11. SÉRIE   (1996-97)   24. epizod + 1 speciál
Poslední aktualizace: 04 - 07 - 2002

238. (speciál) Sportovní show Ala Bundy
239. (1101) Stepfordská Peg
240. (1102) Vykořisťované děti
241. (1103) Větrné rande
242. (1104) Špína a trest
243. (1105) Zločin proti obezitě
244. (1106) Kelly má zvyk
245. (1107) Requiem za přítele (1.díl)
246. (1108) Requiem za přítele (2.díl)
247. (1109) The Juggs opustili scénu
248. (1110) Budův pád
249. (1111) Díkuvzdání a`la Bunda
250. (1112) Peg a soutěž striptérek
251. (1113) Předvánoční čas
252. (1114) Smetí
253. (1115) A babe in Toyland
254. (1116) Rozejít se je lehké (1.díl)
255. (1117) Rozejít se je lehké (2.díl)
256. (1118) Rozejít se je lehké (3.díl)
257. (1119) Birthday boy toy
258. (1120) Prokletí Bundovi
259. (1121) Chicagská směnárna bot
260. (1122) Lez be friends
261. (1123) The desperate half-hour
262. (1124) How to marry a moron
Epizody jsou v pořadí, v jakém je vysílala TV Nova a TV Prima
238 (speciál)
1996
Sportovní show Ala Bundy

The Al Bundy Sports Spectacular

9/10
Speciální epizoda
Tento díl je věnován sportovnímu duchu Ala Bundy. Originál se jmenuje "The Al Bundy Sports Spectacular" a uvádí ho Roy Firestone. Jsou zde zachyceny Alovy "sportovní výkony" jako souboj s Velkou zlou Mamkou v Las Vegas :), jak Peggy překonala Alův rekord v kuželkách, jeho vystoupení ve sportovním "risku", momenty z Basketballu, Baseballu, Boxu, Fotbalu a nakonec jeho super výkon v Chicagské Olympiádě Seniorů, ze které je následující výrok: "Podvod je jen tehdy, když vás nachytaj" :).
239 (1101)
1996
Stepfordská Peg

The Stepford Peg

9/10
Nová znělka
Peggy uklouzne po sáčku od bonbónu a uhodí se do hlavy, což způsobí ztrátu paměti. Al jí namluví, že byla pořádná žena, která ráda vařila a uklízela. Peggy to tedy dělá, mimo jiné umyje Mercedes Marcy :) a uklidí celý dům. Al se s kamarády z NE MADAM chystají dívat na zápasnický večer v televizi. Al se do Peggy skoro znovu zamiluje, ale nakonec si Peggy sama vzpomene při sexu s Alem na své pravé já a stará Peggy ke opět tady... Nakonec Kelly přivede domů svoji dvojnici a Bud jenom hledí :).
240 (1102)
1996
Vykořisťované děti

Children of the Corns

9/10
Al soutěží s Griffem, kdo dostane přidáno. Al by určitě prohrál, a tak se domluví, že musí dostat přidáno oba. Najdou Garyho tajnou nezákonnou výrobnu bot, kde zaměstnává děti. Al spolu s Jeffem a Budem jdou najít usvědčující důkazy. Al má mikrofon na klopě, aby měl zvukové doznání. Bud, převlečený za chudého mexičana, má v klobouku skrytou vysouvací kameru, aby to všechno zaznamenal. Důkazy se najdou, ale Buda chytnou a je tam nucen pracovat :). Gary jim je nucena vyplatit 250 dolarů každému, ale Marcy to všechno pokazí, protože tam přivede televizi a Gary tím získá výbornou reklamu, že se stará o "nebohé děti".
Jinak Peggy dostane od obchodu, jakožto zákazník měsíce, mikrovlnou troubu. Samozřejmě, že ani náhodou netuší, k čemu je dobrá :). Doma bohužel není žádné jídlo (kromě želvičky Timmy :), kterou objeví Bud v mrazáku). Epizoda končí pohledem na krabici od bot, na které je napsané "Pomozte mi. Budro" :).
241 (1103)
1996
Větrné rande

Twisted

10/10
Budovu holku Ariel vzrušuje nebezpečí, a tak Bud smontuje vlastní přístroj, který napodobuje malé tornádo. Budovi by to všechno vyšlo, kdyby náhodou nepřišlo opravdové tornádo :). Al prodává v obchodě boty tlusté ženské a oba se dostanou přesně do středu tornáda. Al dopadne přímo před svůj dům na Peggy (na čarodějnici, jak předem řekne Kelly), potom na oba dopadne tlustá žena. Marcy je "blokový kapitán civilní obrany" při úniku před tornádem. A jak ona určí, všichni musí do sklepa, kde je nejbezpečněji, ale kde je samozřejmě Bud s Ariel. Všichni si mohou vzít co mají nejraději - Peggy si chce vzít televizi :). Kelly jde hledat Luckyho ven. Nejdřív ho honí, potom se rozhodne honit tornádo :). Jak tornádo zmizí, všichni se chtějí dostat ven, ale dveře jsou zataraseny, proto použijí Buda jako beranidlo :), ale neúspěšně. Al s Jeffem už to s manželkama nemůžou ve sklepě vydržet. Jak řekl Al: "Je to otázka života nebo sexu" a tak prchají super-tajným únikovým východem (parodie na Mission Impossible [Nulová šance]), který ústí do striptýz baru...
242 (1104)
1996
Špína a trest

