4. SÉRIE   (1989-90)   23. epizod
Poslední aktualizace: 27 - 06 - 2002

58. (401) Hot off the grill
59. (402) Mrtví muži nedělají aerobik
60. (403) Buck to zachrání
61. (404) Zuby, nebo osud?
62. (405) Nemá mnoho, ale je můj
63. (406) Férová výměna
64. (407) Zoufale hledaná Miss říjen
65. (408) 555-BOTA
66. (409) Oh what a feeling
67. (410) V zoo
68. (411) Kdo zastaví déšť?
69. (412) It's a bundyful life 1
70. (413) It's a bundyful life 2
71. (414) Rock and rollová dívka
72. (415) Daňový problém
73. (416) You gotta know when to fold 'em (1.díl)
74. (417) You gotta know when to fold 'em (2.díl)
75. (418) What goes around comes around
76. (419) Rosnička
77. (420) Peggy hází 300
78. (421) Peggy made a little lamb
79. (422) Agónie z nohou
80. (423) Výprodej
Epizody jsou v pořadí, v jakém je vysílala TV Nova a TV Prima
58 (401)
1989
Hot off the grill
7/10

Al si užívá svátek práce

Přitroublý výraz - Al chce kupodivu sex :)

Jdem vařit! :)

Hamburgery z popelu tety světice Toonnie :)
Máme tu svátek práce (Aloween) - Al má vymyšlený plán na strávení tohoto času - rodinný skautský sraz - pečení hamburgrů. Děti musí koupit čerstvé maso, sýr a uhlí - podle Ala se jeho hamburgery nesmí dělat z žádného starého "materiálu". Peggy zase musí vytáhnout lavičky a stůl a oškrábat z nich ptačí hovínka. Al se zatím válí u rádia na dvorku - připravuje se na velký večer. Marcy umřela teta "světice" Toonnie (67 let) - pořád nosí sebou urnu s jejím popelem - Steve je z toho naštvaný. Al je pozve hamburgry - za to můžou všechno zaplatit a nakoupit :). Peggy je celá utahaná z drhnutí laviček, ale Al po ní chce stále sex - poprvé, později podruhé, potřetí a po čtvrté... Peggy smí čistit vše kromě jeho grilu - bohužel ho převrhne a vysype všechen popel. Děti musí po celé čtvrti shánět popel. Samozřejmě, že Kelly ho vezme i u Rhoadesů - z urny na krbu :). Je tu podvečer a Al se připravuje za zvuku "Bad To The Bone" - kuchařskou čepku na hlavu, kolem pasu brašnu na "nářadí" a nakonec rukavici - "Jdem vařit!". Všichni mají hlad, ale Al před vařením musí mít proslov na téma - co znamená Den práce a nakonec musí všichni zazpívat hymnu :). Al už kuchtí - Steve přinese lososa, prý s Marcy nemají rádi červené maso. Al ale rybu hodí přes plot se slovy "žádná ryba se nedotkne mojeho grilu!" :) Jak se tak všichni ládují hamburgry - zmíní se Marcy o urně na krbu a co je v ní - Kelly to řekne Budovi, Bud zase Peggy a ta začne Kelly honit a škrtit :). Al a Marcy ale nic netuší a vesele jí dál. Marcy nakonec poznamená, že by byla ráda, kdyby tu teta Toonnie mohla být s nimi... :)

» Podívejte se na Alovu přípravu před vařením [video]
59 (402)
1989
Mrtví muži nedělají aerobik

Dead Men Don't Do Aerobics

7/10

Show Jima Jupitera :)

Al a jeho kanóny :)

Jim Peggy úplně zničí...

...proto Peggy zničí Jima Jupitera :)
Peggy a Marcy "cvičí" u televize (pojídání bonbónů podle rytmu :)) u show Jima Jupitera - nejzdravějšího muže Chicaga. Jim pořádá soutěž - vylosovaný vyhraje 2 zdravé týdny s Jimem. Vylosuje Peggy, která si musí jít koupit okamžitě nový cvičební dres, aby na Jima udělala dojem. Marcy jí to hrozně závidí. Jim tedy přijde. Bud musí ty 2 týdny sdílet pokoj s Kelly, protože v jejím teď bude bydlet Jim Jupiter. Alovi se nelíbí, že Jim je v domě, ale Peggy ho přemluví. Peg si bláhově myslela, že se bude dívat, jak Jim pěkně cvičí. Ovšem jak říká Jim, takhle se to nedělá :). Peggy musí cvičit - chodí nahoru a dolů po schodech, zvedá činky a dělá sklapovačky, až se z ní kouří. Po několika hodinách cvičení jí Jim oznámí. že už je zahřátá a že konečně můžou začít :). Peggy má ale zásadu, nikdy necvičí - chce bonbón. Za několik dní, co je Jim s Peggy poněkud přibere, cpe se bonbóny a už necvičí, jen sedí na gauči. Peggy ho tedy "mírně" přetvořila k obrazu svému. Když má Jim po těchto dvou týdnech zase show v televizi, při cvičení dostane infarkt a umře. Má v krvi takovou hladinu cukru, že by to zabilo i tři koně :). Peggy se za to cítí zodpovědná a chce, aby celá rodina jedla zdravě. Proto vaří (!) zdravě - ovesné klíčky, slunečnicovou pastu a to vše s rýžovým chlebíkem (polystyren, jak to nazve Bud :). Peggy to ale nebaví - "Chce žít!", ale ne takhle. A celá rodinka se vydá ven nadlábnout se šťavnatými hamburgry.

Vedlejší role:
Tom Lahm (Jim Jupiter)
Michele Smith (Bunny)
Katherine Eickstaedt (Lola)
60 (403)
1989
Buck to zachrání

Buck Saves The Day

8/10

Malí táborníčci jsou docela zvědaví :)

Bohužel se v lese hned ztratí... :)

Kelly podvádí při pokeru...

