Návštěvníci: Cesta do Ameriky
Just Visiting


Christina Applegate jako Julia Malfete / princezna Rosalinda
Plakát k filmu Just Visiting Úspěšný francouzský komediograf Jean-Marie Poiré natočil v americko-francouzské koprodukci remake své dnes už klasické komedie Návštěvníci (1993) s dvojicí původních hlavních představitelů - Jeanem Renoem a Christianem Clavierem. Komedie "Návštěvníci: Cesta do Ameriky" [Just Visiting] měla v USA premiéru 4. dubna 2001. K nám se film dostává až teď - česká premiéra je stanovena na 19. září 2002. V jedné z hlavních rolí uvidíme Christinu Applegate - nejprve jako princeznu Rosalingu ve 12. století a poté již v přítomnosti se objeví v roli Julii Malfete. Film u nás uvádí do kin společnost Bioscop.

Film jsem již měl možnost vidět a musím říct, že se mi narozdíl od originálních francouzských Návštěvníků líbil :). Christině její role padla jak ulitá. Hraje chytrou mladou slečnu, která se stará o muzeum a velký majetek rodiny Malfetů. Rozhodně se mi tady líbila víc než ve filmu Prostě sexy, který měl u nás premiéru ani ne před měsícem. V Návštěvnících mi připadala taková přirozenější. Just Visiting je prostě oddechová bláznivá komedie a já vám ji s klidným svědomím mohu doporučit. A pro fanoušky našeho melounka :) je to povinnost - moc jí to tu sluší. Jen je škoda, že film je u nás uváděn s francouzským dabingem a českými titulky :-P - to se jim zase jednou něco povedlo. Jak by řekl Al Bunda: "Jsem tady jediný, kdo nesnáší Francouze??" :)). Já jsem naštěstí film viděl na DVD v angličtině, takže jsem tomu (prý ne moc povedenému) dabingu unikl... :)

Christina Applegate jako Julie Malfete Děj: Francouzský hrabě Thibault (Jean Reno) má ve dvanáctém století těsně před svatbou s milovanou princeznou Rosalindou (Christina Applegate). Pod vlivem zákeřného kouzla ji však omylem zabije. V zoufalství se obrátí na mocného čaroděje (Malcolm McDowell) a požádá ho, aby jej i se sluhou Andrém (Christian Clavier) odčaroval zpět před tragickou událost. Popletený mág však udělá chybu a Thibault s Andrém se místo nazpět přesunou o tisíc let dopředu a o pát tisíc kilometrů jinam - do současného Chicaga. Hrdinové jsou samozřejmě naprosto zmatení a napáchají mnoho nedorozumění a trapasů. Také však potkají půvabnou Julii (opět Christina Applegate :), která pracuje jako kurátorka v muzeu a která je Thibaultovou pra-pra-pra... vnučkou. Ke šlechticovu překvapení je energická moderní dívka k nerozeznání podobná zemřelé Rosalindy. André zase najde zalíbení ve svobodomyslné Američance Angelique (Tara Reid). Cílem svérázných cestovatelů v čase se stane uchránit Julii před ziskuchtivým snoubencem a samozřejmě pokud možno najít i cestu zpět "domů".

Christina Applegate jako princezna Rosalinda Christina Applegate jako Julie Malfete

Odkazy:
 • Oficiální francouzská stránka společnosti Gaumont
 • Stáhněte si trailer [QuickTime5 / 7.5MB]
 • Oficiální stránka společnosti Bioscop
 • Just Visiting (imdb)
 • Recenze (Cinema; 40%)
 • Recenze (FilmPub; 2/5)
 • Recenze (Tiscali)

 • Fotografie:

  Klikni pro pravou velikost!
  Klikni pro pravou velikost!
  Klikni pro pravou velikost!
  Klikni pro pravou velikost!
  Klikni pro pravou velikost!
  Klikni pro pravou velikost!

  Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléPrůvodce seriálem LOST (Ztraceni)Česká seriálová databázeBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
  copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
  http://www.bundastranky.cz/