Grime and Punishment

8/10
Bud sežene velkou reklamu jednomu svému herci, čímž je v balíku. Al toho samozřejmě musí využít a řekne Budovi, že musí platit činži. Bud nejdřív nesouhlasí (přespí u Luckyho v boudě), ale pak se s Alem dohodne, že bude platit 254 dolarů měsíčně. Al podepíše smlouvu. Při tom Budovi ukážou jeho knížku miminka, kde je jeho první dudlík (fusekle :)) a jeho první slova: "Bud má hlad", "Bud chce jíst" a "Au" :). Al teď ale musí jako majitel domu dát do pořádku Budův sklep. Al odmítá, a tak Bud pozve hygieničku, která Alovi připne elektrický obojek, aby nemohl opusti sklep, dokud ho neopraví. Al stejně protestuje, a tak Bud Ala "mučánkuje" - nejdřív pozve Marcy, která mu vypráví o feminismu. Pak Kelly, která zkouší na zkoušku herectví, předvede historii USA. Nakonec nastoupí Peggy se sexem. Nakonec Al slíbí, že sklep opraví a udobří se z Budem.
243 (1105)
1996
Zločin proti obezitě

Crimes against Obesity

8/10
Al má narozeniny, a tak chce snídat tam, kde to má nejradši - v Jigly Room. Jak přijde do obchodu, Griff mu dá jako dárek poukázku na oběd - kam jinam než do Jigly Room. Při odchodu na oběd Al odbyde jednu tlustější zákaznici a nazve jí tuleněm. Jak se Al vrátí do práce, tlustá dáma se vrátí spolu se svými tlustými kolegyněmi, které Al už taky kdysi urazil pro jejich větší rozměry. Je proto souzen za jeho "činy". Jako trest mu trhají poukázky na jídlo... Později dorazí Peggy, která když zjistí, že trhají jejich pokázky na jídlo, nazve soudkyni "tlustou krávou" :). Al už to nemůže vydržet a tak všechny skoro rozbrečí svojí báchorkou, jak byl taky v 10 letech tlustý. Všichni jsou z tohoto příběhu dojatí, a tak Ala nakonec nechají být. Kelly a Bud mezitím chystají pro Ala dárek - černé fólie na skla Dodge. Kelly ovšem jednu fólii omylem nalepí Budovi na obličej a potom rozbije boční sklo :). Děti tedy ukradnou černé skla z Marcyina Mercedesu. Al je šťastný, jak to byly pěkné narozeniny, ale jeho smůla mu dopřeje pohodlný posez na střepech z rozbitého okna :) v jeho milovaném Dodgi.
244 (1106)
1996
Kelly má zvyk

Kelly's Gotta Habit

9/10
Na začátku se Al s Jeffem dívají na Poldy a potom začne hrát znělka Ženatého se závazky a Al povídá: "Miluju to... až na ty pitomý sousedy" :). Při tom Ala vykradou. Poručíku Danovi nahlásí, že mu bylo odcizeno tričko na kuželky, Maseratti a 1... tedy 2 obrazy od Piccasa :). Dan má být v seriálu Poldové - Al chce taky, a tak se převleče za policistu a spolu s Danem a kameramanem vyráží za případy. Poprvé je to kocour Staník na stromě, který Ala napadne a podruhé Al ujede Danovi a sám zasahuje v domě D'Arcyů, kde jim omylem rozstřílí telefon, záznamník a sejme kukačku :). Přitom načape Jeffa a Marcy při jejich sexuálních "hrátkách". Nakonec Al chytne toho zloděje, co mu ukradl tričko, ale Marcy zavolá policistu, který Ala zatkne za vydávání se za strážníka.
Kelly dělá reklamu na Extra panenský olivový olej, který vyrábějí jeptišky. Kelly proto musí podepsat "morální klausuli", že v době natáčení reklamy musí zapomenout na kluky. Jí čokoládu, modeluje z hlíny, ale pak to nevydrží a hupsne na taxikáře přímo před vrchní jeptiškou, která řídí reklamu. Kelly dostává výpověď, proto Bud nasazuje Peggy, která ovšem taky zklame...
245 (1107)
1996
Requiem za přítele (1.díl)

Requiem for a Chevyweight (Part 1)

9/10
Ala postihne pohroma - jeho milovaný Dodge "umírá". Snaží se ho všemožně zachránit, ale ani elektrické šoky nepomáhájí. Musí tedy zavolat doktora, který mu řekne, že jeho Dodgi dozloužila pumpa. Bohužel jediná pumpa pro Dodge se nachází na Kubě. A tak se Al nejspíš bude muset s Dodgem rozloučit. Peggy a děti už mezitím shánějí kupce, kteří kupují náhradní díly... Celý díl je protkán mini-příběhy z Alovy puberty - Jak pomáhal tátovi opravovat Dodge nebo jak byli s Peggy v autokině (početí Kelly :).
má to pokračování...
246 (1108)
1996
Requiem za přítele (2.díl)

Requiem for a Chevyweight (Part 2)