...proto musí dát Peggy 60% z výhry :)
Na začátku sedí Al na gauči a šťourá se mezi prsty na nohách. Peggy a Bud už se těší na jeho triatlon ve šťourání mezi prsty, zuby a v uších :). Přijde Kelly a chce po Alovi 175 dolarů na koncert. "Tatííí, mohla bych je mít, prosííím?" Al: "To se bojím, že to nazvládnu, melounečku!" :) Bud jí poradí, ať zkouší myslet hlavou. On už totiž lístek má - prodal svého otce. Prodal lístky malým dětem z bloku na "Kempování a kladení pastí s Alem Danem O'Bundou", o čemž nemá Al samozřejmě ani ponětí :). Alovi se nechce (to by radši koukal na striptýz Roseanne), ale než trávit večer s Peggy, tak to radši půjde. Jde s nimi i Steve, který si myslí, že to bude velká zábava. Bohužel Alovi se podaří usnout, převrátit dodávku a ztratit jídlo. A coby zkušený táborník rozdělává oheň - rozsvítí baterku a postaví ji doprostřed ohniště :). A aby děti nemyslely na svou smrt, vypráví jim příhodu o rezavé příšeře na vysokých podpadcích, která si bere nevinné muže :). Teď děti zase pro změnu baví Steve - má zavázané oči a musí uhodnout, co mu děti dají. Dají list ze stromu - nemůže to uhodnout, poradí mu, aby ho ochutnal - je to ale jedovatý buk. Steve tedy uhání k potoku umýt si pusu, kde ale narazí na útočné včely - končí ležící "otráven & dopíchán" na zemi a blouzní. Bud mu chce pomoct klackem, ale Al to nepovolí - prý koukáním na něj líp ubíhá čas :). Al má plán, dá Buckovi, který je tam s nimi, vzkaz do tlamy a on má dojít pro pomoc. "Dokáže to?," ptá se Bud. Al: "Určitě, já to musím vědět, já ho cvičil!" Buck ale jak přijde domů, tak se rozvalí na gauči a vzkaz nechce nikommu dát :). Táborníci tak zůstanou v lese...

Jinak doma se Peggy a Marcy chystají hrát poker. Ještě mají přijít Luisa a Ferm. Jak Kelly zjistí, že se hraje o peníze, přidává se taky. Mírně podvádí, takže všechny obere o peníze (na jídlo). Peggy to ale ví, a tak se s ní musí Kelly rozdělit 60% : 40% :).

Vedlejší role:
Michael Faustino (Joey)
Lana Schwab (Fern)
Charlotte Crossley (Louise)
Aeryk Egan (Victor)

» Skautský příběh [text+zvuk]
61 (404)
1989
Zuby, nebo osud?

Tooth And Consequnces

9/10

Malá domácí zubní prohlídka :)

A Marcy pokračuje na Alovi :)

Al se u zubaře necítí zrovna nejlíp...

Peggy uvařila, ale Al nemůže jíst :)
"Á, domov, sladký peklo!" :) Takto začíná Al tento díl, když se vrací z práce. Čeká a doufá, že mu Peggy uvařila večeři - bohužel jako obvykle marně. Al nařídí Peggy, že musí vařit. Přijdou děti - hlasuje se: 3 proti - nikdo :). Peggy prostě musí uvařit jedno teplé jídlo. Peggy: "Dobře já tedy uvařím, ale k jídlu to nebude!" Al: "Ve víc nedoufám!" :) Dětem řekla školní sestra, že musí zajít k zubaři na preventivní prohlídku. Dobře - Al a Peggy je kontrolují v obýváku, ty papíry zfalšují potom - nejtěžší je nakreslit rentgeny :). Přijdou Steve a Marcy, nezapomenou jim připomenout, že je to protizákonné a jak Marcy chodí pravidelně 2x za měsíc... teda za rok :) k jejímu zubaři. Al nebyl u zubaře, co je živ. Chce, aby se Marcy podívala na jeho silné "tesáky". Marcy: "Ó bože, smrdí jak otevřená žumpa. No ten zelený by se někomu nemusel líbit, ten černý by ti mohl začít dělat problémy, ale ten, co krvácí - Ale musíš k zubaři!!" :). Alovi se ale k zubaři vůbec nechce, protože jeho zuby NEBOLÍ. Následuje pohled na jejich noční dům: Al: "Ááááá, mě BOLÍ ZUBY!!!" :). Jde tedy dolů si něco vzít, ale najde tam Kelly, jak se líbá s jedním klukem na gauči. Al "Billíka" svým svérázným způsobem vyhodí a jde si dát studený pivo. Normálně to ale nejde, musí si ho lít na toust, a tak ho pohodlně konzumovat - "Není nad studený pivo v horký noci!" :). Ráno tvrdí, že ho zuby už nebolí. Musí na důkaz sníst kousek ledu - "Klíďo!" - (jde si zařvat bolestí do garáže) - "Hmm dobrý!" :). Peggy ho už ale stejně objednala na půl třetí k zubaři - jmenuje se dr. Hračka (Joe Flaherty). Al vejde do ordinace s kachničkou a balónkem - dost se bojí. Doktor ještě nic hroznějšího neviděl - musí si dát frťana. Bohužel se rozvádí, manželka ho obrala o $1.500.000 a o jeho milované baseballové kartičky, které sbíral celý život. To ho tak rozčílí, že se mu poněkud začnou třást ruce a vrhne se s vrtačkou na Alovy zuby. Příští den Peggy upeče krocana. Al ale nemůže jíst kvůli jeho "dovrtaným" zubům. Al: "To je ale nespravedlnost, JÁ jsem pánem domu!!" :). Rodina si toho krocana ale nemůže řádně vychutnat, když tam Al pořád něco mele, a proto ho pěkně otočí zády ke stolu, aby "nezlobil" :).

