Mars útočí!
Poslední aktualizace: 04 - 01 - 2000

Christina Applegate jako Sharona
Plakát k filmu Mars útočí!
Plakát k filmu
Mars útočí!

Christina Applegate ve filmu Mars útočí! [ Mars Attacks! ] z roku 1996. Hraje zde opravdu VELMI malou roli - dívku vojáka Billyho Glenna, která se jmenuje Sharona. Objeví se jen ve třech kratších záběrech, při kterých pronese pouhé dvě věty: [loučí se s Billy Glennem] "Buď vopatrnej ano? Nenech se tam zabít!" a v poslední scéně ještě pronese: [ukazuje na Marťany] "Koukej!" a "Ááááá!" (viz poslední dva obrázky níže...). V úvodních titulcích proběhne její jméno jako 16té z 22 jmenovaných a v závěrečných titulcích je uvedena jako 24tá ze 70 herců.

Mars útočí!
Mars útočí!
Celý film je o útoku Marťanů na naši matičku Zemi. Vystupuje v něm mnoho velkých hereckých hvězd (viz níže). Ovšem - než se s některými z nich stačíme pořádně seznámit - komicky umírají pod strašlivými pistolkami Marťanů :). Ale nebojte - samozřejmě se nám podaří najít způsob, jak se jich zbavit. Jak? Na to už se raději podívejte sami... Film režíroval Tim Burton. Natáčelo se v Buenos Aires - Argentina, Arizoně - USA, Kansasu - USA, Las Vegas, Nevada - USA, Stadskanaal - Nizozemí a ve Washingtonu - USA. Film byl nominován na ceny Hugo Award a MTV Movie Award.

Mě osobně se tento snímek líbil moc a kdybych ho měl hodnotit, dal bych mu klidně i 9/10. Ovšem hodnocení všude možně na internetu je spíše nižší - vždy kolem 6-7/10, což celkem nechápu.

V hlavních rolích:
Jack Nicholson (President Dale/Art Land), Glenn Close (Marsha Dale), Annette Bening (Barbara Land), Pierce Brosnan (Donald Kessler), Danny DeVito (Rude Gambler), Martin Short (Jerry Ross), Sarah Jessica Parker (Nathalie Lake), Michael J. Fox (Jason Stone), Rod Steiger (Generál Decker), Tom Jones (hraje sám sebe), Jim Brown (Byron Williams), Lisa Marie (Marťanská dívka), Joe Don Baker (Glenn Norris), Christina Applegate (Sharona)

Oficiální stránka
[ http://www.marsattacks.com/ ]
Oficiální site je celkem zajímavě udělaný, ovšem o Christině zde není ani sebemenší zmínka. Je pravda, že mě to ani moc nepřekvapilo, jelikož film je přímo napěchován samými hereckými hvězdami a ona zde ještě hraje tak malilinkatou roličku... Ale stejně je to škoda! :)

Zmínka o MwC!
Pokud jste si toho nevšimli, tak hned ze začátku Jack Nicholson coby prezident Dale pronese tuto větu: "Jerry, potřebuji dobrou řeč! Státnickou, historickou, ale vřele sousedskou... Abraham Lincoln v Ženatý se závazky, že...".

DOWNLOAD [MP3 32kbit / 0:13 / 51.7kB]

Titulky

Úvodní titulky
Úvodní titulky
Závěrečné titilky
Závěrečné titulky

Scény:
Kdo si chce všechny tři scény s Christinou vychutnat jaksi "živěji" :), má možnost si je stáhnout v jednom sestříhaném videu!

DOWNLOAD [MPEG 160x120 / 2:11 / 1.9MB]

Sharona se loučí se svým milým 'Billy Glennem', který jde přivítat Marťany...
Sharona se loučí se svým milým "Billy Glennem", který jde přivítat Marťany...
"Buď vopatrnej ano? Nenech se tam zabít!" (čas 23:02 - 24:12)


I tohle je Christina - nyní už na pohřbu Billyho Glenna. Ale sluší jí to, že? :)
I tohle je Christina - nyní už na pohřbu Billyho Glenna. Ale sluší jí to, že? :)
(čas 47:01 - 47:32)


Koukej!
"Koukej!"
(čas 1:17:36)


Ááááá! :)
"Ááááá!" :)
Poslední scéna s Christinou - už za setinu sekundy z ní a jejího nového přítele :) zbudou jen zelené skelety... (čas 1:17:50)


Programové upoutávky

 • Televizní program

  Název pořadu: Mars útočí!
  Televize: ČT1
  Datum: 30.12.1999
  Čas vysílání pořadu: 21:05-22:50
  Krátká informace: (Mars Attacks!) Hezká planeta. Tu si vezmeme! Americká sci-fi komedie s hvězdným hereckým obsazením (1996). Hrají: J. Nicholson, G. Closeová, A. Beningová, P. Brosnan, D. DeVito, M. Short, S. J. Parkerová, M. J. Fox, R. Steiger, T. Jones
  Další informace: Americký režisér Tim Burton (nar. 1958) se proslavil na přelomu 80. a 90. let svými dvěma batmanovskými snímky, které vynikaly neobyčejnými dekoracemi, a v nichž hlavní úlohu maskovaného mstitele ztělesnil Michael Keaton. Po značně osobním projektu, jímž byl životopis „nejhoršího režiséra všech dob", Ed Wood (1995), se nechal inspirovat jiným fenoménem 50. let, a sice sérií béčkových sci-fi filmů o invazi nepřátelských mimozemšťanů z vesmíru (výtvarné pojetí však přímo odkazuje ke kdysi populárním žvýkačkovým obrázkům firmy Topps). Mars útočí! (1996) patřil k nejnákladnějším filmovým projektům roku, i přes inspiraci poetikou laciných B-filmů. Marťané v Burtonově podání se příliš neliší od podoby, kterou jim vtiskl známý autor H. G. Wells ve svém románu Válka světů a kterou dodrželi i autoři jeho filmové verze z roku 1953, ale filmové triky, jež jim vdechly život, jsou typickou ukázkou pokročilé filmové technologie 90. let. Burtonův snímek do značné míry kopíruje známý Wellsův příběh, ale posouvá ho do parodické roviny s řadou filmových odkazů a využívá také prvky černého humoru. Hlavní postavy jsou karikaturami pestrého vzorku hrdinů, který je charakteristický pro katastrofický žánr, do něhož Mars útočí! také patří.

  Filmu dominuje Jack Nicholson v dvojroli poněkud natvrdlého prezidenta Dalea a bezohledného lasvegaského byznysmena Landa. Nicholsonovými partnerkami jsou Glenn Closeová (první dáma, kterou nejvíc zajímá, co si má u příležitosti invaze obléci na sebe) a Annette Beningová (alkoholická manželka). Dále uvidíme Pierce Brosnana (uhlazený vědecký poradce Kessler, který toho moc neví, ale hodně řekne), Dannyho DeVita (laciný právník a hazardní hráč Rude), Martina Shorta (prezidentský poradce Ross se slabostí pro štětky), Sarah Jessicu Parkerovou (prostoduchá televizní moderátorka Lakeová), Michaela J. Foxe (televizní zpravodaj Stone posedlý svými vlasy), Roda Steigera (válečnicky naladěný generál Decker s tmavými brýlemi á la MacArthur), zpěváka Toma Jonese (hraje sám sebe) a řadu dalších známých herců.

Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/