9/10
Vše začíná na pohřbu Dodge - u Ala na dvorku. Al si přál, aby jeho Dodge měl pěkný pohřeb. Al má proslov a Ike mu k tomu hraje na dudy :). Po pohřbu hned celá rodina (kromě Ala) začne vybírat nové auto. Al jde s dětmi do prodejny, kde mu prodavač nabídne "výhodný" leasing na Testicu 2000. Al to teda příjme a už si veze domů nové auto. Jenže... Milé autíčko je pěkný šmejd - špatná elektronika, vyhřívaná sedadla připékají Alovi jeho pozadí :) a stahovací střecha si taky dělá co chce. Peggy zatím sehnala v Německu kupce na celý Dodge-motor za 10.000 dolarů, a tak neváhá a začíná vykopávat Dodge z jeho dvorkového hrobu. Mezitím Jeff (bývalý agent CIA) letí na Kubu za přítelem Fidelem Castrem :). Castro za svačinový balíček :) předá Jeffovi onu výše zmiňovanou pumpu pro Dodge. Jeff se vrací a Al má hroznou radost, a tak hned volá doktora, aby pumpu vyměnil. Peggy už Dodge vykopala, motor už měla skoro u sebe doma. Jenže se to pokazí, motor spadne Budovi na hlavu :) => 10.000 je v čudu. Doktor tedy namontuje Dodgi novou pumpu, doporučí mu nízko-oktanovou dietu a pobyt v garáži... Nakonec Al vrací Testicu 2000 poněkud akčním způsobem - projetím výlohy... :)
247 (1109)
1996
The Juggs opustili scénu

The Juggs Have Left the Building

9/10
Bundovi jedou na dovolenou do Bransonu. Al zaplatí za pokoj 20 dolary a pytlem hliníkových plechovek :). Recepčním je trochu víc přiteplený hošík, který hned jede po Budovi. Peggy samozřejmě hned utratí všechny peníze, takže se musí nějak sehnat další. Sbíráním čtvrťáků v kašně s pomocí plovoucího Buda se moc neoplatilo :). V hotelu je pěvecká country-soutěž, kde je hlavní výhra 500 dolarů. Peggy a Kelly tedy vystoupí jako "The Juggs" - duo matka s dcerou. Hlavní výhra je jejich, a k tomu ještě budou uvádět koncert Tammy Winettové, známé country zpěvačky. A pokud se Tammy budou líbit, můžou s ní jet na koncertní šňůru. Nakonec si je bohužel nevybere (k velkému smutku Ala, který by se tak na rok zbavil Peggy :). Když ale nejsou čestnými hosty Tammy Winettové, musí nějak zaplatit pokoj recepčnímu - Bud s ním musí jet na výlet v kanoi. Když se vrátí s "povedené" dovolené, najdou Marcy a Jeffa, jak si hrají na Peggy a Ala :) v jejich domě, který měli hlídat. Kelly domotají hlavu tak, že si myslí, že to jsou opravdu její rodiče :).
248 (1110)
1996
Budův pád

Bud on the Side

9/10
Bud nemůže najít žádnou holku - Al mu poradí, jelikož Bud nemá ani dobrou vizáž ani osobnost, ať si najde nějakou hodně zoufalou. Al si mezitím dává v práci s Griffem samé pauzičky, a tak Gary musí zasáhnout - její obchod z botama má 500% ztrátovost :). Al s Griffem si přejí v obchodě nějaké odpočivadlo s basou piv a s televizí. Ovšem s jejich přístupem k práci na to můžou akorát tak rychle zapomenout. Bud přijde do obchodu za Alem, kde najde jen Gary. Ta ho hned zbalí a Bud už je tak zoufalý, že mu to už ani navadí - dokonce se mu to líbí. Když je ale spolu načape Al doma, dostane skoro infarkt. Peggy se to taky nelíbí, když jí Kelly řekne, že Bud vidí v Gary mámu, kterou nikdy neměl. Al taky pořád protestuje, ale když Gary nechá zřídit v obchodě onu výše zmiňovanou odpočívárničku, hned svůj názor mění :). A když Al přinese Peggy od Gary belgické bonbóny, taky se jí to začíná zamlouvat. Bud si ale není jistý se vztahem s Gary a rozejde se s ní. Gary se naštve a zruší tak onu pracovní odpočívárnu a místo ní udělá placené záchodky :).
249 (1111)
1997
Díkuvzdání a`la Bunda

A Bundy Thanksgiving

9/10
Tak a máme tu Díkuvzdání. Al hledá svoji formu na bramborový páj, se kterým by zašel, jako každé díkuvzdání, za tetou Maddy, aby mu nadělila ten její božský a nejlepší. Najde ji za pomoci "hledače bombónů", jinak řečeného vysavače :), pod gaučem. Když ale přijde před obchod, zjistí, že teta Maddy bohužel zesnula. Hned si to zamíří do kostela, kde právě probíhá její pohřeb, a kde leží na podnose poslední páj, který udělala. Farář ho ale chce přidělit božskému otci, tedy do Maddyniny rakve. Al v poslední chvíli páj "zabaví" a jako fotbalista se protlačí ven s kostela. Jeff bohužel v celém Chicagu nesehnal krocana, ale najednou se ve dveřích objeví Kelly a na špagátku si vede "tlusté kuře" :), které si pojmenuje "Hank". Samozřejmě že všichni už to "tlusté kuře" vidí na pekáči, ale Kelly jim ho nechce dát - Bud ukazuje, jakou bude mít pohodlnou postýlku (pekáč), pohodlné sezení na strouhance a pak ho zavřou do jeho bytečku (trouba). Kelly nakonec chce, aby byl Hank volný, a tak ho vyhodí z okna, aby mohl uletět. Bohužel netuší, že krocani obvykle nelétají a milý Hank přistane na chodníku vedle domu a jak asi tušíte, zkonal naráz :). Krocan je už upečený, ale najednou se ve dveřích objeví klučina, kterému utekl jeho krocan Timothy. Sebere ho a odkráčí pryč. Krocan tedy nebude, ale právě se přiřítí Al se svým pájem, a chtě nechtě se musí rozdělit, jak mu z nebe poví teta Maddy - její heslo totiž je: "Moje páje jsou sladší, když se o ně rozdělíš..."
250 (1112)
1997
Peg a soutěž striptérek