Vedlejší role:
Joe Flaherty (Dr. Hračka / Dr. Plierson)
Traci Lords (Sestřička)
Scott Garrison (Bill)

» Podívejte se na Ala s kachničkou :) [video]
62 (405)
Nemá mnoho, ale je můj

He Ain't Much, He's Mine

1989
8/10

Al to nemá lehké ani při spaní :)

Marcy nemá hlavu, ale helmu :)

Steve přestrojený za houmelesáka :)

Alova koule na kuželky se sekyrkou :)
Al zažije ranní probuzení, jak má být - Peggy mu popadne ruku a prásknutím mu s ní zamáčne zvonící budík. Ala ovšem nic nevyvede z míry, dnes jde totiž na kuželky. Peggy se zase chystá do salónu krásy spolu s Marcy. Ta si chce udělat vlasy, ale její kadeřník je momentálně nepřítomen z podivných důvodů :). Chopí se jí tedy jiná kadeřnice, která jí udělá "vlasy do typu". Peggy je pod sušákem a vedou babské řeči spolu s dalšíma ženskýma - jaké mají hrozné manžely. V tom tam přijde blondýna, která jim poví, že zrovna chodí s jedním ženatým - ta jeho mu prý neuvaří, neuklidí. Všechny rázem zpozorní :). Ona ale odchází - jde si barvit vlasy, nechce je ale na zrzavo, prý je to barva, po které ten její ženatý přítel zvrací :). Všichni si myslí, že Al podvádí Peggy, včetně samotné Peg. Jinak Marcy má teď místo hlavy helmu :) - ta nová kadeřnice to s tím účesem "trochu" přehnala. Peggy jde pro radu za Kelly, jak má poznat, že ji Al podvádí. Podle ní muž jinak voní a má různé výmluvy, aby se dostal z domu, např. kuželky. Bud zase hned myslí na nového tátu - řezníka Rudnika, ale Kelly chce pana Flatchera :). Když se Al vrátí domů z kuželek, Peggy ho očichává, jestli jsou všechny jeho pachy na svém místě - "to tedy jsou!" :) Al: "Co bude dál, půjdem ven, najdem patník a zvedneme nožku?" Peggy (no vlastně Marcy) dělá Alovi karbánek. Marcy udělala průzkum, s kým by chtěli ženy které zná chodit a Al skončil až za Alfem :). A Steve zase sledoval Ala - nyní podává hlášení: "V 7.00 přišel do práce, do 7.30 se potil, pak rozsvítil, inventura do 8.30 a WC do 10.00, 10.07 povečeřel zbytky, co zbylo po hlídacím psovi. No a v 10.31 mě praštil strážný obuškem do hlavy a sebral mi hodinky" :). Tak podváděl Peggy? "Absolutně ne!!" Peggy to tedy řekne Alovi, ten se jenom směje a vysvětlí jí to. Jenže Peggy mu stejně nevěří. Zase je z kamarádkama v salónu a sledují, jak kadeřnice, co stříhala Marcy, stříhá onu blondýnu. Peggy se chce pomstít - Marcy s radostí zaměstná tu kadeřnici a Peggy ji vystřídá. Blondýna chce zastřihnout jen konečky, ale Peggy jí to vezme pěkně u hlavy. V tom se v salónu objeví Al, zjistil, že asi něco není v pořádku, když našel sekeru ve své kouli na kuželky :). Navrhne Peg rande mezi osmou a půl devátou (není nic v televizi). Peggy předvede blondýně Ala - ta ho ale nikdy neviděla (a navíc má svou úroveň :) a Al ji taky nezná. Končí to v posteli - tak jak to začalo - v podivné pozici, kdy mu Peggy tlačí nohama na záda :).

Vedlejší role:
Elizabeth Keifer (Ginger)
Kimmy Robertson (Molly)
Brenda Lilly (Sonya)
Johnson, Vernee Watson (Renee)
63 (406)
1989
Férová výměna

Fair Exchange

8/10

Včera byl sýr, dnes těsto z pizzy :)

Yvette je vážně kočka...

...a přebere Kelly všechny kluky :)

Proto Kelly zkouší chodit se šprty :)
Je den po Díkuvzdání a rodinka si užívá pizzu bez sýra (ten snědli včera). Bud už to takhle nemůže vydržet, musí někde sehnat peníze - třeba prodat Kellyiny učebnice :). V anglinčtině najdou letáky, že škola umožňuje hoštění zahraničního studenta - a to vše za 500 dolarů měsíčně. Vše je domluveno - bude u nich bydlet francouzská školačka jménem Yvette (Mila Jovovich). Bude jednoduše spát v garáži :). Když konečně přijede, musí jít sama pěšky v zimě od autobusu. Když konečně dorazí k Bundům, Peggy se jí hned vyptává, jak se má, jaká byla cesta a... KDE JSOU PENÍZE? :). Kelly se jí chopí, ukazuje jí školu (Yvette: "Půjdeme někdy do třídy?" :), kluky a jak na ně. Yvette to zkusí taky - všichni se na ni vrhnou a Kelly je nezajímá. Jinak Bundovi mají konečně dlabanec, cpou se jak nezavření. Kelly ale ne, má vztek na Yvette, že jí přebrala všechny kluky. Najednou přijdou Steve a Marcy - řeknou Peggy, že Al má ubytovanou mladou holku v garáži. Viděli ji, jak tam pálila listí, aby se trochu zahřála :). Peggy jim to vysvětlí, Marcy pomáhá Kelly dostat se z deprese - ať vyzkouší chodit s nějakým ňoumou jako ona se Stevem :). Nakonec se u nich Rhoadesovi pohádají a odchází. Kelly to tedy zkusí z nějakým ňoumou - ten jí ale polije švestkovým džusem a ona mu zase poláme jeho tužky :). Přijde Yvette obklopená kluky, půjčuje si od Kelly koženou sukni, kterou ona stejně nebude potřebovat, když pořád sedí doma. Zadrží ji ale Peggy a Al, kterým volal ředitel, že propadá ze všech předmětů, a protože kdyby propadla, znamenalo by to ztrátu peněz. Kelly tedy slíbí, že od ní může opisovat při zkouškách. Nikdo neví, jak je to možné - Yvette propadne ze všech předmětů :) a oni zase jedí zbytky z pizzy. Kelly má opět své kluky - odchází na rande s francouzským pozdravem "Au revolver" :).

