Big Apple
Poslední aktualizace: 03 - 04 - 2001

Ed O'Neill jako detektiv Mike Mooney

Úvod
Ed O'Neill hraje v novém americkém seriálu "Big Apple" tvrdého detektiva New Yorské policie. Jmenuje se Michael T. Mooney a pochází z Irska.

Big Apple se v Americe vysílá od 1. března 2001 na televizi CBC. Zajímavostí je, že se vysílá ve čtvrtek ve 22.00, tedy stejný čas, kdy na NBC běží v USA nejsledovanější "Pohotovost" (ER). Zdá se tedy, že CBC si od nového seriálu hodně slibuje a věří mu!

Seriál mají na svědomí dva hlavní producenti: David Milch, čtyřnásobný držitel ceny Emmy za "NYPD Blue" a Anthony Yerkovich, který stál u zrodu "Miami Vice".

V této chvíli (březen 2001) mají všichni herci smlouvu na 13 epizod. Pokud se seriál uchytí a bude mít slušnou sledovanost, čeká jej příští rok celá kompletní sezóna! Nebude to mít ale vůbec jednoduché lehké, když jede ve stejnou dobu jako Pohotovost...

Ed O'Neill jako detektiv Mike Mooney
"Ed O'Neill jako Michael T. Mooney"

Hlavní postavy / herci

 • Michael T. Mooney - Ed O'Neill
 • Vincent Carl Trout - Jeffrey Pierce
 • William B. Preecher - David Strathairn
 • Jimmy Flynn - Titus Welliver
 • Terry Maddock - Michael Madsen
 • Chris Scott - Donnie Wahlberg
 • Teddy Olsen - Glynn Turman
 • Sarah Day - Kim Dickens
 • Vladimir Mogilevich - Sebastian Roche
 • Mitya - Pasha Lychnikoff

  Základní děj seriálu
  Hlavní postavou kriminálního dramatu je detektiv Mike Mooney, ostřílený a cynický polda, který si už u New Yorské policie odsloužil hezkou řádku let. Jeho mladý a schopný parťák Vincent Trout vede neustálé dilema, zda se má osamostatnit a dát přednost svým ambicím nebo být stále jen Mooneyho druhým stínem. Oba dva se budou neustále potýkat s FBI, kterou zde představují dva vysoce postavení agenti William Preecher a Jimmy Flynn. Do New Yorské pobočky FBI byla nově poslána Sarah Day(ová). Má zdánlivě nahradit Teddy Olsena, kterému se pomalu, ale jistě přestávají líbit nové praktiky mladých agentů, které má pod palcem. Celé to uzavírá Terry Maddock, který kromě toho, že vlastní bar, pracuje také jako informátor pro FBI. On sám se ještě "stará" o Chrise Scotta, mladého a vychytralého pouličního zlodějíčka...

 • Ed O'Neill (Mike Mooney)
  Ed O'Neill
  (Michael T. Mooney)


  Jeffrey Pierce (Vincent Trout)
  Jeffrey Pierce
  (Vincent Carl Trout)


  David Strathairn (Will Preecher)
  David Strathairn
  (William B. Preecher)


  Titus Welliver (Jimmy Flynn)
  Titus Welliver
  (Jimmy Flynn)


  Michael Madsen (Terry Maddock)
  Michael Madsen
  (Terry Maddock)


  Donnie Wahlberg (Chris Scott)
  Donnie Wahlberg
  (Chris Scott)


  Glynn Turman (Teddy Olsen)
  Glynn Turman
  (Teddy Olsen)


  Kim Dickens (Sarah Day)
  Kim Dickens
  (Sarah Day)


  Pasha Lychnikoff (Mitya)
  Pasha Lychnikoff
  (Mitya)


  Fotografie

  Big Apple Big Apple
  Big Apple Big Apple

  Odkazy
 • Oficiální stránka televize CBC
 • Obsáhlé stránky se vším, co potřebujete o "Big Apple" vědět


 • Seznam epizod

  1. sezóna (2001)
  1. Pilot [CBS 01/03/2001]

   V první epizodě detektivové Mooney a Trout začínají vyšetřovat vraždu mladé striptérky, která byla nalezena v bytě na Park Avenue. Ovšem při vyšetřování se nešťastně připletou do tajné akce FBI, která probíhá v jednom striptýz baru plně ovládaném Rusy.