Live Nude Peg

8/10
Všechno to začíná v Jigly Room, kde vedoucí vyhlašuje soutěž pro nové strip-talenty. Al tomu všemu má soudcovat. Peggy se těší na příjemný večírek s Alem doma, ale Al má na práci již výše zmiňované soudcování. Peggy se tedy převleče za striptérku a jde do Jigly Room taky soutěžit pod tajemným jménem "Jasmína - kráska z Bejrútu". Samozřejmě, že hned Ala ohromí a soutěž vyhraje. Al pokaždé z Jigly Room letí za Peggy si užít. Jednou je doma dřív, než Peggy. Musí si tedy vyčistit zuby, aby se Peggy mohla připravit. Bohužel nemá kartáček a tak si omylem vypláchne pusu čističem na záchodovou mísu :). Peggy už to ale přestává bavit (taky si už vydělala dost na jedny botky - její noční příjem činí 300 dolarů), a tak se jednou v Jigly Room odhalí. Al je šokován (myslí, že Peggy Jasmímu zabila :), ale nakonec se udobří.

Jinak Kelly dělá reklamu na dietu, a tak musí přibrat 15 kilo. Bud do ní cpe jídlo horem dolem (maso, sýr nebo krupicandu :), ale bohužel do reklamy se nedostane. Proč? Protože veškerá její tloušťka se usadila na zadku - vypada jak tlustá světluška :).
251 (1113)
1997
Předvánoční čas

God Help Ye, Merry Bundymen

10/10
Začíná to, jak se Al a Griff modlí ze strachu před vánočním výprodejem. A když vpustí "dravou zvěř" do obchodu, jsou málem udupáni :). Rodinka chce vánoční stromek, ale Al je proti - ověšený Bud prý stačí :). Jsou Vánoce, a tak Marcy soutěží o nejlepší výzdobu v celé ulici. Koupila celý Betlém z Bavorska za 5.000 dolarů. Peggy zase peče perník ve tvaru jejich domu a zalíbí se jí to tak, že nakonec upeče celou čtvrť. Bud a Kelly nemají peníze, a tak unesou z Marcyina bavorského betlému Josefa a Marii. Chtějí po D´Arcyových výkupné 500 dolarů. Dohodnou se na předání v 6 hodin u ZOO, jenže jak tam Bud s Kelly jedou, tak Kelly vystrčí Josefa a Marii z okna a při vjezdu do tunelu jim amputuje hlavy :). Bud se Marcy nakonec přizná, ale za trest se musí spolu s Kelly převléknout za ony "bezhlavé osoby" a zastoupit je v Betlému ve velkém mrazu. Marcy tu soutěž málem vyhraje, ale porota uvidí v okně Peggyinu perníkouvou čtvrť - Peggy vítězí a získává trofej + 100 dolarů. Na Marcy zbyde je druhá cena - ovocné želé :).

Jinak Al s Griffem dostanou výpomoc - dva mladé hochy Hala a Biffa :). Protože vydělají Gary za 3 dny víc než Al s Griffem za 25 let, oba bývalí prodavači mají výpověď. Al dělá "mašinfíru Elfineera" ve vláčku pro děti a Griff dělá soba Bleska u Santy spolu s jedním přitepleným hošíkem. Když ale Al řekne Halovi a Biffovi o jejich budoucnosti, okamžitě dávají výpověď. Gary přijme zpátky Ala - ten má ale 2 podmínky: Gary musí opět přijmout Griffa a dát mu stromeček v obchodě. Al tedy konečně přinese stromeček domů a všichni jsou šťastní. Teda kromě Buda - tomu upadávají z mrazu prsty u nohou :).
252 (1114)
1997
Smetí

T*R*A*S*H

9/10
Bundovi mají po celém obýváku pytle ze smetím, protože popeláři stávkují. Marcy chce, aby to uklidili a proto to věchno hodí Marcy na dvorek :). Marcy je donutí, aby to šli zpátky uklidit. Za to Bud a Kelly sestrojí velký prak (Kelly vypočítá úhel dopadu a sílu potřebnou k vymrštění), kterým střílejí pytle se smetím přímo Marcy do bytu. Náhle musí Bud prak trochu dotáhnout, ale Kelly "náhodou" zatáhne za páčku a milý Bud přistane přímo na Marcy :) - končí celý v sádře. Mezitím Jeff přitáhne Ala a Griffa do Národní Gardy - stačí jeden víkend za měsíc sloužit pro strýčka Sama. Tím se Al dostane od Peggy a ještě mu za to zaplatí - to si Al nemůže nechat ujít! Brzy ale zjistí, že je na to už moc starý, chce odejít, ale fotka Peggy v helmě ho odradí. Stejně chce odejít, ale je pozdě - jsou totiž povoláni do akce - mají místo popelářů, kteří stávkují, svážet odpadky :). Jejich seržant ale uvízne pod zákeřným kontejnerem na odpadky. Al, coby velký hrdina ho dostane z toho odpadkového pekla a dostane pochvalu. Je povýšen na kaprála a dostane dokonce řád - bronzový kontejner :).
253 (1115)
1997
A babe in Toyland
9/10
Bud Kelly sehnal roli sýra, ale Kelly chce nějakou lepší. Bud ji musí do týdne sehnat, nebo má vyhazov. Sežene jí roli princezny ze země loutek v Zahrádce strýčka Dudleyho - princezna Bets musí jít totiž na operaci. Strýček Dudley se ale z Kelly zblázní a utrhne své loutce Frederikovi hlavu. Kelly vše zachrání a je přijata jako nová moderátorka show. Jako obvykle Buda vyhodí. Jak se Kelly chopí show, sledovanost stoupne o 1000% :). Kelly show přejmenuje na Zámek princezny Kelly, skoro celou ji předělá - kytarovo-matalový vstup na začátku a konci, malý bobr už není malý bobr, ale velký :) a má novou loutku - Budricka. Dokonce se začne vyrábět tričko: "Nebuď Budrick, buď Goodrick". Bud se chce Kelly pomstít za vyhazov a za Budricka, a tak jde za strýčkem Dudleym, aby ho zastupoval jako manažer. Ten nejdřív odmítá, ale pak se znenadání objeví uprostřed Kellyiny show, děti Kelly vypískají a vyházejí botama :) a strýček Dudley je zpátky.