Vedlejší role:
Milla Jovovich (Yvette)
Richard Israel (Myron)
Gregg Thomsen (Hank)
Douglas Bryant Johnson (Bob)
64 (407)
1989
Zoufale hledaná Miss říjen

Desperately Seeking Miss October

8/10

Kelly dělá za úkol výtah z bulváru :)

Brandi Brandtová - miss říjen 1987 v Alově krámu :)

Al a jeho otec :)

Al má opět své Playboye :)
Kelly musí přinést do školy nějalý článek. Bud jí jde koupit noviny, a rozhodne, že Kelly půjde bulvární cestou - koupí The National Investigator (něco jak u nás Blesk). Kelly se tedy vybere svůj článek, ale Peggy, která s ní sedí na gauči, uvidí článek, jak jedna žena vyhrála v loterii 8,7 miliónu dolarů tak, že měla svůj talisman - Tubra, panamského tlustého boha peněz. Peggy chce samozřejmě vyhrát taky - potřebuje jen 195 dolarů na Tubra. Al zatím v obchodě se Stevem obdivují Brendy Brantovou, Playmate z října 1987. Přišla si k Alovi do obchodu koupit botky č.6 na jehlovém potpatku. Al se Stevem hned letí domů, protože Al má všechny Playboye doma - sbírá je od svých 12 let (tuhle vlastnost zdědil po svém otci :). Všechny je má pěkně schované ve sklepě. Ovšem k jeho velkému údivu tam nic nenajde! Playboye prostě zmizely. Najednou se ale ve dveřích objeví Peggy se svým bůžkem Tubrem. Ano - Peg prodala Alovy Playboye!!! Al jen sedí na gauči, hledí a nemluví. Celý jeho život je pryč. Náhle zazvoní Marcy celá naštvaná, že Steve se při milování díval na Brendy Brantovou na poličce. Zakáže Alovi hrát si se Stevem :) - všechny nápady má totiž od něho. Stránky s Brandy, které vzala Steveovi pěkně roztrhá na malé kousíčky. Al zase usedne na gauč. Najednou se v pokoji objeví Alův táta. Zlobí se na Ala, jak to že dovolil prodat rodinné stříbro - Playboye. Všichni v nebi se prý Alovi smějí, ale dohodli se, že Al musí Peggy donutit všechny časopisy vrátit. A když mu táta řekne, že i John Wayne mu věří (vsadil dvaciáš :), Al neváhá a tvrdě poručí Peg, aby mu přinesla zpátky jeho Playboye a to hned! Peggy tedy jde... Al si zatím udělá šumákový toust :). Za chvíli se Peggy objeví i s časopisy. Jezdila jen tak v Alově autě, když najednou se to stalo. Co? No přece do ní narazil Mercedes :). Peggy nešla do pojišťovny, ale chlápek jí rovnou dal penize, za které koupila Playboye. A co je s autem? Nezatáčí doleva a chybí mu jedny dveře. Alovi to ale nevadí, hlavně že má zpátky své rodinné stříbro! :)

Vedlejší role:
Brandi Brandt (Playmate)
65 (408)
1989
555-BOTA

976-SHOE

8/10

Peggy zlobila - moc nakupovala :)

Al má svoji telefonní linku 555-BOTA :)

Vždy připraven, ale nikdo nevolá :)

Steve je mimo :)
Peggy moc utrácí, proto jí policajt (poprvé poručík Dan) musí odebrat všechny kreditní karty. Peggy je rozzlobená a prozradí na Ala, že nemá zaplaceno na 100 parkovacích lístků. Jak se Al vrátí z práce, hned kontroluje jeho oblíbené účty :). Na telefonním účtě je hrozně velké číslo, což se mu samozřejmě nelíbí (Kelly šetřila... :). Přijde na to, jak vydělat "velkej majlant". Zařídí si vlastní telefonní linku 555-BOTA, kde bude lidem dávat rady kolem bot. Jde tedy za Stevem do banky, aby mu dal půjčku na 18.000 dolarů na ten jeho skvělý nápad. Steve samozřejmě odmítá, ale jelikož v bance probíhá soutěž (ten, kdo vydá nejvíc "dobrých" půjček, pojede na Havaj), Steve mu dá rovnou 50.000 dolarů (proč troškařit :), aby vyhrál. Najednou za ním přijde prezident banky, který mu řekne, že už vydal 40 špatných půjček a proto jestli mu nevyjde poslední, kterou vydal (Alova), letí :). Steve sedí smutně u Bundů v obýváku a sleduje Alovu "skvělou" reklamu Dr. Boty na 555-SHOE (BOTA) a už vidí svůj konec. Al po reklamě (hodně) čeká, že bude někdo volat, ale bohužel... Po půlnoci přijde za Stevem Marcy - zlobí se na Steva, že dal Alovi půjčku. Vyřeší to tím, že Marcy půjčí Alovi dalších 50.000 dolarů (ona si může jednu špatnou půjčku dovolit) na vrácení peněz u Stevovy banky. Steve tedy už nic bance nedluží, ale Al stále dluží, akorát jiné bance. Tak se rozhodne, že když už má dluh 50 tisíc, tak proč ne rovnou 100 tisíc :). Al natočí novou reklamu a čeká na telefonáty - opět marně. Další reklama - bez odezvy, další - též nic. Tak tedy ve své poslední reklamě dokonce představí celou rodinů Botovu - mají hlad :). Nakonec reklamy se přiřítí Marcy a začne Ala škrtit. Al jde k soudu - výsledek = všichni se mu smáli (jen Steve brečel :) a nakonec mu prodloužili hypotéku na dům o 100 let (marně prosil o trest smrti :). Steve tedy dostal padáka a Marcy musí pracovat v Drive in - vydává hamburgery a další pochoutky přímo do auta. A to všechno kvůli Alovi... :)

Vedlejší role:
Kari Whitman (Muffy)
Ray Reinhardt (Peamon)
Dan Tullis, Jr. (Šerif)
Kerry Burke (Swenson)
R. Leo Schreiber (Farmář)
66 (409)
1989
Oh What A Feeling
9/10

Starý Dodge si Ala pěkně otvírá kapotu :)

Proto se jde koupit nové auto...