   Vedlejší role: Michael Rispoli (Lieutenant Swenson), Sebastian Roché (Mogilevich), Jack Gilpin (Laurent Holbind - Building Manager), Frank Pellegrino (Howard Klein), Robert Connelly (thug), Anthony Alessandro (Bobby Rizullo), Peter Appel (John Corelli), Samantha Buck (Brigid McNamara), Oleg Ferdman (Russian Man #2), Jane Anne Jensen (Stripclub Girl), Yvette Mercedes (Desk Officer), Annie Parisse (Geena), Elizabeth Regen (Sandra Stanksi), David Ross (Lazar), Slava Schoot (Russian Man #3), Yul Vazquez (Officer Cruz) a Nick Wyman (Klein’s Attorney)

   Sledovanost: 8.5/14

  2. Best Laid Plans [CBS 08/03/2001]

   Mooney a Trout musí i přes odpor spolupracovat s FBI na jednom případu. Ten je ale zastíněn incidentem, který Troutem pěkně otřese...

   Vedlejší role: Michael Rispoli (Lieutenant Swenson), Sebastian Roché (Mogilevich), Frank Pellegrino (Howard Klein), Anthony Alessandro (Bobby Rizullo), Peter Appel (John Corelli, Samantha Buck (Brigid McNamara), William C. Mitchell (I.A.B. Officer), Elizabeth Regen (Sandra Reynolds) a Yul Vazquez (Officer Cruz)

   Sledovanost: 8.0/13

  3. No Good Deed [CBS 14/03/2001]

   Oblastní ředitel FBI navštíví kancelář v New Yorku. Hned je jasné, že se mezi ním a Preecherem něco děje. Mooney je zatím hodně blízko k získání informací ohledně vraždy striptérky od muže jménem Klein.

   Vedlejší role: James Naughton (Lawrence Stark), Dylan Baker (Inspector Bob Cooper), Michael Rispoli (Lieutenant Swenson), Brooke Smith (Lois Mooney), Sebastian Roché (Vladimir Mogilevich), Dana Wheeler-Nicholson (Joan Kellog), Frank Pellegrino (Howard Klein), Robert M. Connelly (Dick Plato), Juan Carlos Hernandsez (a man), Brendan Kelly (Ollie Stenzal), Elizabeth Regen (Sandra Reynolds) a Maria Thayer (Rosemary)

   Sledovanost: 6.9/10

  4. Passport to the Universe [CBS 21/03/2001]

   Flynn napíchne Corelliho, pošle ho zpátky k Rusům spolu s Mityou, který ho má krýt. Mooney zatím vezme svoji sestru na návštěvu místní hvězdárny.

   Vedlejší role: Brooke Smith (Lois Mooney), Sebastian Roché (Vladimir Mogilevich), Peter Appel (John Corelli), Samantha Buck (Brigid McNamara), Funda Duyal (Begonia), William Hill (Hotel Security Guard) a Maria Thayer (Rosemary)

   Sledovanost:

  5. A Ministering Angel [CBS 29/03/2001]

   Mooney je naštvaný na Preechera, kterému se podařilo prozradit nějaké tajné informace a navíc jeho sestra vážně onemocní. Spolu s Troutem se vrací se do jedenáctého policejního okrsku. Preecher zatím dělá vážné rozhodnutí o Maddockově zařazení v FBI.

   Vedlejší role: James Naughton (Lawrence Stark), Michael Rispoli (Lieutenant Swenson), Brooke Smith (Lois Mooney), Samantha Buck (Brigid McNamara), JD Williams (Derek), Renoly Santiago (?), Jon Korkes (Wally Sullivan), Michael David Lally (Father O’Connor), Chris Messina (Ricky), Yul Vazquez (Officer Cruz), Jeff Whitty (Craig), Ronobir Lahiri (Pakistani Tech), Wallace Little (Jello) a Maria Thayer (Rosemary)

   Sledovanost: 5.4/9

  6. Follow the Bender [CBS 05/04/2001]

   Mooneyho sestra umírá a Preecher se ho na jedenáctý okrsek přichází zeptat, jestli se nechce vrátit zpět k FBI. Taky mu přináší cenné informace a pomáhá mu v jeho zármutku.

   Vedlejší role: Carey Lowell (Attorney Stiles), Michael Rispoli (Lieutenant Swenson), Sebastian Roché (Vladimir Mogilevich), Frank Pellegrino (Howard Klein) a Samantha Buck (Brigid McNamara)

   Sledovanost:

  Ally McBealFriends Again - vše o seriálu PřáteléBrutální Nikita [La Femme Nikita]Dawson's Creek CZ - průvodce seriálem Dawsonův světBrutální Nikita CZ - průvodce seriálem La Femme Nikita
  copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
  http://www.bundastranky.cz/