou velikost!
Klikni pro pravou velikost!
fotografie (c) Lukáš Kadlec 2001 - díky! :)

Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/