...Al na něj ovšem nemá :)

Nakonec si sežene ojetého Dodge :)

...který si na něj ale taky otvírá kapotu :)
Al celý schvácený dotlačí svojeho Dodge domů. Všichni ho viděli, ale aby mu pomohli, to ne. Kelly a Bud alespoň pomáhají při opravě. Jenže z motoru se ozve jen smrtelný záchvěv - to Al zná, prožívá to každé ráno :). Al se tedy rozhodne koupit nové auto. Spolu s Budem a Kelly jdou do obchodu. Al má sebou krabici, v které má 10 let svojeho života - celých 5.000 dolarů. Byla zakopaná pěkně hluboko, aby ani ďábel sám - Peggy - ji nenašla :). Al si vyhlídne černý kabriolet za 15.000. Smlouvá s obchodníkem: "Hele, tady vidím 15.000 - kolik je to doopravdy? 15.000. Áha. Beru to, když mi tam namontujete klimatizaci! NE. Stereo? NE. Dobře, ale neodejdu, dokud mi nedáte dřevěný nástavec na šalt páku!" (ten stojí 25 centů) "DOBŘE." V krabici bohužel neni 5.000, ale jen 800 + zrzavý vlas :). Al si tedy jde promluvit s Peggy - "Na tvých cestách po dvorku - 8 kroků od stromu a 12 stop hluboko, nenarazila si na nějakou krabici s pěti tisíci dolary?" "Jéé, Ale ta byla tvoje?" :) Peggy je utratila za colu, džus pro mámu, kupu kuřat pro Ala a ten zbytek netuší, jak zmizel. Al příští slintá u výlohy s auty, a když vtrhne do obchodu a chce ujet s tím kabrioletu - majitel mu dá adresu do dobrého auto bazaru. Vrací se zpět s novým autem, ovšem zase po svých. Teď mu dá adresu Peggy. Opět dotlačí svoje další nové auto domů. Už nemůže, teď si vybere bazar sám - už nevydrží ani den bez auta - už nikdy nebude tlačit. Příští den tedy konečně Al PŘIJEDE domů v novém Dodgi. Rozdíl mezi novým a starým je ten, že nový má najeto jen 18.000 mil oproti 99.000 mílím u starého. Al Bunda taky jednou vyhrál! :)

Vedlejší role:
John Welsh (Tony)
Marc Bentley (Lewis)
Mike Tino (Vince)
Joe Farago (Pan Writeman)
Nancy Priddy (Paní Writemanová)
67 (410)
1989
V zoo

At The Zoo

8/10

Al bohužel na jídlo nemá peníze :)

Marcy je Steve naštvaná - nechce se mu pracovat :)

Steve v černé kronice :)

A mrtvá želva Bosco :)
Al se vrací z práce a u dveří ho chytne holčička, která prodává sušenky. Al ale nemá peníze a na dluh mu dát nechce a tak ji vyžene. Doma ho jídlo taky nečeká, Peggy mu sice připravila večeři, ale Buck mu ji snědl :). Za chvíli všichni přijdou - byli v zoo, kam je vzal Steve. Ten si ale měl hledat práci, a tak se rychle běží převléknout, protože Marcy právě klepe na Bundovic dveře. Marcy je vpuštěna - miluje svoji novou práci. Dělá v Drive In, kde jí lidi plivou na ruku :). Steve se jakože vrací z celodenního hledání práce. Marcy vidí, jak je unavený, tak mu chce dát doma masáž. Vše ale pokazí Kelly, která se Steva zeptá na věci ze zoo. Marcy se zlobí - Stevovi se už nechce pracovat. Marcy mu ale domluvila schůzku, na které ho bude čekat - běda jestli nepříjde. Příští den je Al zase bez jídla a ostatní jsou opět v zoo, kde se ládují párky v rohlíku. Steve samozřejmě na schůzku s Marcy zapomněl. Najednou se v televizních zprávách objeví Marcy - podařilo se jí zneškodnit lupiče v bance. Jak to udělala? "Když mi ten lupič vrazil hlaveň do břicha, udělala jsem to, co by udělal každý - vyzvracela jsem se na podlahu. On potom po těch zvratcích ulkouznul a uhodil se do hlavy. A jak mu pistole vyklouzla z ruky, tak vystřelila a trefila mě do ruky" :). Začne v televizi nadávat na Steva, že je lump. Později se sejdou Al a Marcy v hospodě - připíjejí na pracující a Marcy si stěžuje na Steva. Má malé tajemství - za chycení toho zločince dostala odměnu - celých 25.000 dolarů. Jak se to Al doví, hned chce hrát poker :). Doma u Bundů sedí spolu Steve a Peggy. Steve opravdu už nechce pracovat - chtěl by být kovboj :). Peggy mu poradí, ať udělá něco, co mu udělá radost. Steve jde tedy zachránit do zoo želvu Bonco, protože se mu zdá, že chce být volná. Zatím Al s Marcy sedí u baru. Barman pustí televizi, kde běží zprávy. "A nyní tu máme příběh skutečného BLBA" :). Steve se snažil hodit želvu Bonco do Michiganského jezera, netušil ovšem, že se jedná o mořskou želvu. Na břehu jezera potom zpíval Zrozen volný :). Chudák želva to nepřežila - BONCO 1901-1989. Kauce za Steva činí 25.000 dolarů. Marcy tedy už ví, co musí udělat s odměnou - koupí si nového Jaguára :). Steve ať si shnije. Na konci musí Al zaplatit v baru a jako obvykle si to musí odpracovat - vytírá podlahu.

Vedlejší role:
Matt McKenzie (Reportér)
Lisa Moss (Televizní moderátorka)
Jennifer Banko (Courtney)
Dan Tullis, Jr. (Sonny)
Frank Lloyd (Norris)
Trudy Adams (Chelsea)
Michael Francis Clarke (Barman)
68 (411)
1989
Kdo zastaví déšť?

Who'll Stop The Rain?