Jinak doma chce Peggy televizi v ložnici. Al odmítne, ale pak přijde na nápad. Televize bude, ale oddělíme postele. Peggy se to ale vůbec nelíbí. Celou noc leze za Alem do postele. Peg chce, aby byl Al nad ní, proto Al koupí dvoupatrovou postel :). Peggy ho ale shodí z postele a Al propadne podlahou přesně na gauč v obýváku :). Končí s krčním korzetem v posteli, která už je zase "v celku".
254 (1116)
1997
Rozejít se je lehké (1.díl)

Breaking up Is Easy to Do (Part 1)

9/10
Peggy pořádá "herní párty". Přijdou Marcy s Jeffem a Griff s Nancy. Marcy přinese stolní hru "Vášeň", která prověří znalosti o osobě, kterou má kdo nejradši - manželku (Al Johna Waynea :)). Jeff ví o Marcy všechno, Griff o Nancy taky, ale Al neví o Peggy vůbec nic. Neví Peggyiny narozeniny (19.dubna), že chtěla být v dětství balerina a nepamatuje si ani, kde se s Peg poprvé milovali (za mrazákem na krabici a bylo to nádherný :). Peggy se urazí a odejde. Druhý den Al Peggy koupí šaty, bohužel "o trochu" větší - velikost tak na její matku :). Peggy je na Ala naštvaná, proto jí Marcy poradí, ať jdou s Alem do manželské poradny. Al nejdřív nechce, ale když mu Peg pohrozí její mámou, Al urychleně souhlasí. Za 15 babek jdou do poradny Terryho Longa. Bohužel se zde pohádají a Al se odchází odstěhovat. Peggy: "To je rozchod!!!"

Jinak Kelly musí posilovat na svou novou roli ve filmu "Boxující kočky", kterou nemá ještě tak úplně v kapse. Její protivnicí je její úhlavní nepřítelkyně - Heather Terlická. Vsadí se spolu, že kdo vyhraje turnaj v boxu, dostane roli. Al naučí Kelly na Budovi speciální taktiku - šlápnout na nohu a pořádnýho zvedáka do zubů.. Kelly tím pádem vyhraje a role je její.
má to pokračování...
255 (1117)
1997
Rozejít se je lehké (2.díl)

Breaking up Is Easy to Do (Part 2)

9/10
Al se tedy stěhuje z domu. Jediné, co si sebou bere, je záchodové prkýnko - v něm má tajně uložené peníze. Al má prima bejvák s vodní postelí, stereem, ale bohužel u "trochu" hlučného letiště. Při přistávání letadel to tam vypadá jako při zemětřesení :). Peggy se doma cítí moc opuštěná - nemá ji kdo drbat na prdelce a je celá rozcuchaná. Marcy vtrhne do domu a začne rozhazovat konfety na oslavu, že je Al pryč. Je kvůli tomu uspořádán i průvod :). Marcy Peg poradí, ať si veme kladivo a rozbije nějaké Alovi věci, že jí to moc pomůže. Všechny věci pošle Alovi po Budovi - i roztrhané Big Uns! Peg to pomohlo - jdou spolu s Marcy a Kelly do baru pro svobodné. Jeff a Griff Ala bezvadně oblečou, vycpou zadnici a nasadí paruku. A jdou taky do baru pro svobodné. Peggy sbalí jednoho bohatého chlápka, ale Ala odmítne jen pár-set-holek :). Příští den Ala navštíví jeho nová sousedka, která chce opravit boty. Bohužel za ní přijde její bývalý kluk, který Ala pěkne sejme a on se odpotácí za přistávajícího Boeingu do vodní postele, kde si podpadkem boty udělá pěkný vodotrysk.
má to pokračování...
256 (1118)
1997
Rozejít se je lehké (3.díl)

Breaking up Is Easy to Do (Part 3)

