Kelly Bundová dobývá Hollywood
Christina Applegateová natáčela s Benem Affleckem

MF DNES - sobota 31.5.2003; autor: Ája Bufka
Christina Applegate Seriál Ženatý se závazky dokázal upoutat americké diváky k televizním obrazovkám na dlouhých jedenáct let. Příběhy rodiny Bundových měly úspěch i mezi diváky v Česku. Americká herečka Christina Applegateová si v něm zahrála jednu z hlavních postav - naivní blondýnu Kelly. Dnes natáčí filmy v Hollywoodu.

V tuzemských kinech byla k vidění v komedii "Prostě sexy", před několika dny dokončila natáčení snímku "Surviving Christmas" s Benem Affleckem v hlavní roli.

Českým divákům se Christina Applegateová představí zase v září - po boku Gwyneth Paltrowové si zahrála letušku v romantickém filmu "View from the Top".

Jak moc jste stála o roli ve filmu View from the Top?
Bojovala jsem zuby nehty. Na konkurzu jsem se dívala kolem sebe a zjistila jsem, že se na to nikdo jiný nehodí. Tuhle postavu musím hrát, říkala jsem si. Věřila jsem, že uspěji.

Role podle vlastního přání si v Hollywoodu asi zatím vybírat nemůžete, že?
Je to pravda. Ani dnes si nejsem jistá, co bude dál. Získávání filmových rolí je dobrodružství i velký test osobnosti. A výsledek je vždy dočasný. Ale mám to ráda - nutí mě to poznávat sebe samu a nespoléhat se na, řekněme, úspěšnou minulost.

Jak je těžké narazit na dobrou komediální roli?
Je to problém, protože komedie závisí na názoru a přístupu k problému. Lidskosti a tragédii rozumí každý. Je-li však ve filmu něco legračního, může to jeden chápat jako vtip, druhý jako urážku.

Filmové role občas vyžadují fyzickou zdatnost. Jak se připravujete?
Když jsem byla teenager, šlo to samo. Dnes je to samozřejmě jiné. Příprava si vyžaduje tvrdý přístup, životosprávu i dokonalý make-up. Gwyneth Paltrowová mě během natáčení snímku View from the Top naučila sesterský meditační systém jógy - Ashtanga. Ale já nejsem tak poctivá jako ona, která cvičí pravidelně každý den ráno. Jsem spíše noční tvor a vždycky ožívám večer.

Christina Applegate ve filmu View from the Top
Christina Applegateová si po boku Gwyneth Paltrowové
zahrála letušku v romantickém filmu View from the Top.

Jste známá hlavně díky seriálu Ženatý se závazky. Nevadí vám tahle škatulka?
Ne. V jakékoli roli v jakémkoli médiu chci podat co nejlepší herecký výkon. I kdyby to měly být jen přihlouplé blondýny. Ale být obsazována do rolí naivek do konce života, to by mě mrzelo. Proto se snažím získat role, které mi umožní pracovat s těmi, od kterých se mohu něco naučit. Podařilo se mi to například při natáčení filmu Wonderland, příběhu podle skutečné události, čtyřnásobné vraždy v Laurel Canonu. Kdybych v tom filmu nehrála, byla by to nespravedlnost - vyrůstala jsem totiž jen několik domků od místa, kde se to stalo. Byla jsem malá holčička, avšak dodnes si vzpomínám na každý detail. S režisérem jsem dokonce navštívila dům, kde se to vše odehrálo. Později se mi přiznal, že jsem v jednom okamžiku zbělela a měla vystrašený pohled malého dítěte. Vzpomněla jsem si, že jsem se tam v tu chvíli začala strašně bát. Strach přišel sám, vůbec jsem ho hrát nemusela.

Po boku Bena Afflecka jste nedávno dokončila film Surviving Christmas. Jaká je s ním spolupráce?
Raději se zeptejte jeho... Ale vážně, je strašně legrační a ohromně talentovaný.

A vaše role?
Já hraji spokojenou a na zemi pevně stojící ženu. Oproti mé nejznámější televizní roli jde o jakousi anti-Kelly, a tak snad ten stereotyp sexy blondýnek konečně překonám. Tvrdě na tom pracuji. Každé ráno vstávám v půl páté a vůbec do ničeho se mi nechce. Ale pak stačí jedna vteřina, ve které si uvědomím, jak moc mám ráda to, co dělám. Když pak jedu do studia, jsem neskonale šťastná.

Říká se, že vedle filmování také ráda tancujete.
Ano, ale už dlouho mi na to nezbyl čas. V žádném případě jsem však netancovala polonahá v klíně Bena Afflecka.

Jak o tom psal bulvár?
Ano. Četli jsme si to všichni během přestávek při natáčení a moc jsme se nasmáli.

Na něco takového jste si během kariéry už asi musela zvyknout.
Devětadevadesát procent zpráv z bulvárních listů je lež. Jestliže je čtete, musíte si to uvědomovat. Já to beru jako zábavu. Přijímám svou práci jako nekonečný výstup do kopce. Říkám si, že je to dlouhá cesta. Ale když v myšlenkách vylezu na vrchol, dívám se dolů a nic mi nechybí.

A kde jste dnes?
Už jsem byla téměř na vrcholu, i spadla až na dno. Všechno chce svůj čas.

Máte recept pro mladé dívky, které chtějí dobýt Hollywood? Jak se stále vyrovnávat s neúspěchy?
Nejsem si jistá, že na to existuje recept, který by se dal naučit. Při kamerových zkouškách před sebou máte často někoho, kdo z vás může udělat další americký symbol, přitom je vám však krajně nesympatický. Snažím se o takových věcech nepřemýšlet, rychle zapomenout a dívat se dopředu. V takové situaci si musíte uvědomit, že o stejnou roli se snažily tisíce jiných a nevyšlo to ani jim.

Uvidíme vás ještě někdy v televizním seriálu?
Nikdy neříkej nikdy, ale momentálně na to nemám čas. Pracuji v televizi ráda, ale upsat se například na rok pro jednu roli a nestíhat nic jiného, to prozatím nechci.
Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/