8/10

Alovi kape na karbit :)

Elektrošok před spánkem :)

Al s pánvičkou na hlavě :)

Marcy má hrb jak Quasimodo :)
Al s Peggy leží večer v posteli. Peggy se chce mazlit, Al jako obvykle NE :). Peggy navrhne, že si schrupne a za 2 hodiny se do toho pustí. Al tedy souhlasí a jde spát. Ještě ani nezavře oči a už mu začne kapat na hlavu voda. Teče jim střecha - Al to musí jít spravit. Peggy a děti ho sledují, jak kromě opravy samotné taky občas spadne ze střechny - Bud: "Mami, vyřiď mu, že je bezva!!" :) Zatímco se Al škrábe nahoru do ložnice, Peggy zatím přetočí budík o ty 2 hodiny - 1:57:23. Jak si Al lehne, po minutě zazvoní budík - Peggy: "NÁSTUP NA RAJONY!" - Peg je prostě neodbytná. Druhý den se Al rozhodl opravit střechu sám - nikoho nepotřebuje. Bud s Kelly ho venku chytají dětského nafukovacího do bazénku :). Mezitím přijde Marcy říct Peggy, že Steve si konečně našel práci - je na něj pyšná. Ovšem až do té chvíle, než Steve dorazí a řekne jí, co dělá a kolik bere. Pracuje jako ošetřovatel zvířat a čistič klecí v Chicagské zoo a bere $3.40 na hodinu. Steve si sebou přinesl i kamaráda - Peruánského pískomila. Děti už nebaví chytat Ala a jdou se podívat, co to má Steve v krabici. Al samozřejmě hned spadne :). Pískomil vleze Marcy za blůzu a kousne ji. Steve si myslí, že není jedovatý, ale bohužel JE. Al se zase pokouší zpravit střechu, tentokrát to dokáže! Ale bohužel NE :). Další den leží všude lavóry plné vody (to jak Al chodil po střeše v tretrách :). A jak padal ze střechy, tak sebou pro jistotu vzal i TV anténu, takže teď jim nejde televize - Peggy neuvidí Dallas! Příští den tu střechu už ale opravdu spraví - má ještě 3 nezlomené kosti. Ráno si Al obleče výstroj amerického fotbalisty a "slušivé" přísavky na nohy a jde na střechu. Zatím přijde Steve s Marcy - té přes noc narostl na zádech hrb po kousnutí pískomilem. Začnou se se Stevem hádat. Peggy jim ale řekne, že nevidí důvod, proč by se "Hrbatá holka a čistič hnoje" měli hádat :). Rhoadesovi tedy odejdou. Najednou voda přestane kapat - Al to konečně dokázal! Teď ještě TV anténu. Peg: "Pořád zrní!" Al: "A TEĎ?" Peg "Už je to lepší!" Al: "A CO TÉÉÉÉÉĎ? Pomóóóc!!!" Peg: "Perfektní!" Al ale visí hlavou dolů ze střechy zamotaný v anténě :).
69 (412)
1989
It's A Bundyful Life 1
9/10

Peggy jako vánoční dárek :)

Alův vánoční úšklebek :)

Z banky si Al nic nevybere - už je zavřeno :)

Svázaný Al ve svém krámě a bez dárků :)
Vánoční speciál - 45 minut
A máme tu Vánoce - "nepracující část rodiny" sedí doma v obýváku a hróózně se nudí. V tom se domů přiřítí Al. Má svou obvyklou vánoční náladu - je na všechno naštvaný. Teď hlavně na Santu Clause, který jako naschvál musí stát před jeho obchodem a vyzvánět na zvonec. Po dobrém odejít nechtěl, tak ho Al nabral pravým hákem do břicha :). Všichni si myslí, že budou obvyklé "bezdárkové" Vánoce. JENŽE - letos je to jinak, Al celý rok spořil ve Vánočním klubu, takže letos MÁ peníze - BUDOU dárky! Za chvíli přijdou Rhoadsovi - Steve jede na Vánoce k mamince :), což hrozně štve Marcy - bude doma tak sama, tedy - pokud ji nepozvou nějací přátelé, ale Peggy zásadně nesouhlasí a žene Marcy z domu :). Je večer a Al leží v posteli. Najednou se u postele objeví Bud: "Tati, chtěl jsem ti říct, že Kelly tě nemá ráda!" Al: "Ale ty jo, viď!?":) Chce totiž dárek jen pro sebe. Hned po Budovi navštíví Ala Kelly - ta umírá :). Má Moldávii a jediným lékem je dárek za nějakých 280 dolarů. Peggy ale obě děti vyžene s tím, že Al koupí dárek všem. Poté Peggy "taky umírá" :). Máme ráno - Buda napadane, že když jim Al dá dárky, oni by asi taky měli. A jak říká Peggyina máma - nejlepší dárky pro manžela jsou v jeho skříni :). Bud mu dá spodky, Kelly to, co nikdy nepoužívá - zubní kartáček a Peggy zimník, na kterém spí Buck. A jsme u Ala v obchodě. Jsou 2 hodiny a Al musí do banky vyzvednout peníze na dárky, protože banka zavírá ve 3. Jenže - do obchodu se došourají asi 100-leté stařenky a chtějí botky. Al je s nimi za necelou hodinku :) hotov a uhání do banky. Jenže - banka je už zavřená, uvnitř už vesele probíhá vánoční mejdan a přesně před Alem se spustí ochraná mříž. Smutně se vrátí do obchodu, kde ho napadne banda Santa Clausů v čele z Horowitzem (toho Al minulý den praštil). Ala napadne bezva nápad, jak získat peníze - zřídí si v obchodě Vánoční útulek strýčka Ala, kde hlídá děti, aby maminky mohli v klidu nakupovat. Al ale děti sváže, aby ani ho neotravovali a straší je jeho pohádkama o zrzavé jezince :). Děti to na něho ale prozradí a maminky mu seberou všechny peníze za hlídání a připoutají ho na židli. Takže - Al zase nemá peníze na vánoční dárky...

Vedlejší role:
Kate Romero (Midge)
Don Sparks (Horowitz)
Tim Eyster (Franklin)

» Vánoční pohádka [text+zvuk]
70 (413)
1989
It's A Bundyful Life 2
9/10

Zmrzlinové kornouty po bundovsku :)

Al a jeho strážný anděl

Nyní ještě jako Norman Jablonsky :)