8/10
Jeff a Griff si dělají srandu z Alova monoklu, který mu uštědřil bývalý kluk sousedky. Al jde nakupovat do obchodu - potká tam Marcy, která ho naschvál pozve na Peggyino rande s bohatým Brucem. Peggy se zatím připravuje na své rande - děti vyžene zachraňovat deštné pralesy, peče maso v myčce na nádobí :), bramborový salát taky není úpně to, co by si každý představoval. Jeff: "Co je ta křupavá kůrčička?" Peg: "To je jen rez z pánve!". Jeff: "Co bude jako zákusek - krém na boty?" :). Al přijde s kytkou a bonbóny, ale když uvidí, že Peggy si opravdu našla nového přítele, jde jako jen za psem - bonbóny dá jemu. Marcy je ráda, jak se jí ho podařilo strapnit. Peggy řekne Bruceovi, jak si představuje svoje manželství - služka, velká televize... Bruce ale chce, aby mu vařila a uklízela. To se jí samozřejmě ani trochu nelíbí. Budovi a Kelly se Bruce taky nelíbí, protože je chce mít pryč z domu - chce, aby se osamostatnili. Tak ho společně vykopnou z domu. Peggy se moc stýská po Alovi. Jde ho tedy navštívit do jeho skvělého "bejváku" u letiště. Al je překvapený, koupila mu dokonce i vlastní TV program s jeho jménem na titulní stránce. Peggy potřebuje odvoz, a tak ji Al vezme na nejkrásnější místo - tam kde se poprvé pohádali :) - k Javorovému jezeru u javoru, udobří se, ale Dodge to bohužel nevydrží :).
257 (1119)
1997
Birthday boy toy
9/10
Na začátku Kelly zjistí, že jí někdo vykradl její banku (prasátko). Jako důkaz najde rezatý vlas a papírky od bonbónů - kdo to asi byl? :) Al vybere schránku plnou účtů, proto sebere Peggy nákupní karty a napojí jí na telefon elekrický proud. Jeff slaví 40. narozeniny a myslí si, že už je starý, a že ho Marcy chce nahradit někým mladším. Peggy mu poradí, že když utratí všechny její peníze, že si nebude moct najít jiného a Jeffa si nechá. Jenže Marcy chce všechno vrátit, Jeff si musí chtě nechtě najít práci. Jednou cvičí aerobik a najednou všichni začnou cvičit podle něho - má tedy práci - předcvičuje v aerobiku. To se zase nelíbí Marcy, a tak Jeffovi řekne, aby toho nechal, že ho má ráda takový jaký je (starší :).

Al a Griff se jako vždy nudí v obchodě - staví domečky z krabic od bot. Najednou tam přijdou Kelly a Bud - Gary je najala na natočení reklamy. Bud je režisér, Kelly je nakupující, ale musí si vybrat, kdo bude hrát prodavače. Al a Griff spolu soupeří, ale nakonec vyhraje Al sílou na Budových uších :). Alovi ale hraní vůbec nejde, a tak dostane vyhazov a role se chopí Griff. Al ale jeho reklamu stále sabotuje - poprvé po 25 letech v obchodě vysává, hořící sklad atd... Reklama je hotová - Griff má spustu fanynek, které ho v obchodě pěkně mačkají - Al na něho hází bobek. Na konci Al s Griffem postaví pěkný baráček s krabic - zabírají ho "malí lidičkové" :).
258 (1120)
1997
Prokletí Bundovi

Damn Bundys

8/10
Jiný smích
Jeff spolu s Alem sledují televizi - Jeff hází Alovi chipsy ve stylu amerického fotbalu. Al zalehne a rozbije jídelní stůl. Nic mu není, ale strašně by si přál hrát za Chicagské Mědvědy a dovést je do superbowlu - prodal by za to i duši. Najednou se ve dveřích objeví "opravář televizí" - sám Lucifer (Robert Englund). Nabídne Alovi za jeho duši, že ho přijmou do týmu Medvědů a dovede je do superbowlu. Ala tedy přijmou, hraje perfektně jako "obouvák Bunda" - je označen v Time jako muž roku, jinde jako sexsymbol roku. Dovede je tedy do superbowlu. Hned se objevuje Lucifer, aby jeho duši vzal do pekla. Al ale chce hrát dál - bohužel Lucifer mu už ale nebude pomáhat. Al je celý udýchaný a je v zápase zabit :). Lucifer si ho odváží "peklovátorem" do pekla -796660155 patro :). Al je opět nucen i v pekle žít se svojí rodinkou. Ta se do pekla dostala tak, že když vezli Alovo tělo na smetiš.., teda na hřbitov :), selhaly jim brzdy v zatáčce. Myslí si, že to nemůže být ještě horší - ale může. Marcy s Jeffem jsou tu také - tancovali na Alově hrobě, když Marcy uklouzla a spadla - Jeff stál buhužel za ní. Po 300 letech - Peggy má místo rukou kopyta, Bud zase klepeta a Kelly se mění před klukama v osla :). Al už to tam nemůže vydržet, a tak jde za Luciferem. Chce s ním bojovat o svou duši v americkém fotbale. Lucifer si přivede družstvo zabijáků - Goliáše, Čingischána, Bruta a Ryšavce. Al má k dispozici svoji rodinku - takže nikoho :). Podaří se jim vyhrát až napo-4-té, ale Lucifer míč zastaví ve vzduchu - dá Alovi 2 možnosti: když míč chytne, může odejít i s rodinkou, když ale míč nechytne, může taky odejít, ale s krásnýma holkama. Al míč na poslední chvíli chytne. Najednou se probírá na zdemolovaném jídelním stole, ale v kapse najde krabičku s čokoládou Real Hots :).
259 (1121)
1997
Chicagská směnárna bot

