Christina Applegateová není hloupá

Článek z Magazínu Práva od Jany Rovenské [27.2.1999]

Celých jedenáct let byla Christina Applegatová alias Melounek i z u nás známého komediálního seriálu Ženatý se závazky nejoblíbenější americkou blondýnkou na obrazovce. Kdo však šestadvacetiletou rodilou Kaliforňanku zná, ví, že s hloupoučkou Kelly Bundovou má ve skutečnosti pramálo společného.

Applegatové se líbí, že je většina lidí zaskočena tím, jak málo se své roli podobá. "Znamená to, že jsem v ní byla dobrá. Podařilo se mi podfouknout skoro celý svět," pyšní se herečka.

Nikdy si nemyslela, že by pokračování tohoto seriálu vydrželo déle než jednu sezónu. Teprve později si uvědomila, že byla spousta věcí, které k jeho výraznému úspěchu přispěly.

S otcem Bundou ze seriálu Ženatý se závazky.
S otcem Bundou ze seriálu Ženatý se závazky.
"V době, kdy jsme se poprvé objevili na obrazovce, byly populární komedie o šťastných rodinách, jako Cosby show. Mě samotné to už pomalu začalo lézt krkem, když se na tyhle perfektní, šťastné rodiny dívala, a asi i ostatní chtěli změnu. U Bundů to byl zase druhý extrém. Postupně ale odpadávali lidé, kteří si mysleli, že to, co děláme a jak se chováme v naší rodině, je tak hnusné, že se to na obrazovku vůbec nehodí. Nakonec jsme ale prorazili. Myslím, že hlavně proto, že otevřeně říkáme to, co si ostatní jen myslí. Jistě k tomu přispělo i herecké obsazení," říká Christina.

Herectví v genech
Christina se poprvé objevila už jako malá holčička v mýdlové opeře Days of our lives, ve které hrála její matka, herečka a zpěvačka Nancy Priddyová. Když jí bylo devět, dostala roli překupnice drog, kde měla jen jednu větu.

V patnácti ji obsadili do role Kelly Bundové. "Byla jsem ještě panna, když jsem ji začala hrát, a najednou mi bylo šestadvacet. Hrozně to při práci uteklo." Když se dozvěděla, že se točí už poslední, jedenáctá řada, zaradovala se. "Ještě pár měsíců a začnu konečně žít. Budu dělat všechno, co jsem nemohla, hlavně číst a cestovat."

Jako jedna z mála hollywoodských slavných se narodila a vyrostla přímo v Los Angeles a zažila tu úplně všechno, co k městu patří, včetně zemětřesení, ohně i povodní. Vychovala ji jen její matka. Její alma mater byla losangeleská Excelsior High School s vynikající pověstí.

Nejoblíbenější Christinino místo je ale ostrov Maui na Havaji. "Je spojen s mým dětstvím, kmotřenkou Christinou a kmotrem Bobem, bývalým důstojníkem letectva. Byl pro mne polobůh, něco jako Johnny Cash a John Wayne dohromady. Vždycky si pro mě přiletěl a vzal mě k nim na Havaj. Teď na Maui staví domy pro bohaté Japonce, takže jsem svoje zamilované útočiště neztratila."

Christina a její tetování: na levém kotníku list lei, na pravém réva, třetí, jablíčko pod prsní bradavkou, je schované.
Christina a její tetování: na levém kotníku list lei, na pravém réva, třetí, jablíčko pod prsní bradavkou, je schované.
Svérázná Christina
Má tři tetování. "Všechna pro mě znamenají něco hezkého. První je list lei, symbol síly na Havaji, ten mám u kotníku. Révu, kterou jsme si nechaly vytetovat spolu s mou nejlepší kamarádkou na důkaz našeho přátelství, mám nad nártem druhé nohy a pak mám vytetované jablko." To údajně ne kvůli jménu, ale jako symbol zakázaného ovoce z biblického příběhu Adama a Evy. Je, na rozdíl od obou dobře viditelných kreseb, pečlivě uschováno pod pravou prsní bradavkou. Jejím zlozvykem jsou cigarety. "Tady jsou tabu. Nenávidí tu každého, kdo kouří. Stačí si zapálit a lidé na vás zírají a jejich pohled říká: Zabíjíš mne."

Christina si nejlépe odpočine v kostele, na hodinách jazzového tance a na rotopedu, na kterém si šlape svoje pravidelné každodenní míle. Je to pro ni jistý druh terapie. Uznává víru, která podle ní ani klasickou vírou není. Je to nový druh náboženství v USA - New Age. "Studujeme učení Kristovo, ale i dalších velkých duchovních učitelů a je to více o meditaci, lásce a podobných věcech," vysvětluje.

V poslední době rapidně změnila celý způsob života. Přestala chodit večer po natáčeních do klubů, a jak může, je doma. "Potřebuji deset hodin spánku denně. Všechno, co dělám, je práce, cvičení, večeře s přáteli. Doma si hraji se svými zvířátky a dívám se na zapůjčené videokazety."

Svatba z recese
Zajímavě se vyvíjí její milostný život. "Díky tomu, že jsem známá, chtěla se mnou chodit spousta mužských, aniž by mě opravdu znali. Mnozí si mysleli, že jsem jen pěkná figurína. Právě proto jsem zřejmě měla tolik vztahů, které nevyšly," přiznává. Před pár lety si vzala Applegatová naoko svoji nejlepší přítelkyni. "Byla jsem z mužských otrávená, a tak i když jsme s přítelkyní obě ženské každým coulem, chtěly jsem ukázat ostatním, že se na muže můžeme vykašlat. Vzali jsme se v Las Vegas. Byla to recese, ale se vším všudy. Nechyběly ani prstýnky, ani rýže."

Zdá se, že si ale konečně přítele našla. Chodí s hercem Johnathonem Schaechem. Podle něho je Applegateová nejen krásná a sexy, ale i vytrvalá a cílevědomá, což jsou vlastnosti, které by z ní mohli udělat velkou hvězdu.

Po zhruba desítce filmů (v ČR byly uvedeny Mars útočí a Maffiósso) zůstává Christina prozatím věrná televizi. Od loňského podzimu hraje v další situační komedii NBC, Jesse. Nová role ji ukazuje ve zcela jiném světle. "Moc se mi líbila myšlenka zahrát si mladou svobodnou matku, protože mě moje matka přesně takhle vychovávala, takže vím, o co jde. Práce v televizi je fajn a dává mi jasnou životní perspektivu."

Naskenované preview članku...

Speciálně pro vás :) jsem připravil ke stažení celý článek ve formátu JPEG sbalený do ZIP souboru.

DOWNLOAD
[1598x1090 - velikost 231kB]


Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/