A na konci je zase všechno při starém :)
Doma se zatím "oslavuje" domácí zmrzlinou - Bud přinese zvenku sníh a Peggy ho dochucuje. Citronová - ústní vodou, třešňová - sirup proti kašli :). Za chvíli se vrátí Al. Okamžitě u dveří po něm všichno chtějí dárky - "dej mi, dej mi, dej mi, dej mi!!" Al ale bohužel u sebe nic nemá a tváří se, jak řekla Peggy: "Má ve tváři výraz: Právě se mi podařilo ucpat mísu" :). Al nejdřív lže, že ho po cestě domů okradli indiáni a medvědi (Kelly: "Tati, si v pořádku?!"), ale pak musí přiznat, že nestihl vyzvednout peníze z banky. Peggy a děti se tedy odcházejí najíst do restaurace a Al doma sám oslavuje - zpívá si Rolničky a pak lituje, že se vůbec narodil :). Jde ven pustit žárovičky - svítí jenom jedna. Tak se to snaží opravit šroubováčkem, ale dostane elektrickou ránu a jde k zemi :). Najednou ho probere záhadný muž a řekne mu, že je jeho strážný anděl. Al mu nevěří, a tak si Al může přát nějaké přání. Chce, aby rozsvítil všechny žárovičky na domě. Anděl to tedy udělá. Al mu konečně uvěří, ale už nemá žádné přání. Tak mu anděl alespoň ukáže, co by se dělo, kdyby se NENARODIL a otevře dveře od jeho domu, kde je velký vánoční stromek a Peggy u sporáku vyvařuje. Al: "Mě říkala, že je alergická ne oheň!" :) Al nevěří svým očím. Za chvíli přichází Bud - teď je z něj velmi slušný gentleman, kterého Peggy kojila do 9 let :). Kelly zase přijíždí z VYSOKÉ ŠKOLY. Al: "Cože? Vždyť ve škole propadala i z oběda!" :) Al: "Teď by mě teda zajímalo, kdo si ji vzal?" Do domu vchází Norman. Říká, že dětem nakoupí spoustu dárků, ale oni tvrdí, že to nemusí, že jim stačí jeho láska. On ale celý život šetřil a koupil krásnou vilu. Alovi začíná být poněkud špatně :). Chce okamžitě domů a chce ŽÍT. Andělovi se ho tedy podařilo zachránit a může se vrátit do nebe, kde dostane zpátky svá křídla. Teď se Al probírá doopravdy - šlape po něm jeho milovaná rodinka :). Al se ale musí přesvědčit, jestli je opravdu doma. Al: "Bude, co je lepší - peníze nebo láska?" Bud: "Peníze, lásku si koupím!" Al: "Kelly, barva pomeranče?!" Kelly: "Není víc možností?" :) Al: "Peggy, upeč mi vánoční cukroví!" Peg: "Trhni si Ale!" Al: "A moc rád!" :) Al je hrozně rád, že je zase doma u svých "bližných".

Zajímavost 1: V této druhé půlce se POPRVÉ objevuje Ted McGinley. Ovšem ne v roli Jeffersona D'Arcyho, ale jako Norman Jablonsky.
Zajímavost 2: Tento dvoudíl si jako jediný můžete koupit v zahraničí na videokazetě.
Zajímavost 3: TV Nova vysílala tyto dva díly dohromady, v USA a při repríze na TV Prima se vysílaly zvlášť.

Vedlejší role:
Sam Kinison (Anděl)
Ted McGinley (Norman Jablonsky)

» Podívejte se, jak Al opravuje žárovičky :) [video]
71 (414)
1989
Rock and rollová dívka

Rock And Roll Girl

8/10

Za 25 centů dejte otázku debilovi :)

Tj. Kelly :)

Kelly je přímo ukázková coura :)

Al končí v obvazech po výbuchu v autě :)
Rodinka se chystá na kapesné. Dveře od domu jsou zamčené, auto nejede. Všichni čekají pod schody s nataženou rukou. Al se ale nevzdává a prchá po svázaných prostěradlech oknem. Tam ho ale prozradí stěkající Buck. Začíná honička, která končí v obýváku, když Al hodí jejich kapesné na podlahu. Al: "Obraz rodinný pohody!" :) Marcy to všechno sleduje ze dveří. Okamžitě jak vkročí do domu Bundových je oloupena :). Navrhne Alovi, že by si zbytek rodinky měl najít nějakou práci a on by jim jejich vydělané peníze zdvojnásobil. Ale co, i ztrojnásobil! Nepracující část rodinky s tím samozřejmě nesouhlasí - už jen to slovo "práce" je děsí :). Nakonec jim ale nic jiného nezbývá a každý se snaží vydělávat po svém. Peggy si na letišti otevře vlastní levnější celnici :) a netrvá dlouho a policejní důstojník ji přivádí domů. To Bud s Kelly na to jdou jinak - v novinách se dočtou, že skupina Gutter Cats točí video a hledají do něj pěknou couru. To je perfektní práce pro Kelly :). Samozřejmě se do videa dostane. To se ale nelíbí Alovi, který hned letí do studia svou malou holčičku zachánit. Tam mu ale taky nabídnou místo ve videu a Al přijímá. Netuší ovšem, že bude sedět v autě plném výbušnin a samotná Kelly ho potom vyhodí do vzduchu :). Al tak chudák už poněkolikáté končí v obvazech...

Vedlejší role:
Dan Tullis Jr. (Policejní důstojník)
Eva LaRue (Carrie)
Deborah Dillon (Sharrie)
Jill Pierce (Mary)
Shabba-Doo (Cecil)
Chuck E. Weiss (Bum)
Jamie Lynn Grenham (Brenda)
72 (415)
1990
Daňový problém

A Taxing Problem

8/10

Kelly musí přemýšlet a to bolí :)

Alovi hrozí auditem kvůli daním...

Proto se Peggy musí nechat ostříhat...

Ale nakonec ostříhají Bucka :)
Al dluží státu díky podvodu 5000 dolarů, proto chce prodat Peggyiny zrzavé vlasy. Ostříhaná nakonec neskončí Peggy, ale chudák Buck :).