Chicago Shoe Exchange

9/10
Na začátku Gary Ala a Griffa pochválí za "skvělé aranžování bot" - hromada bot na zemi po jedné velmi tlusté a vybíravé ženě. Gary chce vyměnit celý sortiment bot, takže ty staré chce věnovat chudým filipínským sirotkům - Al spolu s Griffem se o to mají postarat. Tak spolu chodí po nákupáku a směňují boty za různé zboží. Al totiž hrozně chce masážní křeslo "Švédská extáze 5000" za 3.000 dolarů. Obchodník za něj ale chce sadu grafitových golfových holí. Tak jdou do sportovního oddělení. Tam jim obchodník dá hole pouze za 50 párů bot 45-tek na jehlách :). Ve svém obchodě už není ani jedna bota, ale najde se zde třeba zahradní traktůrek, elektrické piano, kajak nebo dokonce šimpanz Zippy :). Nakonec Al svoje křesílko získá, ale Gary zavolá, že se nikomu nic dávat nebude a milý Al zase vše musí vrátit zpátky.

Mezitím si Kelly udělala masážní kurs - tak si chce své zkušenosti vyzkoušet na rodině. Peggy odpadá - usne v kuchyni celá ztrhaná na dívání se na Oprah. Ale je tu Bud - tomu se nedaří sehnat práci Deltě Burkeové, a tak s masáží souhlasí. Položí se na stůl a právě začínají jeho nejhorší chvíle v životě :). Kelly mu zablokuje páteř, potom se mu Jeff snaží pomoct, ví jak na to - kroutí Budovi hlavu ve směru hodinových ručiček... nebo že by to bylo naopak? :) Teď se Bud nemůže hýbat vůbec. Snaží se ho dostat k chiropraktikovi do nákupáku. Do auta se nevleze, tak šup s ním do kufru - jenže zase čouhají nohy. Nakonec ho Kelly "sváže" k autu a po cestě z ní samozřejmě spadne. A jako by tomu všemu nebyl konec, v nákupáku ho Jeff a Kelly položí do solária, kde se "mírně" připeče. Přijdou tam přesně v tu chvíli, kdy Al vrací Švédskou extázi 5000. Obchodník ji ale nechce vrátit, nemá Ala rád. Al tedy využije Buda, jako proti-reklamu na Šv. Ex. 5000. Obchodník mu teda vrátí golfové hole. Bud se cítí jak kuře na grilu, Jeff se ho snaží chladit malým větráčkem, Kelly popadne rovnou hasící práškový přístroj a je to :). Gary se vrátí do obchodu - najde Ala a Griffa přesně tak, jak je opustila. Jde se upravit, ale vyžene ji šimpanz Zippy. Na konci Zippy dělá asistenta Alovi a Griffovi, a pak se posadí na křeslo vedle Ala a dá si ruku do kalhot tak, jak to vždy dělává Al.
260 (1122)
1997
Lez be friends
9/10
Kelly si myslí, že chudáček Lucky je deprimovaný, a tak mu koupí pilulky na povzbuzení - skáče na dvorku jak pominutý, zahrabává kostičku až kácí stromek. Kelly mu tedy domluví rande s kokršpanělkou Friskie, která má pěknou majitelku Elaine, které se zase chytá Bud. Luckymu se ale Friskie moc nelíbí - zívá a nakonec uteče. Tím pádem jde pryč i Elaine s Friskie. Nakonec si Lucky najde "kamaráda" v parku - buldočka jménem Spike, který má super koženou čepici :).

Marcy se zase připravuje na příjezd svojí sestřenice, a tak Ala a jeho rodinku zásobuje jídlem - podmínkou je, aby nevystrčili celý víkend nos z baráku. Al slibuje (co by on neudělal pro trochu jídla že...). Marcy s Jeffem jedou sestřenici naproti na letiště, jenže letadlo přílétlo o trochu dříve a Mandy jede sama k D'Arcyům. Tam ale nikdo není - tak jde k Bundům, jestli by u nich nemohla počkat. Al si ji splete s Marcy (vypadá totiž úplně stejně až na pár podstatných drobností :)), ale záhy zjistí, že to Marcy opravdu není - říká Marcy kuře a má ráda baseball a foosball, který si Al právě koupil do domu. Alovi se Mandy dost líbí - Marcy Mandy dovolí, aby s Alem a Jeffem šla na baseball. Později se Marcy zdá, že Mandy jí chce Jeffa přebrat. Uplatí Ala pěkně propečeným biftečkem, s malýma brambůrkama a šťávičkou, aby Mandy držel u nich v domě, že si to spolu s Jeffem musí vyříkat. Al Mandy taky svádí, ta se mu ale přizná, že je již zadaná - její přítel se jmenuje Barbara :) - ano Mandy je lesbička. Al tomu nechce věřit - ptá se jí kde k tomu přišla, jestli byla v lochu, neměla doprovod na maturitní ples nebo na táboře. Když to Mandy řekne Marcy, ta ji vyhodí z domu => jde spát na gauč k Bundům. Za chvíli přijde i Jefferson, který Marcy říkal Mandy, když s ní spal :). Peggy vyžene Ala za Marcy, ať ji přemluví, ať si je oba vezme zpátky. Marcy se mu vybrečí a vysmrká :) do jeho pyžámka, ale podaří se mu ji přesvedčit, aby si s Mandy promluvila. Usmíří se, a když Mandy odjíždí, Peggy jí vyhodí kufr, aby už byla co nejdřív pryč. Mandy jí ale řekne, že je nádherná. Peg ihned mění názor a říká jí, aby zase co nejdřív přijela...
261 (1123)
1997
The desperate half-hour
9/10
Peggy a Kelly se chystají do striptýzu a Al má všechno přesně vypočítané, aby stihl televizi - zaplatil si trojrozměrnou podívanou "Přání smrti VI" s Ch. Bronsonem. V obchodě mu jedna tlustá ženská skřivila jeho šťastnou lžíci na boty - je zmuchlaná jak plechovka od piva. Bud si dopisuje s vězenkyní Starlou, kterou právě teď čeká, protože mu napsala, že ho navštíví. Bud jí psal, že vypadá jak Bratt Pitt a vlastní Porsche. Starla zazvoní a jde na přepadovou návštěvu. Všechny drží v domě s pistolí v ruce a Al se nemůže dívat na Bronsona, což ho štve. Za chvíli se ve dveřích objeví Lonnie, Starlin přítel a komplic, který ovšem o přepadení nemá ani páru - má totiž IQ Kelly. Věří, že Starlu pustili z vězení - Lonnie: "Propustili ji rourou, co ústí do lesa, aby ji neotravovali novináři" :). Starla chce ukrást jejich "Porsche" a ujet. Peggy jí musí něco uvařit na cestu :). Za chvíli se u Bundů objeví Jeff převlečený za beeee... Beránka a Marcy jako Mary Poppins. Jdou totiž na charitativní maškarní ples, a tak si Marcy myslí, že Starla a Lonnie tam jdou taky jako "masný opičák" a "bláznivá stopařka" :). Záhy ale zjistí, že jde o přepadení. Lonnie zjistí, že v garáži žádné Porsche není a Kelly se do něho hned zamiluje, jak je chytrý :). Hledají někoho nahraditelného - Ala, aby Starle vzal pistoli. Al má ale jiný plán - posílá Luckyho pro poldy. Ten se ale žene za kočkou - Al: "Potřebujeme nový plán" :). Jeff se zmíní i jejich "Meďourkovi" - Starla ho jde zabavit, ale venku jsou už poldové. Starla: "Jak sem vlezla do týhle díry, mám ze života peklo". Al: "Jako já!" :). Lonnie nechce jet ze Starlou do Kanady, (neumí totiž kanadsky), protože se zamiloval do Kelly. Popere se Starlou o pistoli - ta náhodně vystřelí přímo na Ala. Marcy mu chce dát dýchání z úst do úst, ale Al je ale v pořádku - kulka zasáhla jeho kapsu, kde měl schovanou svoji pokroucenou lžíci na boty. Poldové oba "výrostky" zbalí, ale Lonnie ještě stačí Kelly požádat o ruku...
262 (1124)
1997
How to marry a moron
9/10
Tento díl navazuje na díl předchozí. Kelly stále miluje Lonnieho, kterého minule zabásli poldové. Jenže je plná věznice a Lonnieho proto pustí. Alovi se Lonnie vůbec nelíbí, chce ho vyhodit z domu, ale když mu řekne, že je Tot - Lonnie Tot... Patří do rodiny Totových, kteří vyrábějí podle Ala nejlepší jídlo na zemi - Weenie Tot, hned je jeho synem :). Koupil Kelly krásný prsten ze zirkonu a pravým kamenem. Marcy se stává jejich bankéřkou. Kelly dostává od holek dárek - děravou mísu (sítko), nebo je to klobouk? :) Kelly se vzdává své "černé knihy", kde si zapisovala, s kým chodila - vzdává se tedy úplně kluků, protože miluje Lonnieho. Al je zatím ve striptýz baru, platí všem pití, ale najdenou uvidí Lonnieho, jak si užívá z holkama. Hned ho vyhodí - nelíbí se mu, že už "zahýbá Kelly". Jak přijde domů, říká všem, že Kelly se v žádném případě vdávat nebude. Ovšem rychle mění názor, když Totovi dají Bundům jako dárek projekční televizi s úhlopříčkou metr a půl, k tomu laserový přehrávač disků a film z Dukem - Johnem Waynem, kterého Al zbožňuje. No a je tady svatba - Jeff filmuje "první Kellyinu svatbu" :). Peggy tady ovšem nevidí žádné své příbuzné - Al pozvánky zakopal na dvorku, kde je vyhrabal Lucky. Lonnie slíbil Budovi, že ho seznámí s jeho sestrou, která má prý velké "polštářky". Vyklube se z ní ovšem pěkně nadržený tlusťoch. Chudák Bud je celý dotrhaný... Těsně před svatbou vedou Marcy a Lonnie rozhovor - nechce být jen jeho bankéřem, ale i kamarádem. Lonnie se na ní vrhne - miluje totiž "malé kostnaté bankéřky" :). Když je svatba, tak Marcy všem řekne, co se stalo. Al okamžitě svatbu ruší - nazve Lonnieho "obšourníkem". Z rodičů vyleze, že Lonnie je posedlý ženami - měl už několik manželek. Totové jsou prostě nestálí - i máma má přítele :). Kelly bude radši navždy Bundová než aby byla Totová. Nechá Alovi dluh ze svatby 10.000 dolarů. Naštěstí má ty, kdo jí dokáží utěšit (na rodinku zapomeňte) - svoje kluky!!!

Konec 11. - poslední série :(
Úplně poslední díl vysílaný na tv n@va
[P] 28.04.1998     -     [R] 29.04.1999


Koho zajímá, proč Ženatý se závazky skončil, může si
přečíst přeloženou novinovou zprávu z Los Angeles Times.
copyright © bundaboy 1998-2009 všechna práva vyhrazena
http://www.bundastranky.cz/