Vedlejší role:
Paul Coutos (Leo Privett)
A.J. Freeman (Pošťák)
Coleen Maloney (Marie Privett)
73 (416)
1990
You Gotta Know When To Fold'em (part 1)
8/10

Steve opustil Marcy :)

A Bud má choutky :)

Peg a Marcy v Las Vegas prohráli všechny peníze... :)

...které získaly prodejem Alovy televize :)
Marcy opustil Steve. Nechal jí dopis na rozloučenou s textem "Drahá Marcy, upřímě mám tě dost - hnusíš se mi!" :) a odjede dělat správce Yosemitského parku. Marcyiny samoty se snaží využít Bud, ale Marcy nějak nezabírá :). Proto se Peggy s Marcy sbalí a vyráží do Las Vegas trošku se odreagovat a pobavit. To by Alovi nijak nevadilo, kdyby mu Peggy neprodala jeho milovanou televizi... :)

Steve odešel » znělka bez Davida Garrisona

Vedlejší role:
Michael Stoyanov (Poslíček s pizzou)
Michael Saccente (Man)
Lawrence Lott (Dealer)
74 (417)
1990
You Gotta Know When To Fold'em (part 2)
9/10

Peggy a Marcy si zkoušejí vydělat zpěvem :)

Al Bunda přemýšlí - závěr zní: Peggy mu to pokazila :)

Bunda, Al Bunda

Velká zlá mamka se chystá na velkou Tsunami... :)

...po které Alovi není zrovna 2x nejlépe :)
Když Al zjistí, že mu kromě televize z účtu zmizelo 5000 dolarů, vezme děti a vyráží spolu do Las Vegas za Peggy. Tam zjistí, že se Peggy podařilo ty peníze za několik minut prohrát :) a tak se snaží rozbít bank, ale nedaří se. Proto bojuje s Velkou zlou mamkou a vyhraje tak 10.000 dolarů. Bohužel končí na invalidním vozíku :). Peggy se ale rozhodne výhru opět rychle rozfofrovat...

Vedlejší role:
Ava Fabian (Yummy/Ňami)
Rick Zumwalt (Gambler)
Tony Cimber (Announcer)
Jeanne Basone (Hollywood)
Lynn Braxton (Big Bad Momma/Velká zlá mamka)
Sam Clay (Krupiér)
Nicholas Dorr (Man)
Gene LeBell (Referee)
Sarah Taylor (Lounge Singer)
Tommy Nast (Elmo)
Ursula Hayden (Babe)
75 (418)
1990
What Goes Around Comes Around
8/10

Kluci si dělají z Buda srandu :)

Toto je váš mozek 1 :)

Toto je váš mozek 2 :)

Nezačínejte si s Bundovými! :)
Chystá se večírek školy. Bud kuje pomstu na Heather McCoyovou a Al tam přednáší.

Vedlejší role:
Joel J. Edwards (Jeff)
Mik Scriba (Pan Blum)
Carol Gustafson (Ředitelka Ravinková)
Steve Bruskin (Clyde)
Tiffani-Amber Thiessen (Heather McCoy)
Bojesse Christopher Graham (Rick)
Joshua D. Howard (Guy #1)
Corey Tyler (Guy #2)
76 (419)
1990
Rosnička

Raingirl

9/10

Kelly jako rosnička v TV

Al opět přemýšlí :)

Al coby Kellyinin manažer :)

Kelly je vážená metralolagistka :)
Kelly dostane práci v televizní předpovědi počasí jako rosnička. Ze začátku se jí daří, Al se dokonce stane jejím manažerem. Když ale poté nedokáže nic přečíst z čtecího zařízení - má padáka. Při návratu z televize se jí pak podaří bourat drahé Porsche, které jí Al za odměnu koupil... :)

Vedlejší role:
Ben Lemon (Bill Palomino)
Fran Montano (Station Manager)
77 (420)
1990
Peggy hází 300

Peggy Turns 300

8/10

Al hodlá překonat rekord Puggyho Weavera

Hrajou se kuželky...

Al Peggyino vítězství psychicky neunesl :)

Al 'Icky' Bunda :)
Peggy má narozeniny a tak ji Al veme do kuželkárny :), protože chce překonat rekord Puggyho Weavera. To se mu sice podaří, ale Peggy jeho nový rekord následně překoná a Al to psychicky neunese :).

Vedlejší role:
Michael McManus (Puggy)
Garrett Glaser (Himself)
Roy Firestone (Himself)
Michael O'Guinne (Bowler #1)
78 (421)
1990
Peggy Made A Little Lamb
8/10

Kelly hledá správnou pozici na maturitní fotku :)

Buck poprvé promluví :)

Peggy uvařila, Al to sní :)

Kelly bude moct chodit v létě do školy :)
Peggy náhodou zjistí, že nemá maturitní diplom. Náhodou si musí zopakovat učivo o vedení domáctnosti :). Proto nastupuje do stejné třídy jako Kelly. Na závěr musí každá něco uvařit. Kelly si vytáhne z košíku želo a na Peggy zbydou velice jednoduchá jehněčí žebírka s korunkou :). Když to obě přes noc ukuchtí, tak Peggy ráno zjistí, že Al jí ty žebírka snědl :). Proto ve škole vymění lístky a nechá Kelly, aby si zopakovala učivo v letní škole :).

Vedlejší role:
Marge Redmond (Miss Beyer)
Chuck E. Weiss (Bum)
Patrick J. Dancy (Ruben)
Keely Christian (Senior #1)
Geri Betzler (Susan)
Sandi Whitten (Senior #2)
79 (422)
1990
Agónie z nohou

The Agony Of DeFeet

8/10

Alůva noční můra: Všude samé nohy :)

I Peggy má ve snu pěkně podivné nožky :)

Marcy a Bud to dali díky Kelly dohromady :)

A opět jedna velká noha :)
Ala už straší nohy i ve snu. Proto rád uvítá nabídku od krásné slečny na neurčitou soutěž miss, ze které se ale záhy vyklube soutěž o nejošklivější nohy Chicaga :).

Vedlejší role:
Noah Blake (Jim)
Robin Angers (Rhonda)
Jim O'Doherty (Pagent Master)
Michael John Burns (Joey)
Lou Wills (Judge #1)
Mary Gillis (Judge #2)
80 (423)
1990
Výprodej

Yard Sale

8/10

Al platí účty s nahranou Peggy :)

Alův výprodej zrovna moc nevyšel :)

Bundyland :)

Kup mě! :)
Al musel platit účty a jako obvykle jim už nezbylo moc peněz. Proto se rozhodne uspořádat na svém dvorku jarní výprodej všeho, co Peggy stačila za jejich společný život nakoupit a že toho není málo :). Bohužel výprodej jim zrovna moc nevyjde...

Vedlejší role:
Alex Walters (Status)
Josh Carroll (Mark)
Andrew Steinfeld (Tom)
Kate Morrison (Alice)
Cynthia Sullivan (Mildred)
Brent Corman (Freddy)
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/